Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Dá se to nějak řešit?

Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat na jednu věc. Bydlím v jedné lokalitě rod.domů, ke kterým vede asfaltka "podél pole", tedy ne úpln v centru. Cesta je dosti klikatá a zvláště jedna zatáčka je velice nebezpečná. Protože z jedné strany stojí dům a z druhé strany této zatáčky roste hustý porost smrků aj., do této zatáčky není absolutně vidět. Kdo tam vjede krokem, neví, jestli se proti němu někdo nevyřídí padesátkou. Tady je sice třicítka, z města až přes tento úsek až dolů k mostu, ale nikdo ji nedodržuje. Zatáčka je tedy velice nebezpečná a můžu říci, že jsem se tady podruhé narodila, když se proti mně vyřítil nějakej šílenec padesátkou. Na městský policii řekli, že zrcadlo by řešením nebylo, že by tam museli jedině postavit strážníka, který by to hlídal... Což chápu, je blbost. Ale to se přesto nedá nic udělat? To se bude čekat, až se tam někdo zabije????
TYNCA :: Datum založení: 12. 05. 2009 :: celkem 7 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu TYNCA 07:07:48 15. 05. 2009
default.png
Děkuji za návrhy, už jsem se byla informovat a jisté kroky jsem už podnikla, tak uvidím, jak celá věc zkončí. Ještě jednou děkuji moc.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OUT 12:40:08 13. 05. 2009
Out.jpg
On ten odbor dopravy to rozhodnutí primo vydava, aspon si to myslim. Soukroma osoba samozrejme zmenu navrhnout nemuze, ale muze to udelat ten odbor dopravy a to bud na zaklade vlastniho zjisteni anebo na zaklade upozorneni od obcana. Jinak mas samozrejme pravdu, ze by to zaplatila obec, o tom zadna. Avsak v zajmu obce by melo byt aby silnice byli co nejbezpecnejsi. Starostum to prinasi politicke body a tak dale:)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X1-RAY 11:08:17 13. 05. 2009
default.png
Máš v zásadě pravdu, na rozhodnutí se podílí dopravní odbor, schvalují dopravní inženýři a já nevím kdo ještě... Myslím, že soukromá osoba nemůže navrhnout změnu značení nebo úpravy tak, aby se rozběhlo celé jednání. A určitě vím, že realizaci zaplatí obec, na jejímž území budou prahy instalovány. U nás se teď dávaly 4 a byla to docela pálka:-(((.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OUT 08:37:27 13. 05. 2009
Out.jpg
Nejsem si jisty jestli radim dobre, ale... Zkusil bych mozna zajit na prislusny obecní/městský urad, kde je odbor dopravy. Nejlepe osobne a nejlepe primo za vedoucim odboru a celou situaci mu popsat. Osobne vím, z drivejsho zamestnani, ze odbory dopravy by se meli timto zabyvat. Urcite vim, ze mistne prislusne jsou po projednani s PČR (zrejme oni dopravni inzenyri jak bylo zmineno) opravneny stanovovat místni upravu provozu na pozemnich komunikacich. A to by se melo tykat znaceni, retarderu atd. Navic sem toho nazoru, ze pokud by nekdo k tomu povolany rozhodl, ze napr. rada stromu nekde neumerne zvysuje miru pravdepodobnosti dopravni nehody, tak ze odbor zivotniho prostredi muze povolit jejich vykaceni. Ovsem tam je zase problem kdo by to zaplatil atd. atd. kdyz by majitelem pozemku nebyla obec. Ten retarder je urcite mozne reseni. Zkusil bych to tedy na tom odboru dopravy.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POR-BC-KRYSTOF-GABRIELSSON 23:58:03 12. 05. 2009
por.Bc.Kryštof Gabrielsson.jpg
Souhlas s Generačním špuntem. Retardér je řešení, kterým je možné se v dané situaci zaobýrat (chybí ovšem přesnější specifkace popsané lokace). Aniž bych se chtěl navážet do kolegů z MP, tak jejich názor, jestli by zrcadlo něco řešilo nebo ne, není podle mne úplně směrodatný. Odborně se dopravní problematikou zabývají dopravní inženýři Policie ČR- (jsou to dopraváci na dopravních inspektorátech). Zkusil bych se zeptat ještě jich, jaký mají na věc názor. Kontakt na ně by mohla vědět například spojovatelka ministerstva vnitra např. na lince 974 821 111. důležité je ovšem žádat telefon či přepojení na dopravního inženýra po daný okres nebo kraj, popřípadě na spojovatelku daného okresu nebo kraje.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 23:07:31 12. 05. 2009
default.png
Tak se pokuste kontaktovat Vašeho zastupitele, ať prosadí umístění retardéru ( a nebo několik), když už tam povolili rychlost 30 km/hod.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POOKY 21:47:41 12. 05. 2009
Pooky.jpg
V našem státě vše funguje tak, že dokud se někomu něco nestane ( nejlépe úmrtí ), tak se nic nebude řešit :)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio