Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

HZS odmítlo otevřít hlídce byt, kde se mohl skrývat potenciální pachatel

Zdar hoši, sloužím na OHS v Libereckém kraji, dnes jsem měl prověrku v bytě, nakonec z toho vyplynula pouhá paranoia poškozeného, ale to jsem v tu chvíli kterou vám popíši nevěděl. Jednalo se o prověrku, kdy měl v bytě poškozeného dle majitele bytu být útočník, kdy má být v bytě neoprávněně a údajně měl napadnout jeho syna, kterého našel o kus dál údajně se zraněními. Majitel bytu se pokoušel byt otevřít, ale klíče byly v zámku zevnitř,dále uvedl, že neví, zdali syna někdo napadl, neboť je v šoku a k věci se nemůže vyjádřit. Z těchto důvodů jsem si vyždal přes OD příjezd HZS, aby dveře bez poškození otevřelo. Po chvilce mi dává můj OD, že OD HZS toto zamítl, že na místo HZS nevyšle, neboť zde je nebezpečí v podobě potencionálního pachatele a vystavil by hasiče tedy nebezpečí. Nakonec byt otevřel zámečník na náklady majitele, a zjistilo se, že jejich syn zřejmě dostal záchvat a nikdo ho nenapadl. Toto je moje první negativní zkušenost s HZS, vim že kluci za to nemůžou, že to pouze po** jejich operační, zajímalo by mě na jakém základě vyhotovil to, že bude HZS v nebezpečí, proboha, vždyť by nám jen rozáhli futra a vnitřek bychom si vyčistili my, jak jsme to udělali za pomocí zámečníka. Tohle mě opravdu naštvalo, ...příště až bude někde unikat čpavek kupříkladu, tak řeknu také, že tam nejedu, že tam je potenciální nebezpečí. ....takhle to má fungovat?
ASSASSRJINATION :: Datum založení: 06. 12. 2011 :: celkem 32 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 13:40:54 04. 03. 2012
default.png
MARTOO [2012-03-03 13:02:37]: A co píšu já?

"Kdyby jsi napsal: jsem střevo, bacha co se mi stalo, s otevřenou hubou jsem věřil blbovi každé slovo a nic jsem si neověřil a svůj nos mám leda tak na kapesník a ne na policejní práci, chtěl jsem být akční a zatím si maník jenom nevzal prášky, tak by to bylo správně."

Jenže kolega, jistě chybující jako každý jiný, na tu svoji kravinu ani nedošel a ještě i tady veřejně nadává na hasiče. To se na mně Martine nezlob, ale lulek, který ani s odstupem pár dní není schopen svůj zákrok vyhodnotit, není prostě četník.

A sám víš, že při jednání s lidma už po druhé jeho větě poznáš, že mluvíš s magorem. Když někdo nemá ty zkušenosti, dobrá, ale magor prostě vypráví bludy a stačí pár doplňujících otázek a i docela pomalému jedinci musí dojít, jak se věci mají. Stačí se ho ptát krůček po krůčku na údajný sled událostí a třetí věta je jasná. Tohle byla ze strany toho kolegy prachobyčejná kašpařina, okamžité přizpůsobení se magorovi, což je hrubě nedůstojné IQ četníka.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 13:02:37 03. 03. 2012
martoo.jpg
HAMMER [2012-03-03 06:53:03]:

Hammere v tom s Tebou zásadně nesouhlasím. Nevěřím, že nikdo z policistů při akci nikdy neudělal chybu a, byť akce dopadla dobře, ve finále byl rád, že chyba neovlivnila kýžený výsledek. To se na mě nezlob, ale kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Jsme jen lidi a každý z nás dělá chyby, ať zkušený tak mlaďoch. Důležité si je uvědomit a poděkovat té abstraktní postavičce v nebesích nebo čemukoliv jinému, čemu věří, za trochu štěstí.

Naopak s Tebou souhlasím v tom, že by se dotyčný měl nad svým počínáním zamyslet a některé věci příště neopakovat, mohlo by to dopadnout úplně jinak. Na štěstí se nedá spoléhat, ale na svoje znalosti a dovednosti ano. Jednoduše řečeno si uvědomit svoji chybu a poučit se z ní.

Dále s Tebou souhlasím v tom, že hodnocení práce některé z dalších složek IZS po popisované akci není na místě.

Na místě jsme nikdo z nás nebyli, pouze reagujeme na popsaný subjektivní pohled na věc konkrétního policisty, takže těžko lze hledat objektivní pohled na konkrétní zákrok. On na rozhodnutí měl pár vteřin, my tady nad tím můžeme rozjímat třeba měsíc. Můžeme maximálně hodnotit popisované činnosti subjektivního názoru policisty svým, rovněž subjektivním, názorem.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:53:03 03. 03. 2012
default.png
Pro autora článku: s tímto případem si děláš srandu, že? Protože jestli ne, jdi radši vykládat bedny z kamionu. Chlapče, pokud svoji práci neumíš a děláš navíc ostudu, když naletíš magorovi a ani nepoznáš že je to magor, nevíš že hasiči neotevírají byt s útočníkem uvnitř, protože na to je někdo jiný, jdi opravdu od toho. Nejsi, když už štonc poznat s kým mluvíš, navíc ani schopen si ověřit od sousedů co jsou ti dva zač. Ty jsi měl volat svého operačního a říct mu o co jde a ať ti tam pošle ještě někoho, kdo svoji práci umí. Kdyby jsi napsal: jsem střevo, bacha co se mi stalo, s otevřenou hubou jsem věřil blbovi každé slovo a nic jsem si neověřil a svůj nos mám leda tak na kapesník a ne na policejní práci, chtěl jsem být akční a zatím si maník jenom nevzal prášky, tak by to bylo správně. Ještě že tam ti hasiči nedojeli!!! Aspoň někdo měl rozum když ty jsi tam dělal zmatky. Do dneška by jsi byl za šaška.

Kam ta práce došla, když policajt už ani nepozná magora, když neumí správně vyhodnotit situaci? Je hluchý jako peň, když neslyší ty bláboly těchhle lidí.

Ty jsi si ale nebyl schopný po vydýchání té své zděšenosti ani zpětně říct: kua, já jsem to celé posral, on se choval nějak divně, jsem já to ale vůl, to je ostuda!!!! Ještě že mně ti hasiči nedojeli, to by byl cirkus! Fakt běž roznášet rohlíky, na to ti rozum stačit bude. Tebe bych chtěl, abys mně hledal děcko, to bych mohl rovnou odpískat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOHN158 12:06:54 22. 02. 2012
john158.jpg
Souhlas, nahrávat dokumentovat, at pak není pan Gibson na koni kůli způsobené škodě..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 18:43:02 20. 02. 2012
Andras.jpg
JOHN158 [2012-02-20 13:44:16]:

Řekl. Tečka. Nebo si zákrok nahrávat na mobilní telefon či kameru. To stačí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOHN158 13:44:16 20. 02. 2012
john158.jpg
Otázkou zůstává jakým způsobem ( technickým) zachytit souhlas majitele resp. uživatele bytu ??

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CISLAK 11:42:13 20. 02. 2012
cislak.jpg

nac cekat... pokud hrozilo nebezpeci a potencionalni pachatel se mel nachazet v byte, byli jste opravneni nasilim vstoupit do obydli dle zakona o PCR. ikdyz by se pak zjistilo, ze oznamovatel mel halucinace, bylo by to schvaleno jako opravnene.

Souhlasím (+ 2)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 18:00:19 09. 02. 2012
default.png
server "policista.cz" nad zákon nebo jen ignorance slušnosti?

Pane "redaktore" serveru policista.cz Dušane Stuchlíku! Veřejně Vás vyzývám, aby jste jako zástupce tohoto serveru začal dodržovat zákon a laskavě hnul svojí prdelí a začal konat. Vyzýval jsem Vás již 3x během posledního čtvrt roku, aby jste z tohoto serveru odstranil mé osobní údaje a odstranil můj účet, neboť jako fyzická osoba si již nepřeji zde tyto údaje zobrazovat a zveřejňovat!!!! Na e-mailovou korespondenci reagujete laxně a planými sliby. Takže Vás tentokráte veřejně vyzývám a je to Vaše, jen Vaše ostuda, že porušujete zákon. Je Vaší ostudou, že server pro policisty a o policistech si dovolí takové "kálení na hlavu" uživatelům a lidem..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 16:31:02 08. 02. 2012
martoo.jpg
Hele, máš na místě majitele, on se bojí o syna a udělá všechno pro to, aby jsi ho zachránil. Nevidím jediný důvod, proč by ti nedovolil jeho dveře vykopnout.

Jak psali ostatní, můžeš být rád, že to bylo plané. Vem si, ty máš uvedené nahlášeno, ty čekáš na zámečníka, on ti byt otevře a tam majitelův syn mrtvý. Rozhodně bys měl co vysvětlovat a to nejen majitelovi bytu.

Nám se jednou v pokoji zabarikádoval smeták, kterej předtím ohrožoval své rodiče nožem a vyhrožoval jim smrtí. Pouze jsem rodičům oznámil, že rozbiju dveře a šlo se na věc:o) Nakonec nám s kolegou děkovali

Taky mám s HZS super zkušenosti, stejně jako se RZS. Jsou to jedni z nás a stejně jak oni by nevyměnili svojí práci za naší, málokdo by vyměnil naši práci za jejich. Nesmírně si jejich práce vážím a, ač jsem neznaboh, vždycky děkuju bohu, že jsou na místě s námi.

Líbí se mi, jak kdejaký plukovník se vždycky někde vyprsí s tím, jak nám krásně funguje IZS. Kdyby ale věděl, že se nejedná o nějaké jeho koordinování, které zpravidla přichází jak křížek po funusu, ale o spolupráci mezi lidmi, kteří společně doslova bojují, koukal by s otevřenou hubou.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CEMAN 22:23:01 07. 02. 2012
default.png
Z toho co si napsal, to měl pan majitel celý popletený. Měli jste si zjednat přístup ihned, pokud to bylo ve vašich silách. Zámečník jezdí v Praze tak do hodiny. Nechápu proč základní zamečnické dovednosti nejsou školeny. Jedná se o docela časté situace. Měli jste to vyrazit, jestli to nebyly nějaký kvalitní dveře. Dost pochybuju, že hasiči dokážou otevřít všechny dveře bez poškození. I kdyby se žádné nebezpečí nepotvrdilo, museli jste vycházek z tvrzení oznamovatele a neměli jste čas nic prověřovat. Doufám, že jste pana majitele předali společně se synem do péče lékařů. Hlavně, že se nikomu nic nestalo. Do úz bych tebou uvedené okolnosti moc nerozepisoval, aby v tom nějakej mudrc ještě něco nespatřil. Záchranku a hasiče mobilem. Je to rychlejší a máš jistotu. OD dát info.
Kdyby tam byl skutečně pachatel a byl třeba nedejbože ozbrojený, tak to je už práce pro zásahovku. Když se nic nestalo, tak máte alespoň zkušenost. Důvodné podezření mnohdy vychází z výpovědi oznamovatele. Nikdy to není na jisto. Zápach plynu, uleželé mrtvoly nebo tekoucí voda jsou učebnicové příklady. Vždycky to tak není a tobě nezbývá nic jiného, než se v takovém případě rychle rozhodnout. Když se na to vykašleš a něco vážného se stane, můžeš mít pěknej malér, kterým se minimálně OVK zabývat určitě bude a ještě tě budou propírat v mediích. Nebát se OVK. Od stolu za měsíc vždycky najdou lepší řešení než ty za pár minut nebo sekund na místě. Né operační,ty seš na místě a ty rozhoduješ. OD se rozhoduje na základě informací od tebe.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)