Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Mám jakožto žena šanci u policie hned po SŠ

Dobrý den, posledním rokem jsem na SŠ - pedagogické. Po maturitě bych chtěla absolvovat základní policejní kurz a pracovat u policie. Ale bojím se, že nemám šanci. Vím, že to není jednoduché, ale chci to zkusit. Chtěla bych slyšet názor těch, kteří s tím mají nějaké zkušenosti a narovinu mi řekli, zda taková šance pro mě je. Moc děkuji za veškeré písemnosti k tomuto dotazu. S pozdravem, Michaela :-)
MICHAELA :: Datum založení: 04. 12. 2007 :: celkem 13 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu VLASTA 10:56:01 19. 01. 2008
default.png
...no s tím pravopisem nevím co u policie děláš, ale pravda, nejakého pedagoga k doučování bych Ti doporučila,... ("VIDÍM" se totiž, jak mě ve škole kdysi dávno učili, píše s měkkým "i" po "V", viděti totiž není ve vybraných slovech, není zde ani předpona "vy") Vlasta

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HART_1 23:55:46 18. 01. 2008
default.png
Ahojda jsem u policie sice jenom rok ale vydím u nás na oddělení, že policistky se vždy hodí na našem oddělení jich máme 6 a všechny jsou velice schopné stačí jen když tě ta práce baví a pak jde vše samo TAK ŽE SE TOHO NEBOJ A POJĎ DO TOHO :o)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HONZAD 00:13:38 20. 12. 2007
honzad..jpg
Ja uz jsem u policie videl tolik chlapu-sracek, ze by me zajimalo, kdybys postavil 100 chlapu-policajtu a 100 zenskych-policajtek, jake bude u kazde skupiny procento tech, ktere by clovek nechtel mit za zady. Muj soukromy odhad je, ze % sracek bude u obou skupin bud stejne, nebo horsi ve prospech chlapu. Proc si to myslim? Zkus se divat kolem sebe a zkus o tom premyslet...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOLJA 00:12:22 17. 12. 2007
default.png
Samozřejmě bych to zkusil a šance , kdy je u PČR cca 9500 volných tabulkových míst je vcelku slušná. Níže uvedené názory jen zobrazují osobní zkušenosti pisatelů. Za svoji 17-tiletou kariéru jsem poznal jen dvě ženský, na který byl 100% spoleh, ale taky jsem poznal dost chlapů na který spoleh nebyl. Je fakt, že dříve tolik ženských nesloužilo. Jinak určitě jsou u PČR složky, kde se ženský mohou rovnoceně uplatnit např. u cizinecké policie - na letištích, na oddělení povolování pobytu atd.. Jinak mnoho úspěchů! Kolja

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RACHY 17:20:52 09. 12. 2007
default.png
Máme na oddělení tři ženy, jedna dělá spiy, ale nemůže jezdit autoem ,prtože se bojí (na co takový policejt je o tom není třeba diskutovat), druhá nezvádala spisy, asni stálé a tak prodává stravenky a píše pověst, do služeb vůbec nechodí (taky diskriminace?) a třetí je zaplať pánbůh na mateřské. Je to fajn holka, když jsem byl napaden agresivním řidičem a jeho ráně jsem uhnul, tak mi při proti mým proti úderu chytila ruku se slovy: "Rachy ne". Po tomto zákroku jsem skončil na ošetření, pachatel taky a kolegyně? Ta mi pak řekla, že měla strach, že bych mu mohl ublížit, tak nechtěla, ať se do toho zapojuju. Jindy zase nemohla být poslaná jako eskorta do PaZS, protože by mohla být napadená a JINDY BYLA VENKU ZASE ZIMA. A pak bych někomu z vás doporučil jít do zákroku se slečnou, která vás nepodrží, na agresivního feťáka nebo chlapa, který zmlátil ženskou. Myslím si, že by se váš názor rychle změnil. Úsudek o ženách na našem oddělení ať si udělá každý sám. Netvrdím, že všechny ženy u policie jsou stejné, ale zatím jsem deset let žádnou chovájící se při zákroku nápomocně neviděl.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETRUNA 07:19:30 09. 12. 2007
default.png
Michaelo, na otázku, zda jít, jako žena k policii, Vám můžu otevřeně odpovědět, ano, poněvadž rozhodně nemusíte mít strach, že by jste snad nezvládala učivo na policejních školách, výcvik sebeobrany a ostatní náležitosti, ve srovnání s chlapy. Na co Vás ale ve škole ani nikde jinde nepřipraví, je duševní nápor, protože si uvědomte, že jdete pracovat zejména mezi chlapy a to je tvrdý oříšek sám pro sebe. Pracuji u policie 12. rokem a nejtěžší ze všeho nebylo získat autoritu u občanů, ale u kolegů a nadřízených. Jste pro ně zkrátka "jen žena" nejlépe pro vaření kávy, která, když ukáže, že umí, zná a má výsledky, má názory a dokonce své názory veřejně prezentuje, zraňuje jejich ješitnost, stává se nevítaným soupeřem, ať s nimi hodlá soupeřit či nikoliv. Jsou to zkrátka chlapi. Né jen, že Vás po začátku vidí jako možný objekt ke sbalení, o dalších návrzích nemluvě, Vy jste k policii nenastoupila přeci coby "matrace" pro kolegy, odrážíte jejich nápor a výsledek? Jste pro ně buď namyšlená nebo pitomá, vlastně obojí. A jestli máte přítele, obrňte mu nervy, protože chlapi, to jsou teprve drbny a i to co nebylo rádi povídají pro vylepšení svého sebevědomí asi. Pokud ale právě proto chcete jít mezi chlapy........ale to už je jiná kapitola. Rachymu bych ráda odpověděla toto : Oficiálně jsem jediná žena u nás na oddělení, ale "bab s pindíkem", co se opravdu bojí jít do zákroků, máme jinak dost. Nevím, do které kategorie patříš tedy Ty, ale kvůli takovým to "chlapákům" se nám, ženám, rozhodně lépe neslouží....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu D-VANDROVEC 18:49:55 08. 12. 2007
d.vandrovec.jpg
Tohle je kolego docela tvrdé. Dalo by se to považovat za veřejnou diskriminaci na to bych byl opatrnej. Nicméně pokud chce to chce možná budoucí kolegyně zkusit. Nic proti tomu. Odejít se dá vždycky i když jsme vždy žertem říkali že "co vnitro schvátí už nikdy nenavrátí". Ale není to pravda. Co se týče vedoucích máš pravdu. Nicméně sáhněme si do svědomí. Kdo z vás, když byl například neprávem potrestán se odvolal? Kdo z vás využil všechny zákonné prostředky na svou obranu proti nadřízeným? Přitom jsem za svou kariéru mimo jiné také desetiletou zažil spoustu případů udělení kázeňského trestu které bylo naprosto v rozporu s předpisy. Mladí lidé (nebo minimálně mladě myslící) což tazatelka jistě je, se bránit umí! Stačí se nebát a uvědomit si, že pokud mi někdo bude chtít škodit tak mu to půjde o to lépe, když si to nechám líbit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RACHY 11:13:15 07. 12. 2007
default.png
Můj názor je takový, že žena u Policie má být max. jako tisková mluvčí. Ženy jsou při zákrocích na obtíž, emotivní a já s nimi nemám vůbec dobré zkušenosti. Poku by jsi sloužila na nějakém zapadákově, kde mají nejhorší skutek přejetou slepici, tak ano. Ale do větším měst s velkým nápadem, to je scifi a kolegové to jistě "ocení"... Sloužím 10 let, mám 21 trestních spisů, složím dozorčí služby, stálé služby a když mám směnu na spisy, tak je nemám kde dělat, protože je nás jeden počítač 7 lidí. Nadřízení tě při sebemenším problému potopí, potrestají a jako člověk je vůbec nezajímáš. Nemluvě o "popularitě" u občanů. Doporučiji ti, aby jsi si našla jinou práci.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 09:07:59 06. 12. 2007
Bajras.jpg
jistě máte, záleží ovšem kterým směrem hodláte jít. Šance k přijetí je v současné době dost velká, snižují se limity k přijetí (ikdyž se tvrdí opak) a podstavy příslušníků jsou u policie dost vysoké na to, aby mnoho lidí odmítali. Jen Vás chci podpořit, pokud máte ideály, musíte mít i pevné nervy a počítat s tím, že po 10 letech (možná i dříve)poznáte první zdravotní problémy. Není to lehká práce a poznáte spoustu dobrých, ale i těch špatných, kteří vám půjdou po krku. Zkuste se ve svém okolí zeptat kolegů, co již slouží, ať vám přiblíží službu a nenechte se odbýt. Nastupte tam, kde chcete v budoucnu sloužit, pokud půjdete na nábor např. do hl.m. Prahy, už vás nikdo do trvalého bydliště nepustí. To jen krátce a přeji šťastný výběr :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NESPOKOJENY-POLICISTA 19:08:53 05. 12. 2007
default.png
Milá slečno, vážím si každého, kdo chce zkusit práci u Policie. V poslední době ale mnoho uchazečů končí dřív, než začnou takzvanou ZOP. Osobně mám na to názor takový (obecně vzato), že jedním z hlavních důvodů (kromě finančních), proč tito uchazeči končí takto brzy je ten, že jelikož už dnes není povinná základní vojenská služba a tito uchazeči (muži) nemají, takříkajíc vojenskou průpravu (disciplínu=buzeraci), a nástupem k Policii zjistí, že musí poslouchat rozkazy, nařízení a různé pokyny od nadřízených, což je mnohdy velká buzerace!!!, tak proto nevydrží! Je to prostě nevyvratitelný fakt, že základní vojenská služba měla něco do sebe pro práci budoucího policisty!!! v článku: "Vyplati se (jeste) hlasit k policii?" umístěného na těchto stránkách v diskusi je taktéž mnoho informací pro potencionální uchazeče o práci u Policie. Doporučuji přečíst.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio