Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo
Poslat zprávu PETR-KLINOVSKY 19:44:32 20. 11. 2017
default.png
VETERAN2 [2017-11-19 21:48:07]: V Německu jde o to, že prostě každá spolková země má svou policii, aby byla policejní moc decentralizovaná a aby mohli občané každé spolkové země ovlivňovat svou policii. Samozřejmě skrz volené zástupce. Z dálky to snad může vypadat jako bordel, ale prostě ani Němci nechtějí, aby jejich policii řídil někdo z Berlína. Dříve to tak bylo v NDR a je pravda, že mnozí starší na to vzpomínají pozitivně, protože centralizace má vždycky minimálně tolik výhod jako nevýhod, ale po sjednocení byl v policii převzat západní model a v posledním desetiletí tam docházelo k podobným změnám jako u nás - tj. např. nový kariérní řád, který je dnes pevně spojen s hodností. Zatímco u nás je člověk ze dne na den z poručíka plukovníkem a naopak, tak tam je to vyhnáno do opačného extrému (mluvím teď o saské policii), kdy jakmile člověk dosáhl nějaké hodnosti, tak už nemůže jít níže a to ani kdyby chtěl. Vypadá to sice pěkně, ale pokud např. někdo dosáhne hodnosti Polizeioberkomissar (2 stříbrné hvězdy), tak i kdyby ho práce nebavila a nebo se chtěl specializovat, tak musí jít zase na místo s touto hodností - takže často nejde nikam, protože hodnost je spjata s platovou třídou a u německé policie prostě nelze s platem klesnout. Dalším problémem, který je i u nás, byť v trošku jiné formě, jsou vysokoškoláci. Trendem je, aby bylo co nejvíce vysokoškoláků a pro ně jsou také určena většina zajímavých míst. S poddůstojnickou školou je velice těžké se nějak specializovat a člověk většinou skončí buď na obvodě nebo u pořádkové jednotky. Existují sice pomocné funkce u specializovanějších útvarů jako psovodi, letci, potápěči, jízdní policie atd., ale místa jsou omezená a je těžké se tam dostat.

Pokud se jedná o cizince a jazyk, tak je to taky problematické. Ti lidé tam jsou a legální cestou se jich jen tak zbavit nejde. Zakázat jim pracovat, dokud nebudou znát jazyk, je hezká myšlenka, ale zase je třeba uvážit, že je lepší, když cizinec pracuje, začleňuje se a zvyká si na nějaký režim, než když se celé dny válí na ubytovně a nebo si peníze obstarává jinak. Také je nutno říct, že ne všichni uprchlíci jsou gangsteři, zloději a islámští fanatici - to už by Německo opravdu muselo vyhlásit stanné právo a povolat Bundeswehr. To číslo uprchlíků je ale obrovské, o tom žádná a uvidíme, jestli bude platit i za 2-5 let Angelino "Wir schaffen das".

Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi
Poslat zprávu MYSICKA 10:25:23 20. 11. 2017
default.png
JERSEY27 [2017-09-01 13:31:29]: ahoj můžu se zeptat zda je odtamtud možné odjet po vyučování když to mám kousek domů? Nebo se tam musí zůstávat jak je to s víkendy?

Komentář v diskuzi: ZOP - Stráž pod Ralskem
Poslat zprávu VETERAN2 22:08:42 19. 11. 2017
default.png
GHOST-COP [2017-11-16 15:09:27]: Jako emotivní to možná vypadá, ale držel se ještě hodně zpátky.
Ty jsi sem snad propadl z NSR. Postup za schopnosti. To bylo naposledy aspoň částečně za SNB, a už nidky se to nevrátí. Leda by byla válka nebo padl režim.
Nebýt renta, máš polovinu lidí a desetinásobnou korupci. Sáhnout na platy, jako se to už stalo, to by uteklo lidí. Kontrolní jsou produkty systému. Spíš ještě jeho elita. Nedá se čekat nic jiného.

Komentář v diskuzi: MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
Poslat zprávu VETERAN2 21:48:07 19. 11. 2017
default.png
PETR-KLINOVSKY [2017-11-18 17:34:23]: Samozřejemě. Kriminalita zahraničních komunit nebyla taková hrůza. Byli to už z domova vybíraní lidé. S domácími to bylo horší.
Ten aparát nebyl nijak obrovský. Byl efektivní. To je rozdíl.
Německo dnes není stát v normálním stavu. To bych systému nevytýkal. Za to může soudružka Merkelová a spol. Fascinující je počet sborů, různá kritéria pro přijímání a tak dále. Sám jsi to popsal a pak napsal, že to není bordel. Já pro to jiný výraz nemám. Paraziti v tom nehrají roli.
O legálnosti jejích rozhodnutí se diskutuje. Nález autorit říká, že to bylo minimálně pololegální. Není vůle cokoliv soudit. Zatím. Pokud jí nezachrání ožralý prodavač bot, vypadá to, že půjde od válu. Pak by se mohly soudy chopit iniciativy.
Zase. Je znát, že jsi nikdy nesloužil. V těch počtech, které dnes Němci na svém území mají, jim nic nepomůže. Na to by byla i armáda krátká. Menšina má umět jazyk státu, ve kterém žije. Pokud ne, sbalit a vyšetřovat. Když ho pustíš za pár hodin nebo až druhý den, příště bude umět. Neznám nikoho trvale usídleného, koho by tohle nenaučilo jazyku. Pravda. Rusky jsme většinou uměli, takže řešit cokoliv bylo bylo relativně jednoduché.
Dobrý systém mají nebo aspoň měli třeba Lotyši. Umět musí každý, kdo chce práci. Požadovaná úroveň se liší podle toho, na jakou práci aspiruje. Snadné.

Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi
Poslat zprávu AF13 10:01:42 19. 11. 2017
default.png
Cela ZOP je v nejlepsim pripade na rok. Pokud jde o Stc. kraj tak prvni mesic je v Sadske, pak skolni cast v Praze, ale klidne take v Brne, druha cast zase v Sadske. Volne to muze byt prolozeno praxi na utvaru. Konkretni info by ti meli dat na personalnim. Prespavat neni treba nikde.

Komentář v diskuzi: ZOP střed. kraj
Poslat zprávu GUSTAV-ZELENY 08:20:24 19. 11. 2017
default.png
z mé zkušenosti: systém základní výuky u PČR se mění minimálně posledních 10 let z železnou nepravidelností zhruba 2x ročně, tudíž se nikdy nedá předpokládat, že následující nástupní termín bude probíhat stejně jako ten poslední...

Komentář v diskuzi: ZOP střed. kraj
Poslat zprávu PETR-KLINOVSKY 17:34:23 18. 11. 2017
default.png
VETERAN2 [2017-11-17 22:54:40]: V Nemecku neni ani tak bordel, jako spis prekomplikovana policejni struktura. Existuje tam 16 policejnich sboru zemskych a k tomu policie spolkova. Do teto struktury pak zasahuji jeste zemske a spolkove kriminalni urady. Kdyz se to smicha s velkou muslimskou mensinou z Turecka, kurdskych oblasti a arabskych zemi, je to uplne jina realita, nez kterou jsme tady kdy meli a mame. Pred lety udelali politici rozhodnuti,podle mnohych nelegalni,ze se otevrou hranice. Prislo buhvi kolik lidi,s kterymi jsou problemy a policie bez jazykovych kompetenci je v nevyhode. Muzeme si tu merit vedeni,ale za komunistu tady byla prolustrovana komunita,ktera byla pod kontrolou obrovskeho aparatu a pokud se kradl benzin nebo se vyuzivalo sluzeb ruznych dam,tak je to smutne,ale dnesni svet se diky otevrenym hranicim trosku zmenil a myslim,ze tehdejsi kriminalitu by se take darilo potirat snadneji.

Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi
Poslat zprávu MRLANGUSTA 14:13:19 18. 11. 2017
default.png
Ahoj,
k policii jsem nastupoval minulý rok. První měsíc jsem absolvoval kurz na zbraň ve Vyškově (v tvém případě Sadská) - a probíhalo to Po - Pá 07:00 - 18:00 s prodlouženou polední pauzou a zkráceným pátkem do 13:30. Celkově to vycházelo na zákonem stanovených 37,5hod týdně.
ZOP v praze trvá 9 měsíců. Po - Čt 07:00 - 15:15. Pátek opět konec dříve. 12:30 - 13:30.
Občas odpadl nějaký vyučovací blok, takže se končilo dříve, či začínalo později i v jiné dny..
Vyškov (Sadská) - byla nutnost tam měsíc přespávat. Ubytování a strava plně hrazena.
ZOP Praha - Ubytování a strava pro mimopražské hrazena. + výhoda - nebyla nutnost zůstávat přes noc. Já osobně jsem dojížděl do Liberce každý den po vlastní ose. Pokoj mě sloužil pouze jako převlékárna a odpočívárna při polední puze.
Pokud by jsi měl zájem, mohu ti zaslat na e-mail harmonogram 9 měsíců ZOP a rozvrh. Nebude se to přesně shodovat, ale obrázek si o tom uděláš.

Komentář v diskuzi: ZOP střed. kraj
Poslat zprávu DAX 01:08:48 18. 11. 2017
dax.jpg
Hezky napsaná a hlavně popsaná realita,snad s naivním doufáním, že by to snad mohlo kladně dopadnout u managementu PP na úrodnou půdu alespoň u některých jedinců. Bohužel je to velký a naivní omyl, nedopadne. V současném zázraku kšeft-kapitálu, kde jde hlavně o moc, místa a peníze, policii nevyjímaje, se nic nezmění a je naivní si myslet, že ano. Je jenom otázkou času, kdy to nakonec dojde i všem těm srdcařům, kteří ještě zbyli a nakonec to zabalí také, případně se nechají systémem pohltit a přizpůsobí se mu. V dnešním zázraku to ani jinak fungovat nemůže.

Komentář v diskuzi: MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
Poslat zprávu VETERAN2 22:54:40 17. 11. 2017
default.png
Někdy si říkám, jestli není dlouhé vedení základním předpokladem pro práci novináře. V tomhle jste snad všichni stejní. Aspoň ti, se kterými jsem se kdy setkal.
Já ti tady snáším důkazy o skutečném přínosu menšin pro policii a ty nic.
Tak oni tu za komunistů nebyly menšiny. Kde jsem tedy celou dobu žil? Cikáni jsou jako co? A že by se nezabývali kriminální činností? Snad možná za Hitlera měli pauzu. Za komunistů určitě ne.
Vietnamci, Kubánci, Rusové. Bylo jich tu hodně. Vietnamci dělali hlavně ve fabrikách, ale Rusové šmelili s benzínem a kdečím, co se dalo v kasárnách ukrást. Kubánky. Relativně často prostituce. Tenkrát samozřejmě tak nějak skrytě.
SNB i StB se zákony řídila a vcelku precizně. Dokazali být velice efektivní. A existoval systém. V tom je proti dnešku základní rozdíl. Párkrát jsem šlapal chodník s bývalými příslušníky StB. Možná jsem měl jen štěstí, ale sloužilo se s nimi dobře. Byli inteligentní a uměli. Dnešní sbor řízený managery je bordel na kolečkách. Proto není efektivní.
Za svojí praxi jsem nezažil, že by se dalo problémovým menšinám něco rozmluvit. Všichni ti všechno odkývou, ale vzápětí si udělají, co jim dovolíš. Jediné co se změní, když ssebou budeš mít jejich příslušníka, je, že jim řekne, kdy vypadnete a kam pak půjdete. Nebo proti tobě bude svědčit, až o něco půjde. To se ti nejspíš nestane, když ssebou budeš mít Němce, ale s těmi zase nejsou problémy, takže Němce v hlídce nejspíš mít nebudeš, přestože by to byl určitě větší přínos než přivandrovalec kdo ví odkud.
Začni drásat články o bordelu v Německu. I těch pár řádek zní zajímavě. Názory lidí, kteří přivedli policii tak daleko jako Němci, by nám měly být opravdu vzorem. Výrazná zkratka na cestě do řiti. Západ náš vzor.


Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi
Poslat zprávu KUBIK123 07:18:24 17. 11. 2017
default.png
REPLY:AF13 Odpovíš k tomu prosím?

Komentář v diskuzi: K jakému útvaru jít?
Poslat zprávu ADRIMLK 20:03:19 16. 11. 2017
default.png
GHOST-COP [2017-11-16 18:42:07]: Aha,díky moc :-)

Komentář v diskuzi: Práce strážníka u MP,,testy, směny,náročn
Poslat zprávu GHOST-COP 18:42:07 16. 11. 2017
default.png
Ahoj. Budeš se nejspíše muset dotázat na konkrétní věc, která bude buď legislativně upravena pro obecní/městskou policii nebo na konkrétní obec/město. Obecní policie totiž není jednotný sbor a nemá ani zákonem dané útvary, čili každá obecní policie podléhá pravidlům obce (v zákonných mantinelech), která ji zřídila, na rozdíl od státních složek, které fungují dle centrálního řízení (někdy teda taky ne zcela).

Komentář v diskuzi: Práce strážníka u MP,,testy, směny,náročn
Poslat zprávu ADRIMLK 18:31:09 16. 11. 2017
default.png
Někdo kdo dělá strážníka u MP a napsal by mi pár info ? díky moc

Komentář v diskuzi: Práce strážníka u MP,,testy, směny,náročn
Poslat zprávu GHOST-COP 15:09:27 16. 11. 2017
default.png
Dobrý článek. Jsou z něj místy možná zbytečně cítit emoce, ale o to ti asi koneckonců šlo a máš toho za ta léta plný brejle.

Je smutné, když Policie "je" vnitro a má i výzkumný ústav (Policejní akademii), když se tak nějak čeká na "objevy" a vylepšeními (co se týká taktiky, metodiky, administrativy´, výstroje, výzbroje....). Jenomže jak píšeš - je to ve výsledku papír na papír, identifikátor za identifikátorem, výstroj nikde atp. Pak to další složky slepě kopírují a nejsou schopny vymyslet skoro nic samy. Takže v těchto "průserech" nejste jediní, i když to v souhrnu několika let vnímám nejvíce u Policie (možná je to tím, že policisté jsou nejvíce kvůli počtu nejvíce slyšet).

Osobně moc nechápu, jak vznikají ty stupidní předpisy a kde to začalo, protože sami ti, co rozhodují o nových předpisech a vybavení, mají těžké podmínky pro jejich tvorbu/změny/zavádění.

Psychotesty beru jako dvojsečnou zbraň - jsou nutnost a zároveň mnohdy zlo.

Co se týká odchodů, kdyby se uzákonilo, že renta bude plus k důchodu, bylo by to fajn. Třeba za nějakých podmínek, ale k důchodu. Pak by ti zkušení pardálové co si třeba i dodělávají nebo dodělali vzdělání, mohli by se dostat z skutečné praxe mezi "bohy" na PP. Takhle po 20-25 letech služby odejdou do civilu a mají retu k platu. Těm co nastoupili za mlada se jim zřejmě bude vyplácet déle než by žili po službě v důchodu s rentou k důchodu (jak to nyní nefunguje, protože je buď ke mzdě/platu nebo je důchod v její výší, byla-li by sama o sobě vyšší).

Znám dost lidí, co tou prací žije, ale jsou až systematicky demotivováni.

Kontrolní jsou doslova pacienti. Nic skutečně závažného neodhalí. Buď nemáš čepici nebo jsi "c" udělal dřív než "b" a při stížnosti pohlížejí na označeného s presumpcí viny.

Komentář v diskuzi: MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
Poslat zprávu GHOST-COP 14:19:18 16. 11. 2017
default.png
MORIS: Trestní bezúhonnost bys dle tvého popisu mít měl. Zákon o sl. poměru přísl. BS (361/2003) hovoří jen o "bezúhonnosti", která v sobě nyní obsahuje i tu "spolehliovost" občanskou a přestupkovou, kteréžto byly dříve v zákoně vedle bezúhonnosti samostatně definované. Zkus zavolat na personální a poptat se na to jich (sonduj raději ve více krajích).

Komentář v diskuzi: Trestní bezúhonost
Poslat zprávu GHOST-COP 14:13:53 16. 11. 2017
default.png
BLEDYY [2017-11-13 21:07:57]: Myslím, že by to mělo být ok. Nejde o majetek, občanské soužití ani "drogový přestupek" či co ještě. Pokud by se tazatel špatně zeptal a skutečnost by byla taková, že by se jednalo o maření při zákazu, tak by měl asi smolíka :-)

Komentář v diskuzi: Trestní bezúhonost
Poslat zprávu BENNY 22:39:44 15. 11. 2017
Benny.jpg
Velmi dobře napsaný článek, který jako jako policista s 12 letou praxí plně podepisuji!!! Policii bohužel v drtivé většině řídí banda komediantů s gen. Tuhým a "generálem-špatným účetním" Petříkem v čele, pod jejich "velením" je policie neustále zavalována nesmyslnými papíry, e-spisy, Jidy atd. (bylo podrobně popsáno), až mi někdy přijde jestli to není nějaký "vyšší zájem" policii nezneschopnit a zavalit papíry, zničit ÚOOZ, protože jim z prezidia nemohli čučet do spisů v etř (tento zájem nechť si každý vysvětlí sám...já jej radši nebudu komentovat), dále komentovat že nemáme co nosit (1x kalhoty a 2x triko na rok - když jsou tedy ve skladu), neboť se přestrojilo hlavně prezidium, aby vypadali dobře na tiskovkách, petřík koupil medaile za 11 milionů, 10x Audi S6 za 22 miliónů, který se používají jen aby byli vidět v televizi atd...to snad nemá cenu ani komentovat, shrnu to tak: peníze co přidali je super, už konečně alespoň máme nějaké výplaty, ale to není opravdu vše jak přesně píše autor tohoto článku. A stejně peníze dali ne, aby jsme se měli aspoň trochu líp, ale protože byli volby, o nic jiného nešlo, ale pánbůh zaplať za to!!! S pozdravem kolega

Komentář v diskuzi: MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
Poslat zprávu PETR-KLINOVSKY 18:38:33 14. 11. 2017
default.png
VETERAN2 [2017-11-12 22:42:35]: Samozrejme, pokud se bude brat odpad, tak je jedno jake narodnosti. Problem ale je, ze jakakoli policie potrebuje dorost a v soucasne dobe je potreba mnohem vetsi, nez tomu byvavalo, a tak se tomu stat musi prizpusobit. V Nemecku, respektive v Sasku, zavedli Wachpolizei, snizili fyzicke naroky (uchazeci prochazeji mirnejsim fyzickym testem,nez je uveden v mem starsim clanku a byla zrusena minimalni vyska uchazecu) a zkratili ZOPku pro byvale prislusniky Wachpolizei z 2,5 na 2 roky. A co vim,najednou ty lidi jsou. Myslim,ze oproti jinym spolkovym zemim, jako Berlin nebo Durynsko, kde byly fyzicke pozadavky seskrtany na nulu,to je vyborny kompromis.

V otazce mensin se neshodneme. V case komunistu zde nebyla zadna vyznamnejsi mensina, ktera by se venovala ve vetsi mire organizovanemu zlocinu. Samozrejme to mela jak VB, tak StB snazsi v tom, ze nemusela dodrzovat zakony demokraticke spolecnosti, mela rekneme od 60.let naprostou kontrolu nad statni hranici,mezinarodnim obchodem a vlastnim obyvatelstvem a samozrejme stat disponoval jinym aparatem. Dnes tu mame velke mensiny z Vietnamu, postsovetskych republik a ozyva se i potreba arabsky a cinsky mluvicich zatim ne tolik policistu,jako spise prislusniku tajnych sluzeb. Policie se bez techto lidi nebude v budoucnu moci obejit. A znovu rikam, Cech muze jen tezko pochopit vietnamskou nebo ukrajinskou komunitu, o jazyku nemluve. A tak to vidi i Nemci. Pokud mi ve meste zije 1/3 Turku ci Arabu,muzu samozrejme prosazovat zakon tim,ze je sbalim,podniknu spoustu papirove prace a tlumocnik mu to uz nejak vysvetli,ale tezko budu delat prevenci nebo neco vysvetlovat komunite. A to nemluvim o tom, ze potrebuju jako policajt obcas nekomu neco rozmluvit a zklidnit ho. Jde to i nasilim nebo spis represi, ale mnohem snazsi je prece veci vysvetlit. A prave k tomu jsou dobri policiste z komunity-pokud samozrejme nedelaji to, co se rika o kadetech z Berlina,ale to uz je vec policie,aby si nastavila svoje pozadavky.

Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi
Poslat zprávu ZUZAN 06:35:37 14. 11. 2017
ZuzaN.jpg
Ahoj,dělala jsem je před měsícem. Kliky minmálně 18. Požadovavný počet bodů je min. 36. U nás chtěli aby jsme se opravdu hrudníkem dotkli země,jinak to moc neuznávali.Určitě žádná náhradní disciplína není. Fyzické testy můžeš opakovat každý týden, teda aspoň u nás to tak je.Hodně štěstí

Komentář v diskuzi: Fyzické testy - fakta a mýty
Poslat zprávu AF13 01:00:07 14. 11. 2017
default.png
U kliku je zasadni to, kdo je pocita a jake provedeni vyzaduje.

Komentář v diskuzi: Fyzické testy - fakta a mýty
Poslat zprávu PAN-RUZOVY 23:27:49 13. 11. 2017
pan Růžový.jpg
Smutné, leč pravdivé. Výsledek práce Langerkinders a kariérního neřádu v praxi.

Komentář v diskuzi: MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
Poslat zprávu JAN-POLICKY 21:11:17 13. 11. 2017
Jan Polický.jpg
já myslím, že než trestní bezúhonnost jsi se spíše dopustil "nespolehlivosti" v očích PČR, ale nevím, je to dost o personalistech.

Komentář v diskuzi: Trestní bezúhonost
Poslat zprávu BLEDYY 21:07:57 13. 11. 2017
Bledyy.jpg
Ahoj,
bezúhonnost pro potřeby přijetí do služebního poměru upravuje § 14 z.č. 361/2003 Sb. - o služebním poměru příslučníků bezpečnostních sborů.

Bezúhonnost

(1) Za bezúhonného se pro účely tohoto zákona nepovažuje občan, který byl

a) v posledních 10 letech pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin s horní hranicí trestní sazby odnětí svobody nepřevyšující 2 roky,

b) v posledních 15 letech pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin s horní hranicí trestní sazby odnětí svobody převyšující 2 roky, avšak nepřevyšující 5 let,

c) pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin s horní hranicí trestní sazby odnětí svobody vyšší než 5 let nebo k výjimečnému trestu, nebo

d) v posledních 5 letech pravomocně odsouzen pro trestný čin spáchaný z nedbalosti, jestliže jeho jednání, kterým spáchal trestný čin, je v rozporu s požadavky kladenými na příslušníka.

(2) Za bezúhonného se pro účely tohoto zákona nepovažuje též občan,

a) jehož trestní stíhání pro úmyslný trestný čin bylo na základě pravomocného rozhodnutí o schválení narovnání zastaveno, a od tohoto rozhodnutí ještě neuplynulo 5 let, je-li jednání, kterým spáchal trestný čin, v rozporu s požadavky kladenými na příslušníka,

b) jehož trestní stíhání pro úmyslný trestný čin bylo pravomocně podmíněně zastaveno, a od uplynutí zkušební doby nebo lhůty, v níž má být rozhodnuto, že se osvědčil, neuplynulo ještě 10 let, nebo bylo v trestním řízení, které bylo proti němu vedeno, rozhodnuto o podmíněném odložení podání návrhu na potrestání a od tohoto rozhodnutí ještě neuplynulo 5 let, je-li jednání, kterým spáchal trestný čin, v rozporu s požadavky kladenými na příslušníka,

c) který byl v posledních 5 letech pravomocně uznán vinným z přestupku, je-li jednání, kterým spáchal přestupek, v rozporu s požadavky kladenými na příslušníka, nebo

d) který vykazuje znaky závislosti na alkoholu či jiných psychotropních látkách nebo činnostech.

(3) Při posuzování bezúhonnosti se nepřihlíží k zahlazení odsouzení podle zvláštního právního předpisu12) nebo k rozhodnutí prezidenta republiky, v jejichž důsledku se na občana hledí, jako by odsouzen nebyl.

Mrkni na odst. 2 písm. c) a konkrétně s tímdle dotazem bych se obrátil na příslušného personalistu.

Komentář v diskuzi: Trestní bezúhonost
Poslat zprávu JAN-POLICKY 21:03:17 13. 11. 2017
Jan Polický.jpg
Je to určitě mýtus. Minimum je stále a pořád 36 bodů. Jinak Kliky jsou v pohodě, jen to chce prostě makat. Já udělal bez problému 51 kliků s tím, že jsem chtěl min. 50. Je ale fakt, že já zase nejsem extra běžec... :)

Komentář v diskuzi: Fyzické testy - fakta a mýty
Poslat zprávu BLEDYY 20:35:08 13. 11. 2017
Bledyy.jpg
Pro přijetí je minimum 36 bodů, o žádném snížení na 32 bodů jsem neslyšel, kamarád ted před nedávnem testy dělal a bylo min 36 bodů. Náhradní disciplína žádná není. Pokud neuspěješ, můžeš je opakovat hned v dalším termínu, který bojaři budou mít vypsaný. Ale doporučuju, pokud bys napoprvé neudělal, se na to lépe připravit a nechodit hned další termín.

K těm klikům, pokud uspěješ, je dost možné že pojedeš na kurz na zbran do Vyškova, a tam se klikuje pořád. :-)

Komentář v diskuzi: Fyzické testy - fakta a mýty
Poslat zprávu VETERAN2 22:42:35 12. 11. 2017
default.png
PETR-KLINOVSKY [2017-11-10 21:25:55]: Češi nejsou vzorem poctivosti. O tom žádná. Bývalo to mnohem lepší. Chybí filtr, kterým dříve býval kádrový profil, psychotesty, plat, prestiž a já nevím, co ještě. Pokud se bude brát ze společnosti odpad, dopadne to vždycky stejně. V Německu i tady. Aby se nemusel brát odpad, chce to mít z čeho vybírat. Hlavně je to tedy o penězích. Ale to je jiné téma.
Na příkladu Berlína je dobře znát, že první, co se stane, když stát začne verbovat, je, že komunita vycítí příležitost a začne stát infiltrovat. Stane se opak. Komunita pronikne do státu.
Za komunististů nebyl problém s komunitami. Ne proto, že by tu nebyly, ale proto, že se k tomu stát uměl postavit.
Jen pro zajímavost. Na Krymu se po připojení k Rusku přestali policajtů bát, protože je Rusko začalo platit. Nějaká korupce je. To je jasné. Je to přeci jen Rusko. Ale je to výrazné zlepšení. Navíc Putina chválí už jenom kvůli tomu, že jim dal aspoň zimní výstroj. Jak málo někdy stačí.
Musím ti ostře vytknout, že víš o zajímavostech, ale vůbec o nich nepíšeš. Bordel v Německu by vydal na několik článků. Zjednej tedy nápravu.

Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi
Poslat zprávu LAURENEC 21:17:36 12. 11. 2017
default.png
Dobrý večer,
děkuji za cenné rady. Jsem zvědavý, jak to s příspěvkem dopadne. Každopádně ještě jednou děkuji za odpovědi.

Komentář v diskuzi: Od nového roku náborový příspěvek?
Poslat zprávu PETR-KLINOVSKY 21:25:55 10. 11. 2017
default.png
VETERAN2 [2017-11-08 20:41:34]: Ale menšiny jsou u policie důležité. Berlín je trošku extrém a hlavně tam vládne rudo-zelená koalice, místní policajti jsou nejhůře vydělávajícími v Německu a vůbec - sloužit v Berlíně je peklo. Samozřejmě to chce i u menšin koukat na to, co dělali předtím, ale pravda je taková, že to by se mělo u všech a přestože u nás menšiny u policie téměř neslouží, tak je tady taky dost průserů s únikem informací (popř. pachatelů - viz Krejčíř). Takže jak vidno, není to jenom o národnosti či původu. Tím samozřejmě neobhajuji to, co se pravděpodobně děje na berlínské škole, ale bez menšin u policie to prostě nejde - tedy pokud má policie zájem do tohoto prostředí proniknout.

No a co se týče Wachpolizei, tak si stejně stále myslím, že to není tak špatný projekt. Ti lidí se podívali, jak vypadá policejní služba, teď budou pokračovat a mají už nějaké zkušenosti. Není to vůbec špatný nápad. Další věc je, že konkrétně saská policie nabízí pro lidi i možnost jakési praxe u policie ještě předtím, než se někdo rozhodne k nim jít. Je to zajímavý nápad.

Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi
Poslat zprávu VETERAN2 20:41:34 08. 11. 2017
default.png
PETR-KLINOVSKY [2016-04-17 14:14:10]: Tak už je to tady. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/454374-arabske-rodinne-klany-se-pokousi-infiltrov... Šándor je opravdu odborník na slovo vzatý.
Už přišli na to, na co jsou menšiny u policie. Psal jsem to už před rokem. A tys nevěřil zkušenému.
Označil jsem Wachpolizei za Volkssturm. Proti kolegům v Berlíně to bude brzy elitní útvar. Nevím, proč dělají problémy s němčinou, když v Berlíně to nevadí.
Vůbec si nemusí dělat starosti s protiteroristickými opatřeními. Ve správnou chvíli bude největší riziko potkat policajta.
Bismarck by se nestačil divit, kam to Prusko dotáhlo.
Před nedávnem psali, že zatkli příslušníky ozbrojených složek, protože přípravovali to nebo ono proti státu, poslancům nebo kdoví komu ještě. To se dělo naposledy asi za Hitlera. Německo musí být v úžasném stavu.


Komentář v diskuzi: Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi