Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

prováděcí předpisy 361/2003 Sb.

Ahoj. Znáte někdo prováděcí předpisy k tomotu zákonu? Vyhlášky MV nebo ZPPP atd.? Nedostanu se teď na intranet, tak si to nemůžu najít. Jde mi o ustanovení § 36. Neni to v tomoto zákoně nijak konktétně upraveno a mě by zajímalo, jestli lze policistovi, který je převelen nařizovat přesčasy. Pokud ano, tak za jakých podmínek a jakou formou. Nejsem línej, ale proč dělat něco, co nemusím. Taky bych se občas rád dostal domu.
LUKAS-CISAR :: Datum založení: 19. 05. 2009 :: celkem 6 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PECA 12:14:43 21. 05. 2009
Peca.jpg
No s těma 150 hodinama to není tak jednoduché, mělo by to být pouze v oprávněných a odůvodněných případech v důležitém zájmu služby, ale bohužel všichni víme, jak to doopravdy je :-(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-CISAR 09:17:18 21. 05. 2009
default.png
Tak sem si zjistil, že přesčasy lze nařídit úplně v pohodě do 150 hod. i převelenému. Tak sem se tedy rozčiloval zbytečně. Otázka je, zda-li je to opravdu nutné, ale stím už nic neudělám.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 13:42:53 20. 05. 2009
Peca.jpg
Vidíš a já myslel, že u policie jo to hlavně samá paráda, přehlídka a hlavně peníze!!! :-) Pokud to máš zaplacené, buď rád u nás se zdůvodňuje každá koruna vyplacená navíc. Pokud je to do balíčku 150 hodin, tak v tom případě tě lituji. Myslím, že moc dobře chápu co jsi měl na mysli.Snad ti pomůže alespoň to, co jsem ti odepsal...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-CISAR 11:57:32 20. 05. 2009
default.png
A čím jiným argumentovat, když se mi něco nelíbí? Nejde o odůvodněné přesčasy, ale o zbytečné! Pokud to bude třeba, pak budu v práci klidně nonstop dokud nepadnu vyčerpáním. Ale má ochota končí tam, kde začíná demence jiných. Myslím, že není třeba to rozebírat. Je snad jasné, co sem tím chtěl říci. P.S. Možná jsem mladej, naivní a blbej, ale vždy jsem měl zato, že lepší než-li si na problémy stěžovat je pokusit se o řešení.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 09:02:35 20. 05. 2009
Peca.jpg
§ 36 Převelení (1) Příslušníka lze převelet z důvodu důležitého zájmu služby k plnění a) úkolů vyplývajících ze služebního místa, na které je ustanoven, do dočasně zřízené služební skupiny příslušníků určené k plnění mimořádného úkolu, nebo b) jiných úkolů bezpečnostního sboru, jež nevyplývají ze služebního místa, na které je ustanoven, nejdéle však na dobu 60 dnů, které jsou jeho obvyklými dny služby v průběhu kalendářního roku, popřípadě na dobu delší, jde-li o úkoly vyplývající z krizové situace,19) a to i v jiném místě, než je jeho místo služebního působiště. (2) Služební funkcionář může rozhodnout, že po dobu převelení bude příslušník podřízen i jinému vedoucímu příslušníkovi. Toliko citace zákona. K § 36 Institut převelení v dosavadní právní úpravě služebního poměru obsažen není. To bylo v praxi pociťováno jako nedostatek. Převelení umožní zařadit příslušníka, který sice vykonává službu vyplývající ze sliužebního místa, ale v jiném kolektivu než v organizační jednotce, kde je služební místo systemizováno. Umožňuje také vyjímečně a časově omezené ukládání úkolů, které příslušníkovi nevypláývají ze zastávaného služebního místa. Využití tohoto institutu připadá v úvahu zejména při mimořáných bezpečnostních akcích, kdy je nezbytné nasazení většího počtu příslušníků. Toliko citace z vydaného tisku "knihy" MV odboru personálního, oddělení metodiky a kontroly Praha. Jinak v tom co napsal Ten co se jim nelíbil má svatou pravdu...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SE-JIM-NELIBIL 08:54:31 20. 05. 2009
default.png
Hochu hochu, zkus u nich argumentovat prováděcím předpisem.....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio