Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Policejní prezident Petr Lessy odvolán! (REDAKCE)

Policejní prezident Petr Lessy odvolán!
Odvolaný policejní prezident Petr Lessy
Foto: Policie.cz

(AKTUALIZOVÁNO 30.8.2012 9:06) Dnes bylo sděleno policejnímu prezidentovi obvinění z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu pomluvy. Zároveň ministr vnitra Jan Kubice rozhodl okamžitě o ukončení služebního poměru. Na uvolněné místo byl s okamžitou platností ustanoven dosavadní náměstek pro TŘ Martin Červíček.

Autor: redakce
Publikováno: 29. 08. 2012
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu EMIL 08:02:52 30. 08. 2012
default.png
http://spravedlnost-je-slepa.blog.policista.cz/blog/spot/132/

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 00:06:15 30. 08. 2012
Andras.jpg
"Říkal jste, že mouchy pokálely císaře pána!:-)"
Asi toliko k tomu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KAREL-150 00:01:01 30. 08. 2012
Karel.150.jpg
PAN-RUZOVY [2012-08-29 20:01:43]: Teď jsem si to pustil a mám pocity obdobné. No jo, kolik lidí dokáže udělat tuto kariéru z taxikáře a téměř se nedokázat vyjádřovat nebo se telit, když je řeč o něčem tak závažném. No hold má tento "MUŽ" asi veliké předpoklady a schopnosti sjet takovou kariéru. Juj, ale ono už se to vlastně stalo. No bezva, asi je to jen můj nerozum a čirá závist. Raději se nebudu hlouběji vyjadřovat, abych se nedopustil pomluvy našeho báječného ministra vnitra!!!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CAINPULLOCZ 22:08:08 29. 08. 2012
CainPulloCz.jpg
Jestli jsem o P. Lessym pochyboval, nyní už ne.

"To sin by silence when we should protest makes cowards out of men"

"Člověk se stane zbabělcem, zhřeší-li mlčením, když by měl protestovat."

Ella Wheeler Wilcox

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KAJASAN 21:42:03 29. 08. 2012
KajaSan.jpg
ŠKODA HO. Osobně jsem mu fandil, že se pustil do křížku s člověkem jako je Kubice, Koutný a hlavně Vaněk...sloužím ve Zlínském kraji a krásné jsou vzpomínky na dobu kdy byl okres Vsetín pod Ostravou...Kult osobnosti kolem Vaňka a jeho nohsledů je obrovský. Všichni nadřízení jsou z něj paf a panáčkují jak Herr Vaněk píská...co si budem nalhávat, to co se děje u policie jako takové je hnus a co se děje ve Zlínském kraji je ještě větší hnus!!! Bohužel mi ještě nějaké ty roky do renty zbývají a budu to tu s nima muset vydržet...Každopádně čekají nás neveselé zítřky...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAN-RUZOVY 20:01:43 29. 08. 2012
pan Růžový.jpg
Když jsem viděl ministra vnitra ve zprávách jak mluví, měl jsem z jeho vystoupení, výrazu tváře, řeči a vůbec z jeho osoby pocit, že koukám na všehoschopného gaunera, který říká věty pro to, aby něco řekl, ale uvnitř přesně ví, jakým směrem se budou věci ubírat.

Souhlasím (+ 3)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SEPULCHER 19:42:34 29. 08. 2012
default.png
Já bych jako podstatné viděl to, že o důvodu, pro který byl vyhozen PP říká zákon, že se musí dopustit jednání majícího znaky trestného činu. O tom jestli se takového jednání dopustil ale přece nemůže rozhodovat ministr, na to jsou úplně jiné instituce. Je ale pěkně vidět jak tendenční jsou sádroví panáčci a jak jdou panstvu pěkně na ruku.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 19:28:01 29. 08. 2012
default.png
Kluci z STB by se měli co učit. Né nadarmo Ruml s Fendrychem a řidičem, vyčistili seznamy STB.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 16:05:25 29. 08. 2012
martoo.jpg
Celkem očekávaný scénář. Když se potřebuje někdo zlikvidovat, nejlépe jej nechat trestně stíhat. Až se prozíravě zjistí, že vyšetřování je v důkazní nouzi, panu Lessymu přijde usnesení o odložení. Do té doby pan Lessy bude pranýřován v tisku, kde kdo se bude ukájet na jeho obvinění a hlavně on a jeho rodina bude pod neuvěřitelným tlakem. Jakmile se vyšetřování zastaví, pan Lessy naprosto znechucen odejde do civilu a s policií už nikdy nebude chtít mít nic společného.

Na jeho místo zatím nastoupí pan lo"y"ální, neboli "tradičně ohnutý hřbet napravo" a jdeme šlapat vodu. Až se bude opět snižovat rozpočet, on bude zatím mediálně plakat a krčit rameny.

Až vyhraje nečekaně následující volby levice, Červíček se rovněž vyštípe. Když se bude cukat, opět se nějaký ten trestňáček pro něj najde a pak po vyšetřování ve stylu Kriminálky Miami přijde na to, že se jedná o nesmysl. Zatím mu to, stejně jako teď panu Lessymu, bude masírovat soukromý život.

CATANI [2012-08-29 14:20:08]:
Profesoři trestního práva mezi sebou tradičně soupeří, pomlouvají se a hlavně jeden o druhém tvrdí, že trestní právo neumí. Ale jestli si v něčem notují, tak ve většině právně nevymahatelných trestných činů, jenž trestní zákoník uvádí. Jeden z těchto trestných činů je pomluva.

Rovněž jsem se o této problematice bavil s dlouholetými vyšetřovateli, ať už na obvodní (okresní) či krajské úrovni, kteří ve své praxi neslyšeli, že by byl někdo někdy za pomluvu odsouzen.

PECA [2012-08-29 15:16:40]:
Parlamentní listy jsou obyčejný bulvár. Nic víc, nic míň. nad těmito dojmy se nemá cenu ani zamýšlet.

Co se týče zprávy z idnes.cz, tak trochu nechápu její hlavní předpoklad. Pokud je mi známo, tak je možné přeskočit o jednu TT. Zároveň nemá cenu nějak rozebírat transparentnost výběrových řízení u policie. Kdo alespoň jedno výběrové řízení zažil, ví svoje.

Spíše bych se zaměřil na ty, kteří šli rovnou z civilu do 7.TT a výše. Tam je porušení zákona jak prase a vůbec nikoho to nezajímá.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 15:17:52 29. 08. 2012
Peca.jpg
Ještě dodám u toho prvního odkazu se podívejte na datum uveřejnění...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio