Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Protidrogová centrála

Zdravím, mám takový trochu specifický dotaz.. je mi 23 let, mám ukočenou maturitu a nedostudovaný poslední rok bakalářského studia na VŠ, momentálně pracuji v IT odvětví, kde mne však práce tolik nebaví, naopak jsem vždy obdivoval práci IZS. Je u mne však škraloup, minulé léto jsem se nechal trochu strhnout partou a příležitostně konzumoval na akcích drogy, v 99% extázi, což vyústilo v to, že jsem byl při odjezdu z festivalu na druhý den ráno (byl jsem již v pořádku tak mne prosím neukamenujte, nesedl bych do auta kdybych věděl že mohu něco někomu udělat, ale všichni tady asi víte, jak dlouho se drží tyhle látky v tělních tekuninách) zastaven hlídkou PČR a nalízal jsem, hladiny mi vyšly tak vysoko, že jsem byl odsouzen za ohrožení pod vlivem omamné látky a dostal roční podmínku. Po tomto incidentu jsem se konečně vzpamatoval a s odstupem si uvědomil, co je to za svinstvo. Nyní přichází 2 dotazy - nevíte, zda je problém projít přes přijímací řízení přestože již nejsem trestně bezúhonný? A druhý, pokud by se mi toto nějak povedlo, je těžké se časem dostat k práci na protidrogovém oddělení? Celá ta eskapáda co se mi stala mi byla obrovským poučením a rád bych proti tomu aspoň takto "bojoval".
CAMBISS :: Datum založení: 09. 09. 2018 :: celkem 4 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CAMBISS 23:20:14 14. 09. 2018
default.png
Ahoj,
všem děkuji za odpověď. Opravdu jsem to nemyslel tak, že bych tímto nějak obhajoval, co jsem udělal, byla to obrovská kravina a velké ponaučení do života..

U mne odsouzení proběhlo tak, že se přibral pouze posudek z toxikologie, kdy mi v krvi vyšly hodnoty MDMA přesahující hranici pro spáchání TČ a dále to jen postoupilo k soudu, já jsem se vším souhlasil, takže to proběhlo vcelku hladce, je ale fakt, že jsem viděl i spisy, kdy se přibral i posudek z psychiatrie.

Já se tedy minimálně do 33 se službou u policie asi rozloučím, ještě jednou díky za odpovědi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GHOST-COP 22:54:04 10. 09. 2018
default.png
Ahoj. A teď si vem, že MDMA (extáze) má halucinogenní potenciál a hrozí flashbacky. Některá odborná literatura uvádí, že flashback může přijít dokonce až 5 let po posledním užití látky. Flashback je stav, kdy jsi ve stavu obdobném intoxikaci, aniž bys požil. Blbé ve službě, viď.....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VYSETROVATEL 09:33:01 10. 09. 2018
default.png
APEP [2018-09-09 18:51:13]:

Ten přečin se nazývá "ohrožení pod vlivem návykové látky" dle ust. § 274 tr. zákoníku a lze jej spáchat pouze úmyslně § 15 tr. zákoníku.

Nelze na toto jednání, z hlediska zákona č. 361/2003 Sb., oSPPBS, pohlížet dle ust. § 14 odst. 1 písm. d), nýbrž ust. § 14 odst. 1 písm. a), tj. za bezúhonného se pro účely tohoto zákona nepovažuje občan, který byl v posledních 10 letech pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin s horní hranicí trestní sazby odnětí svobody nepřevyšující 2 roky..

A to samozřejmě za předpokladu, že budeme vycházet z toho, že byl pravomocně odsouzen § 274 odst. 1 tr. zákoníku, v odst. 2 je horní sazba až tři roky a na dané jednání by se vztahoval § 14 odst. 1 písm. b), zák č. 361/2003 Sb., oSPPBS, kde se pro účely tohoto zákona nepovažuje občan, který byl v posledních 15 letech pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin s horní hranicí trestní sazby převyšující 2 roky, avšak nepřevyšující 5 let..

To CAMBISS:

Pocitově jsi se sice "v pořádku" cítit mohl, ale aby se dané jednání dalo postihnout v trestněprávní rovině, vyžaduje vyjádření znalce, ve stylu: "byl ve stavu vylučujícím způsobilost řídit motorové vozidlo", tedy jsi prostě schopen bezpečně řídit vozidlo nebyl..

Teď se sice liší praxe jednotlivých soudů, protože jednomu stačí zkoumání zajištěného krevního vzorku pouze toxikologem, jiný požaduje i zkoumání psychiatra, ale výsledek je stejný..

Na ostatní jsem již výše odpověděl..

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu APEP ONLINE 18:51:13 09. 09. 2018
default.png
Asi jste byl odsouzen pro přečin obecného ohrožení pod vlivem návykové látky (§ 274 trestní zákoník) kde je maximální sazba 1 rok. Je to tak? Z nedbalosti? Podle zákona o služebním poměru se nepovažuje občan za bezúhonného pokud byl v posledních 5 letech pravomocně odsouzen pro trestný čin spáchaný z nedbalosti, jestliže jeho jednání, kterým spáchal trestný čin, je v rozporu s požadavky kladenými na příslušníka (§ 14 odst. 1 písm. d) zákona č. 361/2003 Sb. o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů) Pokud úmysl tak si musíte počkat 10 let.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)