Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Pokuta bez razítka

Dobrý den, dnes jsem měl za stěračem klasický lísteček od Policie. Prý stání na zeleni. Chci se Vás zeptat zda je pokuta platná, pokud na lístku chybí razítko Policie s adresou služebny kam se mám vůbec dostavit?Nechtěl bych mít zbytečné oplétačky.Jinak ostatní je vyplněno jako datum,spz,ulice ve které jsem parkoval,ident. číslo strážníka. Nebylo to myšleno jako přátelské upozornění? Díky moc za odpovědi.
DAVE :: Datum založení: 18. 05. 2009 :: celkem 24 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CATANI 14:06:41 26. 05. 2009
default.png
Osobně jsem zásadně proti umísťování lístečků za okýnko státní policií. Dnes již každý občan ví, že následný postup při projednávání je právně neobhajitelný(následná administrativní náročnost a náklady na "neúspěšné" objasnění uvedených dopravních přestupků nejsou nezanedbatelné) Náležitou právní normu může mít ústní předvolání či písemné - doručené, to jest s prokazatelnosti doručení a srozumění s obsahem. Pokud budeme postupovat tak, že přestupek musí být spolehlivě zjištěn, tak vozidlo stojící třeba v zákazu stání, byť nějakou dobu, nezakládá samo o sobě to, že přestupek se stal a je z něj někdo důvodně podezřelý. Vzhledem k již takové roporuplnosti našeho právního řádu bych se přimlouval, aby ze zákonu vymizelo v případě státní policie slovo podezření z přestupku (pouze, aby zůstala povinost přestupek řešit v případě, že se prokazatelně stal). Vzhledem k společenské situaci v tomto státě a s ohledem jaké jednání lze považovat za společensky nebezpečné, omezil bych se pouze na formulace návrhových přestupků a to i v případě třeba zákazu stání a v uvedeném případě by mohl být navrhovatelem i strážník MP.Zákazy stání, zastavení a vjezdu jsou místní úpravy v plné gestci měst a obcí, v uvedeném případě mají účinný nástroj Městskou policii, která zjevně ač odborně nepřipravena, zasahuje nad rámec svých sil do působnosti Policie ČR a to přesto, že sama nezvládá veřejný pořádek a místní dopravu. Na základě toho bych omezil její pravomoci, kde bych jim přenesl a rozšířl pravomci ve věci přestupků s tím, že MP bych ponechal povinost i šetřit podezření z přestupku.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 11:03:21 26. 05. 2009
default.png
Nevím, co tady pořád hystericky řešíte, když začnu již od té „kukačky“. Dát takový „úřední doklad“ bez záhlavního razítka (adresy) za stěrač státní policajt, tak je zralý na potrestání. Řidič není povinen bloudit po městě a hledat služebnu aby se nechal“oflastrovat“.V chybném úředním postupu neplatí „ jsme jenom lidé“, zvlášť když hrozí represe. Čs. právní řád umožňuje bránit se takovýmto způsobem, tj. odkaz na osobu blízkou (definice viz. také zákon o rodině). Tak jako jiné delikty, tak i přestupek musí být řádně prokázán! Tak proč ne snímkem z průmyslové kamery, nebo při měření rychlosti fotkou auta i se snímkem řidiče. To si měl zákonodárce v Zák.361/2001 Sb. Lépe „ošéfovat“, tak jako je to v zahraničí, kde se řeší registrovaný majitel vozidla. Nějaké vyhrožování a zastrašování ze strany strážníků, tak to můžou zkoušet na nějakého vesničana který v Praze zabloudil, a je to na hraně zneužití pravomoci veřejného činitele! Nehledě na to, že v přestupkové komisi“pověřeného úřadu s rozšířenou pravomocí“ nesedí jen policajti. Ostatně ani to není konečná instituce v případě odvolání!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu WILLY79 23:16:59 25. 05. 2009
default.png
Teda, jestli dotyčný zajde na služebnu a bude to hrát na osobu blízkou, tak bych chtěl vidět jeho ksicht, až mu ukážou záběr z kamery, jak přijíždí, parkuje a vystupuje z auta ;-). U toho bych chtěl být...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu COMMODORE 16:28:45 25. 05. 2009
default.png
ta nase povaha ceska...zase jeden z tech co strasne rad vypravi jak "vyj***" s policajtama... nebojte vazeny, oni si policiste pamatuji, a jednou az je skutecne budete potrebovat ...pojedou pomalu... a ja uprimne doufam, ze nez dojedou, bude do vaseho rektalniho otvoru vstup o velikosti jedne z prazskych pasazi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DONG79 09:00:16 24. 05. 2009
default.png
Jak již bylo vysvětleno níže, jedná se zřejmě o tzv. kukačku, tedy výzva dle § 5 odst. 3 zákona č. 12/1997 Sb. o bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Jedná se o to že strážník či policista na místě nemohl vyřešit přestupek s konkrétní osobou "přestupcem", z tohoto důvodu Ti umístil zřejmě za stěrač tuto výzvu. Doporučuji se dostavit na nejbližší služebnu PČR či MP v místě spáchání přestupku, kde s Tebou tento přestupek vyřeší. Tento přestupek s Tebou mohou vyřešit např. domluvou, popř. blokovou pokutou na místě zaplacenou až do výše 2000,- Kč, v tomto případě zaleží na policistovi či strážníkovi, jakou výši této pokuty Ti udělí. V případě že by jsi se chtěl odvolávat, jak je zde v některých případech uvedeno "na osobu blízkou", tak s tebou policista sepíše protokol o podání vysvětlení a dále toto postoupí k místně příslušnému správnímu orgánu, kde bude věc dále řešena. Samozřejmě je to pouze na Tobě, jak se k celé záležitosti postavíš.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OUT 08:57:07 24. 05. 2009
Out.jpg
Tak ze by sme se na to vysrali a mohlo by se to tem lidem radit rovnou na sluzebnach kdyz tam prijdou, ne? Boj to mozna marnej je, ale proc by to mel clovek tolerovat, presne jak napsal Ben, aspon nekdo slusnej tady jako je Dave. A pohadkam "obcana" neverim ani za mak, protoze kdyby se takhle sebejiste choval pred tema straznikama tak ti garantuju ze ho odejit jen tak nenechaj a tou prestupkovou komisí mu to zpestrí, notabene to maj primo narizeny jestlize se nekdo odvola na osobu blizkou. Prave aby se takovejm prizdisracum jako je "obcan" zneprijemnil aspon zivot. Ale to uz sem psal...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TAHAC 07:16:11 24. 05. 2009
default.png
Panove, jen_obcan ma s osobou blizkou pravdu, to,co vy zde predvadite je malicko zoufaly boj... Navic prispevek od M.i.r.r.y. ,je-li minen vazne,je hooodne usmevny...:-D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BEN 13:22:37 22. 05. 2009
default.png
A když ti to nezbaštěj tak utečeš? nebo se schováš mamince pod sukni? Ty si hrdina!! Předpokládám, že si chlap tak se podle toho se chovej! to dave: alespoň, že v tomhle hnoji se najde pár slušných a poctivých lidí..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu M-I-R-R-Y 00:48:01 22. 05. 2009
default.png
Takoví mám rád... Kamaráde ty si přesně to co mi okoření mojí službu... Jinak jestli ti to připadá vtipný tak ty už tady porušuješ zákon, tím že nabádáš druhýho ke křivý výpovědi... takže si dej pozor, aby kolegové přes internetovou kriminalitu nezazvonili a tu tvou kalkulačku ti nesebrali... :D Hezký den...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JEN_OBCAN 19:37:21 21. 05. 2009
default.png
bla, bla... tipuju policajt, ktery se nemuze smirit s tim, ze to takhle funguje.. kazdy zodpovida sam za sebe, pokud se na to neciti, tak at si to zaplati.. pokud tomu ale venuje cas, prodiskutuje to treba s pravnikem, tak se to do budoucna jiste vyplati

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio