Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Střelecká příprava

Nyní jsem zažil velmi zajímavou střeleckou přípravu, protože se jí zúčastnily dvě příslušnice PČR. První je z obvodu a druhá pracuje na SKPV jako operativec. Střelecká příprava to byla oproti minulým, velmi zajímavá, protože jsme nacvičovali i ve dvojicích, což je k realitě daleko blíže, než střelby, které bývaly v minulých letech. Osobně si myslím, že každý policista musí dokonale zvládat bezpečnou manipulaci se zbraní, a až na druhém místě je u mě, kdo jak nastříli. Docela mě uchvátily tyto dvě policistky. Obě jsou u PČR již delší dobu, tak že jsem neočekával to, co na střelnici předváděly. Docela jsem se pobavil, když operativkyně z SKPV nebyla schopna natáhnout závěr zbraně, protože na to neměla sílu. Zbraň si přidržovala mezi kolenama a samotné natažení trvalo cca 7s. Její kolegyně z obvodu byla nepatrně rychlejší. Nějaké vypouštění kohoutu, s tím si vůbec nelámaly hlavu, protože na to prostě zapomínaly. Zbraň v jedné ruce natažená podél nohy v konečném výsledku vypadala tak, že chce kolegyně prostřelit koleno svému kolegovi, který stojí o 5 m po její pravici. O to větší vzrůšo bylo, když se měli ony kolegyně se zbraní otáčet. Nic vás nevyplaší více, jak když uvidíte nataženou zbraň, namířenou přímo proti vám bez vypuštěného kohoutu a ještě k tomu prst na spoušti. Bojař naprosto šílel. Nemusím snad mluvit o tom, že když se střílela pudová střelba (bez míření) vypadalo u kolegyň, jako kdyby mířili s pistolí na 100 m, a tak potom i samotná střelba vypadala. Ale teď, abych se dostal k diskuzi. Zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte vy se ženami a mám na mysli konkrétně zákroky. Já osobně bych ani s jednou kolegyní do zákroku nešel, protože bych měl větší strach z ní, jak pachatele. Nechci ženám u PČR nijak křivdit. Máme na OO jednu a je to suprová holka, ale na administrativu. Teď když vidím, že se k PČR dostává více a více žen na OO a SKPV, tak si říkám, zda-li by to nechtělo nastavit trošku tvrdší podmínky.
DAVE007 :: Datum založení: 16. 06. 2009 :: celkem 27 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu S-LV 10:16:23 19. 06. 2009
default.png
Tak pokud jde o ženy na SPJ nabo možná obecně u PČR...Shrnul bych to tím co tu zaznělo a doplnil...Kdo z kolegů by řekl, že jeho kolega v hlídce je hezký a příjemně se s ním povídá?!? Občas tu zazní pláč nad tím, jak se pořád dělají u PČR rozdíly žena x muž, a kdo tvrdí, že se nedělají, tak lže. Ale podvědomě je dělá každý z nás... Není myslím tajemstvím, že na každém oddělení SPJ jsou tabulkově dvě ženy...o tom jak se na útvar dostaly, jak plní testy, jak se chovají na střelnici a jaká je jejich náplň práce, na veřejném fóru raději pomlčím...Ale jsou mezi nima na útvaru i dvě nebo tři vyjímky, nejsou tolik hezké, povídání není zas až tolik příjemné(jak kdy), ale práci odvedou poctivě a dobře a to by mělo být hlavní měřítko:-)A bohužel to tak většinou není....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JARDA 08:24:31 19. 06. 2009
default.png
tak si rikam, ze pred koncem skolniho roku vyzkousim novou variaci uniformy... takze kdybys nekdy videl nekoho v cernakach a bilych teniskach, tak to jsem ja :)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAIKI 07:38:14 19. 06. 2009
default.png
A jaké fyzické testy musíš splnit k SPJ? :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TAHAC 00:27:56 19. 06. 2009
default.png
studuju...:-) Druhým rokem policejně - bezpečnostní...:-)možná se skutečně vídáme...:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JARDA 22:03:55 18. 06. 2009
default.png
Tahac: ty chodis na PA? tak to se mozna vidame i my... co tam delas

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VENCAA4 21:39:59 18. 06. 2009
default.png
Bohužel znám spíš taky holky který sou s pistolí v ruce nebezpečný. a když sem viděl na ZOP, že holky který skoro ani nenatáhnou pistol, nebo jim pistol skoro vylítne z ruky po výstřelu, nechaj projít až na konec, ....nechaj prolezt prostě všechny. :( je to smutný

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS02 19:44:58 18. 06. 2009
default.png
určitě museli splnit zvláštní fyzické i psychické testy, které jsou dány pro SPJ. Njn tak tě pobavilo já jsem to psal v rychlosti ze služebny takže jsem to nějak nečetl.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAIKI 19:37:46 18. 06. 2009
default.png
Tak já nevim, proto jsem se ptala,, jestli chodí do akcí, myslela jsem, že je to čistě pánská záležitost a že holka se nedostane. A jak se tam dostaly?Musely splnit nějaké určitě testy? :-) Jinak hezký...cituju ,,a jsou hlavně jak jsi napsal hezký,, To mě pobavilo :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS02 17:52:53 18. 06. 2009
default.png
jj to jsou oni ale celkově na spj co takhle choděj doo akcí jsou čtyři snad. Ale se dvěma se potkávám pořád a jsou hlavně jak jsi napsal hezký a hlavně příjemně se s nimi povídá . A primadony vůbec ne

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS02 17:50:54 18. 06. 2009
default.png
bojařích

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio