Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

OOP vs. OHS

Ahoj, jsem z okresního města, asi 30tis. obyvatel, teď jsem zjistil, že je u nás vedle OOP i jedno OHS. Chci se tedy zeptat na hlavní rozdíly v práci těchto oddělení, v náplni práce. A taky mě zajímají Vaše názory, kde je lepší začít pro nováčka. Popřípadě, je rozdíl v PT? Někde jsem četl, že na OHS je jen 3PT, nebo se pletu? Pokud je tu i někdo z Kolína, budu rád za konkrétní rady :-) Díky za odpovědi...
TOMY :: Datum založení: 11. 02. 2009 :: celkem 11 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu TOMIK2 23:34:55 28. 12. 2009
default.png
Ještě malé upřesnění k OOP:
platové třídy jsou tam od 3. PT až po 6.PT.
3.PT a 4.PT- hlídkoví policisté (lidově řečeno "venkovní šlapky")
5.PT a 6.PT- zpracovatelé (kancelářská práce- zpracování PŘ a TČ)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDYS 06:16:11 21. 03. 2009
default.png
SPJ-Speciální pořádková jednotka.(Stálá tam bylo dřív)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BEN 04:50:44 21. 03. 2009
default.png
koukám se v těch zkratkách taky moc neorientuješ a šíříš zde nesmysly- PMJ-pohotovostní mot.jednotka, SKPV-služba krim. pol. a vyšetřování..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 21:53:02 22. 02. 2009
default.png
na našem okrese jsou nástupní útvary OHS (oddělení hlídkové služby) a DI (dopravní inspektorát). Poté co nováček absolvuje ZOPku(základní odborná příprava) a vrátí se na mateřský útvar může zažádat o převelení. V podstatě v rámci okresu s tím problém není, neboť na OOP (obvodních oddělení policie) jsou slušné podstavy. Dále je ještě možno nastoupit pro cizineckou policii, ale jak to tam funguje nevím. Asi dost obdobně. Rozdíl je v v podstatě služby. OHS dělá z většiny části služby dopravu, veřejný pořádek, PCO (pult centralizované ochrany, lidově řečeno jezdí na signál) a dále něco málo papíruje, pokuty, záznamy z výjezdů (pokud jsou na místě oznámení první), dále na některých okresech i dělají dílčí úkony do trestního řízení, ale jen ty základní, např. OMČ (ohledání místa činu), zajišťování místa, střežení objektů, osob atd. 2/3 činností jsou ale ten veřejný pořádek a doprava. Hlídky jsou motorizované či pěší, kluci slouží dle potřeby v čerňácích nebo v klasické uniformě. Platové třídy tam jsou 2tř. nástupní, 3 a 4tř. Na OOP ze 2/3 policisté šetří přestupky a trestné činy, z menší části dělají dopravu, veřejný pořádek. Hlavní náplní je tedy přestupkové a trestní řízení se vším co k tomu patří, příjezd na místo činu, většina úkolů v trestním řízení OMČ, výslechy, šetření po pachatelích, kompletní zpracovávání spisů. Co kdo dělá je rozděleno dle tříd, tedy na OOP jsou 4, 5, 6tř. Policisté na OOP slouží v převážné většině v klasické uniformě. Jinak těch úkolů je daleko víc, ale to se nováček dozví až když nastoupí .-). Dále může nováček nastoupit i k dopravce. Základní útvar má zejména na starosti dopravu plus veřejný pořádek. D8le pak je Nehodovka, kde jsou kolegové na výjezdy k nehodám a zpracovávají kompletně nehody. Celá dopravka se podobá OHS a OOP dohromady, jen je převážně zaměřena na nehody a dopravu. Ve větších městech jsou pak specializované útvary např.v Praze je PMJ (pořádková motorizovaná jednotka), plní úkoly obdobně jako OHS. Dále policista může být zařazen i v PJ (pořádková jednotka), což jsou lidově řečeno těžkooděnci, což je jaksi služba navíc k povinnostem na OOP či OHS. Dále jsou specializované útvary jako je SPJ (v Praze Stálá pořádková jednotka), tam lze nastoupit až po nějaké době praxe, dále jsou možné i další specializované útvary, ale ty jsou možné taky až po nějaké praxi. Zejména na OOP navazuje SKPV (skupina kriminální policie a vyšetřování) a další a další.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NOVIS_ 21:30:36 22. 02. 2009
default.png
Jsou na netu nějaké stránky, kde jsou vypsány všechny zkratky oddělení (PMJ atd...) Abych byl lépe v obraze! Díky za poslaný odkaz.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMY 11:01:19 12. 02. 2009
default.png
Ne nejsem u PČR :-) Jestli to nevyznělo z hlavičky diskuze, tak se teprve rozhoduju, jaký odd. si napsat. Přihlášku budu dávat tak za měsíc, eště dodělávám zkoušky. Nemám teď moc času, večer se snad dostanu na ICQ a poradim ti co budu vědět...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LODS 23:02:16 11. 02. 2009
default.png
Dik. Si u pcr ? Ja bych mel par dotazu, tak jestli by jsi mi mohl napsat na icq 288115236. Budu ti vděčný.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMY 22:57:03 11. 02. 2009
default.png
OOP - Obvodní oddělení Policie OHS - Oddělení hlídkové služby

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMY 22:53:16 11. 02. 2009
default.png
Díky za info, srovnal jsem si (a opravil) svoje domněnky :-) Já chci jít spíš na OOP, chtěl bych vedle hlídkové mít i něco svýho, něco "dotáhnout", i kdyby to měla být nějaká maličkost. Papírů se nebojím, když se to proloží i něčím jiným... Tak eště jednou díky a snad něco přihodí i ostatní :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LODS 22:47:24 11. 02. 2009
default.png
Co je prosím OOP a OHS. V těch zkratkách se neorientuju. Díky

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio