Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Fejeton Lukáše Heinze: Bát se a nevšímat? (REDAKCE)

Fejeton Lukáše Heinze: Bát se a nevšímat?

Foto: ilustrační
Vím, že jsem říkal, že s fejetony končím, protože lidem, kterým je všechno jedno, žádný fejeton nepomůže. No ale prostě mi to nedá. Jsem hubatý chlap, protože si mně policie tak vychovala. Chyba učitelů na SPŠ v Hrdlořežích.
Autor: Dušan Stuchlík
Publikováno: 07. 05. 2008
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 22:33:20 13. 05. 2008
default.png
Re: Fedof Fedofe ty nikdy nezklameš, jako dobře vychlazený Gambáč. Nevím z čeho usuzuješ, že do policie tahám politiku ( představ si, že mám dokonce volební právo – ba můžu být i volen). To mám útrpně zírat jako boží hovádko na to co se kolem děje. Nehledě na to, že naopak již dávno vtáhli policii do svých „hříček“politici (jestli to dokážeš pochopit). Jinak tě ubezpečuji, že přechod 186… na 361….mně nijak podstatně mentálně nezasáhl.Teda kromě ponižující degradace. (Díky, že mně nebudeš vysvětlovat jako naši …náctiletí plukovníci z PP že se nejednalo o degradaci). Finančně jsem si nepomohl, ale ani nepohoršil (na rozdíl o řady mladších kolegů). Co však nedokážu pochopit je míra tvé servility (nebo snad naivity?),která nemá s profesionalitou nic společného, Dokázal bych to pochopit, kdybys nastoupil po r.1989. Vycházím i z tvých dalších příspěvků na intranetu PČR. Kupodivu současné služební ( i vojenské ) hodnosti vcelku znám.I když díky rozkazu pana pol. expres. byl zpočátku u podpisových doložek trochu chaossss. Jó a „praporečník“ není hodnost ale důležitá funkce. Asi mě také mazaně zkoušíš, tvrzením že znáš rozdíl mezi 213…a 361…Opět jsi se ale netrefil. Služební zákon má číslo 218/2002 Sb. ( o službě státních zaměstnanců ve správních úřadech…).No nebudeme malicherní. A o tom, že se v policii něco děje pochopili lidé dost brzo (kromě jin., když si okrskář v naší ulici, vyměnil po novém roce výložky nadporučíka za praporčické). Čau špuntík

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMY 15:44:26 13. 05. 2008
default.png
Fedofe já se chci jenom zeptat jak můžeš mít odslouženo takovou hromadu let a přitom napsat že si nezažil komunismus (v práci)? je mi jedno jestli si ho zažil nebo ne ale tohle nějak nesedí...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 15:07:24 13. 05. 2008
Lukas Heinz.jpg
re: Fedor Jistě s mým názorem nemusíš souhlasit. Netrvám na tom aby všichni sdíleli můj názor. Zřejmě si můj článek pochopil jinak než ostatní. Netvrdím, že Policie je spolek hluchoněmých mnichů, ale mnozí se tak skutečně chovají. Dokážou remcat na šatnách, v hospodách a když přijde na lámání chleba jsou z nich hluchoněmí mniši. Chvála těm co takoví nejsou. Pokud se koukneš na postupy pana ministra a některých jiných funkcionářů, tak se snaží zbavit se každého kdo jen vykazuje známku toho, že má nějaký problém. To je dle mého velice nebezpečný trend. Policie se nemůže chlubit heslem "pomáhat a chránit", když nedokáže chránit a pomoci lidem ve svých řadách. Ptáš se na příklady. ten jsem uvedl Petra Lhotáková, ten mluví za vše. Mám dalších x příkladů ze svého útvaru, kde jsem předsedou základky NOSP. Zajisté pochopíš, že o konkrétních kauzách se nemohu zmiňovat pokud si to tito lidé nepřejí. Nicméně více než desítka vyřízených právních pomocí, bez toho aniž by byl jediný z těchto policistů odsouzen nebo potrestán myslím svědčí v můj prospěch. Dále publikuji jak odborné články tak fejetony v odborovém tisku, kde mimo jiné poukazuji na nešvary u Policie. Všechno tohle pod svým jménem. To abys věděl, že se angažuji a je pár lidí kromě tebe, kteří mi to mají za zlé. Tedy uceleně: několik málo dobrých skutků jsem už vykonal, a chválu za to nežádám. Nemyslím si že musím mít odslouženo 3o let jako ty (pokud je tomu tak), abych pochopil co se děje u policie a jak policie funguje. A už vůbec si nemyslím, že mám patent na rozum. Pokud tě uráží, že policista s 9letou praxí publikuje své názory, pak je mi to líto, protože na svůj názor má právo každý. Nicméně nikdo ti nebrání publikovat ty tvé. Jistě by si mnoho lidí tvůj článek přečetlo. A na závěr pokud nebyl 361/1993 Sb překlep a vyzkoušel si mě zda jsem policista či ne, pak jako liška jsi mazaný a budu se na tvé mazané články těšit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 13:59:27 13. 05. 2008
Bajras.jpg
Fedofe ty zase perlíš, nedělej prosím tě ostudu a vrať se na intranet, děkuji....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PRAP-FEDOF 13:25:45 13. 05. 2008
default.png
Pro Generčního špuntíka. Pokud se jedná o stejnou osobu,která se projevovala na DF na intranetu PČR i tím,že nebyla schopna překousnout změny přechodu 186 na 361-ku,tak plně chápu, že ani neznáš současné služební hodnosti u PČR. Asi jsi neznal ani ty bývalé hodnosti vojenské.Svými názory se snažíš zatáhnout policii do politiky a tvrdíš, že veřejnost zná vnitřní poměry PČR. Neboj se nepletu si 213-ku s 361-kou.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PRAP-FEDOF 13:05:40 13. 05. 2008
default.png
Nebát se a všímat. Pane kolego.Mám odslouženo více jak 3 x ty .Ten zákon č.361/2003 Sb . jsem i když se ti to zdá jako má nevědomost,schválně napsal jinak,protože jsem nevěřil tomu, že jsi policista.Ale podle všeho jsi.Vybral jsem z předchozího tvého článku několik vět: Připomíná mi to trochu komunismus, který byl režimem bez chyby, tedy alespoň podle tehdejších tvrzení, stejně jako nacismus apod. Jací asi budou ti svačinkoví policisté? Ale hlavně mně zaráží to prázdné heslo POMÁHAT A CHRÁNIT. Policie totiž není schopna chránit ani své lidi a o pomáháni nemluvě. Policista, který se dostane do křížku s lumpem se prostě odepíše jako materiál, možná i rychleji, no a šup sem s dalším. S policisty, kteří mají jakýkoliv problém se prostě u policie zachází jako s malomocnými Vzhledem k tomu, že současný trend u policie je zbavit se každého kdo chybu udělá, je překvapující, že se k policii vůbec někdo hlásí. Není tedy divu, že jakýkoliv funkcionář nechce přiznat svoji chybu a raději použije systém padajícího kamene. Policie potřebuje sama chránit sebe ,ale před takovým lidmi jako jsi ty.Předpokládám, že jsem o mnoho starší než ty,ale komunismus jsem nezažil.Pokud si tyto věty přečte osoba neznalá poměrů u policie, tak si musí zákonitě myslet to co se snaží vnutit čtenářům ty.Že policie ČR je spolek hluchoněmých mnichů,kteří svým podřízeným způsobují zlo a při sebemenším pochybení mají padáka. Proto jsem chtěl,aby jsi poukázal na jednotlivé případy, které můžeš podložit.A co jsi proto udělal,aby se křivda nestala dále. Co se týče Petrunky,tak si osobně myslím, že k dějům ,které ve svých článcích popisuje skutečně došlo,ale z vlastní praxe,protože jsem útok se zraněním taky zažil, jsem přesvědčen že postup svých nadřízených při zranění policistů určitě není možný. Je možná pravda, že vzhledem ke svému zranění tyto postupy za svou osobu takto vnímala a i dodnes je tak vnímá.A vážím si ji proto i když můj názor pro ní není moc přijatelný, protože měla odvahu a postavila se proti svým nadřízeným,protože věří ve spravedlnost.A to je základ osobnosti pro policistu.Kdešto ty se projevuješ úplně jinak.Jak to jsi si možná vyčetl z mých názorů.Překvapuje mě, že policisté v délce praxe jak uvádíš ty dokáži ohodnotit smysl ,podstatu práce lidí u tak velikého kolosu,jako je policie, což mě a nejen mě uráží. Musíš si zvyknout na to, že můžeš projevit svůj názor nebo přesvědčení, ale i to , že tvůj názor taky někdo nesdílí a má názor protichůdný.Přeji ti,abys se nemusel tolik rozčilovat se svou práci nadřízenými i různými pracovními problémy a že poldové jsou pouze lidi musím souhlasit ,protože každý z nás dělá chyby,ale není pouze tím, že jsme poldové.Ahoj.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 23:30:40 12. 05. 2008
default.png
Re: prap. Fedofe Praporečníku Fedofe, už jsem měj obavu, že už sis to také „napsal“. Jinak oceňuji tvůj neutuchající optimismus (bohužel asi není moc nakažlivý). Mám podezření , že po zavedení tržního hospodářství pana profesora k vám do Horní Dolní nejen že zrušili dopravní obslužnost (jako nám), ale že už tam ani nechodí denní tisk. V opačném případě by jsi nemohl napsat, že veřejnost neví jak to u nás chodí. Chodí to prostě tak, jako v tomto bantustanu vše ostatní. Bylo zajímavé dnes poslouchat výstupy ze soudního jednání s advokátkou Benešovou, která v rozhlase nazvala některé soudní celebrity justiční mafií. Škoda jen, že paní vrchní státní zástupkyně Vesecká některé protagonisty kausy „Čunek“odmítla zbavit mlčenlivosti (proč asi??!).Že by se jednalo o státní tajemství strategického významu? Dokonce se prý v průběhu vyšetřování o tento případ zajímal u dozorujícího stát.zástupce i neministr policie. Když už ti kolega opravil ten překlep u té 361…, tak ještě jeden drobný detail.Několikrát si zde psal o „Služebním zákoně“, tento se však netýká přísl. ve služebním poměru, ale civilních zaměstnanců v orgánech státní správy. Jeho účinnost již také byla několikrát odložena, neboť se některým politikům nehodí zajména institut „definitivy pro zaměstnance.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 18:13:19 12. 05. 2008
Lukas Heinz.jpg
re prap. Fedof nevím jestli mluvíš ke mně pane (snad kolego, ale trochu tě poopravím. Žádný zákon 361/1993 Sb neexistuje to jen pro tvoji informaci. Snad si myslel zákon 361/2003 Sb. což je Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Pak ještě existuje zákon 361/2000 Sb což je současný Zákon o provozu na pozemních komunikacích a ten si zřejmě nemyslel. To jen tak pro pořádek. Odslouženo mám 9 let na ulici, pokud se ptáš a za celou tu dobu jsem byl schopen naučit se alespoň čísla zákonů a rok sbírky. A musím se pochlubit znám i obsah těchto zákonů. ne nazpamět to ne, ale když nevím mám ty zákony v psané formě pořád u sebe. Další věc je ta, že sis asi můj článek ani nepřečetl, nebo si omylem vstoupil na jiné fórum. Nevím koho bych měl házet do jednoho pytle. Jsem rád, že si vážíš Petřiných činů, já také, ale možná bys mohl rozvést v čem s ní nesouhlasíš.Nevím komu bych měl co hlásit. Moje nadřízení se ke mně v současné době chovají dobře, což nelze bohužel říct o všech nadřízených. Byly chvilky kdy jsem byl se svými nadřízenými ve sporu, ale vždycky jsme si to dokázali vyříkat mezi sebou. V současné době si nemůžu stěžovat až na občasnou náladovost šéfů. Někteří dokonce mé aktivity podporují. Píšu především pravdu tak jak ji vidím ze svého pohledu. Pokud se ti tedy moje pravda hloupá a drzá pak je to čistě tvá věc, já to tak nevidím. je to totiž tvůj subjektivní pohled stejně jako v článku je ten můj. A nakonec pokud by sis můj článek skutečně přečetl zjistíš, že mi v něm jde o to, že i poldové jsou lidi a lidi dělají chyby. Nelze tedy tvrdit, že policie je bezchybná. Pokud udělám chybu musím nést důsledky této chyby, ale nelze praktikovat systém pana ministra, že kdo dělá chyby se pro policii nehodí. Člověk je tvor omylný a měl by se ze svých chyb především poučit a o to mi v článku jde. Zkus si to přečíst znovu a pořádně. Popřemýšlej nad textem a pak to zkus napsat na fórum něco co má hlavu a patu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PRAP-FEDOF 15:15:22 12. 05. 2008
default.png
Pomáhat a chránit hlupáky u polici?! No myslím si kolego, že tady třepeš nesmysly.Nevím kolik máš odsouženo,ale házet všechny poldy do jednoho pytle a to si většina poctivých a slušných určitě nezaslouží. Napiš kdy ,kde a kdo co udělal a hlavně napiš kde jsi to hlásil a komu, a pak budeš hrdina.Jako Petruna s kterou sice moc nesouhlasím, ale vážím si ji za to, že se nebojí poukázat na zlo,které se stalo, nebo si alespoň myslí, že se stalo..Vidím, že jsi tak chytrej, že ani nevíš kdo řídí polici, tak ti doporučím prostudovat si zák.č.283/91 Sb, a 361/93 Sb. Píšeš tak hloupě a drze, jak píši některé bulváry, že poldové kradou a jezdí ožralí,protože některý jedinec selhal a byl taky polda. Pamatuj si,každý se má tak jak si to udělá a to, že s tebou zachází šéfové tak jak píšeš je tvá chyba, že jim to dovoluješ.Uvědom si, že toto není interní server jako intranet PČR a co si asi ostatní lidi,kteří neví jak to u nás chodí o nás pomyslí?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 19:58:42 08. 05. 2008
Lukas Heinz.jpg
re goor00 Nějaké návrhy na zlepšení bych měl. To by ovšem musela být valná část policistů odborově organizovaná a aktivní. V současné době většina poldů spoléhá na to, že to za ně někdo zařídí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)