Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Kriminální policie

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat na práci u policie, respektive možnost se dostat ke kriminálce. Byl jsem se ptát náborářky a ta mi sdelila, že mám šanci se na kriminálku dostat do 2-3 let. (mám VŠ) Myslíte si, že je to reálné? Díky za odpoved.
MAREK2 :: Datum založení: 02. 08. 2009 :: celkem 73 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 20:04:00 16. 12. 2015
default.png
MARTOO [2015-12-16 17:39:06]: Tak odpověděl jsi si sám. Můj názor to není s čím souhlasíš, na to došli jiní kafábři a dávno přede mnou. Neukážu ti nikoho, kdo to tak dělá, páč jsem jaksi dlouho pryč a přehled je fuč, ale dovolil bych si jen tak tipnout, že lautr nikdo nedělá nic, co by snížilo kriminalitu, protože dneska by to znamenalo určitě profesní sebevraždu.

Jo, v práci se dá vydržet, super, všecko OK, ale pořád je tady otázka: k čemu tvoje práce je, co po tobě zůstane?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 17:58:10 16. 12. 2015
martoo.jpg
MARTOO [2015-12-16 17:39:06]:

"Co můžu srovnávat, tak rozhodně na úrovni ÚO, je na tom pražská SKPV nesrovnatelně líp.." ... v porovnání se středočeskou (to mi tam vypadlo)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 17:39:06 16. 12. 2015
martoo.jpg
HAMMER [2015-12-16 15:11:58]:

Tak pražskou policii jsem určitě nechválil, pouze jsem poukázal na některé věci, které beru jako výhody pro sloužící policisty a jinde o nich nemůže být řeč..

Co můžu srovnávat, tak rozhodně na úrovni ÚO, je na tom pražská SKPV nesrovnatelně líp..

Co se týče systému práce místních oddělení, tak o tom žádná.. Ukaž mi ale základní útvar, co útvar, stačí jen jednoho policistu, který dělá to, co by podle Tvého názoru, se kterým naprosto souhlasim, dělat měl..

Ty jsi se o to snažil a já raději šel dělat to, co se ještě relativně pořádně dělat dá..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 15:11:58 16. 12. 2015
default.png
MARTOO [2015-12-15 17:24:57]: Jo tak máš obědy zadara a platí ti i přesčasy, no to si pak můžeš někdy suprově zabilancovat, co jsi tam dělal...

Máte rizikáč na plné palbě aneb maximální bordel v rajónu a máte pár kriminalistů, kteří jsou schopni to "vytroušené hovínko" pachatelů sebrat a narvat jej pašíkovi za krk... Super. Jaké procento pašíků se "sběrem hovínek" odradí od dalšího páchání trestné činnosti, kór když soud mu naloží podmínku na již tři předešlé podmínky? Co říkají zkušenosti z celého světa?

Nula, nula, nula. Postih není prevence. Sociopaty od páchání činnosti neodradí to, že mohou být, když se na ně přijde, stíhaní, oni tak vůbec nemyslí.

Jak vypadá prevence trestné činnosti v Praze? Co dělají místní oddělení pro to, aby jsi ty mohl pracovat čím dál kvalitněji na čím dál méně případech ať už účinnou prevencí či brutální represí za všemožné drobné delikty?

Děsíš se, kde jsem na to přišel? Já jsem aspoň řekl nějaký plán, jak plán má tebou tolik vychvalovaná pražská policie?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 17:24:57 15. 12. 2015
martoo.jpg
HAMMER [2015-12-14 17:37:26]:

Hammere kdybych sloužil na jihu Moravy jako ty, tak bych tam nevydržel ani tejden.. Obecně, co jsem měl možnost vidět na vlastní oči, v Jihomoravském kraji a slyšet z dobrých zdrojů ze Zlínského kraje, tak služba z pohledu řadového je tam očistec..

Ve Středních Čechách to taky stálo za hovno, to vím, z vlastní zkušenosti.. Co mám informace, tak Ti, co nastoupili na OOP po mém odchodu, by ještě byli rádi za to, čemu já říkal, že "to stálo za hovno".. Taky je to vidět na stavu, vždyť se tam od té doby otočil prakticky celý mančaft..

V Praze je to lepší minimálně v tom, že všechny přesčasy platí, dotovaný oběd v jídelnách, kde slušně vaří, dost opatření, čím si člověk má možnost přivydělat, plné fackovné, celkem dost míst, kam se dá případně postoupit, pár funkcionářů, se kterými se dá domluvit a ještě celkem dost lidí na SKPV co umí..

Já si rozhodně nemyslím, že jsem ztratil u policie svůj čas..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 17:37:26 14. 12. 2015
default.png
MARTOO [2015-12-13 19:44:38]: Jako kolega Dyrup, jako já i další jedinci, co od české polistopadové policie odešli, budeš říkat totéž: neměl jsem tam nikdy lézt. Mohl jsem v oboru, kam jsem od policie odešel, nebo i jinde, dneska být s penězi a ostatním úplně jinde...

To, co jsem udělal, byla ztráta dvaceti let života. Nabyl jsem spousty zkušeností, které jsem nabýt nikdy nechtěl. Když to srovnám se svojí každodenní prací, není od policie nic mimo jedné prima party, co by se jen vzdáleně nynějšku přibližovalo co se týká kladných stránek.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DYRUP 01:12:00 14. 12. 2015
default.png
HAMMER [2015-12-13 17:54:43]: Souhlasím s tím co píšeš. Já si odkroutil 9 a šel jsem za lepším. Do dnes lituji toho, že jsem tam vlezl.
Dnes mám mnohem lepší plat, stres minimální, doma se o 100% zlepšila rodinná pohoda, více času na rodinu a děti a hlavně se těším z práce kterou dělám. Dnes se nemusím stydět říct kde pracuji. Hlavně, že policista nesmí ohrozit dobré jméno bezpečnostního sboru, ale obráceně to nějak pokulhává. :-D

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 19:44:38 13. 12. 2015
martoo.jpg
HAMMER [2015-12-13 17:54:43]:

Když mi to vydrží 10 let, tak to bude naprosto ideální, to mi bude stačit:o)

Naštěstí jako vyšetřovatel, když se držím níže popsané filozofie, zpracovávám případy, kdy se celkem dost z těch mnou stíhaných zavírá a pokud ne, dost často je vazba tak "vyléčí", že je jen tak na stůl znovu nedostanu.. Já vím, není to všechno, ale oproti mým pocitům na místňáku, které jsou dost podobné s těmi, které jsi popsal u sebe, je to podstatně lepší pocit z odvedené práce..

U policie mě drží to, že bych si jednou chtěl zkusit kraj a když se i tam dostanu do toho, o čem píšeš, seru na to..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 17:54:43 13. 12. 2015
default.png
MARTOO [2015-12-13 12:04:42]: Martine, v tomhle stadiu jsem byl taky, kdy jsem si zakazoval starat se o něco, co nemůžu ovlivnit a říkal všem kolem sebe, že to není naše práce, starejme se o sebe.

Cca deset let ti to vydrží, ale ať budeš chtít nebo ne, furt se ti bude do hlavy vkrádat (čím víc budeš mít let) - to nechutné: k čemu jsem tu vlastně dobrý?

Pak si řekneš, ano, to fakt není moje práce, já prostě nemůžu spasit svět, nemůžu dělat SZ ani soudce, můžu to dělat jen na té své úrovni, ale krucipísek, už ta moje úroveň je od začátku úplně blbě, postavená na hlavu a podílím se tím víc čím líp dělám, na postihu těch, kterým se říká poškozený a na nefunkčním účinku trestu aneb jakoby až beztrestnosti těch, které jsem šel stíhat.

Přijdu po strašných hodinách v práci domů a zjistím, že žiju s těma penězma z ruky do huby, že se mi doma nedaří ani udržovat to chátrání, že s mojí řešíme naprosté kraviny jen proto, že strašné hodiny v práci svou kvalitní prací pomáhám drbanům a vedení a sám nic nemám a nemám ani čas na děcka.

Čím dřív se svýma schopnostma a zkušenostma od policie vyháčkuješ a využiješ je v céčku, tím víc a dél budeš spokojený ty i tvoje rodina.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 12:04:42 13. 12. 2015
martoo.jpg
HAMMER [2015-12-13 11:24:42]:

Sám víš, že na tohle policajt nikdy nemůže odpovědět jinak než, že máš pravdu a je to celý zbytečný a nebo bude argumentovat kravinama..

Ať si myslíš o tom co chceš, já prostě ohraničil svoji práci na fázi vyšetřování, která spadá do mé kompetence a tu se snažím dělat co nejlépe, s co s nejvíce volným a rukama a za co nejvíc peněz.. Není to nijak hrdinský ani chválihodný, ale lepší cestu jsem, za zachování výše uvedených podmínek, nenašel..

Vím, neovlivním předcházení trestné činnosti, její odhalování a ani její trestání.. Na to jsem přišel po hodně krátké době.. Za tohohle bordelu se to prostě dělat pořádně dělat nedá.. Pokud bych se o to snažil, zlikviduju sebe po stránce policejní, sociální i finanční..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio