Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Práce u PČR - vzdělání, možnosti

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Letos maturuji a přemýšlím co dál, sice studuji strojírenství, ale nějak mě to přešlo. Vždy jsem chtěl být u AČR či PČR, jenže u armády je to příliš velký závazek (Univerzita Obrany), tudíž bych se rád dostal k PČR. Zajímalo by mě, jestli je rozdíl se k PČR hlásit s VŠ a jen s maturitou (ohledně platu a náplně práce). Přemýšlel jsem nad VŠ, konkrétně opět UNOB, obor: Bezpečnostní služby, ale nejsem si vůbec jist, zda je to vhodné. Nevím, co si vůbec pod prací u PČR představit, ale nerad bych celý dny proseděl v kanceláři za pc, radši chodit na hlídky, ať už pěšky nebo jezdit autem, i v noci. A zda je v JMK (Brno, Vyškov) šance se k PČR dostat. Děkuji
NADS :: Datum založení: 08. 02. 2015 :: celkem 11 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CHIP 16:15:08 25. 02. 2015
Chip.jpg
Jak pise kolega, počítej s nástupem do druhé tarifní třídy. Doba bočních vstupů už naštěstí pominula, takže do dvojky nastupují absolventi práv i policejní akademie, stejně jako treba stredni školy potravinářské. A je to tak dobře, pár let na ulici nikomu neuškodí:-) Rozdil je v tom, ze absolvent VŠ má rychlejší karierni postup a nemusi pracně šplhat z jedné třídy do druhé. Pokud jde o oddělení či město kam budeš zařazen, vše se odvíjí od kraje kam se hlásíš.Útvar kam se dostaneš můžeš ovlivnit jen málo, pokud tedy neznáš personalistu. Maximálně pokud máš vybrané nejaké určité oddělení, můžeš tam předem zajít a promluvit si s vedoucím, jsem ten a ten a chci tady delat, máte volné místo? Může a nemusí to pomocí... Poslední rada, nevybírej si útvar blízko svého bydliště. Dělat v rajonu kde bydlíš je špatná medicína... :-)


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 1)
Poslat zprávu KKKK 15:40:00 25. 02. 2015
default.png
NADS [2015-02-25 13:32:39]: Na 7. nebo 8. TT zapomeň, nastoupíš do 2TT - podle tvého dotazu soudím, že strýček co by zatlačil na prezídku nesedí. Lidí s Bc je u policie hromada a mají již něco odslouženo.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NADS 13:32:39 25. 02. 2015
default.png
Omlouvám se, ale neměl jsem moc času a musel jsem podávat přihlášky na vš. Já ke všemu myslel, že je Policejní VŠ i v Brně, jenže už ne. Tudíž jsem si dal přihlášku na UNOB - Bezpečnost.

Podle toho, co jsem našel já na internetu, tak plat se odvíjí od T-Stupně a T-Třídy. - tzv. vyjdu z vš jako Bc., nastoupím k PČR = TS1 a TT6 či 7 a 8 > plat 20k. Ale podle všeho budu stejně v TT2 (jasně, asi to ode mně zní naivně a vypadalo by to dost jednoduše)

Rád bych se zeptal, jak je to s přidělením oblasti, kde dotyčný pracuje - třeba město, apod. Ale zkusím si to prvně najít


Co se týče závazku u AČR, i když bych tam chtěl, nejsem si jist, zda by mě vzali a jak dlouho bych vydržel. Nejsem na tom se silou moc dobře - ano, řeknete, aspon to zkusit, ale pokud to člověk nezvládá a ukončí studium, platí se 9k za každý měsíc, co jste odstudovali.

Děkuji

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GHOST-COP 11:24:56 09. 02. 2015
default.png
HAMMER [2015-02-09 06:28:42]: Já právě nevím, jak to s tím závazkem myslel :-) Proto jsem se k tomu ani nevyjadřoval. Vím, co jsou u AČR závazky, ale ty tím nemyslel, že....

S tím dohledáváním informací tazateli je to zde v poslední době opravdu bídné. Zvlášť u totožných témat. Už se to tu snad duplikovalo i druhý den :-D
Ale pořád si říkám, že i tak si tazatel zaslouží nějaké info, byť s utrženou kritikou za jeho neschopnost hledat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:28:42 09. 02. 2015
default.png
Přečti si, Ghoste, co píše u armády je to příliš velký závazek. Tam je to těžší, půjde teda raději na lehčí. :D :D

Prej radši chodit na hlídky!!!! Jahaháááá, víte proč se ke starému četnictvu bralo až od pětadvaceti? Aby se tam nedostala tato děcka s jejich představama!!!

Pod prací v terénu si představ raději jedenáct hodin z dvanáctihodonové šichty naprosto nesmyslného pěšího přemisťování se mezi kontrolními body od ničeho k ničemu. Nikde nikoho neznáš, nemáš spojení, neznáš místo a šlapeš...
Zapomeň na filmy, drsnost nesmyslnosti služby u PČR tě vyléčí jako nic jiného.

Pod platem si představ patnáctku čistého.

No a pokud si neumíš najít to co je tu už desetkrát, tak si skutečně nezasloužíš ani korunu navíc. Jak budeš hledat pachatele, to skutečně netuším, když si neumíš poradit ani s netem. A až dostaneš rozum a pochopíš, že nejsnazší cesta není vždycky to pravé ořechové, už nebudeš mít tu schopnost se tak snadno a rychle učit jako v mládí, kdy jsi byl líný jako svině. A víš co? Nikde nenajdeš tlačítko restartu!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GHOST-COP 21:45:23 08. 02. 2015
default.png
....asi páté stejné vlákno během půl roku :-(

- chodník šlapou i s magisterským vzděláním

- je jedno z jaké školy to máš UJAK nebo UK, bohužel je to jedno

- v AČR lepší peníze a možná i zacházení

- na UNOBu či POLAC si můžeš udělat mezi spolužáky co to někam dotáhnou známosti k nezaplacení (k nezaplacení, pokud zůstaneš v oblasti bezpečnosti)

- k PČR s největší pravděpodobností (tedy jako až na výjimky každý) nastoupíš na základní útvar do 2TT (druhý tarifní stupeň dle Nařízení vlády), takže rozdíl mezi maturantem a vysokoškolákem není (zvlášť když šlapou i inženýři a magistři) jak náborově tak platově.

- nábor v JMK snad ještě probíhá, něco se tu kolem toho probíralo, myslím, že na webu Policie je konkrétně info

- pod prací v terénu u PČR si představ slovní přestřelky, strkanice a tahání s drbanama na denním pořádku, riziko žloutenky a různá jiná a horší nebezpečí, tolik rozdíl s AČR.

- platové podmínky a jak to chodí na ZOP (to je ta škola, kde z tebe mají u policie udělat policajta) si najdi v jiném vlákně

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NADS 21:22:26 08. 02. 2015
default.png
Případně jakou jinou vš byste doporučili, abych měl aspon toho Bc., jestli je to třeba jedno a stačí stačí titul ?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)