Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Generál četnictva Josef Šustr (REDAKCE)

Generál četnictva Josef Šustr
Josef Šustr v roce 1919 v Plzni
Foto: Osobní archiv Ondřeje Koláře

Neoddělitelnou a neodmyslitelnou součástí každého bezpečnostního sboru, ať už civilního či vojenského, je historie a tradice. Znalost minulosti a insipirace, jíž činy našich předchůdců přináší, společně tvoří hrdost, pocit sounáležistosti a především vzory, které můžeme následovat. S tím, jak generace přicházejí a odcházejí, mění se vzory v legendy. Za jednu z legend československého četnictva lze označit i generála československého četnictva Josefa Šustra.

Autor: Ondřej Kolář
Publikováno: 11. 12. 2013
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CHIP 21:15:58 15. 12. 2013
Chip.jpg
BINGO [2013-12-13 13:14:23]: No nás by Kalousek a jeho banda taky nejraději nechali zemřít hlady.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINGO 13:14:23 13. 12. 2013
default.png
citát: Kdy byl jakožto někdejší „exponent buržoazního režimu“ zbaven penze a nároku na potravinové lístky a nuceně vystěhován do Rokytnice v Orlických Horách. Zde o dva roky později zemřel.

Takže jej fakticky soudruzi nechali zemřít hlady. Typické. Jen mě trochu překvapuje, když v jakési jiné diskusi tady jsem zahlédl volání po jakémsi "vítězném únoru". Ten ale (nejen) slušným četníkům rozhodně nic dobrého nepřinesl. Kdo v té debatě po tom únoru volal, pokud to byl četník, tak by asi v čestné stráži u hrobu generála Šusty stát rozhodně neměl.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)