Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

(REDAKCE)

Brněnské čárkování
ilustrační
Foto: RC

Dnes deník Právo informoval na svých stránkách, že má k dispozici dokument, který přikazuje hlídkovým policistům v Brně, kolik pokut v dopravě musí rozdat. Tuto informaci zveřejnil i server Novinky.cz v článku redaktora Petra Kozelky.

Autor: redakce
Publikováno: 25. 03. 2011
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CATANI 09:47:06 28. 03. 2011
default.png
S Hammerem se dá souhlasit, akorát vychází z předpokladu, že u sboru slouží řadoví policisté tělem a duší, a na vedouích funkcích od nejnižšího managmentu až postupně po ten vyšší sedí bezcharakterní karierní jedinci.

Současná situace je však jiná, dobrou třetinu sboru už tvoří lidé, kteří se k policii dostali snížením nároků výběrových řízení proto, že neměli práci a něco dělat musí. Nebo proto, že si myslí, že je to dobrá zašivárna při které můžou dělat melouchy. Jsou i jedinci a jejich podstatně více než v minulosti, že ještě neví na čí straně jsou a čerpají informace pro své správné rozhodnutí.Současná situace těmto anprosto vyhovuje.

Podobně je to i s nadřízenými né všichni jsou karierní bezcharakterní jedinci, ale taky někteří jsou policisté a v prvé řadě lidé či normální manageri. Současná situace tyto ničí, likviduje.

Poté se nastoluje otázka jak přimět tu první skupinu vůbec k jakékoliv policejní činnosti. A tu druhou řídící skupinu jak ji přimět k spravedlivému hodnocení policistů a jejich motivaci a zároveň zabránit tomu, aby ti co se vezou a nejsou policisté byli hodnoceni jinak než skuteční policisté.

Babo raď.

Čárkový systém funguje částečně všude a u všech moderních firem. Ono totiž i to, že někdo zaznamenává pozitívní ohlas na práci policisty je čárka. Na druhé straně policista, který nekompromisně řeší přestupce po zásluze, je taky pozitivní čárka. Na rozdíl od policisty, který neumí řešit přestupce či pro něj přestupce představuje větší problém než jeho nadřízený či o své práci je schopen hovořit dlouze hodiny aniž by skutečně nějakou vykázal.

Současný stav policie, závislý na minimu finannčních prostředků, přímo nahrává k absolutnímu čárkovému systému, k absolutní destrukci preventivní policejní činnosti, k vykazování zkreslených statistik, demotivaci skutečných policistů, kteří jsou právě při prevenci přímo úmerně závislí na přidělených prostředcích. Prevence je finannčně náročnější než represe a to už vůbec nemluvím o ztrátě motivace.

Osobně nějaké výkřiky ohledně čárkových systémů v současné době považuji za výkřiky do tmy, policie již není schopna řešit následky, natož vůbec příčiny někdy takto nesmyslně zavedených systémů čárek.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JARDA 08:40:04 28. 03. 2011
default.png
fs2: nejde o to, jestli to je otročina. Spíš je problém v tom, že je nařízeno minimálně těch 10 vyprodukovat a shánět další přestupky, za které dostanu body. Podle mě je ta práce o něčem jiném než shánět body do měsíční soutěže, kde za první místo nedostanu nic, ale pokud nesplním minimální počet, trest mě nemine (bez ohledu na okolnosti).

hammer: proč pořád propaguješ ten vedlejší příjem? Spíše by se mělo nemožnosti VPP využít jako důvod pro zvýšení platu, ne? Byl to snad i jeden z důvodu pro soudce, proč jim nelze snížit plat. Nerad bych slyšel Radka chlubit se v TV jak nám vybojoval možnost mít vedlejší příjem, tudíž si peníze můžeme vydělat jinde. Pořád si to neumím představit- co když si zařídím živnost. Jak pak ohlídáš, abych si v pracovní době u PČR nechodil vyřizovat věci týkající se mé živnosti a v noci se nechodil jen vyspat? Pokud pominu různé pomocné práce, je pro mě prostě další zaměstnání nepředstavitelné. Jedno zaměstnání bych určitě musel dost šidit. A hádej jestli to pro stát nebo soukromníka (případně sebe).
Asi jsem fakt shnilý, ale teď po noční jdu raději spát, než někam do továrny. dobrou noc

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FS2 00:21:21 28. 03. 2011
default.png
10 pokut za měsíc? No, to je opravdu otročina :-))))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 22:42:39 27. 03. 2011
default.png
Jinak čárkovému systému a jeho popírání managementem PČR už Pepa Goebels říkal, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Kdybyste nevěděli kde na to přišel, tak náckové se učili (ale marně, stejně to nezvládli pořádně) všecky svoje prasárny od bolševika. No a ten tomu tady pořád velí, a když nebude on, tak jeho duch - alias styl práce.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HUP 16:00:59 27. 03. 2011
default.png
to hammer: jako by si mi mluvil z duše...

jinak policie by fungovala naprosto špičkově i v polovičním počtu...stačily by dvě věci:

1)aby byla motivovaná (těch pár drobných co dostávám mě motivuje tak akorát k tomu, abych úspěšně dokončil vysokou a odešel do soukromého sektoru)
2)podpora v zákoně a vedení (tím myslím, abychom měli pravomoc pořádně zakročit tam, kde to je třeba, a aby nás pan John konečně přestal pomlouvat a házet nám klacky pod nohy(u něj už by byl významný pokrok směrem dopředu kdyby aspoň mlčel a neděl raději nic))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 11:40:44 27. 03. 2011
default.png
KAJLOS [2011-03-26 21:02:59]: No nechci ani domýšlet, jak dneska uvažuje takový dvadvacetiletý zoban u policie, který umí počítat: po patnácti letech bez možnosti postupu s tímto platem má nárok na 20% renty, to je při dejme tomu dvacítce čistého aby se to líp počítalo, 4 tácy měsíčně. Po dvaceti letech má nárok na 30% renty, to jest cca 6700,-Kč měsíčně. Řekněte mi, co, mimo vlastní cti, odradí takového četníka do toho, aby za přimhouřené oko u chlastu vzal pětku do kapsy? Když to udělá čtyřikrát do měsíce, má více dvojnásobný plat. Že ho vyhodí když na to dojdou? A jak by na to došli? Ten kdo to dal se jako přizná že pil? Že se na to nějak dojde? Dostane nějakou podmínku, nějakou pokutu, možná a vyhodí ho. Renta za nás byla dalším silným nástrojem motivace nebrat úplatky, ale dneska, když šla dole a platy s ní, už motivací nebrat pro mladé není.
Sacher po sametovém přerozdělování koryt řekl: zaplaťte policii, nebo ji zaplatí někdo jiný.
Bavíme se o morálce. Po policistech nasazujících denně rypáky na ulici se chce morálka, ale škubou se na platu jak o život. Morálkou zaplatit složenky a hypotéky nejde. Zákaz přivydělat si k almužně je zajisté vysoce morální. Vůči policistům se morálně nechová ani ten zaměstnavatel ani společnost. Je drzost od nich za těchto okolností žádat morálku. Za těchto okolností nemám odvahu odsuzovat snahu policistů přilepšování si k mizernému platu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ACE-VENTURA 21:40:46 26. 03. 2011
default.png
S elegancí a úsměvem každý z desítek tiskových popřou existenci čárkového systému. Jak praví klasik, nemusíte uložit BP, ale kádrový posudek si píše každý sám......, za největší zrůdnost nejvyššího, středního, či nižšího manegementu považuji pravidelně inovované tabulky výkonosti "plodnosti" konce policejního potravinového řetězce- poldy, co vyplňuje bloky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KAJLOS 21:02:59 26. 03. 2011
Kajlos.jpg
Čárkový systém neexistuje :-D

existuje ovšem systémový TUNEL


Kombinace nízkých platů a vysokých investic vytváří ideální prostředí pro korupci.

Z deseti států, které v Evropě nejvíc investují, patří Polsko, Rumunsko, Česko, Bulharsko a Lotyšsko do třetiny zemí s nejvyšší mírou korupce podle Transparency Inernational. S výjimkou Lotyšska patří také do kategorie zemí, kde mají zaměstnanci státu nejnižší mzdy.

V roce 2009 významně investovali také Estonci, Irové, Slovinci, Španělé a Kypřané. Nižší míru korupce v těchto zemích zdůvodňují vyšší výdaje na platy státních zaměstnanců.

Varování komise NERV před příliš nízkými platy státních zaměstnanců přichází pozdě. Stagnovaly už loni a letos se mají snížit o deset procent. Pokud záměry Nečasovy vlády vyjdou, bude český stát svým zaměstnancům platit nejméně v Evropě.

Stejně se šetří na investicích, přesto se Česko i letos bezpečně udrží mezi deseti evropskými zeměmi, kde stát nejvíc nakupuje.

více na: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=694854

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JARDA 19:16:41 26. 03. 2011
default.png
Jak jsem slyšel, tak podobně je to i v kraji kousek na sever. Z doporučení ohledně počtu pokut, se od začátku roku stalo nařízení (nepsané) zahrnující i tresty pro ty, co neplní plán.

Ale jak říká Vondra- co je psáno, to je dáno... Takže oficiálně nic podobného neexistuje. Ale už uvidíte např. celý měsíc stále stejného kolegu šlapat do zblbnutí 100m úsek v reflexní vestě asi Vám dojde, že to není žádný stachanovec.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JONESIX 16:18:20 26. 03. 2011
default.png
V Brně je počet pokut a my jsme před deseti lety měli na místním v Praze vybírat minimálně 1.500,--Kč měsíčně :-))), jiný kraj jiný mrav :-)))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio