Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Policie a nová média (REDAKCE)

Policie a nová média
Finská virtuální policejní jednotka
Foto: Facebook Marko Forsse

Policie poslední dobou hledá stále nové a efektivnější způsoby, jak pracovat s veřejností a jak ji zapojovat do řešení bezpečnostních otázek. Jednou ze zajímavých tendencí posledních let je práce policistů s novými médii - se sociálními sítěmi. Facebook, twitter či flickr apod. asi není třeba představovat, neboť například facebook již využívá více než 3 miliony obyvatel ČR.

Autor: Ondřej Skalník, ProPolice|Otevřená společnost, o.p.s.
Publikováno: 20. 12. 2012
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu ANDRAS 15:40:58 21. 12. 2012
Andras.jpg
PIM-BURGER [2012-12-20 21:14:27]:

Policie je celkem dobře prezentována na serveru policie.cz a to tuším včetně mezinárodních misí. Problém je, že policie není v této zemi tak populární, jako armáda, a tedy logicky její stránky (alespoň je to má domněnka), navštěvuje méně lidí, než např. stránky army.cz. Proto rovněž považuji zřízení FB profilu za velice pozitivní, a z hlediska propagace dobré práce PČR za nesrovnatelně efektivnější (kdo zná FB ví proč), než pouhou prezentaci na internetu.

Trochu od věci:
V nizozemí mají tuším systém zpětného vyrozumění oznamovatele TČ. Pokud např. někdo nahlásí vloupání do vozidla, a pachatel je lapen, je oznamovatel o tomto informován prostřednictvím SMS zprávy a je mu poděkováno za spolupráci. Efekt na občany, kteří (zejména v ČR) mnohdy TČ neohlásí, neboť se domnívají, že se pachatel stejně nechytí a proto nemá cenu na nějakou policii volat, je vskutku obrovský, neboť občané vidí, že jejich snaha nejen, že vedla ve spolupráci s policií k dopadení pachatelů, ale navíc byla i oceněna, byť pouze "ústní" formou.

Osobně znám kolegy, kteří kolikrát oznamovatele rovnou informují o tom, že se stejně nic nechytí, a vozidlo nenajde, a ať se "raději na to příště vykašlou, a jdou raději spát, protože my máme práce víc než dost".

Policie si musí uvědomit, že občané nejsou na obtíž, ale jsou oči a uši policie, a tak se také s nimi musí zacházet. Pořád se něco podezřelého a zločinného dějě, jde jen o to, udržet občany v pozornosti, aby si takových věcí všímali a nahlásili je. Na druhou stranu, jak jsem již mnohokrát psal, v ČR toto opatření může vést ke zlepšení bezpečnostní situace, tedy bude méně čárek, a pokud bude méně čárek, policie méně pracuje a policisté se flákají.....mno jo, je to začarovaný kruh.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ONDRA-S 08:44:13 21. 12. 2012
Ondra S..jpg
Tak po ránu jsem se upřímně rozesmál nad Bratrstvem pokřivené čárky, Hammere! Díky:D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 05:56:54 21. 12. 2012
default.png
SANTIAGO-SAN [2012-12-20 20:46:27]: No vidíš jak to chápeš! S ničím nehneš, dokud tam bude Bratrstvo pokřivené čárky. To rozmetá jedině někdo shora. A kdo asi tak?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PIM-BURGER 21:14:27 20. 12. 2012
Pim Burger.jpg
Tak ono by zatím stačilo, aby fejsbůková stránka PČR fungovala jako stránka AČR, takže ani ne tak moc jako další prostředek CP, ale jako způsob prezentace PČR. Na AČR se mi např. líbí její prezentace práce vojáků v Afghoši, přičemž o policajtech v Afghoši nebo Iráku neví vůbec nikdo. Od toho se pak také odvíjí i to, co jsme tu už řešili - nikdo je moc nechce uznávat jako veterány, když jsou místo zelený modří. To by byl dobrý začátek. Nemusí se přece hned vyvěsit něčí obličej na net...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 20:46:27 20. 12. 2012
default.png
jenže když bude prevence dobrá, bude malá kriminalita, takže bude málo čárek což znamená že se policie fláká, když se fláká peníze tečou vniveč, a to náš slavný managment přeci nedopustí!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 19:09:32 20. 12. 2012
default.png
Furt dokola. Neustále pokusy se nějak vykroutit z nevykroutitelného. Skončí to přesně na tom, jako skončila celá slavná CP: vedení, vědomo si nebezpečí, které pro jejich sladký život líných, tupých a těžce přeplácených dobytků představuje net, to zase udělá po svém přesně jako u CP: jako první krok nechá policisty zveřejnit svoje ksichty a kontakty na ně, což policisté samozřejmě odmítnou a přesně jako CP i tohle skončí.

Policie nezaspala, ona nikdy nespí, neustále si hlídá, aby se systém vyhovující těm co mají nejvíc nijak nezměnil. Tohle je jen další marný pokus hrdiných pokusníků nějak s tím stavem pohnout. Je to ovšem snaha prostřelit tanku pancíř zepředu. Shora se to musí. A na to musíte mít svůj Javelin nebo TOW. Ale takové zbraně nejsou k dispozici. Jedině shora má tank pancíř slabý. Ale tam nikdo z vás nikdy ničím nedostane, už blatníky máte namazené tak, abyste výš nevylezli.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PIM-BURGER 17:29:20 20. 12. 2012
Pim Burger.jpg
Souhlas s článkem. PČR jako vždy totálně zaspala, armáda má svůj profil na fejsbůku už asi rok a oproti armádě samotné to funguje perfektně. Doufejme, že se tento neblahý stav brzy změní i u policie.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)