Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

79% managerů PČR nemá odborné vzdělání!

Já vám nevím, článek tady na stránkách vyznává tak, že se toho autor dost děsí, já bych spíše viděl pozitivum při posouzení celého toho super podniku v tom, že 21% managerů to odborné vzdělání vůbec má. Když naši managerové měli jít studovat nějakou výšku, za obrovského posměchu celého mančaftu měli tři týdny ve školícím středisku kdesi u Znojma školení sestávající z toho, že jim do hlav tloukli správné odpovědi na přijímací otázky na "hnojárnu" v Kunovicích, kde se braly předměty jako pěstování kytek v ranní rose, žáru poledníma a soumraku večerním. Jak bylo na stanici příjemně bez věčně prudícího pana vedoucího, kde a komu jsme šlápli z jeho kamarádíčků na kuří oko! Školy to byly všechno placené typu: kdo zaplatil taky absolvuje, náš pana vedoucí třeba z Angličtiny nezvládal ani "How do you do" a to jsem ho osobně zkoušel přesně na toto, ale měl z ní za dva. Z čárkomaniakálních křivičů statistik a bossingových mágů ty školy neudělaly ani o chloupek lepší ani lidi ani odborníky a už tehdy na začátku milénia, bylo všem nám v terénu jasné, co je tahle firma zač. Přešlo dvacet let a ta firma má pořád ty stejné problémy. Manageři s odborností hrubosrstého jezevčíka, neochotní na sobě pracovat, sami se vzdělávat (čert vem, jakou mají školu - když mě práce baví, vzdělávám se sám) si tam ve velkém dojí beztrestně stát. Na silnici policii téměř nevidím, na obchůzce vůbec ne. My jsme bývalé kolegy měli všechny jako důvěrníky, ušetřili nám mraky práce, nás, co jsme utekli po Langerově řádění, nikdo nikdy z těch jeho děcek nekontaktoval, ne že by mi to teda vadilo. Ještě deset let po odchodu z té hrůzy se mi, sem - tam, zdálo, že jsem zpátky ve službě a byly to příšerné sny. Co mě jediné štve je to, že se to u té policie nelepší a nelepší, spíše to jde z kopce. Že jsem tam úspěšně prodrbal dvacet let života a ekonomicky jsem jako policejní polosocka přišel o mraky peněz.
HAMMER :: Datum založení: 30. 08. 2022 :: celkem 27 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu NOBODY 09:46:11 19. 04. 2023
default.png
Před tebou pochlapit? To opravdu nepotřebuji, s každou další větou jenom potvrzuješ, že jsi jen takový malý český senochřup.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 12:08:12 18. 04. 2023
Joe.jpg
NOBODY [2023-04-14 19:54:12]:

Já se na TV nedívám, ale zpravodajství ČT mi nijak zásadně nevadí. Možná by Okamuru nemuseli zvát tak často, ale ok, jejich věc. Víc sleduju Český rozhlas. Jinak sleduju desítky zahraničních zdrojů, oficiálních i soukromých. Takže srandovní jsi ty, když mi podsouváš názory á la ČT.
A ty mi prozradíš jaké zpravodajství sleduješ? Očekávám, že ne, ale třeba se pochlapíš.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 12:00:24 18. 04. 2023
Joe.jpg
VETERAN2 [2023-04-15 11:41:28]:

Uvažuju jako většina v jakém smyslu?
Příčiny války jsou myslím jasné od první ruské agrese směrem k bývalému státu SSSR. Rusko napadlo Ukrajinu. Co na tom chceš rozebírat?
Hitler, podobně jako Putin dnes, taky využil menšinu na území sousedního státu. Už dva roky před agresí rozdával lidem v separatistických republikách ruské pasy na požádání, aby to bylo sichr.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 11:41:28 15. 04. 2023
default.png
JOE [2023-04-14 10:37:03]: Uvažuješ jako většina. Můžeš se předvést a popsat příčiny války, kde se stala chyba a napsat řešení. Když si dáš tu práci, napíšu, jak si to myslím já.
Tématem rozhovorů nic nemyslím. Prostě popsali, jak to tam vypadá a některé věci jsou pak úplně jasné. Korupce má zásadní vliv na fungování státu. Pokud přesáhne určitou míru, je to katastrofa. Ukrajina je i nebo možná hlavně díky ní jedním z nejchudších států Evropy. Já jsem jí ale jen zmínil jako jedno z témat.
Druhá světová byla pro Sovětský svaz těžká i přes všechnu pomoc. Bez pomoci by to bylo ještě horší. Nějak ji ale zvládli a jejich armáda se poučila.
Chci srovnávat zásobení trhu o kterém se nám tvrdilo, že už bude vždycky jen dobré. Dnes má socialistickou nebo horší úroveň. Kde píšio návratu poměrů? Chodíš ty vůbec někdy nakupovat? Víš co je to několikanásobně?
Ceny potravin. Například. Mléko 2 Kčs, rohlík 0,4 Kčs, maso něco kolem 50 Kč podle druhu, máslo 8 Kčs. Připiš 0 k cenám i tehdejšímu platu a máš téměř dnešní ceny i plat. U cen potravin dostaneš koeficient někde mezi 1 a 2, ale třeba nájem a energie se tenkrát většinou vešly do 500 Kčs.
Co nemůžu sehnat. Doktora, léky a toho zbytku by bylo na román. S tím se psát nebudu. Nejsem sám. Poptávka je. Kde je ten trh, který všechno vyřeší tak, jak nám to vždycky tvrdili? Nepiš mi, že doktory nahradíš veslaři ze člunů. U arabského doktora jsem byl jen jednou. Ordinoval na západě, takže podmínky měl. Stejně už bych k němu ale nešel. Britové by mohli vyprávět.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NOBODY 19:54:12 14. 04. 2023
default.png
JOE [2023-04-14 10:37:03]: Jediný kdo je tady fakt "vtipnej", jsi ty...dále nemá cenu na tvoje názory à la ČT1 reagovat, natož je s tebou rozebírat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 10:37:03 14. 04. 2023
Joe.jpg
VETERAN2 [2023-04-13 23:13:43]:
Seš fakt vtipnej. Třeba se někdo vzpamatuje nebo udělají Rusové chybu? Co tím přesně myslíš? Rusové, ostatně jako každý jiný, udělali už spoustu chyb. A kdo by se podle tebe měl vzpamatovat a hlavně z čeho?
Jenom připomenu, že Rusko napadlo Ukrajinu. To je výchozí stav. A když si poslechneš Medveděva a některé další, co říkají o Ukrajině a Ukrajincích a jak s nimi chtějí naložit...
Já se neděsím alternativních zdrojů, ale vadí mi očividné dezinformace. A těch je ve veřejném prostoru spousta. S domorodci jsem nemluvil, ale o tom, že bude válka nebylo pochyb. Proto se na ni taky Ukrajina chystala od anexe Krymu a proto taky nepadla hned první měsíc, jak si Rus přál a myslel.

Úplně nevím proč píšeš o tom, že je na Ukrajině korupce. Ta je i v Rusku, v USA, v Číně, v ČR. Ano, je tam zřejmě větší než u nás, ale co tím chceš říct? Na co to má vliv? Aby se kvůli tomu Ukrajině nepomáhalo?

Mimochodem, když píšeš o ruské armádě, tak konkrétně 2. světová by byla pro Rusko hodně krušná, kdy spojenci v opravdu velkém rozsahu materiálně nepodporovali jejich armádu.

K cenám. Tenkrát i dnes nebyla spousta věcí k sehnání? Fakt to chceš srovnávat? Chceš zpátky staré časy? Ať žije socialismus?
Ohledně cen potravin jde principiálně o tom, že kdyby měly reagovat na výši dnešních platů v porovnání před rokem 1989, tak budou mnohonásobně vyšší než dnes reálně jsou.

A napiš mi prosím, co dneska nemůžeš sehnat. Pokud to tak je, jde o krátkodobý výpadek a stejně máš i tak jinou alternativu. Není to tak, že něco není dlouhodobě a je to nedostatkové (podpultové) zboží, dlouhé roky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 23:13:43 13. 04. 2023
default.png
JOE [2023-04-13 07:06:29]: Mantry určitě ne. Zahájených stíhání za různé věci včetně šíření poplašné zprávy bylo dost. Stačí zagooglit. Pravda je, že je otázka, kolik lidí nakonec skončilo až u soudu nebo bylo dokonce odsouzeno. Soud rušil různé výtvory vlády jako na běžícím pásu, tak se rychle měnila pravidla hry.
S kým se to stýkáš? Já chci nějaké zajímavé dezinformace. Pořád nemůžu narazit na nic snadno uvěřitelného. Mají to takové odfláknuté.
Ty se nějak děsíš alternativních zdrojů. Nikdy mě nenapadlo z nich čerpat. Když nevím, zeptám se domorodců. Mimořádně spolehlivé. Díky tomu jsem si nikdy nemyslel, že nebude válka. Otázka byla jenom, kdy. Vyprávěli mi, jak jezdí kousek od fronty do Ruska nakupovat a pracovat, jak odtud pašují benzín, protože u nich vyletěly daně, jak tam funguje korupce, jak jim instruktoři z USA cvičí armádu, co tam Američanům patří a jiné zajímavosti.
Píši Rusko. Ne armáda. To je podstatný rozdíl, který přehlédli ti nahoře a teď se diví, že ve válce nerozhoduje jen armáda. Ta ruská nikdy za moc nestála. Tedy v začátcích konfliktu. Počínaje minimálně od doby Petra Velikého se byli většinou schopní poučit, pokud dostali příležitost. Poznali to Napoleon i Hitler. Formálně asi prohráli Krymskou válku, ale žádná velká katastrofa a pak s Japonskem. Poslední car byl neschopný. I tak si za první světové nevedli úplně nejhůř, než se změnil režim. Vždycky jim trvalo rok a půl až 2, než rozjeli výrobu. Pak už byla ale dostatečná. Teď to zatím nevypadá jinak.
Nesmí projít je hezké, ale když Čína nezaváhá, budou si muset USA vybrat. Taiwan nebo Ukrajina. Taiwan je důležitější. V Evropě to zatím asi nikomu nedošlo a produkci munice zvednou tak za 2 roky, jestli vůbec. Třeba se někdo vzpamatuje nebo udělají Rusové chybu, ale zatím mi z toho nevychází pro Ukrajinu příznivé řešení.
Nějak nechápu tu poznámku o googlení cen za socialismu. Možná jsem měl víc zdůraznit, že každý, kdo pamatuje režim, ví, kolik bere. Ten zbytek nemá logicky co srovnávat. Potraviny bývaly relativně drahé. Zajímavé byly třeba nájmy. K porovnávání je teď dobrá doba. Platy i ceny vzrostly zhruba 10 krát. Tenkrát i dneska nebyla spousta věcí k sehnání. I to se dá porovnat. Režim pamatuji. Hledat nic nemusím.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 07:06:29 13. 04. 2023
Joe.jpg
VETERAN2 [2023-04-12 23:54:04]:
Veterane napsal jsi tohle:"Za covidu všechno fungovalo, pandemii se dařilo zvládat a nevím co ještě. Výsledek po dvou letech je, že se populace musela stejně promořit. Jen státy jsou na tom jako po válce. Kdo to za nouzového stavu řekl nahlas, skončil u soudu."
Mohl bys být konkrétní kdo skončil u soudu nebo byl odsouzen nebo taky jen papouškuješ mantry různých osob ve veřejném prostoru nebo na internetu?

Ruská armádu byla na válku připravena asi ve stejném rozsahu jako v roce 2008 v případě Gruzie nebo 2014 v případě Krymu. To znamená, že si mysleli, že jedné z nejlepších armád na světě (jak si asi stále myslí) si nikdo nedovolí vzdorovat. Pokud by jim prošlo to co se tam dnes děje, pokračovali by za pár let do Moldávie a pak dál. Putin se tím de facto dlouhodobě netají - jak bylo špatně, že se rozpadl Sovětský svaz. Co se Rusku určitě daří je hybridní válka a šíření dezinformací. Tohle Evropa silně podcenila. A výsledek vidím každý den kolem sebe.

A nepiš prosím nesmysly o cenách potravin. Musíš je totiž porovnávat s platy tenkrát a teď. Neboj zvládneš to úplně jednoduše přes google - zadej třeba heslo "ceny potravin srovnání před rokem 1989".

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 23:54:04 12. 04. 2023
default.png
Díky. Moc dobře jsem to nenapsal. Ono by se toho dalo do češtiny přeložit ještě víc, jenže na světě jsou pravdy na 20 let kriminálu.
Novináři jsou vzorek společnosti. Stejně jako každá profese. Nejsou schopní ani vyhledávat z více zdrojů a dát to dohromady. Zprávy jsou vesměs přeložené z ukrajinských nebo jiných spojeneckých zdrojů. Je normální, že je to za války propaganda.
Hammer je bývalý policista zvyklý pátrat, tak bych třeba čekal, že si všiml, že tenhle stát minimálně od začátku Lisabonské smlouvy nerozhoduje skoro nic. Za covidu Babiš vykřikoval, co všechno dojednal a jaký je diplomat s kontakty. Druhý den bylo všechno jinak. Buď jen on, nebo celý náš stát jsme v Evropě jen onuce. Ekonomicky dávno fungujeme jako kolonie. Když chybí levná pracovní síla doma, prostě se doveze. Doma by si to žádná ze západních firem, které to u nás dělají nebo toho jen využívají, nedovolila. Tady se to snese. Nikdo je není ani schopen donutit, aby tu platili lidem aspoň odpovídající sociální a zdravotní. Místo toho bude vláda zvedat věk odchodu do důchodu. Aspoň od komunistů bych čekal, že s tak jednoduchou věcí přijdou. Nestalo se.
Každý ví, kolik bere. Ti starší si možná ještě pamatují, jak na tom byli za socialismu. Stačí porovnat ceny potravin, nájmu a energií a každý hned ví o kolik se mu za těch 30 let zvedla životní úroveň a jak dohání západ.
Rádo se poukazuje na neschopnost Ruska a na to, jak čistí sklady. Chová se racionálně. Když se na totéž podívá člověk u nás, zjistí že naše pomoc poslaná na začátku války v podobě RPG 75 měla datum výroby 01/22. Všechny státy obvykle jako první čistí sklady. Na válku jsme tedy připraveni asi jako na covid. Ve skladech není skoro žádná rezerva nebo jsou prázdné úplně a zbraně se vyráběly až když naši dostali od spojenců pokyn. RPG 7 dodala firma přímo na Ukrajinu. Armáda už je možná nemá vůbec. Pro Ukrajinu hrála tahle výzbroj na začátku vcelku důležitou roli. Čím bychom se asi bránili my? Datum taky ukazuje, že naše rozvědka buď dlouho nevěděla nic, nebo na ní vláda absolutně nedá. Ukrajina se na válku připravovala zhruba od září. Stačilo si trochu všímat. Jenže u nás je to jak v Putimi na stanici. Jen u nás pan vachmajstr zajde na ministerstvo zahraničí a Pejzlarko jdou sem.
Zbytek Evropy je na tom podobně. Tohle všechno Rusko sleduje a pokud letos Ukrajinci nedosáhnou zásadního úspěchu nebo ruské prezidentské volby neskončí katastrofou, vyhraje. Fronta se možná o moc nepohne, ale momentálně Evropa živí relativně velký stát a jeho armádu. Stačí udržovat přestřelku a Evropa to nevydrží ekonomicky. Zbraně, které poslala na Ukrajinu, nikde rychle nedoplní. Čína to moc dobře ví. Spojenectvím s Ruskem si zajistila minimálně zásoby ropy. Teď už jí stačí jen čekat.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NOBODY 12:55:47 10. 04. 2023
default.png
Veterane, perfektní zhodnocení situace, lépe bych to nenapsal.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio