Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

policejní vyšetřovatel

Dobrý den, mohl by jste mi prosím někdo ujasnit,jakou školu mám vystudovat,abych se stala policejním vyšetřovatelem??Nyní studuji TRIVIS,což je veřejnoprávní škola v Ústí nad Labem,ale nevím,kam dál. Děkuji předem za odpovědi.
HOTTIE93 :: Datum založení: 28. 06. 2009 :: celkem 20 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu JANM 15:27:22 20. 11. 2013
default.png
FESOF [2009-06-28 23:20:59]: mám 4,5 roku na obvodě dělal jsem vše vracím se z C kvůli osobním věcem, ale to teď nebudu tahat. Po takovéhle době ZPŘ, PŘ, ČJ pořád dokola ve dvou na 24 hod při dálkovém studiu na VŠ. Stejně si myslím, že doba cca 8-10 let na obvodě je tak akorád, abyse člověk něco naučil pač po mé době působení jsem neustále zjišťoval, že je to ještě krátká doba pro mne ikdyž jsem měl příležitost zdrhnout do 6 dělat zabezpečovačku objetků. Fakt dobrej flek. Bohužel 2 měsíce před tím než jsem tam mohl, tak jí zrušili a dali někam jinam v rámci kraje :( i tak bych nešel a důvod ty lidi tam nejsou OK.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 20:50:42 21. 04. 2013
martoo.jpg
POLICISTKA [2013-04-19 22:02:33]:
Pokud chceš na vyšetřovatele, snaž se nejdříve dostat na OOP na hlídkovou činnost, pak na zesílení DS, dále na DS a nakonec na spisáka.

Na hlídkové se převážně naučíš jednat s lidmi v pozici policisty, pracovat na ulici, všímat si podezřelých věcí a lidí a dále s nimi pracovat, dostaneš se do zákroku, naučíš se nést za svá rozhodnutí zodpovědnost atd.

Na zesílení DS se převážně naučíš OMČ, provádět šetření, zpracovávat zpravidla jednodušší spisy atd.

Na DS se převážně naučíš pracovat pod tlakem, vytelefonovat si potřebné, výslechy, samostatnosti v rozhodování atd.

Na spisech se naučíš zkrácené přípravné řízení. Nejdříve děláš jednoduché zkrácenky jako jsou chlasty a mařenky, až se trochu otrkáš, tak třeba i výtržnictví a časem třeba ubližovačku, podvod či zpronevěru. Od zkrácenky je pak jen krůček k vyšetřování.

Sám jsem si tímto vším prošel a s čistým svědomím Ti můžu říct, že lepší průpravu neznám. Pokud člověk nějaký mnou uvedený článek vynechá, dřív nebo později se absence toho článku promítne.

Pokud projdeš vším, čerpáš ze svých zkušeností, lépe se učíš vyšetřování a tím se lépe zapracováváš, chápeš věci v podstatně širším kontextu a hlavně máš k policistům jak na SKPV tak i na základních útvarech podstatně blíže.

Pokud se dostaneš na menší OOP, máš výhodu v tom, že se jednotlivé články míchají, zpravidla všichni dělají všechno, a učíš se podstatně rychleji. Nevýhoda je v tom, že se z takového útvaru odchází podstatně hůře.

Doba, jakou má člověk strávit na základním útvaru, nelze přesně říci. Odvíjí se od spousty okolností, hlavně od vykonávaných činností a tím získaných zkušeností, osobními vlohami, sebevzdělávání atd.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:00:24 20. 04. 2013
default.png
POLICISTKA [2013-04-13 12:40:19]: No nazdar! Po dvou letech na kriminálku dělat spisy! Vydrž tam kde jsi tak dlouho, dokud nepochopíš, kam jsi vůbec vlezla a pak uteč. Spisy! A co na nich chceš dělat? Postup podle vedoucího všemožně jen ne podle zákona, práci co nejjednodušším způsobem místo hledání objektivní pravdy, tahání si spisů domů aby jsi stíhala termíny, ve čtyřicíti infarkt....?
Když jsi šla k policii s určitým cílem, proč jsi se napřed nezeptala, jestli je tvůj cíl reálný?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POLICISTKA 22:02:33 19. 04. 2013
default.png
Šla jsem k PČR s určitým cílem. Chtěla jsem se zde jen poradit. Budu dál pracovat co nejlépe a doufat, že svého cíle dosáhnu. Každopádně děkuji za reakce.
john158: Jsem ráda, že jsem tě rozesmála :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JERZI 14:24:51 19. 04. 2013
Jerzi.jpg
NIc proti, ale tto, že má dnes člověk vysokou nic neznamená.... dnes dělají University vysokoškoláky jak na bežícím páseu jen, aby se uživily. U nása na obvodě jsou na hlídkové Ing. a Mgr. i Phdr. už řadu let a prostě, někde je to o šikovnosti a jinde zase o známých, což pokud jdeš mimo Prahu, tak to tak většinou dopadne!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOHN158 10:15:16 17. 04. 2013
john158.jpg
for Policistka : To jsem se už dlouho nenasmál.. ,,Nemůžu být na hlídkové třeba tři roky, abych nevypadala jako neschopák.." :) :) :)
No když tam nebudeš alespoň 5 roků, aby ses naučila neztrácet hlavu a nezmatkovat, aby ses naučila trpělivosti, aby ses naučila poznat když ti někdo lže, aby ses naučila být samostatná a umět si obhájit svůj postup a stanovisko.. tak pak sice budeš po 2 letech někde víš například na dokumentačce nebo jako územák, ale každej trošku kovanej drban se ti bude smát.. a z tvé neobjasněnosti tvůj vedoucí taky asi rád nebude.., nezlob se ale když mi vyjede na místo činu výjezd, kterému " velí vyšetřovatelka Ing. por.. bez potřebné praxe, tak se může stát například spoustu věcí které můžou mít negativní vlivl na průběh vyšetřování dopadení pachatele a ohrožení důvěry veřejnosti v PČR.
Poslední případ z Krim. sborníku je toho jasným důkazem..mrkni na článek o činnosti na požářišti v souvislosti s úmrtím osoby..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POLICISTKA 13:34:53 15. 04. 2013
default.png
Starous, děkuji za reakci. Samozřejmě jsem se nejdříve informovala na intranetu, někde i osobně. Nedělá mi problém začít od píky, kdyby ano, tak bych přeci nebyla na hlídkové. Jen se člověk musí karierně posouvat. Nemůžu být na hlídkové s Ing. třeba tři roky, pak v očích potencionálního zaměstnavatele budu vypadat jako neschopná. Chtěla jsem se zde jen poradit, jestli mohu aktuálně v Praze nebo středočeském kraji uspět ve výběrovém řízení. Popřípadě, kdyby mi někdo poradil, kde to zkusit, kde je nějaká šance...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STAROUS 12:36:57 14. 04. 2013
Starouš.jpg
Začít u policie pěkně od píky není nikdy na škodu, na SKPV je poměrně dost silně naivních a základy policejní práce absolutně nepoznamenaných jedinců, kteří tam před pár lety díky vysokoškolskému titulu nastoupili rovnou z civilu... Každopádně bych očekával, že ty jako člověk s vysokoškolským vzděláním, toužící se realizovat rozplétáním zapeklitých případů hospodářské kriminality, zvládne práci s informacemi alespoň na takové úrovni, aby si na služebním intranetu vyhledal aktuální výběrová řízení a prostřednictvím tam uvedených kontaktů si zjistil vše potřebné. Přeji hodně štěstí, protože úspory finančních nákladů, obvykle "překvapivě" realizované zejména vyškrtáváním dostupných neobsazených tabulek, možnost přestupů v rámci PČR značně omezily...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POLICISTKA 12:40:19 13. 04. 2013
default.png
Chtěla bych vás touto cestou požádat o radu. U PČR jsem dva roky, z toho rok na OOP na oddělení hlídkové služby. Mám vystudovanou VŠ ekonomického zaměření (Ing.). K PČR jsem šla s cílem věnovat se hospodářské kriminalitě a věřila jsem, že se mi to s VŠ ekonomického zaměření podaří. Momentálně jsem v 3TT, na podzim bych teoreticky mohla do 4TT. Zaměstnání mne baví, ale raději bych se věnovala pouze spisům, a to klidně na OOP. Je někde ve středočeském kraji možnost účasti ve výběrovém řízení pro člověka jako jsem já? Nebo jsou výběrová řízení otevírána pro předem vybrané uchazeče. Děkuji předem za odpovědi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu R489 07:14:04 04. 07. 2009
default.png
:D 5ekni to Urbanovi u maturity :D Po 20 letech na OKTE tohle rád uslyší :D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio