Já se připojuju k Outovi, co se týče přijímaček. Mám stejnou zkušennost i podobné umístění jako on. O protekčních dětech jsem jenom slyšel, ale nikoho osobně neznám-i když je pravda, že jsem tam potkal jednu ženskou, co mi řikala, že jí šéf navrhnul, že když se s ním vyspí, tak se tam dostane, ale buhví, co to bylo zač. Každopádně to je na všech školách, to bych si nedělal iluze. Na druhou stranu jsem pak potkal i holku, co se prostě na přijímačky naučila a dostala se tam bez konexí u PČR. Záleží holt na tobě.
Každopádně by ses ale měla připravit na to, že neexistuje škola, která tě bude od začátku až do konce bavit. Ono Policejní akademie zní moc hezky, ale uvědom si, že to neznamená, že si budeš lítat po městě v uniformě s pistolí a učit se něco užitečnýho...:-)) Ona třeba představa, že bych se měl učit právo, který tam určitě je, by mi to dokázala docela snadno zprotivit. A takových předmětů tam bude jistě víc - ale to ti tu řekne spíš někdo, kdo to studoval.
Jinak udržet se na VŠ není tak obtížný. Na každou zkoušku tam máš šest pokusů (a někdy ještě víc), takže je to spíš o vůli se něco pořád znova a znova učit, i když tě to právě nebaví.
Pokud jde o podobnou školu, jako je PA, tak v Praze existuje soukromá vyšší odborná škola Trivis. Je tam něco jako bezpečnostně-právní studia nebo krizové řízení či něco takovýho, můžeš si tam udělat zkoušky na ježdění s majákem, zbroják a řízení malého plavidla v rámci školy, ale taky si nepředstavuj, že to jen sranda. Je tam právo, sociologie, myslim i historie, částečně ekonomika. To máš už dneska skoro na všech školách. Hlavní nevýhodou je hlavně titul Dis. (nejsem si jistý, jestli jsou tam Bc. programy) a samozřejmě peníze. Za semestr se platí asi 15 nebo dokonce 25000Kč.