Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

SYSTEMIZACE služebních míst od 1.1.2009

Vážení kolegové a kolegyně. V rozkaze policejního prezidenta č.124/2008 ze dne 29.července 2008 je stanovena vzorová systemizace služebních a pracovních míst Policie České republiky správy kraje a Policie České republiky městského ředitelství, kde policejní prezident ukládá ředitelům PČR správ krajů a řediteli PČR správy hl. m. Prahy do 31.12.2008 uvést skutečný stav do souladu se vzorovou systemizací služebních a pracovních míst a přizpůsobit tak tarifní a platové třídy tarifním platovým třídám stanoveným v této systemizaci. Doporučuji všem si prostudovat tento rozkaz na služebním intranetu, kde se můžete informovat a přesvědčit, do jaké tarifní třídy budete od 1.1.2009 zařazeni. V příloze tohoto rozkazu, v tabulce vytvořené ve formátu .xls (Excel) naleznete každý své místo, podle toho, kde jste v současné době zařazeni a zjistíte, do jaké TT budete nově zařazeni. Krátce se dá říct, že se potvrdila "šuškanda", že řadoví policisté půjdou, s novou systemizací, se zařazením do jednotlivých tarifních tříd směrem DOLů. Nikde však není psáno, že tento "pád" dolů bude nějakým způsobem finančně kompenzován aby nešel žádný policista s platem dolů. Z toho vyplývá jediné, že řadoví policisté, tzv.dělníci ulice, dostanou další ránu pod pás a budou na tom finančně ještě hůře, než doposud bez slíbeného procentuálního navýšení. Byl bych rád, kdybych se v tomto mýlil. Jsem přesvědčen, že tato systemizace služebních míst NEBYLA projednávána se zástupci odborových organizací a byla narychlo "upečena" v horních patrech PP v největší tichosti a odsouhlasena bez vyjádření zástupců odborů. Možná by zde bylo vhodné vyjádření zástupců odborových organizací k tomuto tématu. Kolegové a kolegyně, je myslím nezbytné se semknout a důrazně a jednotně projevit ve velkém počtu nespokojenost v plánovaném protestu příslušníku bezpečnostních složek na přelomu září a října 2008. Pokud společně neukážeme svojí sílu, už nikdy ničeho nedosáhneme! Autor: NePo Publikováno: 14.08.2008
NEPO :: Datum založení: 14. 08. 2008 :: celkem 58 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PLATO 19:11:26 26. 09. 2008
default.png
Myslím, že tyhle slova mluví samy za sebe a není třeba dalšího komentáře!!!! SYSTEMATIZACE PČR = ÚSPĚŠNÉ ROZLOŽENÍ ČI DESTABILIZACE KONKRÉTNÍCH ÚTVARŮ ČI SLOŽEK ZA ÚČELEM tzv. " MALÉ DOMU " JAK V SOUČASNOSTI, TAK DO BUDOUCNOSTI.... K předchozímu výroku, není co dodat, teď už dodám jen svůj výrok a věřím, že si ho většina z Vás vezme k srdci a taky podle toho tak učiní ( 1.10.2008 od 14.00 hod. před MV ) : !!!!!! POUZE V JEDNOTĚ JE SÍLA !!!!!! Předem děkuji všem, kteří se tímto výrokem budou řídit. HRDOST A ČEST MÁME JEN JEDNU, NENECHME SI JI VZÍT A UŽ VŮBEC NE SI PO NÍ NECHAT ŠLAPAT.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BYPOL 14:11:26 23. 09. 2008
default.png
Dámy a pánove vážení kolegové...jednu systemizaci jsem prožil, a šel jsem s platem dolu i když se slibovalo, že si velice polepším a když jsem se zeptal svého šefa po předložení pásky v novem tarifu a ve starem o kolik jsem si polepšil tak mi řekl no je to jenom a zůstal zaražen celkem to na hodinovém platu dělalo 0,07 koruny. K tomu aby jsem dosáhl tohoto zlepšení jsem absolvoval řadu kurzu školení. No a pak přišla nabídka z civilu a ja jsem měl na rozmyšlení celkem dva měsíce. Bylo to rozhodnuti buď a nebo, ale šel jsem do toho a po 30 letech služby odešel. Dnes jsem spokojený, setkávam se s kolegy z bývaleo pracoviště a nezávidím jim to co se děje na úkor dělníků ulice - ředových policistů, kteří vykonávají špinavou práci. Proto Vám všem hodně fandím a držím palce aby jste dosáhli všeho co se nepovedlo předtím. máte moji podporu..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu J-WAYNE 13:53:02 23. 09. 2008
J.Wayne.jpg
Dennis velice pěkně a trefně napsáno.. každá práce má své.. není si co závidět, když v globálu to vše stojí za víte co ;o) p.s. u nás se už opět seškrtávali neobsazené tabulky a další kolega odchází do civilu a to měl cca.5let.. dostal lepší nabídku z civilu.. i tak to tu chodí, tímhle tempem tu do roka u nás nikdo nezůstane..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu UBS-MILOS 22:24:40 22. 09. 2008
default.png
VV UBS prohlašuje, že dnešního dne se rozhodla většinou hlasů k uspořádání demonstrace.Tento výsledek bude tlumočen na schůzce NOSP, OSH a Statorg a je reakcí na dnešní zasedání vlády ČR. Toto rozhodnutí vlády bereme hako hozenou rukavici odborovým svazům bezp.složek a všem příslušníkům v bezpečnostních složkách sloužících.Je to plivnutí do tváře všem poctivým lidem kteří se snaží pomáhat a chránit. O zítřejším jednání vás budeme informovat. S úctou k vám všem předseda UBS Plechatý Miloš

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OUREZ 20:17:43 22. 09. 2008
default.png
plně s tebou sohlasím, Langer se soustavně pokouší rozložit Pčr a daří se mu to systematizace bude poslední hřebíček do rakve.....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MJR-MAISNER 14:50:00 22. 09. 2008
default.png
Zdravím kolegové. Hodně dlouho jsem tu nebyl a jak čtu, tak se hodně přetřásá SPJ. Já tam sloužím a mám 5. třídu(zatím). Pokud má někdo pocit, že se na SPJ vede zahálčivý život dlážděný pečenými holuby a podobně, rád ho přivítám do našich řad. Místa určitě brzo budou. Otázka je, jestli tam budu ještě já. PROČ SI TADY NAVZÁJEM VYČÍTÁME TŘÍDY? Každá složka přímého výkonu je důležitá a má svoje opodstatnění. Všichni jsme v riziku. Na každého z nás se může dělat už zítra sbírka pro pozůstalé a my se tady mezi sebou takhle "JEBEME" promiňte mi ten výraz. Každý z nás má spostu důležité práce, kterou musí zvládnout včas v termínu a ve vysoké kvalitě! Tohle vše s neustálou kontrolou za krkem, která čeká na sebemenší chybu aby nás řádně osolila! Kdo na tom všem vydělává? Vedoucí funkcionáři! Za to, jak to dnes u PČR vypadá, může hlavně "Nový zákon" (ten paskvil). To, že nás všechny v přímém výkonu shodil na úroveň poslední špíny ve státě jsme věděli hned první den. Naše protesty šly do háje zeleného, protože služební funkcionáři si báječně polepšili (a hlavně nejsou za nic odpovědní tak proč se namáhat) a Odborový svaz je na dvě věci. Jaké bylo nadšení UBS a jak je odpravili postupem času. Proč to všechno? PROTOŽE NETÁHNEME ZA JEDEN PROVAZ! DOKUD MEZI NÁMI BUDOU TAKOVÍ, KTEŘÍ SE BOJÍ ŽÁDAT O TO CO JIM NÁLEŽÍ A KRITIZOVAT ŠPATNÉ VEDENÍ A MRHÁNÍ PROSTŘEDKY PČR A NEBUDOU CHTÍT TO CO JE PRO NÁS VŠECHNY NEJLEPŠÍ BUDOU VYHRÁVAT LANGROVÉ A JIM PODOBNÍ. Pak z odkazu našich předchůdců, kolegů zemřelích ve službě a kodexu policisty zůstane jenom prach a cáry papíru a naše stavovská hrdost bude míň než lejno. Děkuji za pozornost.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTIN-HODAN 14:27:34 19. 09. 2008
default.png
Moc pěkně napsané. S Tvými názory se plně ztotožňuji. Snad jen dodávám, že jsem tu jen v roli smutného pozorovatele bývalého kolegy, který měl také tuto práci rád, ale 1+1 jsou 2.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOSTA 07:57:39 19. 09. 2008
default.png
Nová systemizace je důsledek zefektivnění struktury policie a odstarnění zbytečných velitelských postů tzn. na každém z cca 70 OŘ se zruší Ř a ZŘ, takže zůstane místo (uvedu extrémní příklad) OŘ,ZŘ,VVS,ZVVS,VSKPV,ZVSKPV jen VVS a jeho pobočník na a VSKPV a jeho pobočník (pobočník je jiný název pro zástupce velitele, bez příplatku za vedení, který má kompenzován v osobním, takže zůstane na svém, jen to nebude pro okolí (z optického hlediska) velící článek), tj. místo 6 mamagerů jen 4 manageři. 70okresů x 2 ušetření manageři je 140 kousků. Nově se zavedou nová krajská ředostelství (Jihlava,Zlín,Pardubice,Olomouc,Liberec,K.Vary) na nich se zavedou posty KŘ,ZKŘ, Vuniforem,ZVuniforem, Vkrim, ZVkrim a mnoho dalších funkcí, včetně servisních, SSIKT,EO atd.) a těch 140 ušetřených tabulek se přenese na krajskou úroveň kde se rozdělí (a asi i navýší o jednu třídy, vždyřt jde o kraj a ten je +1 TT vůči okresu). Jinými slovy modrásci si stále veří, že zůstanou u moci a budou mít pro příště celou PČR pod politickou kontrolou (všimněte si jen změn názvů shodných s názvy struktury ODS - z okresu jsou najednou oblasti (viz. oblastní sdružení ODS)). Hejtmani (dnes většina ODS) budou mít pod kontrolou krajské ředitele, každý bude mít svého klučíka plukovníka, kterého bude úkolovat podle potřeb kraje (nebo spíše své strany). Ve finále se reorganizací PČR nic neušetří, resp. ušetří na okresech a obratem se dvojnásobek prošustruje na nových krajích. A pokud kreje sežerou moc peněz je třeba je někde vzít, tak kdepak je asi vezmou, asi né z výplatních pásek KŘ a PP.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BYVALY 06:17:13 19. 09. 2008
default.png
Honosná slova " v jednotě je síla" možná tak platí někde jinde, ale rozhodně ne u policie. Tam stále platí zásada vyšplhat se po zádech druhého se zištným cílem dosáhnout o něco víc ( finančního) než ten druhý. Tak to vždy bylo a vím o čem mluvím.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MILHAUS 01:25:13 09. 09. 2008
default.png
Jsem u Policie přes 11 let a můžu vám říct, že jsem nastupoval s hrdostí a s radostí a hlavně s chutí do práce. Toto trvalo tak zhruba 4 roky. ale jak ubíhá čas, toho vše nějak zaniká. Všechno dobré se hroutí a špatné nabírá na větších obrátkách. Teď už do práce nastupuju s nechutí bez hrdosti a o radosti není ani řeč. Jen z našeho oddělení odešlo za poslední rok do civilu 10 lidí a další jsou pevně rozhodnuti. Źa současné situace je civil jedinou možností jak ze sebe udělat zase normálního člověka.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio