Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nosný systém pro pořádkové policisty
10. 09. 2018 | JAN-POLICKY: Za mě rozhodně palec hore!... Tohle tu chybí ...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
26. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi...
20. 03. 2018 | PETR-KLINOVSKY: REPLY:VETERAN2:69188-1:2018-03-18 22:15:46: K...
Benefiční kalendář olomoucké zásahovky podpoř...
01. 03. 2018 | PETR-MORAVEC: 1. V informaci z popisu:"Policisté ze ZJ...
O dobročinný kalendář zásahové skupiny ZONA j...
28. 02. 2018 | TRNKALINKA: Skvělá práce páni kolegové! Už se těším na da...
MÁ POLICEJNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ
17. 12. 2017 | SPATNEZKUSENOSTI: Souhlasím. Až na rádoby JUDr komorouse. Měl j...
Nástup do CS (Referent výkonového zpoplatnění...
5 hodin | APEP: REPLY:GHOST-COP:69909-1:2018-11-21 07:58:28: ...
Referent celní kontroly a dohledu Ruzyně
7 hodin | APEP: Aha, tak to nepotěší....
Přijímací řízení
9 dní | APEP: Zavolej si na personálku ať ti řeknou kde je ...
Výměna - Já na Vysočinu, Ty do Prahy
9 dní | PRG02: Hledám kolegu z Vysočiny, který by měl zájem ...
Výstrojní výdejna
13 dní | DOGING: Má Kaufland zítra otevřeno? :D :D...
Zápočet praxe u celní správy
13 dní | DOGING: REPLY:MELCHI:69898-1:2018-11-07 08:59:33: a t...
Oční vyšetření
13 dní | KATHRIN: Pak Tě posadí ještě před ten přístroj, jak si...
Myto - Praha, Zdiby
14 dní | APEP: Ne není. Nejbližší mýto je v Benešově. ...
Ženy, sexismus (na obě strany) a pohlavní riv...
14 dní | MIA: REPLY:JOHN158:69894-1:2018-11-06 10:54:17: :...
obor Kriminalisticko právní specializace
18 dní | GHOST-COP: Tak boční vstupy se otevírají, když se nenajd...

Policejní škola politické korektnosti pro cizince

ilustrační
Moje partnerka je cizinka, cizinka ze vzdálené země, kde je islám majoritním náboženstvím. Ráda sleduje dění v naší zemi, protože se jí Česká republika líbí jak svou historií, tak vztahem lidí ke kultuře a památkám. Protože některým věcem nerozumí, žádá mě, abych jí to či ono vysvětlil. Nejčastěji však nechápe, proč nenazýváme věci pravými jmény.
ilustrační | Foto: internet

Docela nedávno se mě ptala na to, co vlastně dělá lobbista. Vysvětlil jsem jí, že lobbista podplácí politiky, aby jednali ve prospěch někoho jiného než svých voličů. Také jsem jí vysvětlil, že na rozdíl od korupčníka, který je amatér, lobbista má podplácení politiků jako zaměstnání a dělá to legálně. Velmi se tomu divila, protože prý v její zemi je podplácení politiků taky problém, ale je to vždy nelegální.

Před týdnem jsem jí poslal mailem odkaz na pořad České televize „Máte slovo“, kde se mluvilo o přistěhovalcích. Za několik minut se z vedlejší místnosti, kde byla, ozval hurónský smích. Šel jsem se tedy podívat, čemu se má nadpoloviční většina směje. Koukala se na výše uvedený pořad a komentovala, že obdivuje český smysl pro humor a zvlášť ten pán s kufí na hlavě je vtipný. Když sem jí vysvětlil, že ten pán s kufí je profesor Milan Kohout a svá slova myslí vážně, že ten pořad není zábavná show, ale vážně míněné diskusní fórum, dost ji to šokovalo a rozzlobilo. Tvrdila, že není hezké vodit nemocné lidi do televize a tam si z nich dělat legraci.

Když mám volno, diskutujeme o věcech, které nechápe. Někdy je ovšem problém jí věci vysvětlit, protože v její rodné zemi není politická korektnost mimo média příliš rozšířenou záležitostí. Narkoman je narkoman a nikdo jej nenazývá nemocným. Záležitost s tzv. šmejdy je zcela mimo její chápání. Hrozně ji rozčiluje, jak je možné, že policie nemůže zatknout lumpy, kteří okrádají staré lidi. Také pro ni bylo šokující zjištění, že existují zdraví lidé, kteří celý život nepracují, a přesto jim stát platí bydlení a další životní náklady.

Včera jsme mluvili o imigraci. Moje partnerka má vysokoškolský diplom, který byl nostrifikován v České republice, a umí mluvit česky, anglicky, rusky a turecky. Přesto má problém si najít stálou práci. Ptala se mě, jestli si uvědomujeme, že lidé, které sem chceme přivést, nemají většinou ani středoškolské vzdělání, neznají český ani jiný jazyk mimo svého rodného jazyka, tudíž nemohou být ani pro naši zemi přínosem a mají minimální šanci se zde začlenit. Odpověděl jsem jí, že mnozí lidé jsou si toho vědomi, ale že to závisí na politicích, kteří plní příkazy z Bruselu, a také že jim radí různí pochybní lidé jako je pan Kohout. Byla z toho smutná, protože má Českou republiku ráda a tvrdila, že takhle zničíme krásnou zemi s úžasnou historií. Nezbývá mi než s ní souhlasit.

Já sám se zamýšlím nad tím, jestli mám být ještě na co hrdý. Jako národ posloucháme lidi, kteří se chtějí zalíbit evropským politikům, a tak staví zájmy „kdo ví koho“ nad zájmy národa. Necháváme si líbit, že na nás různí šarlatáni zkoušejí pokusy z oboru sociálního inženýrství, jako na nějakých laboratorních krysách. Bez hlásku odporu se necháváme obírat o svobodu slova v zájmu nedefinovaného vyššího dobra a politické korektnosti. Jestli jsme skutečně tak slabí a zdegenerovaní, že si takové věci necháme líbit, pak si asi zasloužíme potupný konec.

Je mi jen moc líto, že se naši předkové a velikáni našeho národa obětovali zbytečně. Je mi líto geniálních stavitelů katedrál a tisíců Čechů, Moravanů a Slezanů, kteří se na jejich stavbách podíleli. Je mi líto, že nezbude nic, co by svědčilo o tom, že Český národ kdy existoval. Možná zbude jen otrok bez identity a národní hrdosti - „Unifikovaný Evropan“. Člověk bez minulosti i bez budoucnosti. Protože bez minulosti nemáte ani žádnou budoucnost.

Vložil: Lukáš Heinz
Publikováno: 06. 07. 2015


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 1 / Celkový počet hodnoceni 4Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 17
Diskutovat ke článku.