Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nová policejní auto + zkušenosti

Zdravím vás kolegové, chtěl bych se vás zeptat jaké máte zkušnosti a zážitky s novými policejními vozy. V uplynulém týdnu mě oslovilo na ulici hodně lidí a musím s nimi více či meně souhlasit, když mi řikali,že ta stříbrná barva nejde pořádně vidět. Ve tmě je ohodně hůře viditelná než původní bílá a v mlze splyvá s okolím tak, že řidiči vozidlo zaregistruji až když předni reflektory automobilu osvítí reflexní pruhy, což je někdy dost pozdě.......

NICK :: Datum založení: 18. 12. 2008 :: celkem 39 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu MARVIN 21:47:30 03. 07. 2009
default.png
for tomy 00:27:14 03. 01. 2009. Tvoje starosti bych chtěl mít. Náš vedoucí už cca rok předkládá koncepci zařazení motocyklů do služby a jejich účelné a efektivní využití. Nemáme nárok, stále se mu smějí a ti co nechtějí prakticky žádnou změnu, ale jen klid v kanceláři ho nazývají fantastou a snílkem. Nejen já, ale i oslovení policisté jej podporujem. Bohužel na Ochranné službě PČR není síla, která by toto změnila. Je mi našeho vedoucího líto, zvláště když vím, kolik času tomu věnoval. Takže vidíš sám, že problém nějakých moto bund či moto kalhot je někdy malicherný nad tím, že vůbec není na čem jezdit a vedení UOUC nemá ani snahu něco měnit i když možná ví, že by to nebylo špatné a naopak by to naši službu posunulo zase o krok dál. O Policejním prezidiu ani nemluvím, tam se změny od kafe s chlebíčky a větrníky těžko prosazují.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BEN 15:44:27 17. 05. 2009
default.png
Ještě koupit mozek vedoucím funkcionářům a možná by nová policejní auta mohla pomáhat a chránit slušné lidi a ne hořet na parkovištích:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUCASO 13:32:26 17. 05. 2009
default.png
Zdravím všechny. Já myslím, že problém vůbec není v nákupu nových policejních vozů, tak či tak by se za pár let vyměnit museli. Jde o načasování, ale hlavně o (podle mne) naporsto mylnou koncepci reformy policie z Ivanovy dílny. Investice do tzv. image policie a snaha o zlepšení veřejného mínění lidí o české policii je samozřejmě nutná, ale ne tak jak to pan ministr vymyslel. Já jako občan nehodnotím policii podle toho v čem jezdí a jak vypadá recepce místního oddělení. Já ji hodnotím podle toho, zda je schopná ochránit mne a můj majetek před všemožnými kriminálními živly, popřípadě pokud mi újma vznikne, je-li schopná to důkladně vyšetřit a viníka/pachatele zadržet a stíhat. (to že se bohužel za chvíli vrátí do ulic je už téma další a věcí ministerstva spravedlnosti a justice). Na základě toho si udělám obrázek o činnosti policie jako takové a pakliže bude úspěšná, získá si moji důvěru. Z toho vyplývá, že investice do nových vozů je jistě nutná, ale v dnešní době není nevyhnutelná, použité finanční prostředky šlo určitě použít na aktuálnějsí problémy které policii trápí, auta mohly přijít o pár let později, ty stávající by to určitě ještě vydržely;) No a když člověk tenhle názor "nedejbože" vysloví na akademické půdě před lidmi o kterých předpokládá, že dané problematice rozumí a pohybují se v ní, tak odpovědí se stává otázka, jestli se snad na Václavském náměstí bojíme... To už člověka malinko znepokojí. O to hůř, když se pak ještě člověk dozví, že nová auta na některých odděleních slouží velitelům k jejich reprezentativním jízdám. Všechno tohle svědčí o neschopnosti ministerstva a odpovědných osob zbavit se pravomocemi vybavených lidí kteří jsou schopni na těch místních odděleních nesmyslně rozhodovat (a to nejen v otázce použití nových vozů) a blokují tak místa mladým schopným lidem.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMY 00:27:14 03. 01. 2009
default.png
Ahoj, koukal jsem se na videa jednotlivých složek na policie.cz a zajímalo by mě jestli ti co jezdí na motorce mají motorkářské oblečení v policejních barvách? V klipu Dopravní policie se mi zdálo že má na sobě policista jen tu rexlexní bundu - tak doufám že se mi to jen zdálo... díky za odpověď

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu COMMODORE 01:34:46 24. 12. 2008
default.png
i ja zdravim tebe Tine, jop, slouzim v praze...novymi vozy zkratka jezdi jen veleni, jelikoz my z hlidkovy bychom je urcite rozmlatili (za posledni 2 roky tusim 3 nehody z toho jen jedna zavinena), ale ono je to u nas takhle se vsim vis, hlidkova je nejvetsi odpad, zadne osobni, minimalni odmeny, zkratka... veleni nic moc, co ti mam povidat, uz proto od nas odchazi spousty kolegu jinam a ja budu dalsim, nemam nervy na toho idiota a nechapu proc OVK chodi jen po nas a ne po panech z vedeni.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOSTA 20:26:22 23. 12. 2008
default.png
Je dobře, že umíš číst mezi řádky, akorát si kup brýle, čteš totiž něco jiného než je napsáno. Ono v mém příspěvku totiž je něco o tom, že prodáme dům a hurá máme auto, které sice za 4-5 let odepíšeme, ale to neva, vždyť teď máme v čem jezdit. Co ale prodáme za čtyři roky, za pět let? Pak už nové octávky nebudou, nebude nic a to je to o co tu běží. Pokud někdo PČR a MV zadluží, bude to právě Ivan se svými ambiciozními vizemi krásné slupky na hnijícím ovoci.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TADEASB 19:42:30 23. 12. 2008
default.png
Je zvláštní, co všechno se o lidech dozvíte z jednoho telefonátu :) Co se ti nelíbí? Zkouším ukázat věci z druhé strany, ale některým bude milejší osobní pohodlí a výhody, než třeba mínění těch "hovad" lidí. Jenom mě tak napadá - kdybych si mohl vybrat komu půjdou moje daně, tak ty to nebudeš. A máš to :P Na druhou stranu uznávám, že je tu i pár lidí co se mi to pokusilo vysvětlit nějakými argumenty, ne urážkami.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMAS-R 18:28:38 23. 12. 2008
default.png
Já se ani nedivím že se na tebe vys..li, mě tady stačí ty tvoje příspěvky v diskuzi a vys..l bych se na tebe taky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TADEASB 17:07:19 23. 12. 2008
default.png
Nikdy jsem si nemyslel, že by u policie byli tupci, ale tvoje narážky na rozpočet jsou typickým příkladem levicového voliče. Napadlo tě někdy, kde se ty vypůjčené bilóny berou? Že je třeba někdy někdo bude chtít zpátky? Když se zadlužíš ty, tak budeš svůj dluh řešit dalšími půjčkami (jak typické pro některé skupiny obyvatelstva), nebo se z toho pokusíš dostat nějak jinak (třeba prodáš svůj dům a odstěhuješ se)? Vím, že tohle mají Paroubkovy tupé ovce problém chápat, ale vyrovnaný rozpočet by měl být priorita, ne věc na kterou se nadává. Mě osobně je Langer dost nesympatický, ale ty si všecko představuješ jak Hurvínek válku. Správný ministr by měl mávnout hůlkou a přičarovat ideální služebny, ideální výstroj atd., a to všechno najednou. Že se ty peníze někde musí vzít? Však on si Paroubek půjčí. A až se to bude splácet, my už tu nebudem. Na rovinu, k čemu vy něco potebujute? Za posledních asi 5 let jsem policii volal 2x, dvakrát se na mě vysr... Asi zrovna seděli na nekvalitních židlích a nemohli se zvednout.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TICAK 15:49:30 23. 12. 2008
default.png
Podle mýho soudu, by se vozový park obnovoval tak jako tak.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)