Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Mazanci a jiní. Kdo za to může? (REDAKCE)

Mazanci a jiní. Kdo za to může?
ilustrační
Foto: internet

Při nedávných událostech kolem pražské radnice a bezohledné opilecké jízdy lobbyisty Janouška se ozvaly hlasy volající po odstoupení ředitele pražské policie Martina Vondráška. Pro zasvěceného člověka  je překvapující skutečnost, že se podobné výkřiky ozývají z řad politiků, kteří mají největší podíl na bezútěšném stavu morálky v policejním sboru.

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 11. 04. 2012
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CATANI 15:37:00 12. 04. 2012
default.png
DR-CVACH [2012-04-12 10:13:40]: Dík za snahu o vysvětlení, snad se jednou dozvíme přesně jak to bylo, předpokládám, že uvnitř to proběhne jako v podobných případech.

A otázku pro dělám, každý den co dělám?

Chodím jako většina policistů do zaměstnání a od dob Íčka, ale již dříve jsem pochopil, že po nás nikdo z managerů, politiků či jim podobných nechce službu ve "jménu" zákona, ale činost za " pásem ".
Za zničené zdraví a ponižování či podrazy se té almužny a i tak nízké do důchodu nevzdám a trochu ji navýšim co to půjde, pokud to celé nezavřou.
Nestěžuji si, závazky a plán plním v rámci normy, snahu jsem měl a někdy ještě ve mně dříme, ale vzhledem ke klimatu ve firmě je bezcenná. Po práci je to někdy k zblití, ale i dělník za pásem se toho někdy přejí. Cení se jiné snahy a jiné dovednosti, v rozporu s logem a záměrem firmy, ale u které firmy to není.
Děti jsou dospělé, jsem na ně pyšný, taky mě to stálo něco málo příjemné práce a zbytek času mimo zaměstnání.
Nemá mi kdo co vzít, do hospody nechodím, občas si něco nafotím, objevím nové krásné místo v republice, poslechnu dobrou hudbu či film. Já su spokojenej, můžu si zamudrovat tady na fóru.
Můžu se zastat generace co přijde po mně a bude na tom díky tomu co se děje(pokud se něco nezvrtne a nepřestanou si chcát na hlavu) podstatně hůř.
Internet mám sjetej denně od A-Z, zprávy taky. Takže když mne nějaké morální politické hovado(co patří do kriminálu a né do vlády či parlamentu) ujišťuje, že krade,rozkrádá, přerozděluje, odklání, vyvádí, stabilizuje či dokonce šetří mé peníze, které si, čím dál tím více vytahuje z mého už tak podprůměrného platu a rodiny (aniž by mi aspoň řekl, či adekvátní část vrátil) a to pro sebe či jiné kamarády v takovém množství a na úkor jiných, že si je není schopen ani užít. Na revoluci jsme si hráli v 89 a jak to dopadlo?

Proč bych měl jít jinam, tu a tam z vlastní iniciativy s rizikem postihu, slušnému občanovi pomůžu. Co více by si chtěl.
Sice mne mrzí, že přece jenom když to někdo dotáhl z taxikáře, přes osobního řidiče na šéfa "elitního útvaru" a pak i za zásluhy pro stranu na ministra. Že ze stejným vzděláním jsem mohl být přece jenom toruchu výš, ale nemám tak kvalitní žaludek, mám trochu cti a mamon peněz u mne nehraje roli, takže jsem tam kde jsem(spíš jsme si měl to vzdělání doplnit, žel s ohledem na rodinu a přístup k onomu zaměstnání, neměl jsem takové podmínky jako dnes ty děti u policie).
Být výš, mít větší plat a chovat se k lidem jako hovado, být součástí korupce či klientelismu, nalhávat si, že jsi jiný než ostaní a schopnější a proto máš dvojnásobek,deseti, tisícinásobek platu druhých a přijde ti to normální, přesto, že máš stejně veliký mozek, dvě ruce a dvě nohy jako ostatní?

Fůj tak takový žaludek nemám a kousek cti mi ještě zůstalo, jako většině policistů tady i lidem ve společnosti. Akorát by se měly zvednout hlavy, protože lidem ani ta čest nezůstane, když mlčí.

Proč bych odcházel?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 15:21:08 12. 04. 2012
Lukas Heinz.jpg
Kdo z nich asi řídí ve skutečnosti policii

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/44175/prazska-parta-v-dubaji-cesti-politici-a-lobbiste-...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DR-CVACH 10:13:40 12. 04. 2012
dr.cvach.jpg
CATANI [2012-04-12 00:58:21]:
Tohle neni nesouhlas, jenom zkusim vnest trochu jasno do tech otazek, ktery klades.

Za prvy, ten utikajici na tom zaznamu - rika se, ze to byl policista. A kdyz se na to podivas a na to, co mel Janousek na sobe, tak i kdyz je to rozmazany, je docela jasny, ze to nesedi. Ten svetrik by se mu tak pekne nenadouval:-) Zato policejni bunda, ta se pri behu nafoukne jak balon, presne jak na tom zaznamu.

A pak mluvis o tom, ze Vondrasek mel davat jako manager hlasite najevo, s cim nesouhlasi. Jedna verze je, ze to prave daval hlasite najevo - naposledy v pripade novy systemizace. A tak prezident vyuzil prilezitosti a zkusil se hlasityho kritika zbavit.

Mas pravdu v tom, ze za soucasny situace nemuze manager moc delat a je otazka, proc tam pak vubec leze. Ale stejny otazky si muzes klast i u sebe - proc ti stoji za to delat kazdej den, co delas? Moh bys misto toho bejt za vetrem nekde ve fabrice - a nejsi.

Ohledne toho, jak se tam dostal. Neznam podrobnosti, ale je to zhruba tak, ze si ho na KR prived Cervicek, mel ho tam jako zastupce. A kdyz sel na namestka na PP, tak mu to tam nechal, celkem prirozena cesta.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 01:36:34 12. 04. 2012
dax.jpg
STARSKY [2012-04-11 21:17:13]:
Příteli no nevím ,ale píšeš,že s Catanim zásadně nesouhlasíš a podle mě v podstatě potvrzuješ i když trochu v jiném podání to co přesně popsal. Osobně pana velitele Vondrášku také neznám, ale zdá se, že to bude asi férovej a poctivej chlap, podle informací ,které o něm mám. Také jako Cataniho by mě ale docela zajímalo jak a kde se najednou vyloupnul na tomto místě. Ze skušenosti ale vím,že pokud v tom dnešním hnojišti nebude sebepoctivější a sebeférovější velitel tancovat jak pískají ti gauneři co tahají za nitky, tak tam dlouho nevydrží a bud začne skotačit podle nich, nebo ho donutějí odejít a nebo bude odejit, případně uklizen na místo ,kde nebude moc zlobit. Stačí si jenom připomenout jak dopadli podobní velitelé, (Pepa Doucha, Vláďa Zimmel,Karel Randák a celá řada dalších.) A co se týká zodpovědnosti a odstoupení na smetiště dějin za chybný postup na místě, pokud tomu tak bylo? (já tam nebyl a pisálkům a TV ze zásady nevěřím ani dobrý den), tak by za to měli v prvé řadě zavřít gaunera Langra a celou tu suitu co má na svědomí současný stav. Tam je třeba hledat vinu za současný stav a do toho spadájí samozřejmě i ty policejní děcka. A pokud na PP dělá metodiku náboru 25letá plukovnice se třemi VŠ, tak se není čemu divit....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 00:58:21 12. 04. 2012
default.png
S tím co jsi napsal naprosto souhlasím.

Přesto si pokládám otázky a stále se na ně odpovídám stejně.

Nestraš, že ten klátivý utíkající mužík byl policista, jinak jsem slyšel(proběhlo to i internetem), že po celou dobu jeden svědek měl na drátě operačního a popsal co se na místě stalo a kde Janoušek jede a následně utíká, kdy jej svým vozidlem sledoval a naváděl hlídku.Samozřejmě beru to s rezervou.

Myslím si, že si stále nerozumíme s tou odpovědností. Osobně bych neseděl na místě na kterém kromě dobrého slova nemůžu nikomu nijak skutečně fakticky pomoci ani jinak něco změnit, je to v této společnosti kontraproduktívní.Neviním Vondráška, že v tomto pochybil.Kdyby tam seděl kterýkoliv jiný policejní manager, bude naopak většina rovněž požadovat odstoupení a hnát jej k odpovědnosti.

Pokud bych chtěl něco změnit dával bych to jako manager, hlasitě najevo a když nejsem vyslyšen a nikdo se ke mně nepřidává(od zbývajících krajských ředitelů vzhledem k současnému obsazení bych to neočekával), poobhlídnu se po něčem jiném. Ja vím a chápu, že velitele, který naslouchá a jedná s policisty čestně je vzhledem ke stavu jaký u policie je na těchto postech škoda a chyba se ho pro mužstvo zbavovat. To plně chápu.(otázka je jestli je to ku prospěchu celkového stavu policie dobře). Žádného dalšího Vondráška na takovém postu nevidím a mám podezření, že dlouho v jiných částech republiky neuvidím.
Ale opravdu mi vrtá hlavou, jak takový člověk dosáhl tohoto postu v Praze, někde se sekli s obálkami, nebo vypadl telefonní drát, to je prostě zázrak, něco jako Majka z Gurunu.

Mám ještě jedno vysvětlení. Veškeré sebevětší v minulosti pol. úspěšné demonstrace co se týče účasti, jsou stavěny vždy na pražském nespokojeném jádru, takže rozumím proč krátce po nich nastoupil v Praze Dobromil.

Že jsou u policie děcka, kdo za to může?! Politici? Oni dělali nábory, oni dělali prověrky. Před pěti lety, když jsem dělal prověrky adeptů(vzal jsem to poctivě), v každém třetím případě jsem dal negativní stanovisko, třeba i pro věk a projevující se "nerozvážnost a neodpovědnost v osobním životě". Dnes nevím, jestli to šéf podepsal nebo to někdo opravil a poté podepsal.Akorát vím, že jsem poté už prověrky nedělal. Vím, ale že dnes minimálně 2 policisté slouží(nakonec mi to může být šumafuk). Tak jako vím o pár adeptech na policistu, kteří neprošli příjimacím řízením u nás, ale hbitě za rok se dostali sloužit do Prahy. Za toto nemohou politici, za toto jsou odpovědní konkrétní lidi, které řídí konkrétní manageri.

Neříkej, že Vondrášek neví, že mu tam slouží děcka (bez otců) co s policisty nemají nic společného, ohrožují vlastní životy a životy občanů, je to riziko stejně pro tebe jako pro mne, nevíš kdy se u čeho nachomejtneš a nějaký tvůj "kolega" nevědomky tě dostane do průseru. Nedej bože jenom bez poškození zdraví, možná tě jenom budou tahat po soudech. Chceš z toho vinit ty děcka, že se dívají na americké filmy a skočili na lep náborovým kampaním a nastoupili k firmě co každý rok můžou jet s benefitem na Mallorku a ono, ono je to najednou na ostro.....


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STARSKY 21:17:13 11. 04. 2012
Starsky.jpg
Vážený kolego Catani, jem rád že jsem první kdo ti může napsat, že s tebou v zásadě absolutně NESOUHLASÍ !!! Nevidím jediný důvod pro odstoupení velitele Vondráška. Jak může velitel vondrášek zodpovídat za osobní selhání jednotlivce ??? To že na místě zasahovalo místní oddělení, které je povětšinou tvořeno partou mladých děcek bez zkušeností z číslem nad 320 je bohužel katastrofa, která však absolutně není zaviněná plukovníkem Vondráškem. To je asi takové jako kdyby měl americký prezident Obama odstoupit za to, že se mu nějaký americký voják, kterých pod ním slouží 500 tisíc se zblázní a postřílí půl Afghánské vesnice. On si nevybírá lidi. To politik svými škrty.

Tak jak si platíš muziku ? Tak podle toho ti také bude hrát.

To že kauza Janoušek dopadla tak jak dopadla je vinou toho, že na místě zakročovali decka z místního oddelení a ti absolutně nevědeli koho na mistě mají. Poté co ho chytili sedet v parku. ( ta bežící osoba na záznamu jak ukazovali v médiích není Janoušek ale policista) Takže poté co ho policisté vypátrali tak po celou dobu byli informace že ten človek zpusobil dopravní nehodu. Takže nebyly důvody proto ho tam nekde lamat na zemi a poutat. Po celou dobu byl podezřelý z toho že způsobil dopravní nehodu. Poté tedy dýchnul a to už na místě byly dopravní nehodáři. Tam se to celé posr.... Nehodáři mu dali dýchnout a protože nebyl místnáky zadržen tedy v poutech, protože nebyl podezřelý z TČ tak mu nikdo nemel důvod zakazovat telefonovat. Takže on si zavolal právníky. Pak přijeli právníci a nehodáři včetně vyšetřovatele z ODN se pos.... Tam se to celý zvrhlo. Ani tam však dle mého názoru pořád nikdo nevedel kdo je Janoušek to až se tam objevili první novináři, si teprve nekdo uvedomil co se deje, ale to už bylo pozde. Problém je v tom, že vyšetřovatelé z ODN jsou kancelářské krysy co za rok zpracují 500 spisů a z toho mají tak asi 499 nedbalostních věcí a tam není potřeba někoho nekde poutat a delat mu troj boj cestou přes celu. Témeř výhradně se jedná o chudáky lidi co přehlídli nekde stopku a sestrelili duchodkyni na prechodu tedy žádný těžký zločinec přepadající poštu nebo neco jiného. Takže takový vyšetřovatel pak vlastně neví co má prakticky dělat s úkony v rámci trestního řádu. Asi jako kdyby nekdo chtel po očním chirurgovi aby od operoval slepé střevo. Na škole to kdysi delal a ví jak, by se to asi mělo delat, ale když to bude delat, tak to nejspíš pos... nedokáže. A tam je zkrátka chyba systému, který však zde od nově vzniklého zákona o služebním pomeru. Díky vládě, díky politikům, kteří nastavili policii do systému v jakém je teď, je v důsledku toho, že volič si přál policii potrestat, nebot to bylo v módě kopnout si do svého policajta a díky politikům jako byla např. zde zminovaná Kateřina Jaques, se to podařilo protože na toto tehdy politici slyšeli a za toto je občané volili a chválili. Dále díky škrtům a takovýmto neuváženým krokům politiků, kteří salámovou taktikou tj. plátek po plátku, tak aby si toho občan nevšiml dokázali zdevastovat policii do stavu v jakém je. Lukáš má absolutní pravdu. !!! Pokud budou poctiví policisté níčeni osobně a profesně jak někde na ukrajině či v rusku, jen protože, že dbají cti a litery zákona, tak pak se nedivme, že se k tomu nekteří postaví takto. Proč by se měli nechat poctiví policisté vyhodit a nechat přijít o práci a nemoci tak platit hypotéky, služby účty a uživit rodinu jen proto, že dali nejaké VIPce pouta ??? A sakra to je kakarád pana ministra nebo dokonce primátora či nejakého poslance ?? Co ted ???

Jak za tento stav který zde byl nastolován po léta může plukovník Vondrášek ??? Dle mého názoru nemůže, avšak dle toho jak jej vidím a hodnotím tak ačkoliv me on nezná a nikdy asi ani nepozná, tak mohu prohlásit minimálne za sebe že jsem rád dokázal že myslí na své lidi. Např. jak se zastal kolegů z PMJ, či jiných nespravedlive narčených policistů, protože on je velitel kterému po prvé za 12 let služby u policie pevně věřím a doufám že nás nezklame a neodejde. Čeká ho ještě spousty práce.

Ps. Ani nechtej vedet jak by to dopadlo kdybych na místo přijel já. Nemohu a radeji ani nechci zde odkrývat svou totožnost ale Lukáš mne osobně zná a potvrdí ti, že v případe kdyby byl Janoušek zadržen mnou, tak by to dopadlo asi zcela jinak a o tomto by se NIKDY nepsalo, a jak to tak bývá tak bych psal své 55 milionté vyjádření pro SVK :) či GIBS :) :) za jiste tvrdý a nepřiměřený zákrok, protože si všichni rádi stěžují když postupuješ nekompromisně a tvrde proti nekomu kdo nadýchá dve promile a pak ti utrhne bundu ale pozor ty jsi mu zkroutil ruku za záda :) TAM zkrátka došlo k pochybení jednotlivce vinou mnohaletého zabehnutého systému v rámci zdevastované policie. Zkrátka nemohu souhlasit s tvým tvrzením. Myslím že velmi dobře vím co říkám po 12 letech služby v tomhle bor... tedy v Praze

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 14:10:47 11. 04. 2012
dax.jpg
CATANI [2012-04-11 11:32:52]:
Catani přesně a jasně. Podepisuji se pod vše co si napsal.
Měj se fajn.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 11:32:52 11. 04. 2012
default.png
S článkem v globále souhlasím zejména co se týče politických vlivů na policii, ale musím poprvé za dobu existence tohoto fóra značně polemizovat s názorem Lukáše na osobní zodpovědnost pana Vondráška. I když je mi jasné, že zde moc zastánců nenajdu.

Předestírám, že ten člověk mi je z výstupů sympatický, působí dojmem věrohodnosti a s ohlasů pražských kolegů má snad má i vysoký morální kredit. Předestírám, že můj názor by byl stejný, kdyby na onom místě seděl kdokoliv stejný.
První otázku, kterou si však položím je:
Může na 5 nejvyšší funkci v hirarchii policie a tou bezesporu šéf prážské policie je, dostat se člověk, aniž by za ním stáli lobbisté z řad civilního sektoru, politici, lobisté uvnitř policie, různé managerské klany atd.(Neříkám, že ten člověk vůbec o tom může být spraven, že za ním někdo stojí. Může být i případ, že je přesvědčen, že vše je jeho řádnou pílí).Vzhledem k jeho vystupování a zřejmě laskavé povaze, nabývám dojmu, že je v tom nevinně, tak jako ta figurka koně na šachovém poli, kterou ani tak král nemusí ovládat a moc se o ní starat, protože může se pohybovat jenom jedním vytyčeným atypickým směrem a v zádech má pár pěšáků, kterým dělá prostor a oni mají pocit, že jsou chráněni před nástrahami figurek z druhé strany. Všichni dobře víme, že vždy každý hráč co umí napočítat do pěti bude obětovat pěšce, pak koně a dále to půjde již v stanovené hirarchii. A pěšci nakonec budou rádi a budou provolávat, při odchodu ze šachovnice, sláva koni, že jsou obětováni, když kůň byl na jejich straně a zavinil to strategicky myslící král.

Druhá otázka, kterou si pokládám:
Byl tento postup policistů běžný, jednali by tak bez vyjímky Janouška s kýmkoliv jiným. Ano jednali, a s mnohých příspěvků je zřejmé, že zde na daném teretoriu platí nějaké nepsané pokyny či pravidla, nechat prchajícího pachatele trestného činu ujíždějícího z místa a poté utíkajícího před hlídkou policie, ponechat volně a nijak jej omezovat na osobní svobodě. Dokonce se zde objevili názory, že v případě, že pachatel utíká z místa trestného činu, že je policista může, ale nemusí zadržet. U občana bych to jistě ještě pochopil když v § 76 tr.ř. ve 2 odstavci se hovoří „ smí“ kdokoliv. O reakcích některých policistů, kdy se jim zdá sražení vozidlem jako méně závažné nebo bagatelní proti uhození železnou tyčí, se ani nebudu vyjadřovat (možná by bylo dobré některým vysvětlit, že je tady ještě st. zastupitelství a nakonec soudy a ten jejich plat o tom, že by měli být soudci nic neříká)Nakonec i Vondrášek zjistil pochybení a šest policistů je v současné době kázeňsky řešeno.

Z toho usuzuji, že není vše systémově v pořádku, pokud policisté si vykládají zadržení pachatele a to jednak za splnění podmínek vazebních nebo za podmínek, že utíká z místa činu jako né povinnost zadržet takovou osobu, ale údajně mohou nebo nemusí. O policejní cti škoda mluvit. Kdo za to je odpovědný, kdo za to může, že tito policisté nechápou vůbec základní povinnosti policie, zákony této země(nebo vzhledem k zatížení je takto špatně chápat musí) . Kdo co činí k tomu, aby tito policisté takto nejednali nebo spíše jednali. Co s tímto mají politici co společného. Kdo za to může, že na jednom místě republiky je policista s Dobromila nadšen, má stravenky , rekreaci, starost o ubytování, vša řádně zaplaceno a na druhém místě při vyslovení jména managera mají pěnu u huby. Kdo za to může, že někde je policistům, protože se jsou tak zatížení a nechce zde nikdo sloužit, práce ulehčována nad rámec zákonů a někde naopak a policisté si připadají na těchto odděleních jako by něco v životě provedli a byli zde za trest. Nevím jak u Vás u nás je na prvním místě objasněnost v čárkách a nápad v čárkách, objasněnnost v čárkách a zase objasněnost v čárkách, ještě nový pojem náklad na objasněnost….Kádrový (pod)stav, kvalita policistů, podmínky, mzda, rizikové na minimu, pracovní doba, strava atd. to nikoho nezajímá.

Další otázka je: Mohou za takový běžný postup policistů jejich nadřízení? Mohou za to, že si nejsou jisti jestli pána mají zadržet, nejsou si jisti zdali mohou po pánovi co na ně vyběhne se sekyrou střílet. Mají strach řešit místní politiky nebo byznysmena, protože na druhý den mohou být v civilu, či vzhledem k tíživé finanční situaci jim nedá slevu třeba na kočárek.

Ano zcela jistě za stav policie nesou zodpovědnost politici této země . Samozřejmě, že když jsou u moci politici, kteří plní své nekalé podnikatelské záměry a dělají si ze státu dojnou krávu, potřebují, aby policie byla devastována, aby celní správa byla devastována, aby finanční úřady byly devastovány, aby veškerá kontrolní činnost státu byla podlomena.
Aby policisté stáli na sociální dávky v řadě s těmi co jsou na druhé straně. Aby policisté byli přetěžování, protože tam potom nastávají chyby, přichází lhostejnost, kličky jak si ulehčit práci na úkor chytaní pachatelů a vymáhání práva. A jak to ti politici dělají, jak ovládají tu policii teda potom. No jak přes managery.

Já si myslím, že pan Vondrášek(je mi to k jeho osobě líto)je plně odpovědný za to, že vykonává funkci ředitele a policisté slouží tak jak slouží, mají podmínky jaké mají, jsou zabezpečeni jak jsou zabezpečeni, jsou vystaveni ohrožení života a zdraví jak jsou, mají strach jednat, neví co v takových situacích mají dělat, nebo jednají tak pro jistotu, aby náhodou nevznikla nějaká újma a radši risknou újmu svou.(tím, neříkám, že se na rozdíl od jiných nesnaží něco zlepšit)

Odbory hurá, pominu nehoráznost, že do akce na podporu Vondráška se iniciovaly celostátní odborové vedení a chtěli by už mluvit i do personálních pravomocí. Teď by ty odbory už konečně mohly udělat i něco pro zbytek policistů v republice, aby měli policisté všude takové Dobromily, aby měly stejné finanční prostředky na chod policie, aby všude bylo s policisty jednáno jako se zaměstnanci . Jé já bych byl tak rád, aby se nemusel každý den klepat v práci a nést odpovědnost za něco co nemohu kolikrát nijak ovlivnit a měl k tomu vytvořeno slušné pracovní zázemí(to není o vymalování a plochých monitorech).To je třeba o pocitu, že ta práce co děláme, že má smysl, že skutečně pomáhám a chráním ty potřebné a ty lumpy honím.

Před 15, 20 lety, když se stavil na oddělení plukovník s policisty si tykal a ti mu třeba uvařili kafe, když bylo třeba chytit zloděje byli schopni za ním běžet spolu. Všichni věděli, že jsou na jedné lodi, že jim jde o jedno a to samé, spravedlnost a zákon, vážili si sebe sama a kolegy, protože ví, že jsou to oni kdo denodenně nasazují za almužnu život a zdraví pro společnost. Ono totiž zdraví a život to je to nejcennější. Dnes je to tak, že politici a stát si zaplatil doslova loajalitu managerů a z těch řadových policistů si udělal hadr na holi, díky managmentu, chybným postupům oproti tomu co očekává veřejnost je policie vláčena denodenně v tisku, díky managmentu lezoucímu denodenně politikům místním a celostátním do prdele a zapomínající na ty kluky co slouží na ulici jsou tito den ze dne, za stále se zhoršujícíh podmínek, vystaveni většímu ohrožení životů a zdraví a nejen tomu. I občané jsou a budou vystaveni stále většímu a většímu ohrožení kriminalitou.

Přijde mi hodně tristní, když ti co jsou v první línii, činí nevratné skutky a kolikrát jsou za ně trestáni a ti co za to mají nést odpovědnost, že ti podřízení tak činí, protože neměli podmínky, nebyli dostatečně připraveni atd. se za ně staví slovy.

Slovem pohladíš a nezarmoutíš…….

Jsou dvě cesty jak z toho kolotoče a přes dvě generace ven. Odpovědnost managerů vůči policistům a občanům, to znamená jasný postoj vůči, těm primitívním a devastujícím krokům, které bezmyšlenkovitě a ve vlastním zájmu a zájmu Janoušků, Bémů, Kalousků, Kellerů, Bakalů, či Pítrů činí táto vláda.

Nebo taky přes dvě generace, začít budovat policejní soudržnost a čest, protože v jednotě je síla. Ač je to nelogické, proto měl odstoupit Vondrášek, možná s ním mohli odstoupit jiní a možná, že nakonec si mohl poprvé v životě navléct mundůr ministr vnitra a vyjít chránit občany této země a ukázat jak má takový čestný, neuplatný „nazajištěný“ policista pomáhat a chránit(rodina by mu půjčila Janouškovu ochranku).
Je ještě třetí cesta bude hůř a ve světě se něco zvrtne.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 1)
Poslat zprávu DAX 22:40:09 10. 04. 2012
dax.jpg
Nic nového pod sluncem chlapci. To už přeci víme dávno. Lukáš to jenom hodil v článku do placu. Ti kdo do toho vidí mají naprosto jasno. Můžeme o tom svobodně mluvit, ale to je tak všechno. A dokud budou u vesla gauneři a mafiáni s černoprdelníkem Kradouskem včele a záda jim bude krýt šašek na hradě, tak se nic nezmění a bude to spíš horší.
A jenom tak něco k pobavení, kam až tendle zázrak může dojít klidně i u nás...
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/264435-penize-nema-ani-recka-policie-nabizi-strazn...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STARSKY 20:53:39 10. 04. 2012
Starsky.jpg
Tedy brzy snad budou moci občané sami volit prezidenta. viz předchozí příspěvek.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio