Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Teď vidíme, proč se na Ratha muselo jít potichu (REDAKCE)

Teď vidíme, proč se na Ratha muselo jít potichu
Zakrátko po akci je všechno jako dřív. Nové informace ze spisu denně ve vašich novinách.
Foto: P-CZ/lidovky.cz

Za sedm měsíců prověřování neunikla v kauze jediná informace. Nyní stačilo pár týdnů a máme tu starý známý informační cedník.

Autor: redakce
Publikováno: 01. 06. 2012
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu BINGO 20:30:35 04. 06. 2012
default.png
Také mi vyjádření plk. Martince připadá, no řekněme, netaktické. Pokud by to bylo i tak, jak ve svém vyjádření naznačuje, tím spíše je zejména v těchto situacích vhodné a obvyklé držet strategii "psi štěkají a karavana jede dál".

Vysvětlení této netaktické a netaktní reakce bych hledal možná spíše buď v tom, že a) plk.Martinec dočasně ztratil kontrolu nad svými nervy nebo b) to dostal příkazem.

Každopádně pokud by další strategie vrcholových funkcionářů PČR na kritiku ze strany svých bývalých kolegů publikovanou někde na internetu měla být podobná forma oficiálního vyjádření, čeká je v budoucnosti tedy hodně práce a hodně písmen.

Ale jelikož se domnívám, že si nepříslušnost takovéto reakce (takových reakcí) musí být (alespoň s odstupem času) vědomi, soudil bych, že jde o mimořádný (a mimořádně nešťastný) exces dle možnosti a) nebo b).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 15:33:49 04. 06. 2012
default.png
X-SAT [2012-06-04 13:46:20]: 100 názorů pro, sto názorů proti.

To co je zveřejněno na stránkách státní instituce je hanebnost v duchu 50.let, kterou si st. úředník nemůže a už vůbec manager dovolit.

Ondračka oprávněně jako občan ze svého pohledu kritizuje práci policie. Zveřejňovat veřejně na stránkcáh st.instituce ke svému obrazu vhodně upravený profesní životopis kohokoliv ze strany pol. funkcionáře, je nechutné a zavání totoalitními metodami STB a Rudého Práva.

Jakmile někdo uvede, že u této firmy mohou policisté co nejsou v rodinném či jiném příbuzenském, či zajmově, podnikatelském vztahu k managmentu, podávat připomínky či náměty či zcela nezávisle šetřit, aniž by pocítili tvrdě odvetu, je pro mne....

Vzpomínám si, že u Kauzy Bakala podobně měnili vyšetřovatele, poté co došel k závěru, že tr.čin se stal, až ho vyměnili za povolného, který to odložil a z toho co to chtěl šetřit, udělali úplného vola.

Jestli je hodný taťka, tak je to super. Znovu opakuji, já se jako policista stydím jakým způsobem je řešena korupce, jakým způsobem jsou šetřeny jednotlivé kauzy, neexistuje vůbec vyhledávání této tr. činosti a pokud ano, tak je to pouze účelové či na základě podnětu z venčí.Od nejnížších článků státní správy existuje provázanost mistní politicko-podnikatelské klientely se soudci,st. zástupci, managery policie, finančními úřady atd. a nakonec i vyšetřovateli. Kdo toto nevnímá je buď slepý, nebo se podílí sám na korupci a je spokojen, že za odměnu má nějakou funkci nebo lepšího fleka(je logické, tam nikdo slušný ani pomalu nemůže být).

Výkřiky, gesta či pěkné řeči managerů či populistické kroky, korupci nevyřeší.

Já bych začal tvrdě vyžadovat od nejnižších po nejvyšší managmenty policie včetně st.zástupců a soudců, přiznání ročních výdajů a majetku, včetně doby, kdy skončí ve funkci či přejdou k jinému zaměstnavateli. Každý zásadový a moralně čistý člověk by se toho nebál a vzhledem k jejich podstatně lepšímu finančnímu zabezpečení než u zbývajících zaměstnaců, by to nebylo nic navíc.Ono mnoho těch co jsou tam dnes by si rozmyslelo onu touhu po moci a tím něco ovlivňovat.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X-SAT 13:46:20 04. 06. 2012
X-sat.jpg
CATANI [2012-06-03 09:42:45]:

Jako náměstek krajského ředitele kraje Vysočina byl Martinec po dlouhé době tím "chlapem na svém místě". Já osobně proti němu nemůžu říct ani "a" a od kluků z UOKFK vím, že jeho příchod byl velice vítaný pro ty, kteří neměli "špinavé ruce"... Toť fakta...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 09:42:45 03. 06. 2012
default.png
OUTOFORDER [2012-06-02 17:08:15]: To už není k zamyšlení, to je akorát k nasr.ní.Na stránkách st. instituce, v osobním duchu dopis s oslovením veřejnosti, a pro autora líbívě upraveným profesním životopisem bývalého zaměstnance a to proto, že již jako občan se zkušenostmi, nazývá věci pravým jménem a vidí do karet policie.

To jenom ukazuje bezcharakternost, těchto nadlidí, maskující svou neschopnost nebo úmysl, (ne) bojovat úspěšně s kriminalitou.Mimochodem tam jsou i odstavce, které jasně v podtextu ukazují politizaci a jednostrannou ideovost managerů policie. Pak se nemůžeme divit, že né všem je měřeno stejně a né všude se použivají stejné prostředky a síly.

Možná by chtělo se zeptat, zdali by všichni policisté nemohli na těchto stránkách zveřejňovat profesní životopisy svých kolegů či zejména managerů, upravené podle toho jak se jim líbí s tím co se o nich mezi lidmi a podnikatelskou veřejností vykládá.

Ostatně nic nového pod sluncem, že nás mají za ovčany a blbce.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:44:05 03. 06. 2012
default.png
LUKAS-HEINZ2 [2012-06-02 22:19:20]: Ano, bát se dne, kdy u policie lidi ochotní riskovat svou kůži dojdou, je už tak nějak jako počítat s tím, že ten kdysi potůček, dneska slušná řeka, jednou do toho moře dorazí. Je to asi nevyhnutelné, i když v posledních dvou týdnech slyším od veřejnosti věci, z kterých plyne, že veřejnost začíná chápat situaci u policie ve smyslu závažnosti pro celou společnost.

Společnost je k binci, který tu máme, dost netečná. Toho je třeba se bát.

Honzad: pokud makáš v prostředí, kde ti každý druhý týden někdo nabízí úplatky stonásobné velikosti tvé ubohé výplatičky, jednoho dne se prostě zachováš ekonomicky. To jest tak, že si spočteš kolik by jsi dostal do důchodu u policie kdyby jsi makal poctivě (pokud tě ovšem nevyhodí skrz snižování stavů), kolik dostaneš na rentě když odejdeš, pak zjistíš, že po pár takových úplatcích už máš víc a každá další výplata u policie je už bonusem... teď si spočítáš kolik daní ještě lump Kalousek na rentu navalí a z toho všeho ti vyjde tenhle výsledek:

1: renta je vysoce nespolehlivá část příjmu člověka, kterého stát nutil nedělat nic jiného než práci policisty a který díky tomu po odchodu od policie z různých důvodů nic neumí (drtička s učením se zpátky svému řemeslu byla fakt super)

2: žebrácký plat zdaleka nekopíruje ani inflaci

3: žijeme jen jednou a nabídky nebudou chodit pořád, jakmile se staneš trnem v oku vlivným lidem, prostě tě i s tvým směšným platem zlikvidují jinak

4: ať si mě vyhodí, já si fleka najdu na druhé straně babrikády a placeného úplně jinak.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 22:19:20 02. 06. 2012
Lukas Heinz.jpg
Cituji:....... V zájmu uspokojení potřeb obyvatelstva a voličů jsou „lovci“ odměněni (v „případu Rath“ jednorázovou odměnou 15 000 korun). Ale ani bych se nedivil, že za nesplnění oznamovací hlásné služby nadřízeným a porušení pravidel administrativy (nevkládání informací do systému) budou následně „odměněni“ i jinak. Možná se do roka dozvíme, že polovina z nich je již mimo aktivní službu u Policie ČR nebo mimo Útvar odhalování korupce a finanční kriminality......

Tady bohužel autor zřejmě uhodil hřebíček na hlavičku. Pořád se dívim, kde se berou ti nadšenci, kteří jsou schopni se obětovat pro své zásady. A hlavně jakou ještě máme takových lidí zásoby. Bojím se dne, kdy policii a orgánům činným v TŘ takoví lidé dojdou.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OUTOFORDER 17:08:15 02. 06. 2012
default.png
http://www.policie.cz/clanek/stanovisko-reditele-uokfk-skpv.aspx Něco k zamyšlení... Bývalý kolega je stále trnem v oku, když má ředitel se veřejně projevovat k jeho osobě.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HONZAD 13:20:16 02. 06. 2012
honzad..jpg
No, presne totez (desivaou situaci v PCR) je mozne citit z toho, co je mj. psano v clanku na tema Bradacova, policie a kauza Rath v minulem Respektu, kde autori mimo jine bhovori s jiz odejitym Petrem Vinczem a popisuji zacatek vysetrovani a mimo jine pisi, ze vedeni policie a kolegum z njinych odboru "moc neveril" a proto, cituji clanek: " I proto se zachoval tak trochu anarchisticky, kdyz udaje o pripadu naridil nezadavat do takzvaneho rejstriku elektroickych tretsnich rizeni, coz je por kazdy pripad povinne..." pisi mimo jine autori textu..

No, jinak je ten clanek tak trochu takova cernobila limonada vyhybajicim se opravdu zavaznym otrazkam kdo zna aspon polovinu autroske dvojce, pochopi proc asi), ale to neni podstatne. Podstatne je ze ta zminka, stejne jako jine stripky i v tomhle textu, davaji pekne kaminky do nevesele mozaiky... a mimo jine samozrejme za pravdu autorovi uvodniho clanku..

Zdanliva odbocka: Stejne je to smutne, ten pohled na to, jak nemala cast panu v uniformach v ulicich a na OO si muze botky usoupat a ruce upsat od papiru a nemala cast panu v civilu chodicich honosnym terminem kriminalisty, ci dokonce elitnich kriminalistu, se honosice si ve sluzbe resi sve ksefty, ktere v nekterych pripadech samozrejme sahaji az desive hluboko do cerne zony.. no nic, to byl jen povzdech

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 07:07:51 02. 06. 2012
default.png
A to ještě kolega zapomněl napsat, že teď se ti kluci co na tom dělali, prostě zvednou a policii opustí, protože jedině tak budou mít klid. Nebo budou "opuštěni" tlakem od managerů.

Ted se to ututlá, udělá se nějaká jakože chyba v trestním řízení a celé to spadne. Rath asi kamarádíčkům vzkázal, že půjde-li on, půjdou všichni.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 14:07:38 01. 06. 2012
default.png
Tak, tak. Autor, bývalý jeden z mála u skutečně elitních útvarů policie, nadstandartně odborně a profesně zdatných lidí, včetně zřejmě i velmi dobrého morálního charakteru, popisuje již jako civilista velmi přesně stav. Hoden svého jména a skromnosti, nepopisuje podrobněji jeden z nejzavažnějších faktů.

Tj. to práce tohoto pol. managmentu, ruku v ruce s politiky vzájemně propojenými, likvidující u policie vše co funguje, kde je zájem o spravedlnost a zákonost, likvidující skutečné odborníky a to bez vyjímky různorodosti útvarů. Kdy dostávají příležitost lidé, né ani tak odborně vzdělaní, erudovaní či se zájmem o spravedlnost. Jako spíše přesně plnící pokyny chapadel mafie, zasahujících do pol. struktur.

To prodávání informací za úplatu je tak nestoudné a nechutné v těchto kauzách, kdy ještě ta úplata je jen zástupný problém, oproti tomu jak je manipulováno cíleně s veřejností a samotnými kauzami.

Policejní manageri směšně poukazují údajně na zneužívání informací ze strany obhájců, aniž by toto podložili jediným důkazem nebo jediným prověřením v této věci(obhájci asi cíleně sami poškozují své mandanty).

Nakonec je to buď absolutní neschopnost policie zjistit skutečného pachatele vynášení informací nebo to prostě jenom potvrzuje zájem managmentu spolupracovat ruku v ruce s politiky, tedy ve většině tou kriminální spodinou v naší zemi. Kdy není schopna otevřeně přiznat(nedej bože vyšetřit), že v těchto kauzách policie jede na obě strany a plní politické zadání.

Osobně si myslím, že je to obojí.

Rath je gauner největšího kalibru, o to je větší gauner ten, kdo vynáší cíleně a né nezištně informace ze spisu.
Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio