Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo
Poslat zprávu SEKTA 14:38:41 23. 01. 2019
Sekta.jpg
BLEDYY [2019-01-23 11:17:26]:
Naprosto souhlasím!
Jsem u PCR už cca 14let a nemůžu si stěžovat , neměnil bych s nikým..
Jasně, vadilo mi jaký byl kolektiv na OHS , jak tam k tomu někteří přistupují a flakaji , prostě notoricky stězovatelé a pro změnu nejsou schopni udělat nic, hlavně na sobě nějak pracovat , to bude asi největší kamen úrazu..
Teď už jsem cca 9let někde jinde a jsem naprosto spokojen se vším.
Možnosti u PCR jsou , jen se zajímát, samo do kapsy nespadne nic!
Ty jsi Tím přesně příkladem.

Bledyy držím palce ať to jde u tebe pořad stejne a pesan ať ma dost zachytů;-)

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu BLEDYY 11:25:45 23. 01. 2019
Bledyy.jpg
A co jsi se dozvěděl v dopise?

Komentář v diskuzi: Zrušení přijímacího řízení a co teď?
Poslat zprávu BLEDYY 11:17:26 23. 01. 2019
Bledyy.jpg
Já jsem v řadách PČR více než spokojený a neměnil bych.
Sloužím třetí rok, 4.TT tarif 24 890 + zvl. příplatek 7000, bez osobka. Sloužím u psovodů, k platu mi náleží i "výkrmy" na služebního psa, které ale v celé výši nechávám psovi (granule, pamlsky, zaplacení figurantů, cvičáku apod). Psa mám v domácím ustájení, je semnou tedy hod. denně a dle toho se o něj musím i starat.
Ke služební kynologii jsem se dostal po roce na OOP. Dostal, protože jsem chtěl a tak jsem psal žádosti, psal a psal.

Kolegové, i na mém bývalém OOP neustále držkovali, že se jim něco nelíbí a jak půjdou dělat tam seřizovače za 40 čistého + 13 a 14 plat, stravenky a tak. No světe div se, po roce jsou tam stále na těch samých tabulkách a pořád stejně držkují. :-)

Za mě, pokud má člověk nějakou vizi, kam se chce posunout nebo co by chtěl dělat a už od ZOP pro to dělá maximum, tak to jde. A u nás na OOP byl taky podstav ...


Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu VETERAN2 21:40:48 20. 01. 2019
default.png
GHOST-COP [2019-01-17 21:10:08]: Je jedno, jak moc si myslíš, že jsi pesimista. Jestli tě v zemi, kde ředitel kontrarozvědky označí za hybridní hrozbu výuku dějepisu, nikdo ho ani nepošle na psychotesty a vláda mu vyjádří podporu napadne, že by někdo postupoval rozumně, jsi prostě optimista. Pak ještě vykládá, jak skvěle funguje systém neudělování diplomatických akreditací, a zároveň píše do zprávy, jak se to tu hemží špiony. Ani lhát neumí. Kdyby neakreditace fungovaly, neměl by sítě nebo by nebyly z diplomatů a ty by nebyl problém zavřít. Tady mě jen napadá, jak pan Pávek říkal, aby mu vrátili Šestáka, že to byl taky blbec, ale uměl aspoň zpívat.
Jediný Zeman trochu přemýšlí a zprávy používá pro toaletní potřeby. Od toho zbytku bych moc nečekal. Nemají to ve zprávě o rizicích, tak co by řešili. Psali jsem to sem úplně zbytečně. Vlákno zapadne, jakmile se tu přestaneme bavit.

Komentář v diskuzi: Dobrovolný policajt
Poslat zprávu BROKAR 23:45:33 19. 01. 2019
default.png
Ahoj kolegové od VS. Mám na vás prozbu. Začátkem dubna jedu služebně do Stráže pod Ralskem a budu ubytovaný na vaši ubytovně. Kam doporučujete zajít ve Stráži na jídlo a pivko? Je tam někde možnost zajít do posilky? Diky za info

Komentář v diskuzi: ZOP - Stráž pod Ralskem
Poslat zprávu GHOST-COP 21:17:47 17. 01. 2019
default.png
Pokud bys vysokou školu, mohla by tě trošku nějaká kariéra s vyššími penězy u AČR čekat rychleji. Není na vysokoškoláků tolik, jako v jiných státních sborech. A znám kluky, co se bez analpinismu i nadstandardních vztahů dostali na dobré fleky. Ok, někde to bylo speciální kvalifikací, někde to bylo 10 lety dřiny a vojenské poslušnosti, ale povedlo se jim.

Jinak těch 27 taky není nereálných v jiných složkách než AČR. Je to pak ale v podobném kontextu jako zmiňuju u AČR. Ale jak se tady popř. i v praxi dozvíš, někde to opravdu nejde, protože někde jsou manažeři fakt hajzlové.

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu GHOST-COP 21:10:08 17. 01. 2019
default.png
JARDA-JORDAN [2019-01-11 15:26:52]: Nechci hledat legislativu k PS-VB a neznám ji. Ale předpokládám, že PS-VB byla "jedna". Městských policií je mnoho, v zákonem stanovených mantinelech si svou městskou policii řídí de facto město, jak uzná za vhodné. Není jedna MP jako je jedna PČR. Proto jsou někde liní lemplové a jinde celkem dobře suplují PČR při akutních záležitostech. Kde jsou ty časy co, kdy měly váhu, pravomoce srovnatelné se státní včetně kriminálních útvarů. Je paradoxní, jak se připodobňuje MP k nástrojům bývalého režimu zla, když ten samý režim MPcie zrušil, respektive s dalšími sbory sloučil v jednotnou SNB.

Taky jsem slyšel o pokutách za překročení o 1 kmh, ale nikdy jsem rozhodnutí o pokutě neviděl. A když jsem po dotyčném chtěl, tak mě začal napadat, že chcí říct, že lže :-) Tak já nevím, kde jsme.....

Víš, kde je spousta policejních veteránu ještě? U městských policií.

VETERAN2 [2019-01-12 11:05:22]: Jsi optimista, když jsi mě nazval optimistou. Jako optimista tedy, si pesimisticky pomyslím, že jde o utopii :-D Jsem rád, že se diskuse trošku rozjela a že jsou i pozitivní ohlasy. Vesměs pozitivní i negativní jsou ve výsledku konstruktivní. Je potřeba, aby myšlenka nezanikla - na to je prý virtuální prostředí dnes nejlepší (ale těžko jsem první, koho to napadlo). Tvoje poznámka o tom vážení si policistů a jejich počtu v již civilních řadách je trefná, na první čtení úsměvná, na všechna další k breku.

JOHN158 [2019-01-08 08:31:15]: Pěkný příklad.

Komentář v diskuzi: Dobrovolný policajt
Poslat zprávu CODY 18:27:49 17. 01. 2019
Cody.jpg
Armáda má spoustu jiných negativ které člověka nikdy nenápadnou a přijde na ně až když slouží....leckde to ani peníze nevyvazuji...pravda je že PČR je extrémně finančne podhodnocena plus byrokracie...
Oproti armádě ovšem užitečné zaměstnání i pocitově. V AČR jsou místa jak víno ale ty jsou vyzobany a rozebrány a ty řadový bez známosti kde se dá dostat nic moc,peníze dobře ale to ostatní...

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu XXX 12:32:15 17. 01. 2019
default.png
...jen par slov k te armade, jsem z oblasti, kde se to vojenskymi utvary hemzi, tudiz tam mam spoustu kamaradu a znamych, a NIKOMU z nich se nestalo, ze by mu pred rentou neprodlouzili uvazek, a byli mezi nimi i pruserari... samozrejme verim, ze se to nekdy nekde nekomu stalo, ale jde o velmi mizive procento, a koliktat uz za nejakou kravinu museli do civilu prislusnici PCR? Taky zde neni zadna jistota, staci porusit napr. eticky kodex a muzete se poroucet...

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu PETRNEU 17:33:16 16. 01. 2019
default.png
Platnost psychologického vyšetření je 2 roky.

Komentář v diskuzi: Doba platnosti psychotestu
Poslat zprávu FORINSTANCE 17:31:44 15. 01. 2019
default.png
Ahoj,po přečtení některých reakcí mi přijde, že dost prispevatelu zde pouze pláče, nebo si stěžují. Myslím že každý to může změnit, kdyz není spokojen. Nemám osobní zkušenost s armádou, ale z doslechu sedí to co psal ZAGORKIS. Jinak za mě, ve sluz.pomeru cca 8 let a jsem spokoken jak s vedoucím, pracovní náplní a v současné době dokonce i s penězi. Myslím, že když člověk chce, dostane se tam kam si přeje nebo kam ho to táhne a dokonce k tomu nepotřebuje ani známosti.

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu TAHAC 05:13:18 15. 01. 2019
default.png
JARDA-JORDAN [2019-01-11 16:00:47]: Běžte tedy do reichu nebo do Rakous k mašině.

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu RV 18:33:27 14. 01. 2019
default.png
Jakožto absolvent Policejní akademie si myslím, že s vystudovanýma právama se můžeš časem uplatnit jako vyšetřovatel nebo nějakej metodik, ale jinak je ta práce spíše o přístupu a ochotě se učit věci z praxe. Práva nepráva, ve finále se ta práce točí kolem pár desítek paragrafů a ty si navíc v kařdým okrese vykládají jinak :-D Že by tedy práva byla u policie nějakou supervýhodou, to si nemyslím.
Na rozdíl od kolegy Jordána mám vynikající vedoucí a pokud vím, tak slušný vedoucí mají i na jiných odděleních na našem územku a stejně tak na naší kriminálce, takže se nenech vyděsit.
Pokus jsi akční typ a drsňěk, tak nevidím problém si i s právama odbouchat pár let u zásahovky nebo SPJ a pak se na starý kolena uklidit někam do kanclu. Všechno jde, jen když se chce. Hlavně se nenech odradit od různých vyhořelých veteránů a to ti píšu jako člověk, který u ozbrojených složek slouží od roku 1992.

Komentář v diskuzi: Realistické zhodnocení uchazečů o služební poměr s vysokoškolským právnickým vzděláním
Poslat zprávu ENDEAVOUR 01:23:27 14. 01. 2019
default.png
AGNAGN-SEZNAM-CZ [2019-01-14 00:50:12]: Pane kolego, naučte se laskavě zakládat uživatelské profily na diskusních fórech. Mohl byste čelit obvinění z ,,multi accountu" a být odsouzen soudkyní Barbarou na doživotí... :D

Komentář v diskuzi: Realistické zhodnocení uchazečů o služební poměr s vysokoškolským právnickým vzděláním
Poslat zprávu AGNAGN-SEZNAM-CZ 00:50:12 14. 01. 2019
default.png
Děkuji za upřímné a poměrně konstruktivní odpovědi :) Z doslechu a z veřejně dostupných informací vím, že i policie podobně jako ostatní ozbrojené složky prochází krizí, zapříčiněné určitou formou sociálního inženýrství, byrokracie a prohlubování nedůvěry ve vlastní vedení tak i fungování a současný stav právního řádu, což chápu jako důvod rozčarování nad těmito dotazy podobného typu. Jak jsem se již pokusil naznačit, nemám žádná extrémní očekávání a chtěl jsem jen znát názor namátkou pár lidí z oboru a se zkušenostmi. Jsem vlastně ještě děcko (20).
Měl bych ještě jeden dotaz? Vybrali byste si tuto práci znovu, pokud by jste znali všechny problémy a úskalí s ní spojená, které znáte teď?

Komentář v diskuzi: Realistické zhodnocení uchazečů o služební poměr s vysokoškolským právnickým vzděláním
Poslat zprávu VETERAN2 11:05:22 12. 01. 2019
default.png
JOHN158 [2019-01-08 08:31:15]: Policejní záloha je samozřejmě teorie, na kterou pomyslí tak optimisté, jako je Ghost Cop. Pochybuji, že by o ní někdo stál, přestože by spousta managerů mohla zdůvodnit svojí existenci právě tím, že jsou třeba potenciální velitelé záloh. Ale zase by to mohlo něco stát nebo by museli těm zálohám něco zaplatit a to by nejeden nahoře těžce nesl. Byly by menší odměny. Navíc taková záloha nemá ty správné vazby a neutíkají z ní informace. Taky je při řešení čehokoliv nezajímá statistika. Samé nežádoucí jevy.
Svolat zálohu na akci pod jednotným velením, na které by měla být především, není problém. Případné stížnosti by pak GIBS řešil s velením, které by bylo samozřejmě aktivní. Používat je by mohl i samotný GIBS. Zátahů na špičky poslední dobou spíš přibývá, takže pomoc při domovních prohlídkách, eskorty a tak dále. Kdyby se na takových věcech nepodíleli aktivní policisté, odpadl by problém, že by někdo někomu mohl později bránit v postupu jen proto, že mu sebral kámoše. Využití je celá řada. Jen chtít.
Tenhle stát by měl při budování policejní záloh obrovskou výhodu, že se chová ke svým lidem tak mizerně. Takové množství vycvičených policajtů v civilu má tak Rusko nebo Ukrajina. Jinak mají státy policajty hlavně aktivní a relativně si jich i váží.
Armádní aktivní záloha má dnes nejpravděpodobnější využití při záplavách a jiných přírodních katastrofách. Armáda sama má využití stejné nebo ještě zahraniční mise. Jinak prakticky potřeba není. Kolem všude samý spojenec.

Komentář v diskuzi: Dobrovolný policajt
Poslat zprávu IZZY 09:44:33 12. 01. 2019
izzy.jpg
Ave,
nemám pravděpodobně naslouženo tolik, co jarda-jordan, takže v některých věcech s ním souhlasím a v některých ne. Na začátek ti jen napíšu buď vklidu, protože nejvyhořelejší, nejnegativnější a nejvíc zapchšchlej polda zde na Fóru byl (možná ještě je) HAMMER a ten by ti to vysvětlil raz dva :)))).

Zpět k tématu. Můj názor je ten, že odšlapat, odjezdit a hlavně odtahat a odkomunikovat si to s nejrůznějšími existencemi musíš nejméně v délce 4-6 let bez ohledu na to, co máš vystudováno. Zažil jsem už nejeden přednostní raketový výstřel na SKPV služebně mladého kluka na úkor ostřílenýho poldy, a to protože si ho odkojí a naučí ho dělat tu práci tak, jak oni potřebují dokud je ohebný. Nic to nemění na tom, že dodnes se tito neumí chovat, ať už proto, že třeba nemají ten potřebný základ nebo neví jak ulice a hlídkařina funguje, co obnáší apod. nebo už jen proto, že jsou takové povahy. S čárkovým systémem pokut taky nemůžu souhlasit. U mě směnoví, ZVO ani VO nepochodili samozřejmě s tím, že jsem svou práci dělal tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá tzn. na moto smysluplně chytal velké i malé čísla, nosil na barák drbany a pachatele TČ, když se to v rámci zákroku podařilo a výslednost si dělal tak, aby mi práce kterou jsem chtěl dělat dávala smysl a bavila mě, takže strach z toho, že bys byl nějak ošizen v rámci hlídkařiny a nedej bože nějak zakrněl mít nemusíš. Souhlasím s tím, že se stává, ale to především na konec roku k vůli SUPER STATISTIKÁM OBJASNĚNOSTI, cit.

"já jsem vám řekl, pane Jordán, že ten vykradený sklep bude přestupek poškození dveří, takové slinty mi sem nenoste, jste četník, tak si musíte umět poradit,"

nicméně pokud mi cokoli byť minimálně smrdí průserem, tak bych se z uniformy svléknout nenechal a udělal si to podle sebe a to je snad jediný příklad toho kdy (NE)dobrovolně příjdeš do křížku s vedením. Pokud budeš dobrej a budeš dělat práci svědomitě, tak si tě vytáhnou sami a prokoušeš se i tam, kde využiješ své nabylé vědomosti. Každopádně i u PČR funguje zákon padajícího ho**a. Tzn. vidíš-li se jednou někde na vedoucí pozici jakéhokoli útvaru, kde se ještě uplatňuje právo a nejedná se již o managment, tak právě tito na tebe budou tlačit, ať tlačíš na ty pod sebou a ti zase níž až k pěšákům, ale to už vždy záleží jen a jen na tom, jak se k tomu asi postavíš ty a jak si to uděláš. Do takových sfér já už popravdě nevidím a managera u téhle firmy bych dělat nechtěl.

PS: můžeš mít práva nastudovaného kolik chceš, protože si troufám říct, že v 80-90% budeš stejně dělat okruh těch jistých klasifikací dookola a když příjde něco novýho, tak je především důležité vědět, kde to hledat a kde najít. ;)

Jsem po noční, tak snad to bude dávat smysl :D Měj se. :)

Komentář v diskuzi: Realistické zhodnocení uchazečů o služební poměr s vysokoškolským právnickým vzděláním
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 07:07:39 12. 01. 2019
default.png
Když vás zajímá policejní práce, proč si napřed nezjistíte, jakou práci budete v reálu dělat u firmy, kam chcete jít? Za jaké společenské objednávky, s jakými lidmypod sebou jako kriminalista atd? Už tím dáváte najevo, že si nutně musíte projít od píky vším, co z vás policistu udělá a teprve pak uplatňovat svoje vzdělání, ale neprosto zcela jinak, než si myslíte, že ho uplatňovat budete.
V praxi zjistíte, že řešíte 95% nesmyslů nemající s policejní prací nic společného, že čelíte dnes a denně brutálnímu bossingu nadřízených, že styl práce je mírně loupežnický (proč dáváš ředitelům ČSAD pokuty za pět tisíc, on si bude stěžovat, budou problémy, proč nedáváš důchodcům po stovce za lékárničku, ti si stěžovat nebudou a budeš mít výsledky, já chci mít klid!!! - proč bereš papíry politkům? Tři vedoucí, co jsme měl u toho spolku Lotrando a spol. Ten čtvrtý, poslední, byl slušný - jenže měl taky po ptákách).
Jakmile začnete nad prací přemýšlet a přijdete s kritikou stylem A) toto je špatně protože a B) dělejme to nebo zkusme takto, dostanete se akorát po slova, "nelíbí se mi..." a pak na vás začne vedoucí, náčelník pro uniformy i zástupce vedoucího řvát jako na drbana, že na druhém konci republiky je volné místo, jestli máte zájem. Přitom podotýkám, jsem vykazoval 75% výslednosti celého oddělení. Až po vás bude vedoucí házet spisy se slovy: "já jsem vám řekl, pane Jordán, že ten vykradený sklep bude přestupek poškození dveří, takové slinty mi sem nenoste, jste četník, tak si musíte umět poradit," jsem zvědavý, jak dokážete trvat na svém a jak vás práce u takového spolku bude dlouho bavit. Každý den hádka s vedením, abyste mohl dělat práci podle zákona, nebo ohnout hřbet a chránit drbany?

Komentář v diskuzi: Realistické zhodnocení uchazečů o služební poměr s vysokoškolským právnickým vzděláním
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 06:53:40 12. 01. 2019
default.png
Občane 1, obrať se na městskou policii, ale napřed se podívej, zda tam ta kamera vůbec vidí.

Komentář v diskuzi: Brutální zmlácení člověka v parku
Poslat zprávu CHIP 01:17:46 12. 01. 2019
Chip.jpg
Opravdu je to tak. Do nákupního kurzu mi přichází slušná řádka absolventů "pekelné akademie" jiných škol právního směru a sem tam i absolventi právnických fakult. A zatím je to tak, že všichni nastupuji na běžnou roční ZOP a potom základní útvar OHS či MOP. Dříve byla pro absolventy VŠ základní odborná příprava takového " kombinovaného" typu, vždy jeden týden v mésíci. Speciálně pro absolventy PA a právnických fakult,byla ZOP nahrazena kurzem trvajícím myslím šest týdnů. Nyní jsou startovní podmínky pro všechny stejné. Jestli je to dobře či špatně se neodvažuji hádat. Samozřejmě, pokud bude absolvent právnické fakulty dostatečně šikovný, asi ho dlouhá služba na OHS nečeká a rychle po něm sáhnou na SKPV. Pokud ovšem jde o manažerské funkce, byl bych opatrný. Dobré řízení kolektivu není ani tak o výši vzdělání, jako o jistém nadhledu a pochopení pro starosti a problémy podřízených. Tohle do člověka žádná škola nedostane, k tomu se musí dozrát.

Komentář v diskuzi: Realistické zhodnocení uchazečů o služební poměr s vysokoškolským právnickým vzděláním
Poslat zprávu KARLVONBAHNHOF 20:04:14 11. 01. 2019
default.png
JAN-ZIZKA [2019-01-11 16:48:58]: Přijde mi to trosku jako Kocourkov no , co se da dělat. Uvidíme jak to cele dopadne.Ja se třeba hlásil teď už podruhe,před dvěma lety jsem neudelal psychotesty.Ted už teda udělal , člověk z toho ma radost ,ale i přesto je to takhle. Pochopil bych , kdyby dali přednost jinému uchazeči ,ale tohle mi moc nejde do hlavy

Komentář v diskuzi: Přijímací řízení
Poslat zprávu JAN-ZIZKA 16:48:58 11. 01. 2019
Jan Žižka.jpg
To by bylo fajn kdyby mohli. Me do telefonu rekl pan vedouci mobilniho dohledu pro Brno, ze lidi dostatek nema, spravne by ted mel dve volna mista, ale zrusili mu je. Dalnice praskaji ve svech, samy kamion sama autodoprava ze zahranici, polaci madari atd. to jsou snad dost silne argumenty proc by mohli vzit aspon ty lidi na posileni mobilniho dohledu co maji rozjete a uspesne prijmaci rizeni.

Na psychotestech nas bylo v Olomouci 7 z toho 5 lidi bylo jiz ve sl.pomeru v ruznych sborech (pčr,vezenska,hzs) a dva civilove. Prosli jsme jen 3 a to jeste nevim jak jsou benevolentni na zdravotnich. Je to prace v riziku, pod zbrani, s nepravidelnou pracovni dobou, mrzi me ze i pres zajem zadatelu co projdou pres prijmaci rizeni neni misto.

Komentář v diskuzi: Přijímací řízení
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 16:06:43 11. 01. 2019
default.png
Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata slovy kpt. Jedličky na přednášce v ŠuPu v Brně: z každého páru dva zastřelit! :-D.
Firma se šesti stupni řízení nikdy nebude fungovat, zpráva inspektorů Scotland Yardu z roku 2002 dohledatelná na Intranetu byla totálně zdrcující pro naprosto všechno, s čím se u PČR setkali. A to si je vedení PČr naivně pozvalo. Dodneška se s ničím z toho, co velmi věcně a distingovaně na rozdíl od samorosta "Jedleho" kritizovali, nehnulo.

Komentář v diskuzi: Škatulata ve vedení krajských ředitelství
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 16:02:27 11. 01. 2019
default.png
KONAK [2018-12-28 10:28:29]: Reálně kam se dostane? No doprdele! Kam by se s těma prachama v Praze a s hypotékou asi tak mohl dostat?

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 16:00:47 11. 01. 2019
default.png
TAHAC [2018-12-29 17:16:10]: Takže až vám bude čtyřicet, v tom lepším případě, budete jako mít prachy dobré? A všimnul jste si, že u policie už třicet let jde výplata silně za inflací, takže za čtyřicet let... no, to je asi marné vám vysvětlovat. Víte o tom, že u obráběcí mašiny, jejíž obsluhu se naučíte za týden včetně programování, budete mít třikrát tolika když to vemete do Rakous nebo do Rajchu, šestkrát tolik jako u policie ČR?

Komentář v diskuzi: Aktuální platové podmínky
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 15:54:46 11. 01. 2019
default.png
JAN [2018-06-26 00:46:46]: Ano, ale ti měli za sebou vojnu aneb byli to rváči a fyzicky zdatní samostatně myslící a discliplinovaní chlapi, ne děcka co neumějí pozdravit, ten výuční list byl těžší než dnešní maturita a platy byly tehdy dvojnásobné proti průměru v republice, když ti s těmi výučáky nastupovali. A přes psychotesty fyzicky nabušených maníků s vojenským výcvikem prošel každý třicátý. Takové argumenty je potřeba říkat celé, chlapče.

Komentář v diskuzi: ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 15:51:27 11. 01. 2019
default.png
Policie musí být jakákoliv, aby stát mohl existovat a grázlíci byli drženi trolinku na uzdě. Kdo nechápete, že nikoho nezajímá, jak se vám slouží, ale že jste jenom kus, lepší lepenkový panák u silnice určený k tréninku bossingu vedení, je to důkaz, co se k policii přijímá.
Mladý má dnes prý osmnáct tisíc hrubého, synkův spolužák ze základky. To není ani na špatný pohřeb.
Pánové, já, ať se vám to líbí nebo nelíbí, vám přesně řeknu, co vy, v aktivní službě u této super firmy jste: hrdinové. Ten synkův spolužák nedá na benči třicet kilo, váží i s rakví šedesát kilo, mundur, nejmenší co měli, mu visí z ramen dolů a on jde a dělá v Praze pořádkovou. On jde do zákroku proti opilému stokilovému chlapovi a pokaždé má něco zhmožděného a stejně tam jde znovu.
Výuční list: k policii mohou lidi jen co mají chochmese, fyzičku a pevné nervy. Co mají za sebou nějakou práci, kde poznali zač je toho loket atd. Když se podíváte na podmínky přijetí k českému četnictvu za první republiky a podmínky dnes, pardon, ale tento stát o vaše služby, pánové nestojí. I ten blbý bolševik dával mladým hochům dvojnásobek průměrného měsíčního platu. To je něco jako objednávka veřejnosti na tuto službu. Kpt. Jedlička, dejž mu pámbů věčnou slávu, jednou říkal: v roce 1989 bylo přes 90% občanstva namočeno v majetkové protiprávní činnosti, dnes a denně všichni kradli, na co došli. Myslí si snad někdo,že za generaci a půl pokleslo toto procento pod 75%? Myslí si snad někdo, že taková společnost bude požadovat polici, co přijde ke hromadné rvačce, účastníky vyzve ke klidu a natáhne na ně zbraň a bude ještě za to pochválen jako český četník za první republiky?
Pokud policie bere už lidi s výučním listem, když dnes maturitu udělá i opice, je to jenom důkaz slov páně Jedličky.
A ještě něco řekl tento nestor: každý pitomec, co se snaží pořád předstírat, že toto funguje, přispívá jenom k tomu, že to fungovat nikdy nebude. Pak přirovnal policii k firmě, co čistí koberce. Řekl: kdyby nad tím jedincem, co čistí koberce, bylo šest řídících stupňů jako u naší firmy, do půl roka by to padlo na hubu. Ten dole by si kupoval hadry a vysavače za svoje a ti nahoře by si mysleli, jak dobře se mu dělá.

Komentář v diskuzi: ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 15:29:42 11. 01. 2019
default.png
JOHN158 [2019-01-08 08:31:15]: Nesmysl: stejně jako AČR, musíte ty lidi vycvičit a výcvik četníka trvá pět let nejméně v kolektivu zkušených starých psů. AČR taky nikoho moc necvičí, to jsou vojáci, kteří si jen opraví nějaké věci. V době chytrých telefonů máte z policejních veteránů v místě, kde sloužíte, do týdne výkonnou jednotku, která vám hlavně nebude trousit průšvihy jako slavné městapo.

Komentář v diskuzi: Dobrovolný policajt
Poslat zprávu JARDA-JORDAN 15:26:52 11. 01. 2019
default.png
Hrůza: vždyť to je městska policie, která, když ji potřebujete, vám nezvedne telefon, nepředá základní informace, neprovede základní věci... aneb stejní amatéři, jako lidmi doslova nenáviděný bájný škůdce jménem PS-VB, ale bez dozoru profíka esenbáka. Máte pocit, že sprostá loupežničina na silnicích ze strany MěPo 51km/h na limitu 50km/h neustále opakované případy i v médiích jsou jako málo?
Když sháníte pomocné síly, víte něco o tom, že v civilu je spousta policejních veteránů, kterým stačí říct při pochůzce, že byste potřebovali pomoci? Co vám brání je svolat výzvou v rozhlase, na kabelovce, třeba po všech čertech? Nad čím přemýšlíte. Občan má ze zákona právo zadržet osobu podezřelou...takže o co jde? To jsou profíci, tak jděte do toho. Přeju hodně zdaru ve vaší službě, je vidět že u práce myslíte.

Komentář v diskuzi: Dobrovolný policajt
Poslat zprávu APEP 10:46:34 11. 01. 2019
default.png
Tak jsem se od paní z personálního dozvěděl, že nejvíce míst se rušilo v Praze a okolí (dáno tím, že tam chybělo nejvíce lidí) ostatní úřady na východ od Prahy měli (stále mají) plný tabulkový stav (nebo rušili jen pár míst). Proto pokud se v nějakým tomhle úřadě uvolní místo, tak prý bude přesunuto na Prahu, Střední Čechy nebo Ruzyni, kde potřebují přidat místa.
Možná si ta místo můžou ponechat pokud už na něj běží někomu přijímací řízení, ale to nevím jistě.

Komentář v diskuzi: Přijímací řízení