Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Příspěvek na dovolenou

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat zda někdo nevíte, jak je to s příspěvkem na dovolenou. Nemyslím teď přímo poskytnutou od vnitra, na kterou je taky příspěvek, ale když chci jet sám a doložil bych pak náklady např. za ubytování. Jestli se to dává nebo kde si o to žádat nebo něco víc, díky za odpovědí a pěkný den
MALOUN :: Datum založení: 17. 06. 2009 :: celkem 10 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu DR-CVACH 08:59:02 20. 06. 2009
dr.cvach.jpg
Jak se to rikalo? Kdo neokrada stat, okrada rodinu:-((( Bravo, jeste by sis tady moh otevrit poradnu, jak ochcavat jiny pravidla:-)) Jiste by spoustu lidi napriklad zajimalo, jak vypsat uredak tak, abys zakryl, zes neco podelal nebo jak zaznamenat nehodu tak, aby to neodneslo tvoje povinny ruceni a pojistovna vysolila co nejvic:-)) Ku*va, budte trochu soudny!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JABLONECAK 16:37:34 19. 06. 2009
default.png
Všude to funguje trochu jinak... U nás je postup víceméně stejný, akorát částka je u nás 10.000,-Kč a to jednou za 2-3 roky (podle počtu žadatelů)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAVE007 22:18:22 18. 06. 2009
default.png
Postup, který jsem psal já funguje v Jihomoravském kraji, jak jinde, to nevím

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINKYS 20:19:33 17. 06. 2009
default.png
Nejlepší je, když zajdeš na FKSP osobně a zeptáš se, protože je to přesně tak, jak píše Peca. V každém kraji to je jinak a to jak s výší částky tak v postupu

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 17:54:22 17. 06. 2009
Peca.jpg
Skutečně co kraj, to jiný mrav. Na intranetových stránkách kraje, alespoň na našem to je, jsou uvedeny podmínky a zásady využívání FKSP včetně příslušných formulářů. Žádali jsme např. o příspěvek na tělocvičnu a nedostali jsme ani peny. Rozhodně ale nejde doložit žádost o poskytnutí příspěvku zpětně. Špatné by nebylo, kdyby policistům běžel "fiktivní" příspěvek k platu a na něm by bylo, jak si jej prohospodaří :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PINDIAN 17:18:44 17. 06. 2009
default.png
Přesně dříve to měl každý okres jinak. U nás se konkrétně dávalo pouze na policistu-ku, ale rodinej příslušník neměl nárok. Jinde dávali i rodinným příslušníkům a bylo to větší částky. (nejednalo se o Prahu). Takže všude jinak!!! Co se týče letos u nás je to pozastaveno, jelikož je ek. krize. Kdyby dali každýmu kolegovi tzv. 13 plat na dovolenou a ať si stím naloží po svém dle uvážení a své situace bylo by to lepší alespoň pro většinu podřízených. Toď můj názor.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 16:19:15 17. 06. 2009
default.png
X502, to co popsal kolega je byrokratický postup jak to funguje. Kraje však můžou mít v rámci FKSP jinou částku peněz ( mohou např. více preferovat permanentky do divadla, bazénů apod.), a nebo jak to dělali léta Pražáci, mohl jsi jet pouze do určených zemí a letovisek – hotelů s cestovkou MV, nevím jestli ale působení Íčka přežila . Tak že zpravidla pupíci létali s rodinkou o prázdninách do Řecka, a kmán byl rád, když dostal poukaz v květnu do Bulharska (s přibalenou sekerkou na díru v ledu). Cestu si musíš koupit od cestovky, ne od nějaké agentury,a na cest. smlouvě musí být uvedeno, že je pojištěna proti úpadku! Kolegovi dokonce volali z cetovky po 5 týdnech (den před odletem), že ještě není příspěvek od FKSP uhrazen, tak se dohodli že rozdíl doplatí na letišti při převzetí letenky, a pak že mu to vrátí. Většinou se však o přidělení příspěvku na dovolenou žádá začátkem roku, tak že by výše měla být známa. Na příspěvek má nárok jako rod. příslušník i družka žijící ve společné domácnosti ( asi min. 3 měsíce ??!), opět záleží na podmínkách FKSP. Hospodaření s prostředky FKSP se řídí přísl.zákonem, a prováděcím ZP PP.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAVE007 15:50:38 17. 06. 2009
default.png
Jo, ale člena rodiny myslím jako manželka a děti, nikdo jiný. A v případě, že chceš dostat i příspěvek na ně, tak na faktuře musíš mi rozepsané i je: jméno, nar., bydliště a u každého cenu, kolik to bude stát. Př ty 8.000,-, manželka 8.000,-, dítě 4.000,-, celková částka dovolené 20.000,- Kč Vím že děti bývají zdarma nebo za menší sumu, tak je dobré se s cestovkou domluvit, aby ti vystavili fakturu tak, abys i na děti dostal max (3.500,-) a oni ti to určitě udělají.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X502 15:39:36 17. 06. 2009
default.png
Takže je max 3500 Kč na každýho člena rodiny ?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAVE007 15:20:57 17. 06. 2009
default.png
Je to trochu složitější, ale zkusím ti to zde popsat. Musíš napsat žádost na FKSP o příspěvek na dovolenou - na to najdeš formuláře na intranetu. V cestovní kanceláři si nusíš nechat vystavit fakturu, kde bude jako odběratel uveden tvůj zaměstnavatel (Policie České republiky, Krajské ředitelství policie ...., ul. ....., PSČ ....., a IČ: ...... . Poté musí být ještě na faktuře napsáno (uvedu příklad přímo z mé faktury): Fakturujeme Vám částku za rekreační pobyt (rodinou dovolenou) Vašeho zaměstnance pana ..... ....., nar. ....., bytem ....., v Chorvatsku, letovisko ......, apartmány ......, v termínu ..... - ..... a celkové částce .....,- Kč. Na té faktuře musí být hlavně uvedeno, že jedeš ty, kam jedeš, v jakém termínu a kolik dovolená stojí. Fakturu společně s žádostí pošleš na Územní odbor, kde ti to schválí velitel územního odboru (okresní ředitel) a poté to dá ke schválení na krajské ředitelství. Příspěvek je 50% z ceny dovolené, nejvíce však 3.500,- Kč, tzn. že když pojedeš na dovolenou, která stojí 6.000,-, tak ti zaplatí 3.000,-, když pojedeš na dovolenou která stojí 7.000,- tak ti zaplatí 3.500,- a ty 3.500,-, pokud ale dovolená bude stát 10.000,-, tak ti zaplatí 3.500,- a ty doplatíš zbylých 6.500,-. Společně s fakturou a žádostí musíš ještě spočítat, kolik ti zaplatí policie a kolik si musíš doplatit sám. To co musíš doplatit sám, tak napíšeš na složenku, kde bude číslo účtu vašeho krajského ředitelství (dostaneš ji od vedoucího nebo administrativní pracovnice), složenku zaplatíš, útržek okopíruješ a pošleš kopii společně s fakturou a žádostí. Poté PČR za tebe zaplatí celou dovolenou, to co máš doplatit ty, jim přijde složenkou na účet. Je to složitý, tak že pokud by jsi nevěděl, jak na to, kontaktuj mě na icq 396698956 a já bych ti pomohl. Cestovku ale upozorni, že platba potrvá 2 - 3 týdny. Pokud jsi již na dovolené byl a chceš dostat příspěvek zpětně, není to možné. Jinak dostáváš příspěvek nejen na sebe, ale i na manželku a děti.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio