Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Vše o službě u dálniční policie

Dobré odpoledne, jsem tu nový. Chtěl bych se zeptat na vše, co se týká služby u dálniční policie. Co člověka čeká, když se přihlásí? Jaký je postup dále? Jaký je plat? Co je náplní práce? Prosím co nejvíce informací i detailů. Moc díky. D.
SEMIR :: Datum založení: 31. 07. 2009 :: celkem 4 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu SEMIR 21:03:28 31. 07. 2009
default.png
hhonza : Moc díky!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HHONZA 19:16:09 31. 07. 2009
default.png
Sice má FRY pravdu, ale já Ti stejně odpovím, protože personální odd. taky neví vše a hlavně ne věci z praxe. Myslím že odpovím kvalifikovaně, protože u dálniční policie sloužím :-) 1) Podmínky k přijetí k dálniční policii jsou stejné jako k jiným složkám, tzn. psychotesty, fyzické testy a zdravotní. Nejsou kladeny vyšší či jiné požadavky. 2) Plat u dálniční policie je podle funkce - je to stejné jako u jiných složek (dopravka, MOP, OOP...). Jako nováček začínáš v 2. PT, poté postupuješ do 3. PT... u dálniční policie je nejvyšší 7.PT, kterou má vedoucí a zástupce. 6. PT mají zpracovatelé, 5.PT mají dozorčí služby a též policisté ze skupiny dopravních nehod. 4.PT a 3. PT je pro hlídkaře. Výši platu si tedy najdi dle tabulek (+ rizikový příplatek, většinou na stejné výši jako okolní OOP). 3) Když se přihlásíš k policii, tak dostat se k dálniční je velké štěstí nebo nějaká známost. Dálniční policie je ve většině krajích žádané oddělení a tudíž stav mají většinou naplněn. Ale nemůžu mluvit za všechny kraje, neznám jaká je kde situace, ale co jsem slyšel, tak všude je to podobné. 4) Pokud se tam skutečně dostaneš, tak jdeš na kurz na zbraň (3 týdny) a poté na školu na jeden rok. Po škole a po výpomoci Praze (zatím 3 měsíce) se vracíš na útvar a začíná služba. Budeš zařazen do hlídkové služby. Od září mají být zrušeny skupiny nehod a hlídkaři, všichni mají být jedna skupina a "být si rovni", ale je jasné, že někdo prostě bude dělat nehody a někdo hlídkovat. 5) Náplní dálniční policie je šetření všeho, co se stane na dálnici, je to taková kombinace dopravky a obvodního oddělení. Vyšetřuješ nehody, hlídkuješ a dozoruješ nad dopravou, měříš rychlost, kontroluješ nákladní dopravu (povinné přestávky, technický stav...), šetříš újezdy od benzínek, šetříš odcizené rezervy z náklaďáků na parkovištích, šetříš vloupání do kamionů na parkovištích, šetříš odcizené oplocení okolo dálnice, řešíš rvačky mezi kamioňákama...prostě vše, co se stane na dálnici. 6) Nepředstavuj si to jako Kobra 11, ono to zase tak růžové není, na dálnici jsi v každém počasí (vedro, zima) a ten úsek dálnice máš projetej za chvilku a když se 12 hodin máš v něm pohybovat, tak ono to brzo omrzí. A v době úsporných opatřeních to s tím ježděním také není růžové. 7) Technika je zde dobrá, vozový park zajímavý a moderní. Doufám, že jem Ti to trochu přiblížil.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FRY 18:00:34 31. 07. 2009
default.png
Třeba to ještě nevíš, ale i u PČR existují personální oddělení a když si tam zajdeš, tak na otázky Tebou položené Ti "fundovaně" odpoví... Nechceš přece, aby tady někdo sálodlouze odpovídal na otázky, které jsou snadno zjistitelné na k tomu určených místech. Snaž se taky trošku sám!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SEMIR 17:01:54 31. 07. 2009
default.png
A ještě prosím, co vše musí člověk ucházející se o místo u dálniční policie splňovat? Jaké zdravotní a další podmínky? Díky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio