Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Rozdíl práce soukromý sektor vs. Policie

Chtěl bych požádat někoho, kdo pracoval déle v soukromé sféře a pak se rozhodl vstoupit do řad Policie, jestli lituje, jak by postupoval nyní, klady zápory apod...(mraky lidí to tady težce kritizuje, také i na jiných diskuzích, možná že nemakali jinde v soukromém sektoru u jidáše, pardon českého podnikatele a neuvědomují si, že lidi dřou třeba za 10.000 hrubého také bez proplacených přesčasů a bojí se, že by o práci mohli přijít a na nějaké renty můžou zapomenout...ve stylu, nelíbí se ti? přede dveřmi je dalších deset)...vypádá to, že si splním sen a k poldům se dostanu a proto bych uvítal nezaujaté stanovisko..díky předem
XJHX :: Datum založení: 10. 07. 2009 :: celkem 39 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PECA 11:16:41 23. 07. 2009
Peca.jpg
Já osobně bych zatím neměnil jednu věc a to směnařinu. Vyhovuje mi odsloužit 12ctky a některý den v týdnu se sebrat s kolegy a např.vyrazit na kole atp. Proto jsem dosud ani nešel na SKPV. Jinak u mně je spokojenost u PČR jako na houpačce. Byly doby hodně špatný, špatný, ale i dobrý. Rozhodně na tuhle kapitolu života nikdy nezapomeneš i pokud práci pro PČR ukončíš. I nyní se stýkám s bývalými kolegy a stále si máme co říct..a jak píše pindian, kdo nezkusí-nezjistí ;-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PINDIAN 18:20:20 12. 07. 2009
default.png
Přesný k dotazu a trefný. Plně s tvým příspěvkem souhlasím. Rozhodnout se musí každý sám. Kdo nezkusí nezjistí. V každém případě držím palce při zkoušce.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FRANTA 18:00:30 12. 07. 2009
default.png
dovolím si také přispět. Než jsem nastoupil k PČR pracoval jsem rok ve fabrice elektromechanika. Potom jsem chtěl k PČR a tak nějak se mi sem vyplnil, ale..... Praha. Jsem z Moravy a tak jsem to zkusil, třeba se mi tam bude líbit a na zkušenou. Jenže v praze se nelíbilo a po 3 a půl letech jsem odešel.Záleží také zdali budeš do služby dojíždět někde za humny, anebo přes republiku do Prahy. Ono hodně projezdíš, ubytovna také něco stojí a čas v podobě cestování. Teď dělám zase ve fabrice, a kdyby náš ředitel nebyl zloděj, tak by se mi tam líbilo. Od nového ředitele (cca půl roku) co ožvejkal peníze jak mohl. ALe jinak jsem s prací spokojen. a ještě stačím studovat VŠ. Peníze.... poměrně velký důvod. Ale pamatuji časy u PČR kdy nebylo na benzín a v zimě jsi šlapal pěšky. Kdy se šetřilo úplně nesystematicky a pro korunu se zacházelo do krajností. Ono jaký stát, taková organizace. Ale abych jen nekritizoval, práce určitě zajímává. Zkušenosti do života. Kdybych sloužil u PČR aspoň v místě okresu, určitě bych zůstal. Ono nejlépe je to zkusit a uvidíš... na zkušenou. Odejít můžeš vždy. Hlavně se nebát.... jak mnoho policistů, kteří mají strach ze změny... a jinak je to o lidech. Hovada jsou všude, ale i slušní lidé. Takže je to jen na tobě a přeji ti správnou volbu

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TAHAC 17:58:52 12. 07. 2009
default.png
Kolega poslal mailem :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X1-RAY 17:36:36 12. 07. 2009
default.png
Proboha kde jsi na to přišel? :-)))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PINDIAN 17:26:48 12. 07. 2009
default.png
To je férové sdělení prac. zařazení. Jde, ale o to, že nemáme v nikom zastání. Pravdou je, že situace pro P ČR se zatím pouze zhoršuje. Pro xjhx, konečně souhlas, díky. O tom většinou mluvím, že i když jsme tabulkově zařazeni na stejném sl. místě, dle kraje vycházejí peníze různě. Pro různé co tady píší, že peníze nejsou pro ně důležité :-))) o tom silně pochybuji (mohou mi je zaslat na můj účet), chtěl bych vidět z čeho by jste platili státu, živili se, platili hypo apod. Mě osobně práce baví, ale peníze jsou pro mě též na prvním místě. Hypo za mě stát nezaplatí, a děti do školy také posílám.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TAHAC 17:04:39 12. 07. 2009
default.png
uloz.to/2105931/instruktaz.mp3

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TAHAC 17:04:13 12. 07. 2009
default.png
http://uloz.to/2105931/instruktaz.mp3

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 16:35:05 12. 07. 2009
Andras.jpg
hhonza: To tedy dá!Samozřejmě ne na všech typech oddělení. Ale minimálně na hlídkových útvarech a DI! Viděl jsem, jak to řada lidí má vysoce na háku, a proto tvrdím, že je policie přeplacená. A nevím na jaké funkci jsi byl, ale levá ruka neví co dělá pravá, žádný právní předpis už na sebe pomalu nenavazuje, rozdílná stanoviska OSZ nejen kraje, ale i městské části....tady se dělá, aby to vypadalo že se dělá. To je ale chyba systému, nejen PČR. Děláme, ale bez konečného výsledku.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HHONZA 16:21:37 12. 07. 2009
default.png
Jen na začátek: S Andrasem moc nesouhlasím, u policie nejde moc dělat porvnání platu s množstvím odvedené práce, to není úkolová práce jako teba truhlář, kolik udělá židliček (na nikoho neútočím ani nezesměšňuji :-)). A že by u PČR nic nefungovalo? S tím se nedá taky souhlasit, je zde sice několik situací a věcí, ketré selskej rozum nebere, ale není to tak katastrofický. A jinak k dotazu: Já pracoval u PČR přes pět let na OOP, pak u mě nastal syndrom vyhoření a vše bylo na ho.no. Tak jsem se sebral a šel do civilu a stala se ze mne OSVČ a podnikal...měl jsem hospůdku. Když jsem ještě byl policista a kamarádi podnikali, tak jsem to viděl jak Hurvínek válku. Tak jsem do toho vlítnul, ale zjistil jsem, že i toto vydělávání peněz má svá úskalí, že to není sranda a že se musí člověk otáčet. Sice mě to bavilo, nějak to šlo, ale po čase jsem na sobě zjišťoval, že mi ta policie svým způsobem chybí...takže teď ž jsem zase u PČR, mám dodělanou VŠ, vyhlídka na zajímavé místo a celkově jsem spokojen a jen se "pod vousy" usmívám těm, co jsou už spoustu let u policie a civil moc neužili jak "pláčou" jak se mají těžko, že civilisti to mají jednoduché a další kecy. Já si své práce teď vážím, jsem rád, že jsem si vyzkoušel i jiný způsob vydělávání peněz a jsem u PČR spokojen..jednak mě ta práce baví, peníze jsou vcelku průměrné (žiju v záp.čechách) a zanedlouho se přesouvám na místo, které jsem si nějk vždy přál.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio