Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi...
20. 03. 2018 | PETR-KLINOVSKY: REPLY:VETERAN2:69188-1:2018-03-18 22:15:46: K...
Benefiční kalendář olomoucké zásahovky podpoř...
01. 03. 2018 | PETR-MORAVEC: 1. V informaci z popisu:"Policisté ze ZJ...
O dobročinný kalendář zásahové skupiny ZONA j...
28. 02. 2018 | TRNKALINKA: Skvělá práce páni kolegové! Už se těším na da...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
29. 01. 2018 | HCS: Asi bych ani neřešil vzdělání, jako spíš fakt...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
10. 01. 2018 | VETERAN2: Nábor vyučených jsem zažil dvakrát. Celkem v...
MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
17. 12. 2017 | SPATNEZKUSENOSTI: Souhlasím. Až na rádoby JUDr komorouse. Měl j...
Policie ČR představila nové náborové vizuály...
15. 10. 2017 | KUBIK123: Toto je nic moc. ...
SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ AMATERSKÉ POLICEJNÍ NÁBOROV...
19. 09. 2017 | RV: Nalákáme lidi pěknou náborovou kampaní a pak...
Stravování policistů během nočních směn...
29. 08. 2017 | DAX: Stravovací poradce řezník Jíra doporučuje jak...
Co mě čeká? Bude stačit moje fyzička? 2018...
23 hodin | CHIP: kliky patří mezi silově vytrvalostní cviky, t...
Střelecké prověrky
2 dní | FOXX: REPLY:TRNKALINKA:69359-1:2018-05-25 11:15:20:...
Zapomněl jsem na něco?
2 dní | STRAPEK: Já jsem splnil úspěšně psychotesty dva týdny ...
Vysvětlení co a jak
3 dní | PAN-RUZOVY: změnilo. časy se mění. lidé se mění. doba se ...
Hodně otázek
6 dní | SEKTA: Na ZJ jsou výběrka pravidelně , stačí pak hlí...
Placene přesčasy- konečně??
7 dní | TRNKALINKA: Dovolím si také napsat svůj minoritní názor n...
Chci Hřích s policistou
7 dní | CASTIELL: Když dámy, tak to zkusím taky :D Sympatická s...
Výměna - sloužím na PMJ Praha, potřebuju kus ...
17 dní | BEN: Snad se podaří, já měl za sebe taky náhradu a...
K jakému útvaru jít?
18 dní | KUBIK123: Politika by měla zajímat každého. Přeci nechc...
Výměna - Já Praha, ty OSTRAVA Cokoliv
19 dní | KOALA: Ahoj. Našels? A nevíš o někom, kdo by chtěl n...

Křest knihy Manuál obranné střelby II

Pokřtěná kniha Manuál obranné střelby II.
Před Vánoci se ve slavnostních prostorách památníku Vítkov odehrál křest knihy Manuál obranné střelby II. Zatímco Manuál I (který vyšel také nakladatelství Grada před téměř 10 lety) byl určen pro výuku v oblasti defenzivního užití pistolí, novější „dvojka“ je cílena na taktické použití zbraní dlouhých – tzn. brokovnic a pušek, konkrétně neaktuálnějších konstrukcí, tj. Sa58, AK47 a systémy M4/AR15.
Pokřtěná kniha Manuál obranné střelby II. | Foto: Pavel Černý

Ne všichni tři renomovaní autoři uvedeného díla se této chvíle mohli zúčastnit – dvojice Pavel Černý a Václav Vinduška zde tak musela zastoupit třetího z členů tvůrčího týmu, Ondřeje Duška. Ten bohužel musel oslavit uvedení kýžené publikace na trh na své daleké misi v Afganistánu.


Nutno jinak říci, že celá akce byla ojedinělá nejen místem konání i oblastí, které se právě vycházející publikace dotýká, ale i po jiných stránkách. Kupříkladu také účastí mnoha zajímavých osobností. Publikace byla pokřtěna Janem Fischerem a věnována patronu této nové knihy – Jiřímu „Regimu“ Schamsovi, veteránu těžce zraněnému na jedné ze svých mnoha armádních misí. Stát ohledně vděčnosti a péče těm, co za nás ve jménu ochrany veřejnosti a služby vlasti riskovali nejvíce, má rozhodně co zlepšovat a Jan Fischer to dle svých slov považuje za zásadní společenské téma. Jak prý někdo jednou výstižně řekl: "Občan spí mírumilovně ve své posteli jenom proto, že ve svých postelích nespí jiní občané, kteří jsou ve jménu ochrany jeho klidného spánku připraveni vyrazit do boje, vést válku a v ní jsou připraveni i zemřít. On může spát mírumilovně proto, že oni tak činí, nebo již tak učinili...".

V rámci akce proběhla i jakási předpremiéra pracovní verze hudebního klipu o válečných veteránech, ve kterém skutečně hrají ti, kteří byli zraněni na zahraniční misi.

Pozvání na tuto akci mimo jiných přijali i významné osobnosti z oblasti ozbrojených složek - byli zde proto zastoupeni i jak vrcholní představitelé Ministerstva vnitra, Národní protidrogové centrály, URNy, Vězeňské služby, tak i Generálního štábu AČR i rozličných elitních vojenských útvarů. Ti všichni přišli nejen pokřtít novou publikaci, ale především vyjádřit svůj hold a podporu těm, co za výkon nebezpečné služby nezřídka platí tu nevyšší cenu.

 

Pavel Černý, jeden z autorů nové knihy spolu s Janem Fischerem. Ten se při této příležitosti také vyjádřil, že i on je rozhodně pro to, aby bezúhonný a odpovědný občan našeho státu měl vždy právo vlastnit palnou zbraň. A uměl ji také bezpečně ovládat a efektivně používat.

Publikace byla věnována patronu knihy Regimu, který po svém zranění v Afghanistánu nyní vede svůj největší boj. A pak také všem z těch, kteří během své nebezpečné a obětavé služby ztratili své zdraví, nebo dokonce i život. Tedy příslušníkům armády, policistům, strážníkům, hasičům, záchranářům.

Pokřtěno… Nová publikace může posloužit nejen těm, kteří si chtějí zvýšit své schopnosti ovládání soukromých zbraní v případných sebeobranných situacích, ale tak jako v případě první úspěšné publikace, může tento „handbook“ sloužit i pro zavádění moderních světových trendů do speciální střelecké přípravy naší armády a policie.

 

Pavel Černý a Václav Vinduška právě píší věnování patronu knihy: "Za vše, co jsi pro nás všechny udělal...".  Regi dostal ke svým nedávným 40tým narozeninám nejen zmíněnou knihu, ale i mnohem hodnotnější dárek. Bylo prý dohodnuto, že firma Hyundai věnuje právě pro Regiho automobil, který bude do budoucna nejlépe vyhovovat potřebám jeho přepravy.

Jiří REGI Schams, nprap. v.z., voják doslova tělem i duší... Tento bývalý příslušník 6. speciální brigády v Prostějově a Útvaru speciálních operací Vojenské policie Armády ČR snad nejvíce symbolizuje ty, kteří za nás všechny platí tvrdou daň. Dne 17. března 2008 utrpěl vážné zranění při plnění služebních povinností v zahraniční vojenské misi Armády České republiky v rámci kontingentu AČR SOG na území provincie Helmand v Afghanistánu. Osudový útok, vedený sebevražedným útočníkem, který v těsné blízkosti speciálního ochranného týmu odpálil na svém těle nálož, Jirkovi zcela změnil další život. Regi má snad jen štěstí, že má dodnes kolem sebe spoustu kamarádů, kteří nezapomínají a ze všech sil pomáhají mu zvládat jeho těžký úděl.

 

Součástí slavnostního večera bylo i předání záslužné medaile Národní protidrogové centrály. A to samotným jejím ředitelem, plk. Mgr. Jakubem Frydrychem jednomu z autorů. Toto ocenění bylo Mgr. Pavlovi Černému, bývalému podplukovníkovi a policejnímu lektorovi pro speciální zbraně, uděleno nejen za dlouhodobou spolupráci s NPC, ale i jeho velký přínos v oblasti výcviku a speciální přípravy této elitní jednotky.

 

 

Vložil: redakce
Publikováno: 13. 01. 2013


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 0 / Celkový počet hodnoceni 0Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 28
Diskutovat ke článku.