Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ (REDAKCE)

MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
tenká modrá linie
Foto: internet

Tak jsme dostali přidáno a vše se v dobré obrátí. Teď se k policejnímu sboru budou hrnout davy kvalitních uchazečů o službu, zkušení policisté zapomenou na odchod do výslužby a opět zasednou za své pracovní stoly a policejní funkcionáři si budou moci vybírat ten nejlepší personál. Nebo ne?

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 13. 11. 2017
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu GHOST-COP 15:09:27 16. 11. 2017
default.png
Dobrý článek. Jsou z něj místy možná zbytečně cítit emoce, ale o to ti asi koneckonců šlo a máš toho za ta léta plný brejle.

Je smutné, když Policie "je" vnitro a má i výzkumný ústav (Policejní akademii), když se tak nějak čeká na "objevy" a vylepšeními (co se týká taktiky, metodiky, administrativy´, výstroje, výzbroje....). Jenomže jak píšeš - je to ve výsledku papír na papír, identifikátor za identifikátorem, výstroj nikde atp. Pak to další složky slepě kopírují a nejsou schopny vymyslet skoro nic samy. Takže v těchto "průserech" nejste jediní, i když to v souhrnu několika let vnímám nejvíce u Policie (možná je to tím, že policisté jsou nejvíce kvůli počtu nejvíce slyšet).

Osobně moc nechápu, jak vznikají ty stupidní předpisy a kde to začalo, protože sami ti, co rozhodují o nových předpisech a vybavení, mají těžké podmínky pro jejich tvorbu/změny/zavádění.

Psychotesty beru jako dvojsečnou zbraň - jsou nutnost a zároveň mnohdy zlo.

Co se týká odchodů, kdyby se uzákonilo, že renta bude plus k důchodu, bylo by to fajn. Třeba za nějakých podmínek, ale k důchodu. Pak by ti zkušení pardálové co si třeba i dodělávají nebo dodělali vzdělání, mohli by se dostat z skutečné praxe mezi "bohy" na PP. Takhle po 20-25 letech služby odejdou do civilu a mají retu k platu. Těm co nastoupili za mlada se jim zřejmě bude vyplácet déle než by žili po službě v důchodu s rentou k důchodu (jak to nyní nefunguje, protože je buď ke mzdě/platu nebo je důchod v její výší, byla-li by sama o sobě vyšší).

Znám dost lidí, co tou prací žije, ale jsou až systematicky demotivováni.

Kontrolní jsou doslova pacienti. Nic skutečně závažného neodhalí. Buď nemáš čepici nebo jsi "c" udělal dřív než "b" a při stížnosti pohlížejí na označeného s presumpcí viny.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BENNY 22:39:44 15. 11. 2017
Benny.jpg
Velmi dobře napsaný článek, který jako jako policista s 12 letou praxí plně podepisuji!!! Policii bohužel v drtivé většině řídí banda komediantů s gen. Tuhým a "generálem-špatným účetním" Petříkem v čele, pod jejich "velením" je policie neustále zavalována nesmyslnými papíry, e-spisy, Jidy atd. (bylo podrobně popsáno), až mi někdy přijde jestli to není nějaký "vyšší zájem" policii nezneschopnit a zavalit papíry, zničit ÚOOZ, protože jim z prezidia nemohli čučet do spisů v etř (tento zájem nechť si každý vysvětlí sám...já jej radši nebudu komentovat), dále komentovat že nemáme co nosit (1x kalhoty a 2x triko na rok - když jsou tedy ve skladu), neboť se přestrojilo hlavně prezidium, aby vypadali dobře na tiskovkách, petřík koupil medaile za 11 milionů, 10x Audi S6 za 22 miliónů, který se používají jen aby byli vidět v televizi atd...to snad nemá cenu ani komentovat, shrnu to tak: peníze co přidali je super, už konečně alespoň máme nějaké výplaty, ale to není opravdu vše jak přesně píše autor tohoto článku. A stejně peníze dali ne, aby jsme se měli aspoň trochu líp, ale protože byli volby, o nic jiného nešlo, ale pánbůh zaplať za to!!! S pozdravem kolega

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAN-RUZOVY 23:27:49 13. 11. 2017
pan Růžový.jpg
Smutné, leč pravdivé. Výsledek práce Langerkinders a kariérního neřádu v praxi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)