Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

3m místa pro jízdní pruh

při stání musí zůstat 3m pro každý jízdní pruh a jak to je když je silnice rozdělena bílou čarou(přerušovaná. plná), jestli se ty 3m počítají od vozidla k té čáře, nebo 6m od vozidla k protějšímu konci vozovky?(jako kdyby tam žádná čára nebyla) díky
KARA :: Datum založení: 27. 05. 2009 :: celkem 8 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu STANLEY 13:49:42 29. 05. 2009
default.png
ano s tím souhlasím...jenže Váš názor je ten rozumný, který by měl zastávat každý řidič vozidla....když si nejsem jistý tak tam nejedu, nezaparkuju, jenže bohužel takhle to v praxi nefunguje.. já už jsem bohužel rezignoval na to že řidiči zák.361/2000 Sb. znají po té co mi jeden řidič z Plzně oznámil, že žádný takový zákon znát nemusí a bohužel tohle v Praze není ojeďinělý jev díky rychlokurzům a dávačkám autoškoly... to Kara: je to tak, že tam kde končí tzv. plná čára, tak od ní v obou směrech jízdy pět metrů nesmí zastavi a stát z toho důvodu,že tvoříte překážku díky tomu, že vás ostatní řidiči musí objíždět přes plnou čáru tudíž je nutíte páchat přestupek. A jinak logicky z výkladu § 27 odst. 1 pís k výplývá, že když čára nekončí tak se v daném úseku nesmí zastavit a stát. Zkuste si přečíst zák. 361/2000 sb. cca po hlavu III.a budou Vám ty souvislosti o něco jasnější,když to budete studovat po jednotlivých písmenech paragrafů, tak nepochopíte zákon jako celek.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KARA 11:57:29 29. 05. 2009
default.png
oprava, myslela jsem zák. č. 361/2000 Sb.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KARA 11:56:47 29. 05. 2009
default.png
no, k tomu §27/1 písm. k zák. č. 361/2003 Sb. takze, podelna cara souvisla prestane byt souvisla a az ( a jen ) v tom momente + 5m pro me plati to 3m omezeni pro stani? ja vim, asi mi to moc nemysli :), ale vzdyt to nijak nezakazuje stat a v mistech kde podelna cara nijak nekonci a vzdalenost vozidla k care je mensi nez 3m

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TRAFFIC 11:02:25 29. 05. 2009
Traffic.jpg
Pro Lukáš Cisár: Jen technická - asi se shodneme, že zák. č. 361/2003 Sb. znát nemusí (proč by měli) - u zák. č. 361/2000 Sb. je to samozřejmě něco jiného ... (překlepneme se každý)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-CISAR 08:48:47 29. 05. 2009
default.png
Ano, pro úplnost cituji §27/1 písm. k Řidič nesmí zastavit a stát : ve vzdálenosti kratší než 5 m od začátku a konce vodorovné dopravní značky "Podélná čára souvislá" nebo nástupního ostrůvku tam, kde by mezi touto dopravní značkou nebo nástupním ostrůvkem a vozidlem nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m. a §82 :-) § 82 Podmínky udělení a držení řidičského oprávnění (1) Řidičské oprávnění lze udělit pouze osobě, která a) dosáhla věku stanoveného tímto zákonem, b) je zdravotně způsobilá k řízení motorových vozidel, c) je odborně způsobilá k řízení motorových vozidel, d) má na území České republiky trvalý nebo přechodný pobyt, e) splnila další podmínky stanovené tímto zákonem, f) není ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel. (2) Podmínky podle odstavce 1 písm. b), c) a e) musí splňovat držitel řidičského oprávnění příslušné skupiny nebo podskupiny po celou dobu držení řidičského oprávnění. (3) Za účelem zjištění, zda osoba uvedená v odstavci 1 splňuje podmínku bezúhonnosti podle odstavce 1 písm. f), si příslušný orgán uvedený v § 92 odst. 1 vyžádá podle zvláštního právního předpisu výpis z evidence Rejstříku trestů. Žádost o vydání výpisu z evidence Rejstříku trestů a výpis z evidence Rejstříku trestů se předávají v elektronické podobě, a to způsobem umožňujícím dálkový přístup. pro Stanley: Každý se pořád učí a nikdo neví všechno. Stačí, když má člověk dost soudnosti a když neví, že někde může parkovat, tak tam neparkuje a nejdříve si zjistí, zda-li může. Tím neomlouvám řidiče, kteří neznají 361/2003.Mezi námi kolik řidičů ví, že vůbec nějaký takový zákon existuje?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STANLEY 22:35:20 28. 05. 2009
default.png
dovolil bych si nesouhlasit... to je poměrně velký rozdíl zda se na pozemní komunikaci nachází podélná čára souvislá - V1a nebo podélná čára přerušovaná V2a, poněvadž u tzv. plné čáry V1a se užije nikoliv §25, ale § 27 odst. 1 pís. k a to můžu vozidlo stojící v rozporu s tímto paragrafem nejen pokutovat ba i dokonce nechat odtáhnout jakožto překážku v provozu na pozemní komunikaci za což v krajním případě hrozí i 2 body do karty řidiče. Takže asi toliko k danému tématu. jinak to ukončím otázkou pro kara: Jste držitelkou řidičského oprávnění? Za předpokladu, že ano tak navrhuju prostudovat ještě § 82 a pak pouvažovat o vrácení ŘP příslušnému orgánu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KARA 20:16:18 28. 05. 2009
default.png
jasne, dik, ja si to myslela, ale tuhle jeden tvrdil, ze se 3m pocitaji k te bile care coz by defakto znamenalo, ze se muzou smele pokutovat prakticky vsechna stojici vozidla ve mestech v ulicich rozdelene bilou carou :)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-CISAR 10:33:36 28. 05. 2009
default.png
Dobrý den. Jde hlavně o to, aby mohly projet ostatní vozidla. Pochybuji, že to někdo bude měřit metrem. 361/2000 Sb. Zákon o silničním provozu § 25 (3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy. Je celkem jedno, zda li je komunikace rozdělena bílou čárou, či nikoli. Zjednodušeně bych to vysvětlil, takto. Zaparkuji vozidlo k pravému okraji vozovky, tak aby od levého boku vozidla, cca do poloviny vozovky (jeden jízdí pruh) bylo místo na projetí vozidla v šíři cca 3m. Vpodstatě jde o to, aby zaparkované vozidlo netvořilo překážku na pozemní komunikaci. Tzn. aby řidiči jedoucí v jízdním pruhu, kde je zaparkované vozidlo nemuseli toto vozidlo objíždět a zasahovat tak do jízdního pruhu v druhém směru jízdy. Doufám, že jsem odpověděl srozumitelně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)