Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Pořádková nebo cizinecká v Brně?

Zdravím, potřeboval bych se zeptat na Váš názor kam bych měl spíš žádat o přiřazení :D Mám za sebou úspěšně všechny testy a personální se mě ptala, ať si promyslím kam bych chtěl nastoupit. Práci u policie chci hrozně moc dělat, až tak, že je mi asi "jedno" kde bych měl sloužit. Měl jsem namyšleno klasicky k pořádkové na obvodní oddělení v rámci Brna a dál by se vidělo. Ale psycholožka mě hodně naváděla k tomu, že bych se hodil více na cizineckou, umím rusky, ukrajinsky, jsem pečlivý apod. A úplně si mě prý neumí představit jako toho univerzálního vojáka v ulici, jak sama řekla... Nevadilo by mi to ani tam ani tam. Zase ale nechci jen někde sedět na cizinecké a přepisovat nějaké informace, že by to byla moc nudná a rutinní práce... Ale vím o tom prd že. Máte prosím nějaké zajímavé informace, které nejsou běžně dostupné a které by mi třeba pomohly v rozhodování? Děkuju.
SANDOKAN :: Datum založení: 09. 10. 2022 :: celkem 13 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu SANDOKAN 16:42:34 17. 10. 2022
default.png
Děkuju za reakci. Není to o tom, že by nelákalo, ale obecně toho o práci u policie zatím moc nevím. Nemám známosti :D

Klidně i tu cizinu prostě zkusím a doufám, že když bych po čase hodně "kopal", tak mě nechají jít jinam. Člověk prostě musí zkusit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STRANIX 13:00:54 16. 10. 2022
default.png
Podle tvého chování zde působíš jako přemýšlivý člověk s kvalitním písemným projevem, k tomu magisterský titul a znalost cizích jazyků. Pokud to vztáhnu k současné personální situaci u PČR, je zřejmé, že pokud nejsi po osobnostní stránce úplný pošahanec (což nevypadáš), tak na základním organizačním článku dlouho nepobudeš. Pokud tě cizinecká problematika výslovně neláká, pak se obvod jeví jako dobrá počáteční štace.

P.S. Toho, že nejsi korba, se opravdu nemusíš bát. Když vidím, jak řady pořádkové policie rozšiřují slečny o váze 45 kg i s kanadami, s rozpuštěnými vlasy po pás a dlouhými umělými nehty, tak prakticky každý muž bude vítanou posilou :-)

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANDOKAN 21:53:36 14. 10. 2022
default.png
Jasný, je to třeba hloupost, ale zdá se mi, že kolem mě jsou všichni teda zrovna fyzicky zdatnější, alespoň od pohledu, než já.

Ale je to jen můj postřeh a třeba prkotina :D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAFHAF 16:32:13 14. 10. 2022
default.png
SANDOKAN [2022-10-14 08:16:26]: Většina nově nastupujících jsou maturanti a zejména maturantky, tj. korby jsou mezi nimi ve velké menšině a policie je ráda, když vůbec někdo nastoupí a udělá psychotesty. Takže tím bych se netrápil, zda jsi nebo nejsi korba.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANDOKAN 08:16:26 14. 10. 2022
default.png
Proto mě to lákalo taky na obvod, protože si myslím, že je tam práce více různorodá, člověk se dostane postupně ke všemu, tím pádem získá zkušenosti téměř ve všem... Moje minusy k obvodu je to, že nejsem žádná korba a myslím, že i proto by mě tam nemuseli chtít... Zase ale vím co je to disciplína, jsem snaživý a uměl bych poslouchat služebně starší a zkušenější kolegy, takže bych nebyl úplná koule na noze.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 06:44:31 14. 10. 2022
Joe.jpg
Na obvodě je relativně různorodá práce. Ale hledisek které ovlivňují jestli se mi nějaká činnost zamlouvá nebo nezamlouvá je více. A kromě toho mají lidi různé preference.
Užší pracovní zaměření mají totiž kromě obvodních a místních oddělení, téměř všechna (možná i úplně všechna) ostatní pracoviště u PČR - dopravka, cizina, zbraně a bezpečnostní materiál, cely-eskorty, i na SKPV jsou specializace na jednotlivé druhy trestné činnosti.
Na obvodě je větší možnost postupu kam?? To je hodně zavádějící tvrzení. 1. na obvodech je nejvíc lidí, takže i nejvíc přechází jinam, 2. šikovný člověk má šanci uplatnění všude a přecházením mezi jednotlivými službami je celkem běžný jev.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BOB52 22:13:56 13. 10. 2022
default.png
SANDOKAN [2022-10-13 09:28:02]: Kdybych si znovu mohl vybrat, tak se rozhodnu stejně, obvod. Kontrolovat cizince, člověk může i tam, stejně jako střežit hranice a Ukrajinštinu a Ruštinu určitě využije. Na obvodě jsou větší možnosti postupu, práce je různorodá a není tam taková rutina, jednou člověk třeba tři hodiny střeží hromadu železného šrotu, jindy měří radarem rychlost, honí chovance, nebo řeší domácí roztržku, kdy každá strana podá docela jiný příběh a člověk se musí rychle rozhodnout jak to rozlousknout :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BOB52 22:05:43 13. 10. 2022
default.png
HAFHAF [2022-10-12 22:04:43]: Pokud by jej lákalo šikanovat Ukrajince, lze to i na obvodu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANDOKAN 09:28:02 13. 10. 2022
default.png
HAFHAF [2022-10-12 22:04:43]: Já už vystudovaný jsem, mám Mgr. Já právě pořádně neznám nápln práce. Budu si volat přímo tam a snad budu moudřejší.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAFHAF 22:04:43 12. 10. 2022
default.png
Tak předně psycholožka ví o práci na jednotlivých službách asi stejně, jako diváci Policie v akci :-) takže tím bych se moc neřídil. Jazyk by se na cizině hodil, ale víc cizině, než tobě. Většina ciziny vyhoří, umí hlavně tu svojí problematiku, která je sama o sobě na hovno… řešit jestli tu někdo muže byt, nebo nemůže a pak mu dat slavně pokutu, nebo papír, že má vycestovat … a on tu stejně je, nebo přijede na jiné doklady … no, někoho to asi baví, honit si ego na nějakých východoevropanech, ale jinak je to o ničem. Viz teď “lov” uprchlíků … honička, nehoda, zranění … uprchlíci mají možnost požádat tady o ochranu … nebo dostanou příkaz k vycestovaní … a stejně dojedou do Německa, kam by dojeli už má začátku, kdyby jsme je jedině nechytali.

Šel bych tedy na obvod, udělal si alespoň Bc. a pal šel někam, kde se využije ten jazyk. Třeba na nějaký celorepublikový útvar. A nebo kamkoliv, kde tě to bude bavit a k tomu třeba jezdit na zahraniční mise.

Ale jestli tě láká šikanovat Ukrajince, tak bude cizina správná volba.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio