Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nosný systém pro pořádkové policisty
10. 09. 2018 | JAN-POLICKY: Za mě rozhodně palec hore!... Tohle tu chybí ...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
26. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi...
20. 03. 2018 | PETR-KLINOVSKY: REPLY:VETERAN2:69188-1:2018-03-18 22:15:46: K...
Benefiční kalendář olomoucké zásahovky podpoř...
01. 03. 2018 | PETR-MORAVEC: 1. V informaci z popisu:"Policisté ze ZJ...
O dobročinný kalendář zásahové skupiny ZONA j...
28. 02. 2018 | TRNKALINKA: Skvělá práce páni kolegové! Už se těším na da...
MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
17. 12. 2017 | SPATNEZKUSENOSTI: Souhlasím. Až na rádoby JUDr komorouse. Měl j...
Náborování
19 hodin | JOE: REPLY:ANBERLIN:69975-1:2018-12-16 17:24:17: ...
Dobrovolný policajt
včera | APEP: Já osobně bych byl i pro. Ale vzhledem ke vzp...
IQ test MP Praha
6 dní | BELLINDE-SEZNAM-CZ: Ahoj, promiň, že mě odpovědi tak dlouho tr...
Zvýšení platů.
6 dní | DOGING: REPLY:TRNKALINKA:69955-1:2018-12-10 21:39:21:...
Zvyšování rizikového příplatku
6 dní | KARBAREK: Ještě jedna poznámka, ten příplatek se dle zá...
Referent celní kontroly a dohledu Ruzyně
9 dní | LUKEEE: REPLY:LLLLUKAS:69935-1:2018-12-06 08:34:10: V...
ZOP 2009 Holešov
9 dní | WEE: REPLY:PAULL:69922-1:2018-11-28 15:53:46: ...
Oční vyšetření
11 dní | APEP: REPLY:TONDANETOPIL15:69933-1:2018-12-05 18:20...
Ženy, sexismus (na obě strany) a pohlavní riv...
12 dní | AF13: Co to mate za pouta? Pokud se nasadi tak jak ...
Cizinecká policie - OPKAE
15 dní | FINNEGAN-US: REPLY:KONIK:68654-1:2017-10-30 11:55:01: Ahoj...

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody

Jeden lidský dobytek (bez ohledu na to, kolik jich fyzicky bylo) osekal tabulky se jmény zavražděných v Terezíně a druhý lidský dobytek je koupil za pár šupů ve sběrně. I když vykládá, že jim dal jenom "zálohu".
| Foto: ilustrační

Pro policii, jak pravilo mnoho a mnoho novinářů, je mimořádně obtížné, ne-li nemožné ty prvé vypátrat a ty druhé potrestat. Protože prý je velice těžké dokázat "úmysl".

Korunu všemu vždy nasadí policejní mluvčí či nějaký expert, který tvrdí, že zákony prý neumožňují polici konat a státním zástupcům stíhat a soudcům odsoudit.

Mé zkoušky z práva na Institutu řízení mi nedávají oprávnění posuzovat konkrétní případy, vždy si však vzpomenu, když slyším tyhle řeči, na heslo, které je uvedeno v titulku.

Troufnu si tvrdit, že pokud by se chtělo, jistě by to šlo. Policie nestíhá pořádně dokonce ani ty zloděje, které vytahuje zpod spadlé střechy. Která spadla proto, že budově gauneři ve své prudké inteligenci podřezali nosníky..

Dovolím si tedy navrhnout čacké policii a státním zástupcům, aby začali používat mozek a začali hodnotit tyhle zlodějiny tak, jak by se hodnotit měly. Například: Rozebírání jakékoliv stavby, kde se naruší její statika lze hodnotit
1) jako krádež
2) jako vniknutí na cizí pozemek s úmyslem páchat zločin
3) jako činnost, jejímž výsledkem je trestný čin obecného ohrožení, protože ta konstrukce nespadla jen na idioty, co ji rozebírali, ale mohla by spadnout, tedy "obecně ohrozit zdraví a životy", na jakéhokoliv občana
4) akce byla prováděna celou skupinou, organizovaně, ve spojení s překupníky a po delší dobu, takže je možno ji trestat vyšší sazbou.

Podobně by bylo možno, pokud by se policii chtělo, aniž by se měnily nějaké zákony, trestat krádeže hliníkových dopravních značek. Jejich poškozování, zneužití atd. zákon řeší dostatečně, takže právně by to šlo. Pokud se najdou části dopravních značek ve sběrně, není zas tak složité použít ustanovení nejen o poškozování dopravního označení, ale opět i ustanovení o obecném ohrožení, protože poškození a zcizení jakékoliv dopravní značky prostě obecným ohrožením všech účastníků dopravy je. I označení, že silnice vede na Litvínov. Kamion, který vjede na silnici, která není pro toto vozidlo vhodná, je prostě "obecným, ohrožením" pro všechny ostatní.

Krádeže kabelů zabezpečovacích zařízení jsou veřejným ohrožením zvláště velkého rozsahu a jistě jsou většinou prováděny ve skupině a organizovaně. Ti, kteří se na této zločinnosti "pakují", protože "šmé" kupují skutečně za pár babek, tedy majitelé a nebo vedoucí sběren, nejsou, jak tvrdí policie, nikterak nepostižitelní. Najde-li policie ve sběrně například kryt kanálové vpusti a tvrdí-li majitel sběrny, že neví, kde se tam vzal či od koho jej koupil, stojí na pěkně tenkém ledě.

Pokud nemá písemně doloženo, že on sám je osoba, která nerozezná a není schopna vyhodnocovat svoje činy, to znamená, že nepozná, že deset kanálových vpustí nemůže být soukromým majetkem někoho, kdo je přivezl na kárce, byť třeba rozmlácené kladivem, je v maléru. Není-li možno dokázet, že kupuje kradené, možno úspěšně uvažovat o tom, že jako osoba se sníženou rozpoznávací schopností nemůže být majitelem výkupny, kde se manipuluje i s nebezpečnými odpady jako olovo a podobně.

Pokud bude namítat, že je svéprávný, a zároveň tvrdit, že neví, kde se vzaly ty kanálové dekly anebo kluba měděných drátů určených pro napětí 22 kV, co se u něj našly, lze lehce odvodit, že je pravděpodobně sám pachatelem a nebo spolupachatelem. Jistě je to složitější, ale policie tu není od toho, aby řešila jen "lehké" věci.

Už jenom důkladné a přesné vyšetřování by mělo ten účinek, že by se vykupování evidentně ukradených kovových věcí nevyplatilo.

Právní puristé (a hlavně líní policisté a úředníci) budou ječet, že tohle né. Udělají vše, aby se to nepovedlo. Protože je mnoho důvodů, proč jim to vyhovuje. Lid pláče, že právo upadá - je tedy potřeba přijmout nové policajty a státní zástupce. Všude se krade. Je tedy potřeba zajistit všude kamerové systémy. Soudy jsou přetížené. Bude nutno koupit budovy, židle, počítače a tak vůbec.

Ostatně, u těch obrazovek kamer se tak krásně sedí v otočných křesílkách, neprší tam, nefouká a dokonce se najde i takový idiot, jako nedávno, že se připravuje na vykradení pod kamerou dvě hodiny, takže jej bdělá a rychlá policie dokáže sebrat. A úspěch ukázat v televizi.

A zatím se houfy dementních grázlů živících se už jenom krádežemi rozrůstají jak houby po dešti. Orvané dopravní cedule, ukradené kanálové vpusti, kusy silničních svodidel, kolejnice a kusy nosných konstrukcí… to nám chce někdo namluvit, že policie nedokáže rozeznat, že je to kradené? Co by chtěla ještě za důkazy na šmejda, který má ve sběrně 840 mosazných tabulek se jmény zavražděných? To nám chtějí policisté, státní zástupci a novináři tvrdit, že je nemožné dokázat, že to ten syčák koupil od jiného syčáka vědomě?

Pokud si to policie myslí, je potřeba ji přesvědčit, že to tak není, pane ministře. Ovšem jen jestli vám neradí sir Humphrey. Pardon, podle doby, od kdy pracují noví šéfové policie, spíše soudruzi Humphreyové.

 

 

Text: www.neviditelnypes.lidovky.cz - Václav Vlk st.

Vložil: Dušan Stuchlík
Publikováno: 23. 04. 2008


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 0 / Celkový počet hodnoceni 0Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 5
Diskutovat ke článku.