Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Zneužití symbolu Policie ČR?

Ahoj, chci požádat o radu ohledně oficiálního symbolu PČR a jeho použití na internetu. Oficiální logo PČR je například zde: http://www.policie.cz/clanek/logo-pcr-a-znak-krajske-reditelstvi-praha.aspx Konkrétní dotaz z mé strany zní, zdali tento znak mohu použít třeba jako logo na svém blogu. Například si udělám stránku na doméně (vymyslím si) třeba policie.net a tam jako hlavní logo použiju právě symbol PČR. Jedná se v takovémto případě o zneužití symbolu? Případně je tohle možné vůbec udělat, když jsou to jen webové stránky a né auto, nebo oděv a pod.? Jak je to pak například, když si na řekněme facebooku místo profilovky dám symbol PČR? Opět zneužití symbolu a zakázáno? Berte tento dotaz prosím pouze jako teoretickou úvahu, nepodařilo se mi o tomto konkrétním případě nic vygooglit, tak jsem si řekl, že se zeptám přímo u zdroje :) Všem děkuji předem za rady. M.
MICHAEL :: Datum založení: 03. 02. 2015 :: celkem 9 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu MICHAEL 01:16:33 30. 03. 2015
default.png
JOE [2015-02-05 14:23:35]: Díky, u zákonu jsem našel toto:

§ 101 (vztahuje se jen na přepravní prostředky, nikoliv na to, když logo použiji například na internetu na svém blogu)
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
a) úmyslně na místě veřejnosti přístupném neoprávněně užívá na vozidle, plavidle nebo letadle zvláštní barevné provedení a označení používané na služebních vozidlech, plavidlech a letadlech policie anebo zvláštní barevné provedení a označení s ním zřejmě zaměnitelné

Jen se chci vyvarovat nějakému zbytečnému problému, například na vzdělávacím webu http://www.policie.cr se dá ve druhém článku o PČR dočíst, že symbol nelze použít nijak zaměnitelně, což je logické, ale všechny paragrafy upravují pouze použití v reálu, nikoliv na internetu, takže stále nemohu najít odpověď, případně se možná dívám špatně :(

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 14:23:35 05. 02. 2015
Joe.jpg
Oprava: jsou to § 101 a 102 :-)

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 14:22:34 05. 02. 2015
Joe.jpg
Tyto záležitosti řeší ust. § 101 a 202 zákona č. 273/2008 Sb., o Policie ČR.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio