Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

důvěra v policii??

Jen tak pro "pobavení" vám sem napíšu moji poslední zkušenost s policií. Nějakou dobu, asi tak půl roku, jsem byla obětí stalkingu, protože policie mi nemohla vzhledem k našim zákonům pomoci, pátrala jsem na vlastní pěst. Jaké bylo překvapení když jsem zjistila, že oním stalkerem byla policistka! Co si pak má člověk pomyslet o výběru policistů, psychotestech atd.!
KAJDA :: Datum založení: 26. 06. 2009 :: celkem 19 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 21:36:42 10. 07. 2009
default.png
Tak byl kolega četník asi úplně blbý když nevěděl koho a od kolika tam k četnictvu brali. Mám to od člověka, který jako četník před válkou sloužil, jak probíhal nábor, na co se ptali, jak je vážili a měřili, koho poslali hned pryč.... co se dělalo ve službě, jakým stylem se sloužilo. Mimochodem sloužilo se stylem dnes objevovaným community policing dotaženým do konce se vším všudy... Jak natáhnul svoji karabinu proti hodové taneční zábavě v Lanžhotě a dostal za to pochvalu... Vikisek: jsem dva roky v civilu!!!! Budu čekat až mi to doporučíš, ne? Já jsem se, hochu zlatej, nahoru nikdy nedral. Na rozdíl od tvé rétoriky spokojeného vedoucího se smyslem pro zodpovědnost druhých a zneužívání vlastních pravomocích ve svůj prospěch považuji řadu z lidí, co tomu veleli a dodnes velí, za verbež, která ne že neměla co u policie dělat, ale měla sedět v lapáku. Proto jsem v civilu. Já jsem si, člověče, našel ty práce hnedka dvě. Jednu jsem už pustil, protože si konečně dodělávám domek a den není nafukovací a vydělal jsem si potřebný peníz, když jsem si konečně začal slušně vydělávat jak hlavou tak rukama. Což u policie nebylo možné, ledaže bych si zasvinil ruky až po lokty a šel dělat výš. Já nepláču, já se totiž uživím všude, práce mi nikdy ani u policiie nedělala problémy na rozdíl od takových jako jsi s velkou pravděpodobností ty. Jenže u policie nejsi hodnocený za to jak poctivě to děláš, ale jak lezeš do zadku nadřízeným, což jsem se nikdy nehodlal učit. Toto řadový prostě nemůže napsat. Přesně řeči vedení. Kdo si ty myslíš, že tu policejní práci bude dělat? Co to je za otázku? Ty vrtíš psem. Proč odešlo dvanáct a půl tisíce zkušených poldů? Ti by ji dělali, kdyby se jim nesáhlo na platy na úkor přebujelého vedení. Když ti ze čtyřiceti tisíc lidí čtvrtina lidí v drtivé většině makajících v terénu odejde, je to všude krach firmy. U policie je to podle tebe asi normální. Jistě, pokud máš svých čtyřicet, je ti fuk že ti, kterým tu práci ošklivíš a kteří na tebe vydělávají, jsou bez šance na slušný život. Řadoví nemůžou za to, že Langer vyhnal ty, co měli učit mladé a nabral ty, co nemá dneska kdo učit. Kdy dvacetiletý kluk nezdládne to co čtyřicetiletý polda po fyzické stránce. To máš všecko recht. Jenže tahle situace nemá řešení, jenom stále rostoucí šňůru průserů. Jak říkám, buď jsi "oni" nebo jak to říkají staré bezcitné policejní stroje "naivní mladý patolízal".

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VLKISEK 22:13:48 27. 06. 2009
default.png
a už se zase brečí , stěžuje, nadává , bllaaablaablaaa...Hammer:tak co tady prosimtě ještě děláš, když makáš za tak mizerný plat, když ti všichni ubližujou, když děláš 75 procent všeho:))tak se seber, najdi si lepší, lépe placenou práci, kde budou oceněny tvé schopnosti:)u tebe bych to viděl minimálně na nějaký ministerský post:))a ti nováčci co o nich tady básníš, ti jsou obrazem celé společnosti....fyzické schopnosti společnosti jdou dolů, všichni chcou studovat, nikomu se nechce dělat, vojna není, tak kdo myslíš, že ti tu práci bude dělat??a o tom učení od starších kolegů, od některých se naučí tak akorát odupávat práci:)všecko to je o lidech, pokud je ten mladej dobrej, tak se všecko hnedka naučí, pokud to je "debil"tak mu to stejně zůstane.....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PIM-BURGER 19:31:03 27. 06. 2009
Pim Burger.jpg
Když už tu básníš o četnictvu, tak si něco přečti. K četnictvu se chodilo od 21 do 35 let. Žádné fyzické parametry dány nebyly. Co se týče finančního zabezpečení, tak lidé přijímaní k četnictvu nesměli mít dluhy. Avšak o nějaké střední třídě se nedá hovořit. Jinak pokud by ses chtěl přirovnávat k četníkům, tak oni museli žít často odděleně od svých rodin v nepřátelském prostředí a za mizerných finančních podmínek, které si dnes nikdo z nás nedokáže představit. A můžu tě ubezpečit, že pokud některý kolega dělal něco, co odporovalo předpisům a zákonům, tak to ihned nahlásil. Četl jsem desítky takových hlášení. Oni na svůj stav byli hrdí i bez aut, se špatným platem, s nepohodlnou uniformou i blbejma nadřízenejma.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 19:12:13 27. 06. 2009
default.png
4 michal60: Tak já ti jako úplný prablb, který se zkoušel furt ozývat řeknu, jak to přesně dopadne. Vedoucí mě jako mladého četníka poslal šetřit vloupačku do vinohradnické boudy, přičemž mi nařídil, že to bude přestupek. Což je zneužití pravomoci z jeho strany ale i z mojí jako vyšité. Já jsem neuposlechl ten rozkaz a napsal jsem to jako trestný čin. Pašík totiž vniknul do boudy tak, že rozflákal luxféry celého okna. Dveře i okna zavřené, zajištěné pavučiny na klikách... Neprůstřelná ohledačka. Vedoucí si mě zavolal, hodil po mě spisem a křičel, že jsem četník, ať si poradím jak chci ale bude to přestupek. Rozkaz jsem splnil. Hned příští službu přijel jeho nadřízený, který začal psát kontrolu do knihy služeb a zeptal se, co je nového. Já mu říkám, že se falšují statistiky. On se podepsal jako že bez závad, řekl: Falšují se statistiky? a beze slova rozloučení vyjel z oddělení jako cikánská bouda z kopca. Od té doby mi nikdy na kontrolu už nedojel! Nevím už za jak dlouho, ale moje osobní šlo rapidně dolů za "lví podíl na špatném obrazu oddělení"! Přitom jsem dělal 75% celého pokut oddělení, to samé se zadrženýma OTP atd. Víš co to je mimořádka? Něco, za co by nikdo na "okrese" neměl odměny. Co chceš ještě dělat? Máš rodinu, ženská na mateřské, stavíš domek, máš půjčky. Jasně jsem pochopil, že si stěžovat jaksi nemůžu tam, odkud to svinstvo všechno vychází. To snížení osobního viděli všichni na okrese a věděli za co to je. Víš co mi jedna z těch bolševických kurev, co tomu dneska furt velí řekla, když jsem vznášel protest proti čárkovému systému? "Neměli jste zvonit těmi klíči!" Jejich další heslo: Bolševik nebyl rudý, ten byl zlatý! Všichni kolegové mi říkali, abych se na to vykašlal, řada hz nich se mi smála, ale nikdo mě nikdy nepodpořil. Taková je u policie kolegialita. Po prdeli dostane ten, co se ozve, ne ten, co dělá binec. Jo, když to oznámí někdo jiný, to už se nedá nic dělat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 18:55:42 27. 06. 2009
default.png
A co máš dělat s těma nováčkama, co k policii berou? Jak může devatenáctiletý kluk s šedesáti kily ještě v pubertě dělat poldu? Víš proč k prvorepublikovému četnictvu brali až od 25-ti let, lidi ze střední třídy a určitých tělesných parametrů? Kdo že by měl mladé učit? Ze starých tam zůstalo jen torzo, co nemá šanci nebo se bojí chytit v civilu a ti mají problémy sami se sebou, bojují každý den taky sami se sebou a na to, aby jeden starý učil třináct nových není vůbec nárok. Jo, třináct starých učí jednoho nového, to je klasika, jak to šlo když jsem přišel já. Od té doby se policie dostala do takových sraček, že kdo mohl utekl a mladé nemá a nebude mít kdo učit. Jejich první problém je, že neumějí pozdravit. Druhý problém, že neumějí poděkovat, Třetí problém je, že na první vycházce po třech týdnech ve škole vytáhnout služebáky a začnou dělat pořádku. Čtvrtý problém vizáž děcka. Pátý problém: nemá je kdo umravnit, vedoucí jsou od mančaftu oddělení naprostou neděvěrou, už řadu let se to dělí na my a vy. Otázka střízlíka co umí bojové umění: no už bych takového chtěl mít jako parťáka. Každý ožrala v hospodě by si na něj vyskočil, on by ho sejmul, do měsíce by na něm i na mě byla třikrát inpekčka... Poslali by ho k psychologovi jestli není agresívní, mě by po těch báchorkách nevěřil ani ten služební pes ani to, že se mi chce na záchod. Vedoucí by chtěl klid, dělal by nám peklo každý den, no dejte pokoj s takovým poldou, pánové. For Tahac: demagog v čem, prosím tě? Platy za těch dvacet let šly cca jak jsme to počítali o 15% až 20% pod inflaci, byly období, kdy nám čtyři roky nepřidali ani kačku! Langer policii zadlužil, ještě se o tom nemluví veřejně, ale brzy začne. Auta ani projekt P1000 a další jistě teda prospěšné věci jako motorky a radary nebyly zaplaceny z klasického rozpočtu MV. Psycholožky nám to na "šupu" vykládaly jak je to s náborem a koho mají nařízeno vzít a koho ne. Mají vždy stanoveno, kolik lidí musí přijmout bez ohledu na to, že psychotesty třeba z deseti neprošel ani jeden. Což ty devatenáctileté děcka projít nemůžou, to si přiznejme rovnou. For Altavista: přeju ti, aby jsi vydržel co nejdýl, aby tě práce poldy bavila, je to atraktivní a vysoce zajímavé práce, přeju ti co nejlepší nadřízené, protože ti hlavně ti tu práci dělají příjemnou nebo naopak peklem. Ale zároveň i tak mysli na zadní kolečka. Kdykoliv se ti může něco stát nebo se přihodí nějaká nepříjemnost, viz kolega Čermák se super přihlížejícími "kolegy" a zelená frajle Jaujau Jaucqes...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MICHAL60 12:54:12 27. 06. 2009
default.png
A když vidíte jak Váš kolega, dělá něco takovýho jako je sundavání výfuku a podobný megakokotiny, tak by ste mu minimálně měli dost jasně vysvětlit jeho povolání! A uplně normálně bych ho nahlasil, protože takovej ksindl sem prostě nepatří!! Jak jinak si chcete u lidí získat respekt!?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MICHAL60 12:48:20 27. 06. 2009
default.png
Víte co mně dostává, jak všichni nadáváte na nováčky?? Kde chcete ty nový lidi brát teda??? Vy by ste chtěli snad, aby k policii nastoupili hned nějací maséři a všechno uměli. Neměli by ste to být Vy, zkušení policisti a staří vlci,kdo by jim měl jít příkladem a učit je věcem co se na škole nenaučí. Honit je jak psi a naučit je být tady pro lidi a aby na to byli hrdí!! Odnaučit je takovejm kokotinám jako, když jsem fízl, můžu jet místo 90 klidně 130.Protože kolega mně přece nepotopí! Co to je za hovadiny? Není to zrod toho všeho, proč je pro normální lidi policie bláto na nohou?? Policie by měla jít všem příkladem a né si myslet, že jsou polobozi. Je sice pravda, že k policii chodí plno lidí, co k ní nepatří ale opravdu nejsem toho názoru, že člověk co má 160 cm je horší než co má 2 metry. Několik let dělám thaibox a už jsem vyděl hodně malejch a lehkejch lidí co by ste se s nima do křížku dostat nechtěli. Ja vim, že vy spíš myslíte psychologický efekt ale furt jsem toho názoru, že spíš záleží na výsledku.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OUT 11:47:36 27. 06. 2009
Out.jpg
Zatím jako občan mám v policii důvěru, ale mam dojem že s přibývajícími se setkáními s těmito "nováčky" to pujde rapidně dolů. Osobně mám v některejch věcech větší důveru pro MP hl. m. Prahy (v Praze). I když neříkám, že by měli tyhle složky nějak soupeřit, ale v něčem je lepší jedna a v něcem druhá (můj názor).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAUL 11:40:03 27. 06. 2009
default.png
zdravím Vás kolegové... jen jsem chtěl taky svoji troškou přispět - jsem u policie nováčkem, nastoupil jsem v listopadu loňského roku a i když jsem nováčkem, tak bohužel tu musím s některými názory souhlasit. Potvrzuji - je to opravdu otřes to co se k policii dostane a právě kvůli tomu potom všichni nadávají na nováčky jako na celek. Nyní máme na škole dopraváka který má zhruba 160cm a hodně dioptrií - tím se nechci nikomu posmívat, každej vyapadá, tak jak vypadá, ale jak si chce takovej člověk zjednat respekt na silnici to nevím a když se nám do třídy dostane člověk, kterej řekne že se se zbraní cítí jako nadčlověk tak to už je vážně vrchol. To co Íčko z toho udělal je i výsměch pro nás, kteří tuto práci chceme dělat svědomitě a poctivě. Fyzický testy který by zvládl kdejaký žák ZŠ, zdravotníma testama projde i člověk s nefunkční jednou rukou no a psychotesty - raději pomlčím. Ale stejně jako celou policii, neházejte nováčky do jednoho pytle.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 10:16:48 27. 06. 2009
Peca.jpg
potlesk a smutný souhlas s tím, co jsi napsal. Tak v některých případech jsem se vážně divil, jak mohli nováčci projít. Ale snížit fyzické testy na míň než na polovinu toho co bylo a stejně, když to neuděláš tě vezmou, je plivnutím do tváře ostatním kolegů, kteří museli projít zcela odlišným VÝBĚREM!Hlavně, že Ivánek je spokojen a ještě si vydá knížku, co vše se mu povedlo :-/

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio