Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo
Poslat zprávu SIMII-K 23:43:30 22. 09. 2017
default.png
MELCHI [2017-09-21 20:35:02]: Děkuji za odpovědi. Nevíš, zda je u psychotestů spíše problém s osobnostními testy, nebo s výkonnostními? Součástí psychotestů je vždy také pohovor s psychologem? Co od něj očekávat a jak dlouho asi trvá? Ještě jednou díky.

Komentář v diskuzi: Právník - boční vstup
Poslat zprávu BOBRAS 19:36:27 22. 09. 2017
default.png
RV [2017-09-19 20:26:16]:

Jo je to katastrofa :( Ještě,že už jsem v kanclu..
Jen tak pro zajímavost, jaká je vlastně dotace v ZOPce?

Komentář v diskuzi: Donucováky a profeska? Cvičí se to vůbec ???
Poslat zprávu MELCHI 20:35:02 21. 09. 2017
default.png
Počet uchazečů na konkrétní pozici není důležitý, neboť zhruba 80 % z nich neprojde psychotesty. Takže nemá cenu se předem stresovat. Pokud dobře dopadnou psychotesty, mají platnost dva roky. V případě, že neuspěješ nyní, sami Tě budou po dobu dvou let oslovovat, neboť lidí s platnými psychotesty je málo :).

Komentář v diskuzi: Právník - boční vstup
Poslat zprávu MELCHI 07:16:35 21. 09. 2017
default.png
Rozhodně bych si alespoň přečetl zákon o celní správě a zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, neuškodí ani daňový řád. Vzhledem k tomu,že se jedná o pozice vzniklé na základě nových kompetencí v oblasti hazardu a eet, doporučuji si k věci přečíst alespoň veřejně dostupné články. Náplní práce je vedení řízení o přestupcích,případně správních deliktech ve svěřené oblasti.

Komentář v diskuzi: Právník - boční vstup
Poslat zprávu SIMII-K 23:56:07 20. 09. 2017
default.png
APEP [2017-09-19 15:21:51]: Děkuji za odpověď. Předpokládám, že působíš v CS, tak se ještě zeptám - nemáš zkušenost s tím, kolik lidí se na tyto pozice (boční vstup) hlásí? Co primárně rozhoduje u výběrového řízení? A je příp. problém domluvit pozdější termín nástupu, než je avizovaný předpokládaný termín? Ještě jednou díky.

Komentář v diskuzi: Právník - boční vstup
Poslat zprávu RV 20:26:16 19. 09. 2017
default.png
Ale vždyť to všichni víme: časová dotace na donucováky a střelby je naprosto žalostná. Kdo necvičí ve volným čase, tak prakticky nic neumí, bohužel je to většina kolegů.
Další věci je to, že i když se už občas něco cvičí, tak většina kolegů to úspěšně sabotuje.

Jako Bobras pamatuju 90. léta, i když v uniformě MP, ale princip byl stejný - když někdo hodně zlobil, tak dostal obuchem a nikdo to neřešil. To ještě nebyli všude kamery a čumilové s mobilama. Dnes na někoho šáhnete a hned vás někdo natáčí a křičí o policejní brutalitě, když už padně nějaká rána. Chytráci si asi představujou, že pašíka něžně zpacifikuju, s úsměvem mu přiložím pouta a pak ho se všeobjímající láskou posadím do auta.
Ale co můžeme chtít v době, kdy na oddělení přijdou kravky od ombudsmanky a ptají se, co děláme, když chce zadržená osoba na čerstvý vzduch a jestli dostala kartáček na zuby.

Komentář v diskuzi: Donucováky a profeska? Cvičí se to vůbec ???
Poslat zprávu APEP 15:21:51 19. 09. 2017
default.png
Ahoj, osobní zkušenost s pozicí sice nemám ale jde o vedení přestupkových řízení v působnosti CS. K pohovoru asi stačí mít nějaké to právní povědomí, trochu znát zákon o přestupcích a Správní řád a vědět něco o tom co CS vůbec může tak to trestat.
Ohledně fyzických na ZCK se není čeho bát je to jen trocha tělocviku, nakonci je sice přezkoušení ale když to člověk udělá v rozumných mezích (vyloženě to nijak nebojkotuje) tak se to nijak zvlášť neřeší

Komentář v diskuzi: Právník - boční vstup
Poslat zprávu RV 09:33:51 19. 09. 2017
default.png
Nalákáme lidi pěknou náborovou kampaní a pak se ještě více zvedne procento lidí, kteří odejdou v prvních letech služby po seznámení se s realitou.

Komentář v diskuzi: SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ AMATERSKÉ POLICEJNÍ NÁBOROVÉ VIDEO
Poslat zprávu AF13 21:36:55 18. 09. 2017
default.png
GHOST-COP [2017-09-16 13:17:55]: Ano, hlava dělá hodně, ale drill a opakování základních postupů a situací dělá taky hodně... všude, kde to za něco stojí se drillují i úplně základní činnosti, od vytažení a zandání pistole do pouzdra... tady si lidi strčí bouchačku s kohoutem nataženým do pouzdra a ještě se tváří jako "v čem je problém?" "se to neposere no, tak já ho vypustím teda" ...

Komentář v diskuzi: Donucováky a profeska? Cvičí se to vůbec ???
Poslat zprávu NOMEX25 12:52:39 17. 09. 2017
default.png
Stále aktuální

Komentář v diskuzi: Výměna - já do Ostravy nebo okolí - ty Praha
Poslat zprávu GHOST-COP 13:17:55 16. 09. 2017
default.png
Na instruktorech záleží dost. Ovšem je to dost o těch, co se to mají naučit. Možná nakonec víc než o instruktorech. A nejdůležitější je psychická připravenost. Pokud tu nováček nemá, nikdy nikoho neudolá. Stačí se nebát tu ruku skroutit a být přesvědčen o tom, že já si musím vynutit zákonnou výzvu a pořádek. Když o tomhle nejsou přesvědčení, nemusejí nic trénovat, natož drilovat. Hokej se taky každý nenaučí. Když jsi pohybově lepmpl a nevěříš si (ani v té uniformě), tak tě těžko předělají (zrovna u sboru).
Nedávno se se mnou nový kolega bavil o donucovákách a použití zbraně. Slouží 5 let a řekl mi, že by asi nebyl schopen někoho zastřelit.
Můj názor je, že by na to naopak měl být psychicky připraven. Nikdo nechce, aby kvůli němu někdo exnul nebo aby se snad na střílení těšil......
Takže asi tak. Je to v hlavě.

Komentář v diskuzi: Donucováky a profeska? Cvičí se to vůbec ???
Poslat zprávu BOBRAS 19:48:27 15. 09. 2017
default.png
Fakt je jeden, Je hromada míst, kde má boční vstup smysl, ale pak taky hromada kde je to šílenost, u SKPV, je to 50/50 zažil jsem jich pár a můžu říct že je to stejné jako z ulice, pokud tam vlétne někdo z místního, dopravky a podobně, kdo smolil nějaké úřeďáky tak tam taky není nic platnej, pokud je tam někdo kdo má zkrácenky v malíčku apod. tak je to jasně o něčem jiném, ale moc často to není, takže více méně mě to přijde jedno v současné době. Pokud nastoupí někdo kdo si sedne a odkouká to a vyptá se a bude chtít učit je to k nezaplacení :) ALe to je SCI-FI

Komentář v diskuzi: CO člověka čeká při bočním vstupu
Poslat zprávu BOBRAS 19:41:22 15. 09. 2017
default.png
Hehe :D
Řeknu ti to takhle, evidentně asi nemáš páru o co tady jde...
Jestli to hodláš nějak ustát, tak se hlavně starej o to aby jsi vyšel s vejplatou, byl za dobře s šéfem a nějak se protloukl k nějaké klidné pozici.

Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu BOBRAS 18:59:18 15. 09. 2017
default.png
af13 no rozhodně jak píšeš...
holej: tady nikdo nechce aby byl někdo Žán Kloub :D
Byl jsem na ulici nějkej ten pátek, konkrétně v době po revoluci kdy to bylo dost bouřlivé. Veškeré strkanice se řešili jednoduše obuchem... POkud s někým nešlo hnout vzal se za ruku a šel do kolen a bylo... Nás nějak nedrtili co si pamatuji, ale ohnat se jsem se já i ostatní uměli + co se asi dneska neučí je to , že práce na ulici, není o odznaku na uniformě, ale o komunikaci a vždycky se snažit v maximální míře s potížistou dohodnout aby to proběhlo co nejhladčeji... Nikoliv se prezentovat jako já jsem Drsnej Harry a poser se... A výsledek co jako mám asi ted dělat on se vzteká... Hlavně ono co si pamatuju ze školy tak to bylo více méně jedno co tam a jak často se to učí, protože většinu toho člověk zapomene, ale nějákej ten fígl a postup a aspoň rámcově si člověk odnesl...

Komentář v diskuzi: Donucováky a profeska? Cvičí se to vůbec ???
Poslat zprávu JERY1 16:34:57 15. 09. 2017
default.png
Ty jsi prototyp člověka, který stojí na opačné straně barikády, než my. Doufám, že ti to nevyjde a k policii nenastoupíš. Nedovedu si představit, že bych ve výkonu měl spoléhat na někoho takového, jako jsi ty. Jsi důkaz toho, že ani šetření o pověsti, které u adeptů policie provádíme, není stoprocentní. Za sebe musím říct, nejsi u PČR vítán!!!

Komentář v diskuzi: Test na drogy i z moči nebo pouze z krve ?
Poslat zprávu AF13 13:22:13 15. 09. 2017
default.png
Obavam se te ZOP je jeste vrchol, pokud jde o prakticke nacviky DP a taktiky zakroku. Pochopitelne je to vzdy o konkretnich instruktorech... ale to co nekde probiha v ramci fyzicke pripravy a streleb, to je fakt neuveritelny. O "proskoleni na amok" a pod. ani nemluvim... v dobe teroristu v Evrope clovek kouka na prezentaci z doby silenych strelcu na skolach v Americe... praxe s FX zadna... nejsou naboje, pak zase nejsou zbrane... to se zase bude nekdo divit, az bude nejaky pruser.

Komentář v diskuzi: Donucováky a profeska? Cvičí se to vůbec ???
Poslat zprávu HOLEJ 12:52:18 15. 09. 2017
default.png
Zdravím,co se týče připravenosti nových policistů, nehažte všechny do jednoho pytle, ale asi záleží kde zopku člověk dělá. Jsem na zopce v Brně a donucováky, hmaty, chvaty,údery a kopy jsou tam základem a dost se na to dbá i při zkoušení. Nejspíš záleží na bojařovi a škole..

Komentář v diskuzi: Donucováky a profeska? Cvičí se to vůbec ???
Poslat zprávu _JANCERNY_ 18:08:38 14. 09. 2017
default.png
JURA66 [2017-09-12 18:29:57]: Ještě se chci zeptat, mohl bych se přes policistu be té VŠ dostat až na vyšetřovatele nebo kriminalistu?

Komentář v diskuzi: Kam na střední školu?
Poslat zprávu SEKTA 11:46:17 14. 09. 2017
Sekta.jpg
Silniční kontrolu udělá blbě i vyhořely policista , to bych úplně takhle nenapsal..
A myslim ze vyhořelych policistu je teď mnohem více než mladých nadšených lidi a aspoň trochu akcnejsich...
Vidíš já ze zbraně nadšený byl:)))
Nestydím se to přiznat :)))
Vojnu nemám, a nemyslím si ze mi chybí...
Naopak znám lidi, kteří ji mají a úplně jim teda v ničem neprospěla, ale tohle vše je o individualistech..
Hanba fackovala ?:)))nechápu proc ale
Co člověk to názor, beru...
Ale zase nemůžeš to používat na všechny ostatní když tobe je to proti srsti, teda neměl bys:))

Tak muže mít celníky jako přechodnou stanici a nakonec to dotáhne třeba na nějaký elitní útvar...


Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu CODY 11:33:38 14. 09. 2017
Cody.jpg
Ne dokazovat ale je tady už znechucení a výhodnější z těch mladých kteří jsou jeden jak druhej jak přes kopírák....cest výjimkám ale kolik jich je....
PCR není pro 20 lety blbinky pak to má nějaké vypadat na ty ulici být "pitomá silniční kontrola a PCR má z ostudy kabát.
Já nastupoval už se zbrojnim průkazem a prošel jsem Vojnou, takže že služební pistole sem opravdu vydřeny nebyl.Hanba by mne fackovala fotit se pozičně, to je stát tvářit se jak Ježíšek kde pointou fotky je že mám na sobě juniformu a v ruce Drzim samopal...co to má za význam.
S kuklou sme si hrály už jako děti na četniky a lupiče.
Tím spíš že to je kolega z OS je jeho dotaz ještě smutnejsi když odpovídá pozerskemu pubertakovy bezprostředně po shlédnutí filmu Swat či Kajínek :)

Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu SEKTA 10:09:41 14. 09. 2017
Sekta.jpg
CODY [2017-09-12 23:31:30]:
Ty jsi se netěšil na to až dostaneš zbraň ?
Nechtěl nosit stehenak a kuklu??:)))
To je smutný začátkem u PČR teda :)))
V tom se snad vyfotí každý kdo si to na sebe vzal nee?:)))
Jasne , dávat to na FB o tom se vůbec nebavím...

On je u celnaku , ale ty jsi potvrdil zase ze u PČR jsou pořad lidé , co si potřebuji na někom něco dokazovat...Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu JURA66 08:45:30 13. 09. 2017
default.png
AF13 [2017-09-12 23:01:24]: Poenta toho celého je byla na začátku úplně jinde, chtěl jsem se jen dozvědět co všechno se fasuje a jak to +/- probíhá. To že jste se chytli spolu s CODYm jedné věci, na kterou jsem se slušně zeptal, za to už já nemůžu. Nevím co je špatného na tom se zeptat, zda se fasuje kombinéza, přijde mi praktičtější než dvojdílný komplet. Chápu že mi 2.10 nikdo zbraň nedá, vím přesně co a jak bude následovat, zase tak neznalý nejsem. Jen mne zajímalo jak píše kolega MBMAT, jestli se vůbec nafasuje celá potřebná výstroj, abych třeba neměl jen jedno triko a jednu košili, toť vše

Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu MARMAR 00:46:51 13. 09. 2017
default.png
trnkalinka: jasně, že je to potřeba. Ale při vší úctě ženská s agresivním chlapem nic neudělá, ani kdyby těch kliků dala 30 - to je ale jiný téma.

Komentář v diskuzi: Fyzické Praha
Poslat zprávu CODY 23:31:30 12. 09. 2017
Cody.jpg
Tomu nevysvětlis.... stehenní pouzdro a kombinéza tím se provaril co to je za typka,za chvilku se bude shánět po vestě a nasivkach jojo takových už bylo a jaký byly :)

Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu AF13 23:01:24 12. 09. 2017
default.png
Poenta je, ze steheni pouzdro lepsiho policajta / strelce / bojovnika fakt nedela... stejne jako ohrnuta kukla na hlave a dalsi picovinky ala swat.

Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu AF13 22:58:51 12. 09. 2017
default.png
JURA66 [2017-09-12 08:18:20]: Protichudne informace potkas vsude... zaklad je, neptat se na blbosti a ptat se lidi, kteri znaji odpoved... 2.10. nastupujes a 6.10. jdes na ZOP... tj. nikdo ti neda 2.10. do ruky zbran... a proto nepotrebujes resit pouzdro na zbran... na ZOP dostanes to, co vsichni... tj. ze za rok po ZOP pujdes na OHS je kazdymu uplne sumak... cilem ZOP bude naucit te se zbrani zachazet tak, aby si nezastrelil sebe nebo kolegu a plus minus se trefil do terce... tj. stehenak na nic nepotrebujes... az ta rok prijdes na OHS tak vyfasujes to, co maji ostatni, tedy pokud to bude skladem... no a kdyz vsichni kolem budou mit stehenaky, tak se nekoho zeptas, kde to vzal... no a dozvis se, jestli to fasoval, nebo jestli je to jeho vlastni pouzdro... Ale ptat se prvni dny na utvaru, nebo na ZOP po stehenim pouzdre, to budes leda ostatnim pro srandu. Ale pochopitelne se zeptat muzes, na ZOP uz asi instruktory nic neprekvapi :-)

Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu KKKK 19:09:27 12. 09. 2017
default.png
Stehenní pouzdo vyfasuješ pokud budeš v pořádkové, což na OHS časem nejspíš ano. Některé útvary jej mohou nafasovat i mimo pořádkovou, ale to je věc vedoucího oddělení, nikde není předepsaná. Na kombinezu se teď vykašlali, jestli budeš v čerňákách, tak stejně z toho půlku v učebně a tam bundu rád sundáš.

Komentář v diskuzi: Co všechno se fasuje z výstrojáku před ZOPkou
Poslat zprávu JURA66 18:29:57 12. 09. 2017
default.png
Není za co, kdybys ještě něco potřeboval vědět, tak napiš, zkusím poradit ;-)

Komentář v diskuzi: Kam na střední školu?
Poslat zprávu _JANCERNY_ 15:30:16 12. 09. 2017
default.png
JURA66 [2017-09-11 15:06:17]: Díky moc :)

Komentář v diskuzi: Kam na střední školu?
Poslat zprávu OUTOFORDER 13:38:24 12. 09. 2017
default.png
Nezapomeň si tuto komunikaci vytisknout a vzít s sebou na personální. Kam jsme to dopracovali, minimálně v Praze bude PČR nabírat "pravdomluvné huliče"

Komentář v diskuzi: Test na drogy i z moči nebo pouze z krve ?