Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

vstup do objektu

Zdravím všechny Nedávno jsem se dostal do situace, kdy v bytě oznamovatelky měl být ozbrojený pachatel vloupání...Nějakým způsobem jsme z kolegou celou situaci vyhodnotili a rozhodli se prověřit byt jestli v něm tento pachatel je a to s negativním výsledkem. Až zpětně mi došlo jaký to byl vlastně risk, vlézt do bytu jen ve dvouch lidech, při podezření na nebezpečného ozbrojeného pachatele, navíc se jednalo o dost členitý byt plný místností, skříní a jiných možných úkrytů. Proto bymě zajímal názor zkušených kolegů, kteří se již setkali s tímto problémem a jejich potencionální rady do příště..
APU68 :: Datum založení: 15. 07. 2009 :: celkem 13 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 07:44:44 27. 09. 2009
default.png
chtít si sáhnout na pašíka, kvůli níž umírá nejvíce poldů. Je mi divné, že se tady nikde neobjevuje to, co mi řekli snad první den ve službě, když jsem dostal do pracek chráněné objekty a činnost hlídky u nich: odkud se přijede, bez motoru a světel, kam se postaví auto, kam zdrhá druhý člen hlídky, co dělají a co nesmí dělat - nesmí třeba kouřit. Jednou z hlavních zásad je nikdy, zásadně nikdy, nevstupovat do objektu!!! Pouze z vnějšku vizuálně vyhodnotit zda je objekt napaden, ale ani když nic nevidím, nesmím dovnitř. Vždy se střeží dva protilehlé rohy budovy nebo v případě členitosti rozestavení tak, aby z budovy nemohl pokud možno nikdo uniknout. Ani tohle nebyli mnozí schopní pochopit, ne tak ještě čištění objektu. To co jste udělali bylo na potrestání, ohrožení parťáka. Amatérismus nejhrubšího zrna. Místo napadeného objektu by tam v případě pašíka s kvérem uvnitř byla druhá Trnitá v Brně. Proč nevstupovat do objektu: - na zákroky v objektech, jejich čištění, je tady pes nebo ZJ. Ne dvojice pitomců, co se postřílí navzájem.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CODY 14:52:04 18. 07. 2009
Cody.jpg
Tak můj vstup byl jěště za dob bezpečnostní služby,kdy nám volal majitel že se mu aktivoval pager že mu něco lítá po domě-kde nikdo z jeho blýzkých momentálně není-vzdálenost 4km,takže celkem ostrá jízda,pak přes plot,2 hafani co po nás šly...a pak ten "asi zloděj,feták,pobuda"Není nic horšího než si platit bezpečnostní službu a být vykraden,proto se jede hodně na výsledky.Osobně můžu říct že zábavnější práci sem nevykonával,super kolektiv(žádný vymlácený hlavy,naopak několik vysokoškoláků ale hlavně sportovci a pohodáři),akce,zábava,dobrý pocit z obře odvedené práce když se třeba policjtům někam nechtělo-volaly nás.Oproti tomu v dnešní době se tato práce se zákony jaké tady jsou nedá dělat dobře aniž by nebyl člověk kriminalizovaný:-(.K té armádě,samozřejmě je tam jiný mandát-budova se tzv. čistí=napřed granát,pak vstup.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PINDIAN 08:38:35 18. 07. 2009
default.png
Jak je psáno určitě rozhodování není snadný a variant je několik. Zda Vás vysílal operační měl již i posílat na místo i jiné hlídky!!! V případě Vašeho zjištění v krytu do vest, hlásnou činnost s vyžádáním posily, případně i MP, když je možnost! Psovod také není vždy po ruce. Když dovnitř tak hlavně opatrně. Jako zranění či mrtví již nikomu nepomůžeme.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KIMIC 21:17:58 17. 07. 2009
default.png
Cody: pises nechteli jste aby unikl.... nikde jsem necetl pripad, ze by po uteku pachatele hlidce, ktera na misto prijela do podobne situace a pachateli se podarilo uniknout nejakou unikovou cestou vzadu, pak mela hlidka problemy. ale v mnoha clancich, brozurach, a dokumentech se muzes docist o tom, jak nezajisteni policiste pri zakrocich umirali, nebo byli vazne zraneni, at uz strelbou pachatele pripadne nechtenym vystrelem od kolegu ve zmatecne situaci, dulezitejsi nez rychle chytit pachatele je udelat to co mozna s nejmensim rizikem pro zucastnene. steny muzou pustit strelbu skrz na kolegu ve vedlejsi mistnosti, pripadne k sousedum, na miste se muzou klidne nachazet kolegove z skpv v civilu pri nejake akci. neco jineho jsou zakroky v armade pripadne v filmech, u policie je to jine, za dobry zakrok pochvala, ale pokud udelas nechtene jedinou zavaznejsi chybu tak se po tobe budou vozit, jakmile trefis nekoho jineho nez mas tak je to vstupenka pryc se soudy

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OUT 15:19:14 17. 07. 2009
Out.jpg
Rozhodně pokud je ta možnost tak psovod je nejlepší varianta. Pokud ne tak jak tady popisují kolegové. Možná eště není od věci, pokud je čas a hlavně možnost, hodit na sebe vesty. I kdyby pachatel nebyl ozbrojen střelnou zbraní ale třeba nožem tak je to lepší ochrana než umělohmotná košile:)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CODY 15:17:35 17. 07. 2009
Cody.jpg
Tak souhlasím že sme to na jedničku zrovna neprovedly ale bylo to rychlý rozhodování-hlavně šlo o rychlost,nechtěly sme aby nám unikl když pudem oba jedním směrem-taky tu byla šance že už v domě dávno není.Než by přijely posily ...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KAPESNICK 13:55:01 17. 07. 2009
default.png
Pokud je vas malo (dva) je lepsi vyzadat posily a hlidat z krytu vsechny cesty do toho zajmoveho prostoru. Jinak lezt tam ve dvou a kazdy z jine strany, jak psal kolega niz, je normalne nebetycna blbost a v podstate i sebevrazda. Nejaka rozumnejsi taktika v byte se da rozjet az tak od 3 a vice lidi (kdyz nepocitam variantu se psem).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOHN158CQB 22:12:48 16. 07. 2009
default.png
pokud to nehoří, počkat na psovoda a jít tam s sním při správném použití psa.. ve dvojce se dá, ale je to ruská ruleta, buď a nebo.. pokud byl ozbrojený a nevím kde je, lepší psovod, posily, slzák atd..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KIMIC 21:37:10 16. 07. 2009
default.png
nejlip taktiku probrat se svym bojarem pri vycviku, zalezi u jakeho jsi utvaru, pokud takove cviceni vubec nemate tak at vam ho nekdy zaradi. ono prochazet vetsi byt je o hubu i se 4ma, chodit idealne ve dvojicich spolu a vyhnout se situacim kdy se clenove hlidky rozdeli,a pak se potkavaji naproti, jak Cody psal nize. Vsechno tohle by vas meli naucit pri vycviku

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANN 21:05:56 16. 07. 2009
default.png
Já si myslím, že je pořád lepší když ti za zády stojí kolegyně - policistka, než když ti tam stojí...pachatel, co Andys ?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio