Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Znovupřijetí ke sboru

Je tu někdo, kdo odešel od policie a v relativně krátkém čase (cca do pár měsíců) se vrátil? Jaké s tím máte zkušenosti a jak to probíhá? Bylo těžké najít znovu práci u PČR? Já odešla před měsícem po patnácti letech na obvodě od sboru do civilu a chtěla bych se zase do pár měsíců k PČR vrátit, ale tentokrát do jiného kraje. Asi byla hloupost odcházet do civilu kvůli pár měsícům, ale nahromadili se mi rodinné důvody a potřebovala jsem odejít, abych se mohla odstěhovat zpět do rodného města, zajistit si pro děti školku a hlídání tam atd. atd. a protože šéf by mě jinam stejně jen tak nepustil (natož do jiného kraje), tak jsem to nakonec vyřešila výpovědí. Takže trochu opačný postup přechodu na jiné místo, nejdřív výpověď a teprve teď hledám to nové místo. Nějak ale nevím jak vlastně a kam se obrátit. Na personálním mi řekli, že řeší jen nové uchazeče, nikoli znovupříchozí a že bych se měla po něčem poohlédnout sama. Teď nevím zda se obrátit přímo na tamního ředitele nebo zda obrážet místní OOP a ptát se konkrétních vedoucích?
VEROBINKA :: Datum založení: 23. 03. 2015 :: celkem 7 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu VEROBINKA 22:05:21 11. 02. 2016
default.png
HAMMER [2015-11-13 13:30:39]: Hammer: Ne nebyl to vtip. Jak jsem psala, neodešla jsem abych mohla přeběhnout. Kdyby mi šlo pouze o přeběhnutí, tak bych asi těžko odcházela do civilu, když bych neměla předem zajištěné to nové místo. Tak hloupá jak si myslíš zase nejsem. Odešla jsem do céčka z rodinných důvodů, jak jsem už psala, a to konkrétně proto, že jsem v relativně krátkém čase přišla o partnera posléze o dobrou chůvu, která mi hlídala dvouleté děti, zatímco já na plný úvazek na směny makala na obvodě. Protože v tomhle věku děti dát do školky nelze, jiné vhodné hlídání jsem v tu chvíli neměla a bydlela jsem 100 km od rodiny, neměla jsem jinou možnost jak zajistit děti než odejít dočasně do civilu, alespoň na pár měsíců do doby než děti dorostou aspoň do školkového věku. Těch pár měsíců v céčku jsem se rozhodla využít na odstěhování za rodinou do jiného města, kde jsem plánovala vrátit se zpět k policii, ale už v tom novém bydlišti, tudíž vlastně zároveň přeběhnout do jiného kraje, kde jsem si jen těžko mohla předem zajistit místo s tak velkým časovým předstihem, když jsem navíc neměla jistotu, že mi ty děti do školky ve třech letech vezmou. A k tvé narážce na mou neschopnost najít si práci v civilu - jednak v době kdy jsem psala příspěvek jsem byla v civilu teprve měsíc, za druhé jsem práci v civilu ani nehledala, protože jsem se chtěla vrátit k policii (jen jsem v té době ještě nevěděla kdy si návrat budu moci dovolit). A máš pravdu, ani po 15ti letech u policie jsem úplně přesně nevěděla jak probíhá znovupřijetí (i když určité povědomí jsem o tom měla) a právě proto jsem zde zavedla tento dotaz. Zajímal mě názor kolegů, zda je efektnější shánět nové místo obcházením vedoucích jednotlivých oddělení nebo zažádat přímo ředitele (A je snad jasný, že policista může být znovupřijat až ve chvíli, kdy pro něj existuje nějaká volná tabulka). Tahle sekce fóra nese název "Žádost o radu" nebo se mýlím? Odešla jsem od policie kvůli dětem, nikoli z rozmaru a vrátila jsem se, protože mě ta práce baví a nikoli proto že bych byla neschopná najít si práci v civilu. Tak nesuď když neznáš okolnosti

Souhlasím (+ 2)    Nesouhlasím (- 1)
Poslat zprávu OPICE 21:54:27 14. 11. 2015
default.png
Personální -> žádost o znovupřijetí -> pak 30dní než to schválí krajskej -> pak další papíry s tím, na jaký oddělení by si ráda šla -> klasický přijetí psycho, fyzický, zdravotní testy dle toho, jestli Ti propadly

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 13:30:39 13. 11. 2015
default.png
Verobinka: nejsi provokatér, že ne?
Po patnácti letech služby nevíš jak zpátky? Cos tam celou dobu dělala, nebo aspoň tu dobu, když jsi už věděla že musíš formou výpovědi takto přeběhnout?
Nenapsal jsi to špatně? Ty chceš fakt říct, že jsi odešla od policie aby jsi se dostala domů, měla jsi v úmyslu se vrátit z céčka někam kam potřebuješ (hahaha - to byl od tebe snad vtip) a až jsi v tém céčku byla, tak nevíš jak zpátky? Fakt? Tak to raději zůstaň kde jsi, za patnáct let tě nic nenaučili, ty sama jsi se nic nenaučila a tak se nelze ani divit, že ani v tom céčku, kde berou všude možně, jsi nic nesehnala.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 1)
Poslat zprávu MILDA 17:49:08 11. 11. 2015
default.png
Ahoj, já odešel do civilu po deseti letech v roce 2007 a po čtyřiadvaceti měsících jsem byl znovu přijat na původní pracoviště. Absolvoval jsem pouze zdravotní prohlídky a fyzické a psychické testy, na ZOP jsem nemusel. Podle mne bude záležet na tom, jaká je poptávka po policistech v tom kterém místě a na jakého personalistu tam narazíš. O bývalou policistku s patnáctiletou praxí a krátkou dobou od odchodu by měli mít, dle mého mínění, zájem. Přeji trpělivost a hlavně štěstí.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 1)