Nejste přihlášen.
Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).
Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.
A s čím teda měl tzv. příspěvek na bydlení společného? Samozřejmě, že musel být upravený předpisem, který upravoval služební poměr, před účinností zákona č. 361/2003 Sb. to byl zákon č. 186/1992 Sb., o služebním poměru příslušníků Policie České republiky. § 55 tohoto zákona určoval náležitosti příslušníků policie, mj. i zvláštní jednorázové pěněžní náležitosti spojené se vznikem služebního poměru nebo poskytované jako příspěvek věrnostní a stabilizační povahy. Dále platilo, že ministerstvo (rozumějme vnitra) stanovovalo obecně závazným právním po projednání s ministerstvem práce a sociálních věcí a ministerstvem financí podmínky nároku na jednotlivé druhy náležitostí, jejich výši, výplatní termíny a další podrobnosti. Dále mimo jiné zákon 186/1992 Sb. v podmínkách pro výkon služby (§ 63) stanovoval Policii povinnost zajišťovat ubytování policistů. Obdobným způsobem byly tyto záležitosti řešeny i úpravou, která předcházela zákonu č. 186/1992 Sb., a sice v zákonu č. 100/1970 Sb., o služebním poměru příslušníků Sboru národní bezpečnosti.
Vždy musí být nějaký zákonný titul, podle kterého stát může provést výplatu prostředků ze státního rozpočtu. Samotné ministerstvo nebo policie se nemohou o své vůli rozhodnout, že budou přispívat na to nebo ono. Platí zásada, že stát resp. veřejná moc může činit jen to, co jí povoluje zákon.
Souhlasím (+ 0) Nesouhlasím (- 0)