Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Jak stát platí policisty od roku 2006 (REDAKCE)

Jak stát platí policisty od roku 2006
2006-2012 BS
Foto: Michal Ohera

Od roku 2006, kdy vstoupil v účinnost novelizovaný zákon č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, uplynula již řada let. Zákon měl zajistit stabilitu platů příslušníků bezpečnostních složek i jejich návaznost na vývoj ekonomiky země. Původní idea však vzala za své a platy příslušníků bezpečnostních sborů jsou určovány nařízením vlády. Jak se tedy platy policistů vyvíjejí od roku 2006 a jak vypadá jejich vývoj v porovnání s dalšími profesemi, placenými ze státního rozpočtu na základě stejného principu, tedy nařízením vlády?

Autor: Michal Ohera
Publikováno: 02. 02. 2012
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu MARTOO 18:39:57 19. 02. 2012
martoo.jpg
KANE [2012-02-15 23:13:56]:
Jak to vyplývá z Hammerova příspěvku - celé je to o VO. S vedením ÚO nic nenaděláš a z KŘ už vůbec ne.

Pokud máš VO alespoň trochu v pohodě, obchoduj a vyjednávej. Prostě něco za něco. Pokud je VO v pohodě, pak zásadní je Tvoje práce. Chce aby jsi makal. Ty pak jen licituješ o činnostech, které Ti dá vykonávat a to už je zajímavý kšeft.

Pokud VO v pohodě není, pokus se dostat na jiný útvar v rámci ÚO, kde víš že je VO nejschůdnější.

Makej na sobě víc než ostatní a snaž se dostat na úroveň těch, kteří jsou na útvaru nejlepší.

Začni studovat a dej si nějaký reálný cíl, kam by ses chtěl dostat.

Se systémem nic neuděláš a čím víc jej budeš řešit jako celek, tím víc Tě bude ničit. Najdi si v něm nejschůdnější cestu a řeš jak se dostaneš z jeho horších částí do lepší.

Držím se již dva roky téhle cesty a jiné nevěřím. Hledal jsem ji skoro rok a nebýt jí, nevím, zda bych ještě sloužil.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:36:44 18. 02. 2012
default.png
FESOF [2012-02-10 22:24:44]: Fesofe, já ti řeknu, jak tohleto dopadlo u nás, ano? Náš pan vedoucí vyzradil drbanům naši akci proti nim. Kurva, kterou bych za válečného stavu s radostí odprásknul.

My jsme na protest proti jeho prasárně přestali vykazovat jakékoliv výsledky, do knihy služeb tehdy jsme všichni psali já už nevím jak dlouho ale snad půl roku jen slova: bez výsledku.

Vedení (okresní ředitel jemuž se říkalo Acylpyrin - neublíží ale ani nepomůže) na toto reagovalo jedině tak, že když mi byli v noci na kontrole, začal Acylpyrin s tí, jakto, že nemáme žádné výsledky. Na to jsem mu řekl, že není motivace, nejsou výsledky. On mi na to řekl, že mojí motivací je mi moje uniforma a já mu odpověděl, že by to měl říct někomu úplně jinému. To už jsme měli po pokusech legálně si služební cestou u nejbližšího nadřízeného stěžovat na toho šmejda a tím pádem taky po osobních. :D Jeho nejbližší nadřízený, další darebák, jemuž se říkalo pro změnu " Teplota, tlak, rosný bod" byl bohužel ještě horší kurva než ten náš VO, ten totiž toho VO do těch prasáren se statistikama a kamarádíčkováním se s kdejakým lotrem tlačil - on mu náš VO totiž přes kamarádíčky vozil různé věci jako cibuli atd. Samo že z titulu své funkce a samo že zadara.
Dovedeš si představit jak bzučel u stropu, když jsem mu toho jeho kamarádíčka olepil na měření rychlosti v horní hranici mé možnosti.

Když jsme pohořeli takto, říkal jsem si, počkej ty feno, já napíšu Pépéčkovi! Jo, super, Pépéčko odpověděl, dokonce mi odpověděli tři jak šli za sebou, všichni vyjádřili podporu naší snaze a všichni taky psali jak jsou zklamáni z přístupu vedení a všichni neudělali nic!!!!

Nemáš šanci Kane, to je mafie, co policii vládne. Zloději, rozkradači, prospěcháři, tuneláři, jak to chceš nazvat? Jinak kdyby jsi nevěděl o koho jde, tak si dneska říkají manageři. Všichni do jednoho mají různé fofr školy a ještě pořád dost z nich VUML.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KANE 23:13:56 15. 02. 2012
default.png
MARTOO [2012-02-15 17:25:30]:
To jsi mě nepotěšil. Mám pocit, že boj je marný, ale za takovýchle podmínek tu práci dělat nechci :-( Jsem z toho teď nějakej špatnej. Uvidíme co za flastr mi to vynese :-(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 17:25:30 15. 02. 2012
martoo.jpg
KANE [2012-02-14 22:30:05]:
Nevěřím, že se proti tomuto dá bojovat. O každém, kdo to zkusil, vím, že splakal nad výdělkem a místo vybojované pravdy se dostal do fáze rezignace.

Ono bojovat za správnou věc je hezké, ale za jakou cenu? V lepším případě budeš k smíchu a nikdo tě nebude brát vážně, v horším se prostě plošně odepíšeš. Byť s tebou bude každý skrytě souhlasit, nikdo se nikdy za tebe nepostaví.

Když se to nedá porazit, musí se to obejít. Aby jsi to obešel, musíš mít kolem sebe lidi (VO a ZVO), se kterými se dá vyjednávat. Já to štěstí měl a tak jsem si místo honění čárek vyjednal spisy TČ.

No štěstí je to jak pro koho, protože místo pěti bloků nebo jednoho chlastu za den, což je "práce" na hodinu, maximálně dvě, leckdy běháš celou službu jak hadr na holi, aby sis pozici obhájil. Takže to, co je pro mě štěstí, je pro jiného trest:o)

Škubač si odklepne tak jedno ČJ denně, 1 PŘ za týden a 1 TČ za 14 dní. Naopak spisák se hrabe denně minimálně v deseti spisech a na známcích stráví leckdy i několik měsíců.

Škubači dostávají odměny pravidelně, spisáci v lepším případě jednu za kvartál.

Takže mi řekni co je vlastně lepší.

To, že nad čárkami onanuje vedení, se s zatnutými zuby a rezignovaným úšklebkem dá pochopit. Horší je ale to, že už i dost řadových, kteří mezi sebou tímto způsobem soupeří.

Já čárky chápu jako jediný způsob uplatnění pro ty, kteří nic neumí. Můžou je dělat cvičené opice. Naopak ti, kteří umí a mají potenciál, by se měli angažovat v trestním řízení a ne se kurvit nějakými statistikami pro obelhání veřejnosti.

Vzhledem k tomu, že počet čárek koresponduje s výší výplaty, kterou policista přinese domů, musí si každý vybrat, zda je důležitější osobní hrdost nebo finanční přilepšení své rodině.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KANE 22:30:05 14. 02. 2012
default.png
MARTOO [2012-02-11 11:07:49]:

No dobře, ale poraď mi jak proti tomuhle bojovat? Já ted jdu přesně za tohle na kobereček k vedoucímu územního odboru a to jen proto, že jsem se tomuhle systému nepodřídil :-( Jsem z toho na nervy a to mě čeká ještě spoření, ne-li hůř :-(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TRAMTARA 08:37:42 14. 02. 2012
default.png
Když loni do céčka odcházel jeden brněnský vedoucí, tak mu už bylo všechno jedno, vejsluha (měsíc předtím dovršil 15 let) a místo u městský policie ve vedení jistý, a tak se s podřízenejma podělil o jednu tabulku platů a osobních ohodnocení, kterou probírali na poradě s bossem. Kancelář ředitele jmk celkové osobko 76 tisíc pro 3 lidi. Kancelář ředitele města Brna 46 tisíc pro čtyři. Sympatické, nemyslíte? Dále si pamatuju, že celkové průměrné osobko na jmk je 1800 na osobu. Kdybych spočetl hlídkovou na obvodech po Brně (cca 400 lidí), těžko bych se dostal k průměrné hodnotě nad 300, spíš co vím kdo kolik má a kolik jich nemá nic, tak míň. A i proto může náměstek městského ředitele kpt. Janík odjet na dovolenou do francouzských Alp a já mu to přeju. A i proto byla odměna pro ty, co dopadli vrahy toho brněnskýho místostarosty, jak mu milenka s chlapem uřízla hlavu, za takto nevýrazný a obvyklý úkol jejich kariéry, 4000 zdaněný a pro jiný kluky zdaněných 1000, když dopadli vraha bezdomovce, kterýho jinej ubil dřevěnou tyčí k smrti cirka během 20 minut po oznámení vraždy. Nemluvě o tom, že sám velký policejní prasátko Lessy dostal větší odměny sám, než jedno každý obvodní oddělení policie za loňský rok dohromady pro všech 80 lidí, co tam maká... A když už tu někdo zmínil ty práva pachatelů... Chlápek, kterej napadl policajtku a následně byl cestou DP uložen do cely, si podal stížnost a íčko už motá 17 lidí... Už se těším, až mi gibsloni zaklepou na dveře, že mám děravou pusu...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KAREL-150 12:45:25 11. 02. 2012
Karel.150.jpg
MARTOO [2012-02-11 11:07:49]: Velmi kvalitní vhled! Sám bych to asi nevyjádřil lépe, tedy především co se týká kvality odváděné práce, statistik a výslednosti, smekám!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 11:07:49 11. 02. 2012
martoo.jpg
FESOF [2012-02-11 09:45:21]:

Když mluvíš o té objasněnosti, jakou máš konkrétně na mysli? Pokud mluvíš o objasněnosti jako celek, pak je to jeden velkej podvod na občana.

Pokud máš malé OOP s jedním TČ za týden, třeba vloupání do RCH, jak to vedení zaplácne? Že by operativní činností málo vytíženého OOP ve spolupráci s operativou SKPV? Hodně hezká idea, která bohužel nikde nefunguje.

Řešení je jednoduché, nachytáme pár chlastů TČ, objasněnost TČ zvýšíme a jedeme dál. Pak si sedneme a budeme se modlit, aby dotyčný pachatel už další chatu nedloubl a nebo aby oznamovatel nic nehlásil. Pokud se tak stane, opět se uchýlíme k chytání chlastů.

S takovou objasněností může jít vedení někam. O to slušní policisté ani veřejnost nestojí.

Co se týče našich platů, aby můj příspěvek nebyl off topic, jediné řešení, jak si "legálně přilepšit", je se cpát na vyšší tabulku se směnností nebo se právě dát do party s ďáblem a zamazávat statistiky chlasty, mařenami a bloky. To pak se sypou odměny jedna báseň.

Zjistil jsem, že čtyři chycené chlasty jsou víc než jeden chycený vrah nebo pachatel loupeže, blok je víc než poznatek k majetkové trestné činnosti, stavení vozidel z místa je víc než pohyblivá hlídková činnost za účelem přecházení a vyhledávání trestné činnosti, odbouchnutý spis od stolu je víc než odložený spis po pečlivém šetření.

Nemluvě o tom, že oznámení přestupku je rovněž méně než blok, takže dost policistů místo toho, aby přestupce "osolila" oznámením, za které dotyčný dostane zákaz řízení, raději ho škubne za 500,- Kč, aby nepindal.

Statistiky jdou v ruku v ruce s naším platem. Tarifně nic neovlivníme, tam je to přesně dané a hodně dlouho se s tím nic dít nebude.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FESOF 09:45:21 11. 02. 2012
default.png
No to není úplně tak pravda, každý rok policie a její vedení řeší výslednost a objasněnost a jka ji zvýšit a proč je takováý jaká je a né vyšší. Kdyby klesla z nějakých současných 35 procent na 25, tedy alespoň přiměřeně ke snížená platu, svůj účel by to splnilo a nemohlo by vedení říkat že i po snížení platu policie a policisté stejně dál normálně fungují, tudíž je vše ok a v pořádku a můžeme zase snižovat. Na našem okrese např. objasněnost dokonce loni vzrostla a to je za této situace smutné.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 00:02:39 11. 02. 2012
dax.jpg
FESOF [2012-02-10 22:24:44]:
Zásadní omyl příteli, těm nahoře je to totiž úplně jedno a stav který popisuješ je záměrný majsterštych gaunera Langera a jeho záměrné devastace policie.Proč tomu tak je si odpověz sám, ale ničemu se nediv. Polistopadový zázrak pomalu začíná požírat sám sebe. Stačí jenom sledovat co v této zemi funguje dobře a dojdeš k poznání, že kromě zlodějny,kšeftaření,podvádění a pozlátka vůbec nic. A věř, že bude ještě hůř.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)