Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

(REDAKCE)

Činnost policie hodnotí kladně polovina občanů
Spokojenost s policií v posledních letech mírně roste
Foto: P-CZ

Na konci ledna zveřejnila výzkumná agentura CVVM (Centrum pro výzkum veřejného mínění) data o spokojenosti občanů s činností policie. Podle nich je policii nakloněna zhruba polovina občanů.

Autor: redakce
Publikováno: 22. 02. 2011
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu ANDRAS 13:10:52 25. 03. 2011
Andras.jpg
marto:
Já nesouhlasím, neboť veřejnost je za stav policie spoluodpovědná. Veřejnost volila takové lidi, kteří dostali policii do situace kde je teď. To ale nic nemění na tom, že je tak či onak nutné dostát přísahy a sloužit až do úplného konce.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 07:55:06 25. 03. 2011
martoo.jpg
HAMMER [2011-03-25 06:41:41]:

Ač ti připadá, že náš management vše dokázal naaranžovat, aby si veřejnost myslela, že je vše v pořádku, opak je pravdou. Stačí aby policista někde o své práci promluvil a ukázal výplatní pásku. Jsou zkrátka hodnoty, ze který se "Potěmkinova vesnice" stavět nedá - policisté. Nablýskané recepce a draze zrekonstruované kanceláře nemluví.

To, že někdo i v tuhle strašnou dobu maká, neodsuzuj. Ať jsou podmínky práce jakékoliv, máme svoji povinnost vůči veřejnosti, ke které jsme se zavázali. Veřejnost za destabilizaci policie nemůže.

Plošně sice systém nefunguje, to souhlasím, ale policista může svojí prací pomoct svému obvodu dát pár střípků spravedlnosti dohromady ne? Jinak by jsme mohli už dávno sundat výložky, pověsit pistoli na hřebík a zavřít krám.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:41:41 25. 03. 2011
default.png
No a když to denně vidím a čtu, tak do médií je podáván obraz policie jako plně a dobře fungujícího sboru. Jinými slovy manageři to velice šikovně zařídili tak, aby to vypdalo jak dobře to funguje.
Sebrali vám peníze z plytů? To jste museli mít hodně peněz, když i to. co vám zbylo. stačí k tomu, abyste fungovali. Aneb problémy nejsou a jak se zdá, tak ani nebyly.
Nebo ještě tvrději: makáte i když vás sekají a odírají? Dobře vám tak, nikdo se s váma nebude zabývat, protože se ukazuje, že to jde i tak. Já jsem dospěl po hodně letech k názoru, že právě takový blbec jako já, policii škodil nejvíc. Zchraňování nefunčkního systému vlastním nasazením a morálkou. Právě takové užitečné idioty vedení potřebuje. Všem kolegům se za toto svoje pozdní prozření omlouvám.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:41:10 25. 02. 2011
default.png
No tak hošani, můžu vám sdělit, že tohle mám osobně vyzkoušeno a funguje to. Napřed musíte lidem říct co se děje, co je špatně, kdo na to doplácí - prostě je nasrat. Musíte si s tím dát práci na klubech důchodců, ukecat pošťačky aby si všímaly čeho mají, zapojit faráře kterého ovečky Kelišová a spol mají oči a uši všude a vždycky, místní rozhlas, kabelovku... masáž jako bejk. Samozřejmě že proslov co lidi mají dělat a co ne nemůže být v řeči policejních mluvčích, ale musí to být naprosto jednoduché a srozumitelné. Tohle doporučuju ověřit na nějakém obecním blbovi, jestli chápe, co se po něm chce.
No a pak už jen: volejte, volejte, volejte. Raději třikrát zbytečně než jednou vůbec.
Já tak v rajónu neměl pět let jediného úspěšně okradeného důchodce, vždycky lidi zavolali, jen co se drban objevil. Pravda ovšem je, že po půl roce kampaně mi to vedoucí zatrhnul a čtyři a půl roku to jelo jen setrvačností.
Můžu zaručit: funguje to. Jen ty lidi naštvěte proti drbanům. Seberte jim výhodu partyzána a to tichou podporu obyvatelstva alias nevšímavost. A uvidíte, jak to funguje. Akorát ještě upozorňuju, že na čárečky nebudete mít prostě čas.
PS: horší pak ale je, že vám to vaši frustrovaní kolegové začnou mlátit o palici, protože se jim nechce běžet kilometr z pěší, skokem přes okénko řidiče do auta co nemá benzín na objížďku a vyjet v podstatě zbytečně, protože dacan už byl málo vycvičenýma lidma varován a je v tahu. I když SPZ a auto máme. Samozřejmě když se ničeho nedopustil, tak aspoň poznateček.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MYTHOS 13:29:35 25. 02. 2011
mythos.jpg
Přesně tak, patosi. To video je velice dobrý nápad, ale je jasné, že se to nedá "provozovat" v naší zavšivené republice. Už vidím lidi, jak by si šli hned stěžovat, že je policie otravuje telefonáty. A o tom, že by nikdo nevolal se ani nezmiňuji. Tady totiž když nejde o onoho samotného člověka, tak je každý slepý a hluchý.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PATOS 11:35:44 25. 02. 2011
patoš.jpg
ANDRAS [2011-02-25 09:49:06]: Vždycky, když to video vidím, tak z toho mám dobrý pocit. Jen je zřejmě Burgernet spíše pro země, kde mají lidé dobrá srdce. U nás si spíše každý snaží někde uzobnout a pak je taková věc z velké míry zneužitelná, než ku prospěchu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 10:07:10 25. 02. 2011
Andras.jpg
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/189791.aspx

Něco málo novinek o přístupu občanů k policii.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 09:49:06 25. 02. 2011
Andras.jpg
hammer:
S tím s tebou naprosto souhlasím. Bežný člověk, nemá moc šanci vnímat práci policie, kromě pár případů, které jsou prezentovány ve večerních zprávách, či ranních novinách. Je rozhodně třeba, občany zapojit do dění kolem nich. Vždyť právě kolikrát bdělí občané jsou uši i oči policie, a mnohdy se díky nim podaří chytit pachatele. Bohužel, setkal jsem se i s případy, kdy se mi občan, který volal na linku 158 doslova omlouval, že nás otravoval. Já se ho zeptal, proč se omlouvá, že nemá za co, neb my jsme tu přece pro něj a pro tuto práci. On mi odvětil, že minule přijeli kolegové, kteří byli značně naštvaní, neochotní, a prudérní k jeho osobě. Mnohdy si totiž tu špatnou pověst dělají sami policisté svým ležerním přístupem ke službě. A znáte pravidlo, dobré skutky se rychle zapomenou, ale ty špatné, ty jsou na podnosu vždy zpravidla dlouho. Ale na druhou stranu, poslední dobou se také setkávám z případy, kdy zejména mladí občané policii zpravidla nevolají, pokud se jich věc bezprostedně netýká. Jde o jakýsi projev lhostejnosti. Podle jejich inovovaného názoru se vlastně nejedná o nahlášení protiprávního jednání policii, ale o práskačství, a špatnou věc.

Jako příklad zapojení do dění jsem zde již uváděl Nizozemskou síť burgernet: www.youtube.com/watch?v=5UBVqc1KXYo
Ale nevím, jak by takový projekt fungoval v našich podmínkách.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 09:42:24 25. 02. 2011
martoo.jpg
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tenhle graf se pro nás absolutně neupotřebitelný. Když se na něj dívám, tak nic neříká a pokud se lidé rozhodnou hlasovat, mají jen "ano" a "ne". Hlasující si v hlavě vybere jeden případ, kdy měl s policií co dočinění a podle toho se rozhodne. Samotným policistům tím absolutně nevyjádří zpětnou vazbu.

Těžko se dá policejní práce nějak hodnotit, když jsou činnosti, které jsou ve většině případů naprosto zanedbávané a na druhou stranu jiné vykonávané jen pro křivení statistik a jejich samotný účel je veřejnosti uměle nalajnovaný. Občan pak těžko může mít objektivní názor.

Pokud by chtěl někdo dělat nějaký průzkum viděl bych to v anonymním psaném fóru, které bude rozděleno do místností podle obvodů jednotlivých útvarů a tam ať se občané vyjádří a policisté reagují. Pak jej může někdo vyhodnotit.

Jenže to fórum by muselo být lehce přístupné pro všechny uživatele internetu a na všech hlavních stránkách jako jsou: seznam.cz, centrum.cz, atlas.cz, google.cz aj.

Nejenže bude zřetelný názor veřejnosti, ale dost mylných názorů, ať už v pozitivním či negativním smyslu, se vysvětlí. Občané budou informovanější, poznají práci policistů hlouběji, policisté pocítí zpětnou vazbu.

Fórum by navíc mělo obsahovat - informace o dělení policie, konkrétnější informace o činnostech jednotlivých útvarů, místa, ve kterých je zvýšená kriminalita aj.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:47:42 25. 02. 2011
default.png
Přesto, že management svým odstoupením od zveřejňování všemožných průšvihů policie prudce zvýšil u médií úspěšně masírovaných lidí důvěru v policii, zeptám se vás na váš názor na následující věc:
- policie "tají" drtivou většinu své práce, lidi nevědí ve skutečnosti, co se bezprostředně kolem nich děje co do intenzity tak do počtu deliktů. Vědí jen to minimum z médií. Osobně zastávám a v době své činné služby jsem zastával názor, že toto je zcela špatně. V podstatě jsme jako pár poldů zůstávali v té válce s darebáky úplně sami, lidi nic netušili a dodnes netuší. Nijak nám nepomáhají, protože ani netuší jak a proč.
Myslíte si, že by policie měla občany plně zapojit do dění kolem jejich domovů, když třeba oni v klidu spí, nebo nadále bojovat sama a jevit se tomuto národu zcela nepotřebná? Nebo jinak: prezentovat se pořád jako někdo, kdo je jen na silnicích pokutuje.
Podle mého i proto nebude mít žádná policejní akce typu "děkujeme odcházíme" žádnou odezvu. Lidi až tak moc necítí potřebu mít nějakou policii.
Co vy na to?

To Patos: soráč, ale ty se urážíš sám a taky urážíš náš stav. Polda je někdo, kdo má přehled. Po tolika letech u policie takové střevo, co pak ti Frodo Pytlíci???

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)