Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Policejní prezident Petr Lessy odvolán! (REDAKCE)

Policejní prezident Petr Lessy odvolán!
Odvolaný policejní prezident Petr Lessy
Foto: Policie.cz

(AKTUALIZOVÁNO 30.8.2012 9:06) Dnes bylo sděleno policejnímu prezidentovi obvinění z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu pomluvy. Zároveň ministr vnitra Jan Kubice rozhodl okamžitě o ukončení služebního poměru. Na uvolněné místo byl s okamžitou platností ustanoven dosavadní náměstek pro TŘ Martin Červíček.

Autor: redakce
Publikováno: 29. 08. 2012
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CATANI 14:20:08 29. 08. 2012
default.png
Zavinění jako obligatorní znak trestného činu musí v případě trestného činu pomluvy zahrnovat skutečnost, že údaje sdělované obviněným jsou nepravdivé a současně způsobilé značnou měrou ohrozit vážnost osoby dotčené pomluvou. V případě trestného činu pomluvy podle § 206 odst. 1 tr. zák. postačuje existence nepřímého úmyslu podle § 4 písm. b) tr. zák. Vždy je však třeba rozlišovat mezi konstatováním objektivních skutečností a konstatováním - vyjádřením vnitřního vztahu obviněného k povaze šířených údajů, neboť zavinění je vnitřní psychický vztah pachatele k podstatným složkám trestného činu a je vedle složky vědění vybudováno i na složce vůle, která zahrnuje především chtění nebo srozumění.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 14:06:42 29. 08. 2012
default.png
Mně se už to ani nechce komentovat....

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HONZAD 13:50:57 29. 08. 2012
honzad..jpg
catani: vubec se nedivim a meli bychom mit vsichni, nejen policiste... vahy se naklaneji opet na tu horsi z ruzne spatnych stran..

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HONZAD 13:49:26 29. 08. 2012
honzad..jpg
Kdyz jsem cetl tragikomickou zpravu na iDNES z tohoto rana: "Šéf policie není dostatečně zdvořilý, stěžuje si Kubice" tak jsem si rikal, jak dlouho ten tlak Lessy ustoji.. No, od vydani zpravy "o nezdvorilosti" to byly jeste asi tak dve hodiny do oficialniho odvolani "nezdvoraka"

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 13:13:14 29. 08. 2012
default.png
Osobně jako policista mám strach .....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio