Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nadporučík Emil Haně: „Črty ze vzpomínek zaži...
26. 08. 2020 | PETR-KLINOVSKY: Dobrý den, ozvěte se na email: Petr.Klinov...
Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Ženy u PMJ
10 hodin | BOOKY90: Ahoj. Koukám na Tvůj příspěvek z roku 2009......
ZOP březen 2022
14 hodin | NIUTN: Ahoj, já budu nastupovat v březnu do Brna na ...
Seznámení s policistou
7 dní | KRISTUS1: Čauky...
Nezadaný policista
7 dní | KRISTUS1: Hezký den, už jste našla?...
Praha - západ
7 dní | KRISTUS1: DI Západ má dle mých informací málo lidí. Na ...
Očkování policistů proti Covidu
8 dní | JOE: REPLY:JOHN158:72995-1:2022-01-11 09:38:41: ...
AUTOBUSY, HESLA, TRANSPARENTY
9 dní | MUSAWOLUCERO: +27717917137WHATSAPPBE RICH AND HAPPY IN LIFE...
Prověrka uchazeče
10 dní | HAFHAF: REPLY:GHOST-COP:73028-1:2022-01-17 20:41:44: ...
Analytika a kyberkriminalita
12 dní | A-K: Tak ještě jednou (mobil selhal). Kouzlo to má...
Pracovní nabídka OHK Opava
13 dní | BOBRAS: Jojo lidi nejsou a nikomu se nechce dělat pyt...

Policista Tomáš Peleška: "Jsem odhodlanej!"

Tomáš Peleška se svým svěřencem po zápase
Tomáš Peleška slouží v uniformě Pohotovostní motorizované jednotky v Praze pěknou řádku let. Svůj volný čas pak tráví buď v tělocvičně, nebo zápasením v oktagonu. A v obojím dosahuje té nejvyšší úrovně. Snažíme se přinášet rozhovory s inspirativními policisty, a tak nám nemohlo povídání s Tomášem o jeho sportovních úspěších na webu chybět.  
Tomáš Peleška se svým svěřencem po zápase | Foto: Archiv Tomáše Pelešky

Dohnat Tomáše není zrovna jednoduché, protože když nebrázdí pražské ulice ve služebním voze, dává do těla sobě nebo jinému nešťastníkovi v tělocvičně, případně se chystá na některý z mnoha zápasů. Policejní stejnokroj obléká už 16 let, možná stejně dlouho se věnuje bojovým uměním.

 

Jeho srdeční záležitostí je ale MMA, Muay Thai a Brazilské Jiu Jitsu. „Brazislké Jiu Jitsu je výborné bojové umění. Je zaměřené na porazy, strhy a především na práci a boj na zemi. Vybijete se, naučíte se bránit a skvěle se protáhnete. Je to cesta jak se celkově zlepšit,“ vysvětluje Tomáš, proč právě si oblíbil toto umění, v němž mimochodem nasbíral slušnou řádku úspěchů včetně titulu vicemistra Evropy. Věnuje se ale i japonskému Jiu Jitsu, v němž pro změnu dosáhl druhého danu, tedy druhého stupně černého pásu.

Nicméně Tomáš je asi známější spíše jako zápasník MMA. V roce 2013 získal bronz na mistrovství ČR, je trenér III. třídy, loni v září zvítězil na galavečeru VFC (Victory Fighting Championship – pozn. red.) profi MMA v kategorii do 93 kg v Ostravě, letos zakončil zimu vítězným tažením ve stejné kategorii na Fight Night West Collision profi MMA v Karlových Varech. A končit se nechystá: „Myslím, že před sebou mám ještě pár let, kdy bych mohl něco dokázat. A rozhodně je chci využít,“ zamýšlí se Tomáš. A proč právě MMA? „Podle mě je to komplexní sport, který vás nutí ovládat hned několik stylů, makat na sobě, neustrnout v jedné disciplíně. Jste sami za sebe a nejde jen o to, co a jak umíte nebo jakou máte fyzičku, i když to je hodně důležité, ale také o to, jak umíte pozorovat soupeře, jak dokážete využít jeho slabin. A upřímně řečeno jak dokážete využít i těch svých. Ze své slabosti můžete klidně udělat svou přednost. Musíte ale chtít a makat. To se mi líbí. Nic není zadarmo, ale co si odmakáte, to máte,“ popisuje Tomáš výhody sportu, kterému se věnuje. „Navíc vám to může slušně pomoci i v práci. Myslím teď třeba tu schopnost odhadnout soupeře, zůstat v klidu a s chladnou hlavou, využít slabosti toho, kdo stojí proti vám. Často je tou slabostí třeba právě to, že on na rozdíl od vás klidnou hlavu nezachová,“ dodává ještě Tomáš něco na téma spojení sportu a práce.

 

Tomáš si své dovednosti nenechává jen sám pro sebe. Naopak se o ně rád podělí s dalšími. A tak jeho další činností je trénování. Můžete ho vyhledat právě na tréninky MMA, může se vám věnovat i v rámci tréninků Jiu Jitsu, o kterém už byla řeč, poradí Vám ale i s „běžným“ kondičním a silovým tréninkem. „Řekni mi, co chceš a dělej, co ti řeknu, výsledky budou,“ shrnuje Tomáš poměrně jednoduché pravidlo svého působení coby kouče. Nicméně nenechme se mást jednoduchostí pronesených slov, dřina to bude pořádná. Tomáš dává zabrat svým svěřencům na Balabence v Police MMA Gym Praha. Ale přestože název by mohl naznačovat něco jiného, dveře tu mají otevřené všichni. „Naopak bych byl rád, kdyby se tu v rámci tréninků míchali policisté a civilisté,“ usmívá se Tomáš. „Obecně nemůžu nevnímat tu propast, která často mezi policisty a civilisty zeje a která podle mě škodí oběma stranám. A říkám si, že potkávat se u piva nebo třeba na tatami, v ringu, v tělocvičně je přesně ta cesta, která by mohla vzdálenost mezi oběma stranami zmenšovat. A to je i moje snaha – ukázat, že policajti nejsou nepřátelé, ale že si s nimi může civil docela dobře rozumět, dokonce jim občas i dát zabrat třeba právě v tom ringu. A že se můžou navzájem respektovat a přátelit. Nechápu, proč by to nemělo jít,“ vysvětluje Tomáš, proč stál u zrodu Police MMA Gym Praha - a nejen to, zakládal také klub MMA Fighter Milovice - a co by svým působením rád dokázal. A jeho nadšení leze přehlédnout. „I proto mě tolik těší moje úspěchy. Kdybych měl být dobrým vzorem pro jediného kluka, stojí to za to,“ uzavírá policista a zápasník Tomáš Peleška své zamýšlení.

 

Děkujeme moc Tomovi a přejeme mu mnoho sportovních a služebních úspěchů! 

Vložil: redakce
Publikováno: 08. 05. 2017


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 1 / Celkový počet hodnoceni 1Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 0
Diskutovat ke článku.
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio