Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Můžu prodat přes Aukro?

Zdravím všechny kolegy policisty, nevíte jestli můžu prodat nějaký předmět přes aukci na aukru? Není to proti služebnímu zákonu? Jestli se to bere jako boční přivýdělek, nezdaněný ... dík za odpověd :-)
JANN :: Datum založení: 28. 06. 2009 :: celkem 14 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu MARTIN1 16:40:21 06. 07. 2009
default.png
jasně že můžeš, nebo snad jako policajt nemůžu jít prodat věc do bazaru ? :)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JANKL 12:28:48 06. 07. 2009
default.png
V jednom příspěvku tu bylo nakousnuto něco o hudební činnosti - může policista dělat DJ? Bavili jsme se o tom s kamarádem, a neshodli jsme se na tom, jestli toto lze zařadit do umělecké a hudební činnosti. Není pro peníze, protože to co by tam člověk dostal, tak stejně investuje do CD a do Vinylů a do benzínu. Ale co vy na to?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DR-CVACH 14:21:10 29. 06. 2009
dr.cvach.jpg
OK, tak tohle vysvetleni beru:))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X1-RAY 13:24:18 29. 06. 2009
default.png
Co mi vadí? Že se sborem šíří paranoia, a lenost před položením dotazu prostudovat služební zákon. Když budu prodávat byt nebo auto klasickou cestou tak snad mám žádat o schválení nadřízeného???? Policie si na to nemá co vytvářet "názor" a až nejaký chytrák sesmolí IAŘ i na tohle tak to bude vrchol. Docela přesně to popsal appalacio. PS: jo a vím co to znamená, čile tam obchoduji :-)))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DR-CVACH 12:30:30 29. 06. 2009
dr.cvach.jpg
Nechapu, co vam na tomhle dotazu tolik vadi. Prodej pres aukro je sice dneska bezna vec, ale zrodila se tak rychle, ze je celkem pochopitelny, ze si na to policie jeste nevytvorila "nazor" (tim myslim IAR:). Je snad neco spatnyho na tom, ze se nekdo nechce dostat do pruseru (a s pomoci medii pak treba jeste prikydnout trochu spiny na celej sbor)? Podle myho soudu neni. Nebo jsou vase odpovedi ve stylu "nevim co to znamena, a proto me to urazi"?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MENTEZ 12:08:42 29. 06. 2009
default.png
milé bravíčko, vyspala jsem se s klukem a on mi nastříkal semeno do pusy, mohu otěhotnět??? :-D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TADEASB 11:39:35 29. 06. 2009
default.png
Kromě toho "výdělečná činnost" vede k zisku, takže pokud neprodává cíleně za vyšší cenu, než za jakou koupil, nejde o výdělečnou činnost :)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 08:34:29 29. 06. 2009
default.png
Řekl bych, že prodat či koupit můžeš cokoliv, nesmíš na to mít však živnost. Tedy běžné věci (elektronika, osobní věci, zajímavosti atd.) bez problému prodej a nakup v jakémkoliv množství. Prodáváš-li a nakupuješ určitý omezený sortiment, dalo by se uvažovat již o neoprávěném podnikání a zde by jsi mohl mít problém. Dále, pokud máš vedlejší příjem nad určitou hranici ( tu neznám) za rok, měl bys tento příjem uvést v daňovém přiznání.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X1-RAY 21:19:48 28. 06. 2009
default.png
Boha to je zase dotaz :-( Prodej služební zbraně ti stejně nadřízený neschválí i kdyby jsi byl hudebník nebo herec:-))))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X-SAT 20:55:30 28. 06. 2009
X-sat.jpg
Zajímavé téma a odpověď né tak úplně jasná, jak se může zpočátku zdát. Zákon hovoří o tomto: i) nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a není členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost. Co je "jiná výdělečná činnost" ? Odpovíme si: Jiná samostatná výdělečná činnost Podnikatelem nejsme, jestliže máme jen příjmy z užití nebo poskytnutí práv z průmyslového nebo jiného duševního vlastnictví, autorských práv včetně práv příbuzných právu autorskému, a to včetně příjmů z vydávání, rozmnožování a rozšiřování literárních a jiných děl vlastním nákladem (autorské honoráře) příjmy z výkonu nezávislého povolání, které není živností ani podnikáním podle zvláštních předpisů (hudebníci, herci,...) příjmy znalce, tlumočníka, zprostředkovatele kolektivních sporů, zprostředkovatele kolektivních a hromadných smluv podle autorského zákona, rozhodce za činnost podle zvláštních právních předpisů příjmy z činnosti správce konkursní podstaty, včetně příjmů z činnosti předběžného správce, zvláštního správce, zástupce správce a vyrovnacího správce, které nejsou živností ani podnikáním podle zvláštního právního předpisu

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio