Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi...
20. 03. 2018 | PETR-KLINOVSKY: REPLY:VETERAN2:69188-1:2018-03-18 22:15:46: K...
Compre Anfetamina online, Compre Crystal Meth...
včera | FREEMETH: LSD para venda on-line, codeína para venda o...
Faatau Amphetamine luga o lugalaina, Faʻatau ...
včera | FREEMETH: Faatau Amphetamine, Faatau Methamphetamine, ...
Ja Královehradecký, Ty OHS II Praha
2 dní | TELEKE: Ahoj, jestli stále někoho sháníš, tak bych mě...
BUY REAL REGISTERED PASSPORTS(http://www.legi...
2 dní | TAMENMBOYTE: buy fake and real passport id cards drivers l...
ZOP detailně
3 dní | EARI: REPLY:LK369:71462-1:2020-07-03 22:49:40: Vysk...
OHS Praha vs. PMJ vs. jiný prvosled
5 dní | LK369: Napiš mi na mail lk369@email.cz a já se ti o ...
Praha
7 dní | IDNOTEXIST: ????...
Scio testy a policejní akademie
9 dní | NZK: no je to tak nějak :D ale vedoucí, kolegové a...
Stabilizační příplatek 2020
10 dní | JOSEF2018: Slyšel jsem, že prezidum řídí NASA. Zákon o s...
VSCR psychotesty
15 dní | LENIK29: Zdravím, absolvoval teď někdo psychotesty k V...

Black Dogs - Černí psi na dvou kolech

znak Black dogs le mc
Nedávno jsem ve službě potkal motorkáře na vymazleném chopperu. Na zádech jeho kožené bundy byl našitý emblém, morda černého bulldoga a okolo anglický nápis Black Dogs, Czech republic. Hned jsem věděl, že na motorce jede člověk, který pracuje s modrým majákem nad hlavou. Pozdravil jsem,  jak se sluší a patří,  modrým blikáním. Jezdec mi zamával a dál si vychutnával pohodovou jízdu na dvou kolech. To můj kolega byl trochu vyvedený z konceptu. Ty ho znáš?, zněla otázka. Neznám!, zněla odpověď. Pochopil sem, že  je čás říci, co že jsou zač ti černí psi. Spojil jsem se tedy s vedením klubu a požádal je, aby se na našem serveru představili:
znak Black dogs le mc | Foto: Black dogs

Až na svých cestách potkáte...


Až na svých cestách potkáte dlouhou kolonu motorkářů v černém a nebo jen samotného jezdce s typickými trojdílnými znaky na zádech, s emblémem černého psa uprostřed, vězte, že na motorkách sedí policisté, hasiči, vojáci, nebo lékaři.   Motorkářský klub BLACK DOGS Law Enforcement MC totiž sdružuje pracovníky státní správy, kteří vyznávají bezstarostnou jízdu na dvou kolech. Máme adrenalinová zaměstnání a možná i proto je naší relaxací adrenalinová jízda.

 

Mnoha lidem dosud motorkář v černém splývá s představou kriminálního gangu. Tak tomu ovšem ani zdaleka není. Motorkářský svět je vnitřně strukturovaný a existují v něm jak kluby, které se označují jako "out law", nezákonné, nebo také jako "jednoprocentní". Existují ovšem také kluby uznávající doktrínu tradičních MC klubů, ovšem plně respektující zákon a dokonce kluby složené z lidí, jejichž profesí je právě ochrana a prosazování zákona.  Právě ty poslední se nazývají "Law enforcement MC" a mezi ně patří i Black Dogs. Dělení klubů vzniklo na přelomu 50 a 60. let minulého století ve Spojených státech, kdy se Americká motocyklová asociace distancovala od nezákonných klubů s tím, že mezi motorkáři představují ono "1 procento".

 

Myšlenka klubu Black Dogs, organizovaném v souladu se zákonnými tradičními motocyklovými kluby se v České republice rozvíjí už od roku 2001. K založení takového klubu ovšem nestačí rozhodnutí party nadšenců. Právo založit klub s označením MC je nezbytné uznání dalších obdobně organizovaných tradičních klubů. Zlomovým byl rok 2005, kdy podle dalších Law Enforcement MC ve světě byli čeští kolegové konečně připraveni a oprávněni založit tradiční LE MC.

Vstup do klubu je umožněn pohodovým lidem ze složek exekutivní státní správy, armády a záchranářských složek, tedy těch, kdo se ve svých profesích podílejí na "ochraně a záchraně lidských životů". Cesta, jak se stát právoplatným členem klubu je ovšem dlouhá a sama profese zdaleka nestačí. Členství je podmíněno výše zmíněnými formálními požadavky, jejich splnění však není automatickou vstupenkou do klubu. Nejsme jen víkendovým sdružením „výletníků“, kterým se ve světě říká „riding clubs“ a členství v nichž lze získat za členský poplatek i třeba jen poštou. Může uplynout i několik let než se ze sympatizanta, jazykem MC takzvaného "Supporta", který se může účastnit některých klubových akcí, stane "čekatel" (Prospect) a nakonec i plnoprávoplatný člen "Full member", nebo také "Patchholder" se všemi právy. Ten je pak v bratrstvu klubu pasován slavnostně klubovým mečem. Mnoho zájemců tuto cestu až do konce neujde. Představuje totiž řadu závazků, vyjádřených takzvaným Sedmistránkovým protokolem tradičních MC a těm zdaleka ne každý je ochoten a schopen dostát.

 

Mezi aktivity klubu patří také charitativní a preventivní projekty. Jednomu říkáme Tvrdá realita, což je obrazová prezentace nebezpečí, které hrozí motorkářům při dopravních nehodách. Tento projekt jsme představovali po několik let na výstavě Motocykl, ale i v mediích a je trvale aktualizován na našich webovských stránkách www.blackdogscz.com. Členové klubu se také podílejí na akcích věnovaných demonstraci první pomoci.

 

Dalším projektem jsou charitativní akce pro děti z dětských domovů, klub se podílel na přípravě a programu světové soutěže "Miss neslyšící".  Ve spolupráci s českým zastoupením Harley Davidson jsme zajišťovali akce v rámci "MDA ride", ve prospěch nemocných postižených svalovou dystrofií.

 

Pořadatelsky se Černí psi, často ve spolupráci s dalšími tuzemskými motocyklovými kluby, zapojují do řady motoristických soutěží a sami provozují soutěžní tým, který se již několik let účastní Czech  Endurance Cupu.

 

Členové klubu Black Dogs úzce spolupracují s řadou obdobných klubů v zahraničí. Účastní se jejich akcí stejně tak, jako naši přátelé a bratři ze zahraničí navštěvují naše. A vzdálenost přitom roli nehraje. Vídáme se tak například s členy klubu Military Vets LE MC ze Švédka, Hired Guns LE MC ze Sicílie a dalšími.

 

Jak se stát členem Black Dogs?

Může se jím stát jen pracovník ozbrojených složek státní správy,  záchranných složek, zaměstnanec justice a exekutivní státní správy, veterán. Musí mít řidičský průkaz pro motocykly, musí motocykl libovolné kubatury a značky vlastnit. Nesmí však být trestán za úmyslný trestný čin. Asi není třeba zmiňovat, že člen musí mít  oprávnění řídit motocykl a musí motocykl provozovat. Přitom nejsme omezeni typem, značkou či kubaturou. Jak se praví ve filmu „Easy Riders“ – má-li to dvě kola, je to dobrý“. Protože však pořádáme množství delších vyjížděk, včetně zahraničních, většina členů vlastní spíše výkonnější stroje.

Základní povinnosti člena Black Dogs:

Neopustit člena BD LE MC v případě nouze.
Nezostudit  BARVY BD LE MC  
Ctít právo a pořádek
Respektovat pravidla tradičních LE MC

 Text a foto: Aleksi Sedo, úvod: Lukáš Heinz

Vložil: Lukáš Heinz
Publikováno: 28. 11. 2009


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 0 / Celkový počet hodnoceni 0Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 6
Diskutovat ke článku.