Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

(REDAKCE)

Platy policistů v Rakousku
Ilustrační
Foto: Internet

Platy policistů jsou jistě nejen v České republice velice žhavým tématem. Ještě zajímavějším se toto téma stává při s rovnání s poměry v zahraničí. Dnes se s Policistou.cz můžete podívat, jak jsou za svou práci odměňováni policisté v sousedním Rakousku, kterým letos – na rozdíl od policistů českých – jejich vláda zaručila navýšení tarifních platů o 0,85 %, což představuje minimálně 25,50 eur.

Autor: Petr Klinovský
Publikováno: 10. 04. 2011
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 07:39:22 15. 04. 2011
default.png
HAMMER [2011-04-14 18:42:19]: Osobně se domnívám, že lepší by bylo zachovat řídící strukturu na okresech, pardon ÚO a vyrušit kraje a max. okleštiti PP. Určitá řídící struktura zde musí být a musí být co nejblíže policistům. Dnešní stav, dky se ruší kompletní ÚO a nechává se to na kraji v reálu vypadá tak, že i pro sebemenší blbost (lejstro, papír na hajzl, šroubek, žárovku, prostě cokoliv) jedeš 50km tam a zpět. Když něco potřebuji od lidí (služebně), po telefonu je neseženu a musím opět letět 50km na kraj.

Řídící struktury musí být na ÚO a řídit, ne fiktivně papírovat desítky kilometrů vzdálené. Kde jsou ty doby, kdy okresní ředitel znal lidi osobně a vše záleželo na praxi, znalostech, tedy policejní práci. samozřejmě ani tehdy to nebylo úplně ideální, ale rozhodně lepší, než dnešní stav, kdy VŠ titul zametá cestičky lemplům a šmejdům a že jich mezi VŠ. Jako kdyby VŠ titul u lidí spouštěl nějaký gen lemplosti či co .-))))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 18:42:19 14. 04. 2011
default.png
MARTOO [2011-04-13 16:26:20]: Kamaráde, na systém policie ČR, kde jeden maká v terénu a deset na něj řve, aby mohli vykazovat svoji nezbytnost, neexistuje přizpůsobit žádný jiný osvědčený četnický systém ze států kolem nás. Tam deset slouží a jeden je nad nima. Nelze na od základů nefungující firmu s jejím v oblasti velení totálně zbytnělým personálním a hlavně dnes platovým obsazením po Íčkovi vlastně dělat vůbec nic. Teda takhle: mě dosud nenapadlo vůbec nic.
Kdybych teď měl být ve funkci, kdy bych měl policii reformovat, nezbylo by mi nic, než tabulkově do mrtě zrušit vedení okresů, tam by zůstalo jen něco jako týlové zajištění jako jsou zbrojaři, psovodi atd. na krajích nechat jen specializované útvary a výstrojáky, na PP to, co tam je te´d po zrušení 600 tabulkových míst. Údajně.
Tito darmožrouti by šli do céčka s rentama zhusta přesahující 20 tisíc. Přesto by policii zůstala polovina peněz na jejich nevyplácené platy nejméně.
Nic jiného mě nenapadá a možná je to blbost.
Zbav se toho nadbytečného managementu a vezmou ti kramle do céčka za strašných rent po dobu otřesných let než vykapou. Kdo to zaplatí?
Policie je dokonale v pérdeli, pane hrábě. Sama sebe dostala do šach matu a sama sebe drží pod krkem.
To mailman: hochu, na benzín nebylo od roku 1997 když byly na Moravě povodně. Od roku 1997 do roku 2007, než jsem odešel a za ty čtyři roky co jsem v céčku, se každý další (jako tomu bylo i za mě) rok situace na poli ekonomiky PČR nadále zhoršuje.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MAILMAN 18:16:06 14. 04. 2011
default.png
Zdravím ve spolek. Když jsem viděl tento článek na téma mzdy policistů v Rakousku, znechucen situací u PČR jsem nechtěl ani tento číst. Nakonec říkám ale proč ne, víc do háje už to u nás snad nepůjde (asi ale půjde,znovu chtějí prý snižovat rizikáč a na benzín pořád není)!! Kolegové, víte co jsem s lítostí zjistil. Za 2 roky mám nárok na ten příspěvek, kterému se tak rádo říká "renta"..po 15ti letech budu mít nárok po zdanění 15% na tu sumu co leží dlouhodobě společnosti tak v žaludku. S mým platem to bude celých 4.400,- Kč !! Už teď mám rozhozené sítě a hledám si jiné zaměstnání. Když sečtu plat v civilu a rentu budu třeba na tom co beru teď...ale ta čistá hlava, zaplacené svátky, noční, víkendy a přesčasy, žádných 150h ročně zdarma a navíc bez možnosti být jednou nohou v kriminále a druhou v penále. Sloužil jsem vždycky s čistím štítem a dobrým úmyslem pomoci aspoň trochu naší společnosti, bez nějakých stížností či pochybení a takhle se mi po odsloužených letech odvděčuje stát. Kolegové nevíte někdo jestli se do odsloužených let podle nového zákona počítá i vojna? Ten rok by bodl a byl bych pryč o to dřív. Omluvte případné pravopisné chyby.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 16:26:20 13. 04. 2011
martoo.jpg
Jakýkoliv kariérní řád, který je postaven více na zkušenostech a osobních předpokladech jedince, tedy i ten Rakouský, může být naše inspirace.

Jsou prostě věci, které jsou generacemi vyzkoušené, tak proč vymýšlet nějaký služební paskvil jako máme u nás?

Vždyť máme kolem sebe tolik policejních sborů, které jedou podle zajetých a generacemi vyzkoušených mechanizmů. Proč se neinspirovat?

Policie v České republice zažila tolik dramatických změn, zvratů v oprávněních a povinnostech, že si nemůžeme dovolit experimentovat. I kdyby jsme nějaký systém jen převzali a začali jej upravovat podle specifik našeho státu, udělali by jsme lépe.

Po roce 1989 byl stát předůstojníkovaný, novým zákonem se zase osobní zkušenosti nakopaly do zadku a vyměnily za tituly. Nikoho už nezajímalo, že někdo má praxi tři roky a jiný dvacet. Nemáš VŠ? Jdeš od válu. Máš ji? Napíchej si velké hvězdy a ode dneška nám velíš. Největší bordel pak vznikl z toho, že se hodnost spojila s platovou třídou.

Místo toho, aby se těm, kteří mají "dva a více křížků na hrbu", policie odvděčila a pochopila, že ten dotyčný dal policii značnou část života, soukromí a zdraví, raději je bude systematicky likvidovat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:24:21 13. 04. 2011
default.png
SCHWAYK [2011-04-12 12:51:06]: Dopraváku inženýrskej, já ti to sdělení teď přeložím do srozumitelné řeči. Ne že vzdělání odborné není potřeba.
Jsi asi nějaký slušňák, otipovali si tě, že nepatříš mezi všeho schopné a tvoje kariéra je už nyní u konce s postupem. Nevidí v tobě člověka ochotného si ihned zamazat ruce až po ramena. To jen aby jsi věděl, jak dlouho jsi po tomto upozornění u té firmy zůstával ještě zbytečně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETR-KLINOVSKY 18:57:32 12. 04. 2011
default.png
SCHWAYK [2011-04-12 15:49:36]: Poslední zpráva pro Cataniho patří Vám.:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETR-KLINOVSKY 18:55:20 12. 04. 2011
default.png
CATANI [2011-04-12 13:35:55]: Já Vám svým způsobem rozumím. V Rakousku, stejně jako v Německu, je oproti České republice (kromě jiného) velký rozdíl v náhledu na kariérní řád a postup.

Každý policista tam má možnost zvolit jednu z několika "profesních drah" u policie (říkají tomu "Laufbahn"), kdy pro každou potřebuje člověk jiné předpoklady, jiné vzdělání, jiné osobnostní vlastnosti a pro každou funkci Vás připraví samotná policie a Vy musíte obstát, než se posunete dál.

Narozdíl od české policie se na řídící místa dostávají opravdu kompetentní lidé, kteří museli pro každou vedoucí pozici prokázat předpoklady. Tím samozřejmě rapidně klesá riziko, že Vám nadřízeného bude dělat člověk bez potřebné praxe, vzdělání nebo osobnostních vlastností. A samozřejmě stoupá i motivace jednotlivce se dále učit, zlepšovat a stoupat v kariérním žebříčku.

Samozřejmě si nedělejme iluze, že tam známosti, protekce a podobné věci nehrají žádnou roli, ale dost pochybuji, že v Rakousku existují tiskoví mluvčí (či jiné podobné spíše nepolicejní funkce) v hodnosti majora, kteří jsou shodou náhod příbuzensky spřízněny s nejbližším velícím funkcionářem. Ale člověk nesmí nikdy klesat na mysli, že?:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PINDIAN 16:28:18 12. 04. 2011
default.png
Jen taková vsuvka, oni dostávají přidáno, ačkoliv nejde ani o jedno procento. Mě dnes informovali, že je zde opět snížení platu, jelikož jsem v 6PT a tudíž mi odebírají směnost (což je slabě přes 2.000,-Kč hrubého dolů). Začátkem roku 10 procent. Co nevidět přidou, že nepotřebuji rizikáč, jelikož nejsem večer venku a mohu jít do nákupního střediska za kasu bez vzdělání a mám úplně stejně a nemusím být jednou nohou v kriminále a poslouchat ty kecy o úsporách a jak mám pomáhat a chránit:-))).
Nezbývá nic jiného než už skutečně jít do céčka. Rodina musí také být živa, hypotéka se sama nezaplatí a tak stále podobně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SCHWAYK 15:49:36 12. 04. 2011
default.png
PETR-KLINOVSKY [2011-04-12 14:20:30]:
Proto jsem se chtěl dál vzdělávat v rámci rezortu MV, jelikož vím, že obor automobilová doprava není úplně o TŘ či TZ :) ... ale když mi bylo jasně naznačeno, že v rámci mého zařazení to není žádoucí + po snížení platu, tak jsem si řekl, že si iniciativu nechám mimo službu.
Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETR-KLINOVSKY 14:20:30 12. 04. 2011
default.png
SCHWAYK [2011-04-12 12:51:06]: Nevím, zda to byla reakce na mou konverzaci s panem Catanim, ale přestože je tam benzín levnější, tak věřte, že s Vaším vzděláním byste si vzhledem k rakouským cenám všeho ostatního příliš nepolepšil.

U rakouské policie je totiž bráno v potaz pouze vzdělání v oboru, takže po dvou letech u tamní policie byste teprve dodělával základní kurz, který trvá dva roky a podle toho byl také hodnocen.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio