Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

boční vstupy - vše ohledně náboru

Zdravím, úplně na úvod bych byla ráda, kdyby se předešlo poznámkám ohledně bočních vstupů (ano, opravdu vím, že mezi policisty nejsou nijak extra žádané a taky chápu proč, pro toto téma bych se od toho chtěla ale oprostit :) ). Ale, byla mi nabídnuta pozice na kriminálku do 7 TT (ano, jsem VŠ v oboru právo, ale - původně mě lákala i PA a o této práci jsem vždy přemýšlela). Ideálně by mě zajímalo zkušenost někoho z posledních let, protože co jsem postřehla, se lecco měnilo. Nejprve psycho, následně zdravotní testy (ví někdo požadavky? pro úřednické pozice prý ty ofiko na www. neplatí a jsou mnohem sníženější nároky). Posledně až LP - jak moc je na tyto pozice hrocena (mám dioptrie nad 4,25, bez astigmatismu) a přijde mi zcestné, abych nebyla přijata do kanceláře jen z tohoto důvodu, když mi bylo řečeno, že o mě vážně stojí (jasný, předpisy - ale zajímá mě zase praxe). Následně, kdybych tím vším prošla, měsíc kurz zbraně na kraji a potom mi bylo řečeno 3 měs na ZOP (většinou v diskuzi čtu, že je 6...). Dokázal by miněkdo osvětlit, zda to takto opravdu chodí?
MONIKAK :: Datum založení: 01. 06. 2022 :: celkem 24 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu AF13 00:07:11 03. 07. 2022
default.png
ANBERLIN [2022-06-24 18:55:49]: Nové to rozhodně není a jsou i asistenti vyšetřovatele, není to práce jakože sekretářky, co dělá kafe, ale prostě někdo k ruce u vyšetřování. Pro nějaký vstup do trestního řízení v rámci policie, docela dobrý... teda podle toho, komu dělá dotyčný toho asistenta, no.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu AF13 00:04:09 03. 07. 2022
default.png
TRNKALINKA [2022-06-06 14:39:28]: Kolečko by bylo úplně ideální, ale bohužel k tomu ještě firma nedozrála ... přitom jsme velká firma a na fungování by prospělo, aby si mohl člověk udělat obrázek o tom, co kdo a kde dělá. A není to jen o tom SKPV a obvod. Nemálo kriminality dělají cizinci, ty mají různé doklady... takže i udělat si nějaký vhled do práce ciziny pro pro běžnou práci na SKPV mělo smysl.

No, bohužel, k tomu máme daleko... raději rok ZOP nalejvárna ... pak obvod, kde se mladý učí od mladého, jak co nejmíň dělat ... a pak každý, jak se zařídí. Někdo do céčka, někdo někam jinam.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANBERLIN 18:55:49 24. 06. 2022
default.png
LAFREE [2022-06-05 18:16:31]:

Proboha, asistentky vyšetřovatele v 6 TT? Co je to za funkci? To musí být něco nového, vživotě jsem o něčem takovém neslyšel a to mám 15 let za sebou.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LAFREE 23:54:50 06. 06. 2022
default.png
Přesně jak píše Trnkalinka, zkušenost je nepřenositelná. Doporučuji cestu přes OOP nejlépe skupina dokumentace/prověřování v 4-6TT, kde se naučíš vše co později využiješ na SKPV, nejlépe obvod aspoň v okresním městě. Dovednosti spojené s přijetím tr. oznámení, ohledání místa činu s technikem a sepsání ohledačky, sepisování podání vysvětlení, získat zkušenosti s typizovanými tr. činy a opatřováním důkazního materiálu a jeho vyhodnocováním, základní analytické dovednosti, atd... atd... atd....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 15:37:23 06. 06. 2022
Joe.jpg
TRNKALINKA [2022-06-06 14:39:28]:
Kolečka potřeba rozhodně nejsou. Na to, aby někdo lépe a plnohodnotněji fungoval na SKPV, mu stačí poznat práci na obvodě. Pokud teda nebude dělat dopravní nehody. Cizina je specifická, tím bych si hlavu rozhodně nezatěžoval.
Kolik lidí na SKPV má znalosti z cizinecké, pokud tam před tím nedělali?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TRNKALINKA 14:39:28 06. 06. 2022
default.png
Těch nových informací na něj bylo moc. Těžko se to popisuje. Prostě když nastoupí nový policista, měl by jít na základní článek(základní tj. nejnižší oddělení) že té které služby. neříkám, že je třeba drtit vysokoškoláky roky oznamováním přestupků, vypisováním pokut atd. Ale měli by vědět, jak to všechno funguje. Ideální by bylo nějaké kolečko napříč službami - pořádkové, dopravní, cizinecké policie.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MONIKAK 09:08:13 06. 06. 2022
default.png
TRNKALINKA [2022-06-05 21:56:56]: Chtěla bych se pro představu zeptat co znamená - je toho hodně? Byla to třeba práce, ve které se ztrácel, protože těch poznatků co musel být bylo mnoho nebo práce, kterou nestíhal ve své prac době a zůstaval tak dlouho?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TRNKALINKA 21:56:56 05. 06. 2022
default.png
S bočním vstupem nemám dobrou zkušenost. Měl jsem kolegu, co nastoupil do 6. PT. Jedná se o poměrně dost specifickou činnost v rámci trestního řízení. Jako člověk nebyl špatný, snažil jsem ho vše naučit a vše jsem mu vysvětloval. Veškeré souvislosti, dostal servis a informace, které jsem já pracně leta hromadil. Prostě "postup o 20 políček vpřed". Po 8 měsících odešel sám, že je toho na něj moc. Je fajn, že má člověk VŠ a velké teoretické znalosti, ale policajtem se člověk stává, tím jak nabaluje informace a zkušenosti, které se nikde nenaučí. Zkušenost je nepřenositelná.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LAFREE 18:16:31 05. 06. 2022
default.png
7 TT je vysoká třída, na tuto pozici se někteří kolegové nedostanou ani do důchodu. Doporučuji se zeptat na vše tam, kde tu 7TT bočním vstupem nabízejí. V 7TT dle katalogu činností jsi zkušená policistka, nebo vedoucí, a más jít policistům v nižších třídách příkladem a taky je metodicky vést. V dnešní nelehké době pravicových vlád nečekej od ostatních policistů pomoc a už vůbec ne z nižších tříd, kteří mají stejné nebo i vyšší vzdělání než Ty a hlavně životní zkušenosti a policejní praxi. K nám teď nastoupily asistentky vyšetřovatele do 6TT, taky mají vystudované právo, uvidíme zda mladé kočky rozhádaji kolektiv...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAFHAF 13:57:49 05. 06. 2022
default.png
Na vše se zeptej tam, kam tě chtějí vzít … každý kraj, jiný mrav a když se chce, tak jde skoro vše. Nemá cenu to řešit tady. Jaký je plat ti taky řeknou tam… kolik je 7.tt to si asi umíš najít, ale kolik mají zvláštní příplatek, stabilizák, zda ti daji 150.000,- naborák, to taky tady nezjistíš.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio