Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nová hymna Policie ČR (REDAKCE)

Nová hymna Policie ČR
ilustrační
Foto: redakce

Na TV Nova se objevila informace, že Policie ČR, po vzoru některých zahraničních policií, zavedla novou hymnu sboru. Ta by měla být hrána na slavnostních ceremoniálech nebo pietních aktech. Hymna má 50 vteřin a text - nutno dodat, že příšerný.

Autor: redakce
Publikováno: 07. 11. 2014
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PIM-BURGER 09:44:33 18. 11. 2014
Pim Burger.jpg
MARTOO [2014-11-17 18:10:36]: Možná by bylo dobrý, kdyby se u policie trénovalo porozumění textu, respektive, když se na můj příspěvek podíváš znovu, tak zjistíš, že druhá část patřila úplně někomu jinému, konkrétně uživateli Pavelno.

Pokud jde o zbytek tvého příspěvku, tak se jedná o typický příklad relativizace dějin. Možná máš pravdu v tom, že každý režim odsuzuje ten předchozí, to však neznamená, že jsou všechny režimy v podstatě stejné a v pořádku. Rovněž nazývat předrevoluční Československo "pseudototalitním" chce pořádnou dávku relativizace a nebo spíš ignorace faktů. Stát, v němž stát dohlíží na všechno a všechny, drží národ za ostnatým drátem, při jehož překročení hrozí občanům smrt zastřelením, dle (nejen) mého totalitní je. A k té pseudodemokracii - jaké si to uděláme, takové to máme. Nicméně já osobně nechápu stesky nad hroznou přítomností, v níž se máme vůbec nejlépe, jak se tady kdo kdy měl v celé historii. Pokud tohle nevidíš či spíše vidět nechceš, je to tvůj problém. Já tu jsem v této době docela spokojený a rozhodně lepší to, co tu je, než to, co tu bylo.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 01:21:32 18. 11. 2014
dax.jpg
MARTOO [2014-11-17 18:10:36]:
MARTOO díky za příspěvek a souhlas. Už jsem pomalu začínal nabývat přesvědčení, že lidé s rozumným a hlavně všestranným pohledem a názorem pomalu nejsou. Palec nahoru a klidnou službu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 18:10:36 17. 11. 2014
martoo.jpg
PIM-BURGER [2014-11-10 10:51:09]:
Nikdy jsem neřekl, že se líbí všem a ani jsem nikde neuvedl žádný zeměpisný rozsah, komu se tato píseň má líbit. Neřekl jsem, že je nějaká úžasná, ale, že lepší, než současná pseudohymna policie. Pime, takže asi tak..

SNB byla represivní složka pseudototalitního státu a Policie ČR je represivní složka preudodemokratického státu. Až se zase po nějaké době změní režim, budeme My, příslušníci Policie ČR ty demokratické mlátičky a fízlové, kteří utlačovali lidská práva a sloužili zrůdnému režimu.

Předtím bylo zase Četnictvo a Stáž obrany státu represivními složkami pseudodemokratického státu, kteří podle pseudototalitního státu utlačovali lidská práva a sloužili zrůdnému režimu.

Taková je prostě historie, která je vždycky v krátkém časovém úseku od konce konkrétní doby subjektivně vyprávěna pseudohistoriky a podporována propagandou aktuálního režimu..

Těžko soudit nějakou represivní složku, která sloužila v nějaké době objektivně. Uvedené represivní složky plnili ty samé úkoly a vždycky plnily úkoly, které jim ukládala platná legislativa a byla represivním nástrojem nastoleného politického režimu..

Pokud někdo konal nad rámec svých pravomocí a nebo naopak nekonal, jedná se o odpovědnost konkrétního jedince a má být spravedlivě potrestán. Pokud někdo konal tak, jak konat měl a poctivě pracoval a konkrétní represivní složce dal ze sebe to nejlepší, má být za každého režimu uctíván..

Nikdy nelze odsoudit uvedené represivní složky státu jako celek, každá z těch represivních složek měla prakticky stejné úkoly a měla i své černé ovce. Upřímně řečeno mám za to, že i tech černých ovcí bylo v uvedených represivních složkách všude plus mínus stejně.

Jsme pořád ten samý stát, Ti samí lidé a politický režim v tomto hledisku těžko může něco změnit..

A než mi začneš jakkoliv oponovat, opakovaně Tě upozorňuji, že píši pouze o uvedených represivních složkách, tedy o složkách které plnily úkoly, jenž dnes spadají do kompetencí Služby pořádkové policie, Služby dopravní policie a Služby kriminální policie a vyšetřování a vedoucích pracovníků těchto útvarů.

Nepíši o žádných složkách, které konaly jakoukoliv práci spadající do kompetence rozvědky nebo kontrarozvědky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 23:21:30 15. 11. 2014
default.png
JOHN158 [2014-11-14 09:56:37]: Tahle hymna budí tak pocity marnosti, hnusu a beznaděje.
Když je stát v řiti, rozdává medaile. Taky začíná s tradicemi, kolektivem a podobnými hovadinami. Pro pozvednutí morálky by úplně stačilo, kdyby začali platit.
Lepší nevědět, kolik si za to rozdali na odměnách.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 15:13:52 14. 11. 2014
default.png
JOHN158 [2014-11-14 09:56:37]: Tak tak, souhlasím, nechápu proč neosloví několik zkušených umělců a textařů aby něco vytvořili a pak příp. nechali mužstvo formou ankety na intranetu vybrat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOHN158 09:56:37 14. 11. 2014
john158.jpg
Hymna má především vyvolávat pocity sounáležitosti a hrdosti, má být symbolem pro všechny která tahle práce ještě furt baví a žijou pro ni..Proto by měla mít důstojnost, náboj a měla by být ,,moderní". Když už se bude třeba hrát na pohřbu nebo při udílení medajlí..
já osobně bych zašel za Landou aby nám něco spíchl na míru..:)

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:09:02 11. 11. 2014
default.png
My jsme ten národ veselých četníků
kdo má rád nás vítán je nám vždy.
Ve dne i v noci podle zákoníku
v službu spějem, ať leje a hřmí.

Bratři drazí, dobrou shodu mějme,
paže k paži, pomáhejme všem!
Sláva, na zdar si zapějme
čest je nám být četníkem!

I když nám mnohé těžké dali břímě
snášíme vše, trpěliví jsme.
Svůj život vždycky pro stát nasadíme,
když nás zákon k zakročení zve.

Zvedněm pohár, drazí kamarádi,
připijme si, to vše usmíří.
Nade vše se mějme rádi,
z čísla jedna až čtyři!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:04:23 11. 11. 2014
default.png
EM488 [2014-11-07 17:24:00]: U policie, jak to vypadá podle tohoto hnusu, je stesk po dobách minulých furt veliký. Moje mě volá k televizi, pojď sem, pojď si to poslechnout. Já jsem myslel, že si to někdo dělá srandu, musel jsem se štípnout, jestli je to pravda. Napřed jsem nevěděl, jestli ještě muzikanti ladí nebo se už hraje, ale když do toho začala slova mj "chránit a pomáhat", usoudil jsem, že se už asi teda hraje.
Při té příležitosti si vzpomínám na slova takového úryvečku písně kolegy, kterou při jedné službě za strašného řehotu z hlavy narychlo vymyslel na nějakou tu bolševickou melodii:

"Tady máte co jste chtěli,
zmydlíme vás do modra!"

Nebo klasika: "My jsme ten národ veselých četníků, nic jiného nám nezbývá, ve den v noci podle čárkovníku.... " To už by bylo lepší než tohleto. :D :D


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PIM-BURGER 23:21:53 10. 11. 2014
Pim Burger.jpg
ZELENA-SVESTKA [2014-11-10 21:37:46]: Tak pátračky nebyly četnictvo, respektive byly vyčleněny z celé hierarchie a dopravní prostředky jim byly přiděleny právě proto, aby byli akceschopnější než pěší četnictvo. I stráž bezpečnosti ale používala dopravní prostředky - ať už šlo o osobní automobily či o autokary.

Nevím jak v Portugalsku či Španělsku, ale ve Francii je četnictvo podřízeno ministerstvu obrany a plní i úkoly vojenské policie, kdežto naše četnictvo bylo podřízeno ministerstvu vnitra a úlohu vojenské policie, respektive polního četnictva, plnilo pouze v případě mobilizace, kdy již předem vybraní četníci (museli umět jezdit na koni) z vnitrozemí nastoupili k plnění úkolů VP u vybraných útvarů armády a v podstatě se tak včlenili do armádní hierarchie a přestali být klasickými četníky.

S čím naprosto a bezvýhradně souhlasím, je to, že dnešní VP nemá nic společného s SOS, přičemž Velitelství Vojenské policie Olomouc už byl skutečně čestný název "Stráž obrany státu" propůjčen.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZELENA-SVESTKA 21:37:46 10. 11. 2014
Zelená švestka :-).jpg
PIM-BURGER [2014-11-10 20:31:00]:
Tou speciální technikou jsem myslel na tu dobu např.valníkové vozidla pátracích stanic, motocykly se sajdkama atd. Tyto policie dle mého neměla.
Ale jak píšeš, byly určeni k dohledu nad civilním obyvatelstvem (viz dnes Francie, Portugalsko, Španělsko,...).
Myslím že ale to jak píši, že to byla v podstatě vojenská policie, jenž je využíváno k tomuto dohledu taky není daleko. Sbory bezpečnosti uniformované byly jen ve velkých městech.
Ale není proč se přít. Ve své podstatě spolu souhlasíme a je to věcí náhledu na věc. Rozhodně si myslím, že VP mají blíže k četnictvu, něž k SOS, jak chce tuto složku čestně president pojmenovat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio