Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nadporučík Emil Haně: „Črty ze vzpomínek zaži...
26. 08. 2020 | PETR-KLINOVSKY: Dobrý den, ozvěte se na email: Petr.Klinov...
Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Dovolená na ZOP
1 hodin | JOE: REPLY:QUARESS:74284-1:2024-06-16 09:52:41: ...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
11 dní | VSCRVSCR: REPLY:MONOCAJT:74260-1:2024-05-13 08:28:23: ...
What’s App+27673406922 ]] to get powerful mag...
13 dní | : BITCOIN & CRYPTO SCAM RECOVERY SPECIALIST...
Krátkozrakost a HLA-B27
25. 05. 2024 | APEP: REPLY:CRACKY:74276-1:2024-05-22 19:47:11: No ...
hypertenze zdr. prohlídka
16. 05. 2024 | PATTAS1: Zdravím, smím se zeptat na které oddělení v O...
Policie bez Maturity
16. 05. 2024 | PATTAS1: https://www.youtube.com/watch?v=P2jOsOYO9U0 ...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
08. 05. 2024 | PAVLASST: A také zda je lepší si raději odsloužit ty tř...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
08. 05. 2024 | PAVLASST: A také zda je lepší si raději odsloužit ty tř...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
08. 05. 2024 | PAVLASST: A také zda je lepší si raději odsloužit ty tř...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
08. 05. 2024 | PAVLASST: A také zda je lepší si raději odsloužit ty tř...

Trocha policejní ovcologie

ilustrační
Přemýšlel jsem, proč každé volební období zažívá policejní sbor různé reorganizace, upgrady, přechází na nové, lepší, koncepce, přičemž z pohledu řadového policisty se vlastně vůbec nic nemění.  Vlastně něco ano.  Policie je znovu a znovu zbavována schopných lidí.
ilustrační | Foto: web

Dějiny ovcologie

Už od doby, kdy vznikla první lidská společenství, jsou lidé rozděleni na ty, kteří vládnou a ty, kterým je vládnuto. V dávných dobách to byli vůdci kmene, králové, císaři.  Později to byly královské rady, parlamenty nebo senáty. Vždy ale hrstka vyvolených ovládala davy. Lidé pro tyto vyvolené pracovali, sloužili jim a umírali pro ně.

Od vzniku prvních společností nás dělí tisíce let, přesto pořád pracujeme, sloužíme a umíráme z rozmarů hrstky vyvolených, s tím rozdílem, že si dnes své vládce volíme, mnohdy ne příliš dobře. Zdá se, že se lidstvo za tisíce let v tomto ohledu příliš neposunulo kupředu.

Ano už nežijeme v jeskyních, ale v klimatizovaných domech. Nejezdíme na zvířatech, nyní máme dopravní prostředky, kterými můžeme cestovat pod vodou, na zemi i ve vzduchu. Netesáme už primitivní znaky do kamene, ale dokážeme věrně zaznamenat zvuk, obraz i písmo.  Technicky jsme nejvynalézavějším druhem na této planetě a možná i ve vesmíru. Společensky jsme ale pořád rozděleni na vládnoucí elitu a na davy, které jsou touto elitou ovládány - stejně jako před mnoha tisíci lety.

Co vlastně národy a celé civilizace nutí, podřizovat se vůli hrstky vyvolených?  Co je to, co nutí lidi zabíjet se mezi sebou z rozmaru několika málo lidí, kteří jsou z masa a kostí jako my?  Přestože jsme na vrcholu potravního řetězce na této planetě, společensky jsme se nedostali dále než kterékoliv zvíře žijící ve smečce nebo ve stádu.

Jediné, čím se lišíme od stáda divokého dobytka, je schopnost přemýšlet.  Ale tuto schopnost mají prý i delfíni a někteří lidoopi, takže zase až tak velkou výjimkou nejsme. Proč tedy nejsme postaveni na roveň těm, kteří nám vládnou?  Tato vládnoucí třída, dnes nazývána politici, si uvědomili svou schopnost ovládat ostatní pomocí směsice manipulace a strachu. Dokážou tak ovládat milióny ostatních lidí.

Kdysi byli lidé manipulováni pomocí víry a strachu z nadpřirozena. Dnes jsou ovládáni pomocí médií a strachem z ekonomické krize a terorismu.  Víra – Média, Nadpřirozeno – Ekonomická krize a terorismus.

Ještě v minulém století věřila většina lidstva, že existuje nadpřirozená bytost, která ovládá jejich životy, ačkoliv si nikdy její existenci nemohla ověřit.  Dnes věří většina lidstva zprávám z médií, ačkoliv si většinu informací z nich nemůže ověřit.

Donedávna lidé věřili, že existuje peklo a pekelné bytosti. Mnoho přirozených jevů bylo vysvětlováno přítomností nadpřirozených sil.  Dnes lidé věří, že příčinou jejich strádání je ekonomická krize a terorismus. Je tak vysvětlováno mnoho přirozeným společenských a ekonomických jevů, které však často mají zcela jiný důvod.

Strach zůstal stejný, jen bubáci se změnili. Pomocí těchto strachů a strašidel opět hrstka mocných ovládá miliony. Prostě to jsou vlci a ti ovečky děsí.  Bohužel lidstvo do dnešní doby nevymyslelo nic lepšího.

 

Ovcologie dnes

Co má tohle všechno společné s Policií České republiky? Úplně všechno.

Za dnešní situaci prý může světová ekonomická krize. Slyšíme to ve všech médiích. Najednou, kde se vzala, tu se vzala, přišla vláda rozpočtové zodpovědnosti, která nás z té krize vytáhne. Vlády, které vládly před tou zodpovědnou, prý roztočily státní kasu na nevýhodných zakázkách.  Navíc, když je ta světová krize, je třeba šetřit.

Nikomu nepřipadá divné, že lidé, kteří zde vládli za doby, kdy se mělo nehorázně utrácet, jsou z valné většiny ti samí, kteří nám vládnou dnes.  Právě ti, co státní peníze roztočili na nevýhodných zakázkách, dnes tvrdí, že budou proti těmto nekalým praktikám bojovat a šetřit.

Jistě, naše zodpovědná vláda nám ukázala, jak šetří sama na sobě. V médiích nám předvedla, jak si ubere pár bezvýznamných bonit, kterých požívá. Ty však mají jen minimální vliv na jejich životní úroveň.

Za to svým ovečkám utáhnou opasky pořádně.  Pro mnohé z nás jejich spořící kroky budou znamenat neschopnost splácet finanční závazky, ztrátu práce, celoživotních úspor a neschopnost zabezpečit své potomky.

 

Triky vládnoucí kliky aneb sranda s vlky


Vláda provede reformu Policie ČR. Snížením platů policistů se prý sníží počet těch zbytečných, zůstanou jen ti nezkorumpovatelní srdcaři.  Divná logika. Ještě jsem neslyšel, že by snížením platu někdo udělal z člověka poctivce nebo snad srdcaře bezmezně oddaného své práci.  Odejdou právě ti nejlepší, kteří svou práci berou vážně. Zůstanou ti, kteří počítají s tím, že si přilepší jinak. Jak, to je vskutku diskutabilní.

Spíše jde o to, že poslední „reforma“ bývalé vlády nezbavila policii všech aktivních a snaživých policistů, kteří šťourají do věcí, které tíží svědomí mnohých mocných v této zemi.  Ohrozit jejich životní úroveň je elegantní způsob, jak je donutit najít si jinou práci nebo alespoň se dívat stranou.

Peníze podle zásluh. Výborný způsob, jak zavřít ústa lidí, kteří by chtěli koukat na ruce politikům nebo rebelovat a zavádět nějaké demokratické principy uvnitř policie. Dělejte, co chceme my nebo půjdete o žebrácké holi. To je vzkaz současné vlády všem policistům.

Ještě před několika lety bych Radka Johna nebo Miroslava Kalouska za jejich počiny nenáviděl. Dnes svým způsobem obdivuji, jakou taškařici dokážou vymyslet. I přes průhlednost jejich metod se jim kupodivu daří z českého národa a dokonce i z policistů dělat bečící ovce, které se nechají oškubat.

Ne, že bychom přišli o všechno. Jako i kdysi se nám i dnes vladaři postarají o chléb a hry, abychom příliš nebečeli, až nás budou škubat. V dnešní době to ovšem nebudou gladiátorská klání a placatý chléb, ale přiblblé televizní seriály a pívo.

 

Jsem černá ovce nebo vlk v rouše beránčím?

Asi mě maminka upustila na hlavu, když sem byl malý, protože mně se prostě vůbec nelíbí bečet podle taktovky různých fiškusů a potulných politických šamanů. Navíc nesnáším přiblblé televizní seriály a pivo piju sporadicky.  Já si prostě bečím jinak.  A taky nechci brečet jako spousta jiných oveček, které chtějí oškubat.  Béééé nic nemůůžééééém, však co proti vlkům zmůžeeeem?  Tohle bečení se mi taky nelíbí. On totiž policista nemá být ovce, ale pořádný vlk. Ačkoliv jsem měl být hodnou bílou ovečkou, asi se to někde zvrtlo a mám chuť každého filutu a potulného politického šamana pořádně kousnout do zadnice. Jsem prostě vlk uvězněný v ovčí kůži.

 

Ovce není můj brácha

Upřímně nezajímají mě ovce, které se nechají oškubat mlčky nebo s pláčem. Odmítám být ovcí. Lidé, kteří se raději vzdají, než by se pokusili něco změnit, na těch mi vůbec nezáleží.  Pokud se podaří vládě prosadit její kroky, bude to znamenat likvidaci už dnes zdevastovaného policejního sboru.  To ohrozí bezpečnost občanů. Mezi ně patří moji rodiče, partnerka, příbuzní a přátelé.  Pokud někdo nedokáže hájit svá práva a zájmy, jak může vůbec o sobě tvrdit, že je schopen chránit zájmy ostatních občanů?

I kdyby plánovaná demonstrace nepřinesla žádný výsledek, můžu se alespoň podívat do zrcadla a říct: „Zkusil jsem to, nepovedlo se, je čas udělat další krok“. Kdokoliv jiný může říct: "Nevyšlo to, nedá se nic dělat". Policista si takový luxus nemůže dovolit. Musí totiž chránit zájmy ostatních lidí. Policista musí vstát a zkusit to jinak a znovu. Pokud tedy patříte k bečícím ovcím, měli byste se zamyslet nad tím, jestli se vůbec pro práci policisty hodíte.  Mohlo by se stát, že vás ti vlci nakonec sežerou.

Vložil: Lukáš Heinz
Publikováno: 16. 09. 2010


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 1.08333 / Celkový počet hodnoceni 12Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 37
Diskutovat ke článku.
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio