Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

(REDAKCE)

Test svítilny Fenix TK-15
Fenix TK-15
Foto: Marek Šustáček

Před třemi měsíci mě oslovili zástupci firmy ARIGA s.r.o s požadavkem testování svítilny Fenix TK15 v reálných podmínkách policejní služby. Vybavili mě svítilnou, pouzdrem  a příslušenstvím a čtyři měsíce jsem ji testoval.

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 27. 09. 2011
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 15:13:12 21. 07. 2016
default.png
HAMMER [2016-07-21 06:32:13]: NTČ padá celorepublikově a to celkově, ne jen majetkově. Tzn. započítává se i kyber-kriminalita.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:32:13 21. 07. 2016
default.png
MONOCAJT [2016-07-20 22:12:02]: Jak nevíš, kam mířím? Výše rizikového je spojena s výší nápadu aneb čím větší bordel v rajónu, tím větší rizikový. Čím menší nápad, tím menší rizikový a ačkoliv máš s prevencí plno práce, dostáváš patnáctého méně peněz na výplatu.
Trestná činnost klesá v důsledku přesunu velké části pachatelů do kybernetické sféry, krádeže BK a podobně ustaly vzhledem k opatřením ve sběrnách.
Tady nápad totiž klesá taky, ménežerement nechápe proč a jejich jedinou starostí je ten rizikáč. Takže se všemožně z kdejakého prdu vytváří trestné činy. Nabírá se úplně všecko, tak jak se dříve nesmělo nabírat všecko, dokonce se prý i vyhledávají NP u TČ, což bylo dříve nemyslitelné. Tak to je ten Budulínek.

No a teď k prevenci, co jako provádíte a co se vám osvědčilo?

Ty mě chceš říct, že tam máte "pár" vyhořelých" co se jim nic nechce? My jsme měli na jednom oddělení z dvanácti osm, dva tak napůl.

Na jiném oddělení, pravda, v devadesátých letech, jenom dva z dvanácti. Pak se ale rozjel čárečkový systém a následky na pracovní morálce byly děsivé.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MONOCAJT 22:12:02 20. 07. 2016
Monocajt.jpg
HAMMER [2016-07-20 16:04:08]:
Nevím, čemu říkáš "hrajete na prevenci" - prostě se ve vlastním zájmu snažíme, aby nebyl NTČ, respektive NP. Vyhořelé kolegy nepočítám, ti to mají na háku. Nápad nám za poslední 2 roky opravdu klesá a to na celém okrese (přičítám to tomu, že nejčinější klienti sbírají nové síly ve VTOS). Rizikáč nám stoupl jednorázově, když nám v něm "vrátili" 10 % (nechápu kam jsi zmínkou o rizikáči mířil). Odměny pro nás prakticky nejsou, když už, tak jednou do roka něco málo a sice podle toho, jak kdo k práci jako takové přistupuje. Těch pár vyhořelých věčně nasraných jedinců samozřejmě nedostane nic, když taky nic než rezignovaný nezájem o cokoliv nepředvedou.

A abych nezapomněl, Budulínka máš tady:

https://www.youtube.com/watch?v=CvLXKDbTbs0

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:04:08 20. 07. 2016
default.png
MONOCAJT [2016-07-20 14:15:20]: Takže u vás hrajete na prevenci, máte čím dál nižší nápad trestné činnosti a menší prachy na rizikovém, ano? S váma samozřejmě celý okres. Vedení a všichni ostatní si nechávají dobrovolně orvávat rizikáč... A vedoucí dává odměny víc těm územářům, kteří mají v rajónu menší nápad. A já jsem ožralý!
A teď ještě tu o Budulínkovi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MONOCAJT 14:15:20 20. 07. 2016
Monocajt.jpg
HAMMER [2016-07-20 06:06:58]:

1) https://cs.wikipedia.org/wiki/Eunuch

2) Ano, mimo policii se dá vydělat více - takže jak budu moct, řeknu všem "schopnějším" kolegům, aby honem šli do civilu, že jim to vzkazuješ.

3) Je pravda, že tě pořád nechápu - ovečky v rajónu si chráníme. Když už o "čárkovým plánech" (konkrétně mých) nadřízených nic nevíš, tak o nich prosím pomlč.

4) Ano, kodex jsem četl a jestli dušením kriminality myslíš prevenci, tak tu praktikujeme.

5) Já o své práci přemýšlím poměrně často, většinou za střízliva. Teď mi prozraď ty, jestli opravdu nezvážíš návštěvu u lékaře. Určitě ti s těmi bludy a jejich ventilováním pomůže, vždyť je to odborník. Potom by jsi byl určitě spokojenější a tím pádem i všichni, kdo čtou tvoje kverulantské domněnky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:06:58 20. 07. 2016
default.png
MONOCAJT [2016-07-19 22:49:05]: Eunuch je neškodný sluha pánů, kdyby jsi to nevěděl. Přesně to společnost z policie udělala. Když chceš, tak jste i kastráti, aby se ti to líp chápalo, o čemž ovšem pochybuju.

Almužna není plat, chápu že nároky na vás v podobě jednoho kotrmelce na fyzických a nenarvání trojúhelníku do otvoru čtverce je předpoklad přijetí k policii a že se ti to proto zdá jako motivující odměna pro chytré lidi, ale realita mimo tvoji povedenou firmu s platy je jinde. Ti schopnější dávno dělají za naprosto jinší peníze.

Škodit vrchnosti: buď neumíš číst nebo chápat. Policista není ve službě proto, aby plnil čárkové plány svých nadřízených, ale proto, aby chránil svoje ovečky v rajónu. Pro Langerovic úslužné děcka ale v tom, jak vidím, evidentně rozdíl není.

Poslání a etický kodex? No zkus si to přečíst napřed, ano? Nevšimnul jsem si, že by někde byla policií ČR dušena kriminalita ještě předtím než k ní dojde, nevšimnul jsem si, že by z platu policisty zmizel rizikový příplatek s jeho podmínkami.

Pokusil jsi se u své práce a o své práci vůbec někdy přemýšlet? I za ožrala i za střízliva?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MONOCAJT 22:49:05 19. 07. 2016
Monocajt.jpg
HAMMER [2016-07-15 20:50:42]:

1) Eunuchy pominu, protože nevím o jakých kastrátech to tady proboha blábolíš

2) Almužničku pobíráme, neboť je to hlavním důvodem chození do práce v civilizované společnosti vůbec (od směnného obchodu bylo naštěstí upuštěno)

3) Škodit vrchnosti bych měl v jakém ohledu, aby tě to potěšilo ??

4) Čím podle tebe zrazujeme svá poslání, slib a etický kodex ??

5) Pokusil ses alespoň jednou psát na tomto webu střízlivý, najezený, sexuálně uspokojený a vyspaný ?? Tvoje pravděpodobná deprivace z nedostatku uvedeného při psaní komentářů a hlavně očividná paranoia ohledně policie jako CELKU už totiž přestává být vtipná. Mám o tebe strach, bývalý kolego.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 20:50:42 15. 07. 2016
default.png
MONOCAJT [2016-07-15 19:19:14]: A co jste jiného, když si dneska, 27 let po revoluci za svoje dobrovolně kupujete věci do služby eunuchů, kam chodíte abyste mohli každého patnáctého pobrat almužničku a neškodili vrchnosti? Zrádci svého poslání? Tak je to lepší? Kde jsou slova toho vašeho slibu a slova etického kodexu, kde je vaše svědomí?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 1)
Poslat zprávu PATRICK 20:30:51 15. 07. 2016
default.png
Hammere ty už jsi fakt nemocný.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MONOCAJT 19:19:14 15. 07. 2016
Monocajt.jpg
HAMMER [2016-07-10 10:38:29]:
Ke tvojí větě: "Nemám čím svítit, nikam v noci nejdu. Je to jednoduché" poznamenám jen tolik, že každý policista na noční má čím svítit, takže tenhle hrdinský argument na vedení zjevně neplatí, diskuze je o nadstandatrním vybavení, než je ve službě běžné, holt se musíme smířit s tím, že jsme v ČR a ne každý četník vyfasuje pořádnou baterku za tisíce. Podle tebe jsme "telata úslužné debilní" když si za své kupujem věci, protože ty fasované nikdy tak dobré nebudou? Podle tebe můžu říct šéfovi, že dokud nebudou pořádné kanady k nafasování, co nekurví nohy, nebudu chodit na pěší? Už se konečně vzpamatuj, sám víš, že takhle to nefunguje. A jestli ti vadí, že se POLICAJTI na POLICEJNÍM fóru baví o vybavení do POLICEJNÍ služby (viz tvoje rýpavá poznámka "Tkaničky do bot nemáš najaké super, aby jsi se pochlubil?") tak se zamysli, jestli jsi na těchto stránkách správně. Přinejmenším bys mohl přestat urážet všechny okolo, působíš jako pubertální internetový troll, kterému v komentáři na youtube někdo pomluvil oblíbeného rappera.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)