Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Ještě že žijeme v Evropě!

Teda nevím, jak by to dopadlo v evropských civilizovaných zemích, kdyby nám měli policisté bránit v zápisu ke studiu. Koukám, že myšlení východu je velice odlišné... :-D Nejedná se náhodou o potlačování lidských práv a svobod??? Nespokojené dívky se snažily probít přes saúdské policistky na univerzitu Saúdská Arábie zažila dosud nevídanou demonstraci žen, usilujících zapsat se ke studiu na univerzitu ve městě Táif nedaleko Mekky. Nespokojené mladé ženy, kterým se nepodařilo dostat k zápisu, se spolu s doprovázejícími rodinnými příslušnicemi násilně střetly s ženskou policií, chránící vstup do budov univerzity. Řada uchazeček o studium policistkami zraněna a musela být ošetřena. Podle svědků citovaných deníky uchazečky o studium, které se nedostaly k zápisu, nejprve vsedě demonstrovaly před univerzitou, a když to nepomohlo, chtěly si vynutit vstup. Tehdy zasáhly připravené ženské policejní oddíly a dav deroucí se dovnitř tvrdě odrazily pendreky. Na místě pak musely záchranky Červeného půlměsíce ošetřit mnoho zbitých uchazeček o studium. Protestující dívky obviňují vedení univerzity, že kvóty naplnilo méně schopnými studentkami s větší protekcí, a navíc že ukončilo přijímací zkoušky předčasně. Představitel univerzity to popřel. Fotografie v tisku zobrazují ženy v černých šatech tísnící se před vchodem do univerzity a v přilehlé ulici. Veškeré demonstrace jsou v Saúdské Arábii přísně zakázány; aby navíc demonstrovaly ženy, a to dokonce z lepších středních vrstev, je v této ultrakonzervativní muslimské zemi něco zcela neslýchaného, konstatuje agentura AFP.
TYNCA :: Datum založení: 04. 08. 2009 :: celkem 1 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu X-SAT 22:10:28 04. 08. 2009
X-sat.jpg
Z našeho civilizačního pohledu věc naprosto nepochopitelná... A moc smutná :-( Ale nic s tím nenaděláme.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio