Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Dräger DrugTest 5000 (REDAKCE)

Dräger DrugTest 5000
Dräger Drug Test 5000
Foto: Dräger
Již delší dobu se snaží mnohé firmy vyvinout přístroj, který by spolehlivě zjistil přítomnost psychotropních a omamných látek v organismu člověka, řidiče. Po celém světě se totiž množí případy vážných dopravních  nehod, zaviněných řidiči pod vlivem drog.
Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 04. 08. 2008
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu M-I-R-R-Y 22:46:51 15. 08. 2008
default.png
S kolegou jsme okolo druhé hodiny ráno viděli auto, které okolo nás proletělo kolem 100 Km/h v obci (neměřili jsme). Za autem jsme vyrazili a hned mu dávali "stopku" na to neragoval... Cca po 100 m jsme mu pustili sirénu a on stále nereagoval. Ujížděl nám... Dva "kruháče" projel v protisměru a pak se uráčil zastavit. Doběhl jsem k autu a viděl jak se prohazuje se spolujezdcem. Vyžádal jsem si od něj doklady. Dal mi jen OP s tím, že neřídil. Oba jsme z něj cítili alkohol a dost se motal. Dechovou zkoušku odmítl a krev taky. Pak byli ještě nějaký další věci, ale ty tu uvádět nebedu. Sepsali jsme "odmítačku" a ÚZ na tři stránky. Dostal za to 20 000 KČ a zákaz na 3 měsíce. Přijde mi to trochu málo a co vám???

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu WILLY 20:51:29 12. 08. 2008
Willy.jpg
RE: Lion Pane kolego, velice rád vám ho nafotím. Ale až se vrátím z dovolené do práce.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 14:04:25 07. 08. 2008
Lukas Heinz.jpg
re Willy Pane kolego pokud máte informace o jiném přístroji pak vás požádám o přeposlání odkazu nebo informací na můj mail viz. redakce. Ještě lepší by ale bylo, udělat o tomto přístroji článěk s fotografiemi a poslat nám jej. Bude samozřejmě otištěn pod tvým jménem. Toto je stránka určená především pro Policisty. Pokud máte někdo něco na srdci a umíte psát zajímavé články, pak budeme velmi rádi za vaše příspěvky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu WILLY 13:51:25 07. 08. 2008
Willy.jpg
LION Všichni tady píšete o přístroji Dräger, ale kdo z vás už viděl nebo dělal s LIONem? Je to taky výborná pomůcka v rukách policisty, ale musí být napojen na tiskárnu. Jinak by jste při pozitivní hodnotě nic nevytisknuli.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINKYS 11:28:28 06. 08. 2008
default.png
super bylo by prefektní, když by takový přístroj byl k dispozici. Ale souhlasím s goor00 - asi jen vzdálená budoucnost. Jaké by to bylo překvapení pro naše feťáčky za volantem, kteří s úsměvem foukají do trubek nebo Dragerů, když by na ně hlídky vytáhly takovou novinku - moc rád bych viděl, jak jim zmizí úsměv z tváře a začne koktat a vymlouvat se...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FAIRNESS1984 20:49:57 05. 08. 2008
default.png
tester jak říká goor00, poměr řidičů jezdících pod vlivem alkoholu a PNL se srovnává. Dle mých zkušeností a také některých mých kolegů s jednorázovým přistrojem Drugwipe 5 jsem rád, že konečně někdo přišel na trh s takovým přístrojem. Ne jednou se nám stalo, že řidič měl test negativní a následně sám řekl, že měl joint s trávou. Tak doufám, že se přístroj co nejdříve objeví aspoň na větších odděleních, ať je možné ho vyzkoušet v praxi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GOOR00 22:46:57 04. 08. 2008
default.png
Tester Ne že bych byl pesimista, ale po zkušenostech bych řekl, že takovýto přístroj u PČR je hudbou daleké budoucnosti. Ne kvůli ceně ani možným dalším nákladům, ale proto co je psáno na konci článku "nepochybně by jej policisté v přímém výkonu služby využili". Mám takový pocit, že není nějak zájem zákonodárců, aby jsme pracovali efektivně. A co kdyby jsme navíc chytily jejich syna? No hrůza domyslet. Ale jinak souhlasím v současné době se například u DN kontroluje jen alkohol a pouze v odůvodněných případech, kdy je zřejmé užití drog řidičem se provede test pomocí drugwipu. A protože se poměr alkoholu a drog za volantem rapidně změnil je na čase takový nějaký přístroj začít používat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)